Разузнаването докладва!

Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Разузнаването докладва!

Мнение от pechkov »

Разузнаването докладва!

След като получихме кодиран сигнал от извънземния ми колега, с радистката Кейт успяхме да обменим съобщения с представител на извънземната цивилизация. Бързо подписахме мирно споразумение, според което те ни изпратиха разузнавач на наша територия, когото аз лично трябваше да разведа, и покажа забележителностите на родната ни планета.

Ден първи:
Разузнавача ме събуди в 5:30 местно време, с което прекъсна един от най-хубавите ми през последните 3 години сънища с участието на Катрин Зита Джоунс, Деми Мур и Памела Андерсън. След двойната доза кафе (държа да допълня, че извънземния ми колега настоя да спазва земния режим на живот) установихме, че сме в голяма грешка като му позволихме да опита тази енергична напитка. Да, енергична. От бързане колегата дори не се качи на трамвая, а тичаше пред него и нервно се въртеше наоколо на всяка спирка. Ентусиазмът му спадна около обяд, защото се оказа, че земните храни не му понасят, и стояхме около час с радистката пред градската тоалетна да го чакаме. Остатъка от деня беше относително спокоен, като се изключи един инцидент пред баничарницата, когато колегата задоволявайки любопитството си настоя той да плати баничките, като протегна предварително подготвените от мен пари с третата си ръка. Убедихме продавачката, че участва в "скрита камера".

Вечерта:
Докато съм писал доклада си, колегата в компанията на радистката Кейт на сладки приказки пресушили всичката водка, и за мен не остана. За другия ден ще скрия една бутилка в банята под мивката.

Ден втори:
Не успяхме да събудим колегата. Оказа се, че алкохолът действа на тези същества по странен начин, и той претърпяваше метаморфоза. На дивана, където радистката го беше завила с един шинел - сега имаше пашкул. Чакахме цял ден, за вечеря той изненадващо се появи в столовата заявявайки, че е гладен, и поиска бифтек, прясна салата и шоколадов мус за десерт. Поръчахме от близкия ресторант. Във външния му вид привидно нямаше промяна, но с изненада открихме, че вече дъвче храната си, а не я изсмуква.

Ден трети:
Началството на колегата напразно очаквало доклад от него първите два дни, и първото съобщение, което получихме беше, че е понижен в чин. Колегата реши да удави мъката си с водка. Наложи се да извадя резервата изпод мивката.

Ден четвърти:
Пристигна извънземен свързочник. Изпратили го да провери дали няма повреда в предавателното устройство. Напихме го с водка.

Ден пети:
Лампичката на предавателя напразно мигаше. С радистката не знаем как се борави с извънземната техника. Свързочника успя да излезе от пашкула си, но личеше, че не може да ходи по права линия. Колегата разузнавач опита да предаде съобщение като запя "градил Илия килия", но тяхното контра-разузнаване разчело съобщението като кодирано, и помислили, че сме пленили разузнавача и свързочника. Установихме че дълбоките резерви с водка липсват.

Ден шести:
Появи се някакъв кръг в центъра на столовата, и от него струеше силна светлина. Наискачаха въоръжени извънземни десантчици, заемайки отбранителна позиция докато стои отворен телепорта. След като ни плениха всичките, заедно с техния разузнавач и свързочник, след кратък спор успяхме да обясним на добрите момчета (добре че изключиха устройството за самоунищожение), че не сме имали лоши намерения.

Вечерта:
Седим и умуваме с колегата какви обяснения ще дадем на началствата. Колегата предлага да пишем в рапорта, че всичко е било за дегизировка, и с цел заблуда на населението. Десантната група не иска и да чуе за лъжи и измами. Добре поне, че се обадиха да кажат, че са взели контрол над ситуацията. Напихме ги с водка. В близката бакалия вече гледат радистката подозрително. Обясненията, че далечния братовчед и е на гости вече не минават. Трябва да измислим алтернативен начин да купуваме водка.

Ден седми:
С телепорта пристигна група учени. Взеха ДНК проби от всички техни и си заминаха. Обявиха, че сме под карантина до изясняване на случая. Трябваше да ги напием.

Ден осми:
Учените се върнаха, този път с биологични костюми. Обясниха, че на Земята имало опасни за тях вируси, които предизвикват генетични мутации. Колегата разузнавач се изпусна, и им каза, че сигурно е заради водката. Учените взеха две бутилки за изследвания, и пак изчезнаха. Жалко за водката.

Ден девети:
Пристигна костюмиран дипломат с цял куп документи. Караше се, твърдеше че сме некомпетентни, и заяви, че не заслужаваме нищо от тях. Предишните споразумения за обмен на техническа информация и помощ в науката отпадат. Ще си останем с микровълновите фурни и електронните часовници. Колегата разузнавач, свързочника и цялата десантна група остана на Земята, и сега всички са на пълен работен ден във верига закусвални.

Вечерта:
Пиша доклада си. Уточнявам подробностите около тактиката, и обяснявам със завързани термини на началството хватките, които съм приложил за дезинформация на врага. В заключение наблягам на държавната сигурност, и факта, че благодарение на усърдната съвместна работа с радистката Кейт, сме защитени от вражеско нашествие. Липсва ми една касова бележка за водка, ще се наложи да я платя от заплатата си. Но командировъчните и повишението ще покрият тази малка неприятност.

Наздраве.

Щирлиц
04.12.2006
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости