RSS проблем? покрай новия адрес

Ако нещо по страниците (съдържание, оформление) не е наред...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Аватар
нт
Мнения: 176
Регистрация: 04 февруари 2007, 01:53

RSS проблем? покрай новия адрес

Мнение от нт »

Струва ми се че RSS новините са окапали покрай смяната на адреса. Моите поне не се обновяват.

Абониран съм за три потока
- новодобавени книги
- читателски мнения
- новини за библиотеката

Какви са новите им адреси, за да си ги обновя на ръка?
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Предполагам, че повечето проблеми са заради излишното двуеточие, което се появява след номера на порта във всички препратки. Заради него не ми работят никакви връзки от RSS-а.
Гост

Мнение от Гост »

a защо всъщност новия адрес е на порт 82?

ит-тата в работата са настроили файървола да не пуска навънка през нестандартни портове и сега няма как да си уплътнявам работното време :cry:
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: RSS проблем? покрай новия адрес

Мнение от Борислав »

нт написа:Струва ми се че RSS новините са окапали покрай смяната на адреса. Моите поне не се обновяват.
Странно. Аз също ги бях сложил в четеца на Гугъл и там също не се обновяват.

За момента адресите са:
- новодобавени книги - http://www.chitanka.info:82/lib/feed/new
- читателски мнения - http://www.chitanka.info:82/lib/feed/comment
- новини за библиотеката - http://www.chitanka.info:82/lib/feed/news
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Гост написа:a защо всъщност новия адрес е на порт 82?

ит-тата в работата са настроили файървола да не пуска навънка през нестандартни портове и сега няма как да си уплътнявам работното време :cry:
Малко дълго е за обясняване. Засега обаче няма как да го преместя на порт 80.
Аватар
нт
Мнения: 176
Регистрация: 04 февруари 2007, 01:53

Мнение от нт »

Проблемът с rss заега изглежда си остава без промяна. Може би е свързано с порт 82. Може би Опера (в моя случай) не може да чете rss от произволен порт, ако и той да е указан в адреса.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: RSS проблем? покрай новия адрес

Мнение от Mandor »

Борислав написа:Странно. Аз също ги бях сложил в четеца на Гугъл и там също не се обновяват.
За момента адресите са:...
Ако това ще помогне за диагностицирането - за момента всички адреси връщат началната страница. Работи само RSS-а на форума.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: RSS проблем? покрай новия адрес

Мнение от Борислав »

Mandor написа:за момента всички адреси връщат началната страница. Работи само RSS-а на форума.
В кой клиент става така? Аз ги виждам в браузъра.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: RSS проблем? покрай новия адрес

Мнение от Mandor »

Борислав написа:В кой клиент става така? Аз ги виждам в браузъра.
Firefox 2.0.0.3
IE 6
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: RSS проблем? покрай новия адрес

Мнение от Борислав »

Mandor написа:Firefox 2.0.0.3
IE 6
Значи всяка страница, която опиташ, все ти показва началната страница? Тази например?

Ползваш ли прокси сървър?
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: RSS проблем? покрай новия адрес

Мнение от Mandor »

Борислав написа:Значи всяка страница, която опиташ, все ти показва началната страница?
Не, не ме разбра - всеки от адресите на RSS-каналите ми връща началната страница. RSS-клиента ми се оплаква "непознат формат на канала". Иначе страниците от сайта се отварят нормално.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: RSS проблем? покрай новия адрес

Мнение от Борислав »

Mandor написа:RSS-клиента ми се оплаква "непознат формат на канала".
Какъв е този RSS-клиент?
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: RSS проблем? покрай новия адрес

Мнение от Mandor »

Борислав написа:Какъв е този RSS-клиент?
GreatNews, но според мен това няма значение. Пусни някой от адресите на каналите през външен валидатор (като feedvalidator.org) и ще видиш, че и те получават началната страница.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: RSS проблем? покрай новия адрес

Мнение от Борислав »

Mandor написа:GreatNews, но според мен това няма значение. Пусни някой от адресите на каналите през външен валидатор (като feedvalidator.org) и ще видиш, че и те получават началната страница.
Ясно, ще се опитам да разбера защо става така.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: RSS проблем? покрай новия адрес

Мнение от Борислав »

Ех, машината на раменете ми май вече сдава багажа. Страницата не беше достъпна, защото бях забравил да я добавя към позволените за разглеждане страници. Затова и постоянно се е зареждала началната страница - тя е по подразбиране. Вече всичко е наред.
Аватар
нт
Мнения: 176
Регистрация: 04 февруари 2007, 01:53

Мнение от нт »

Благодаря на Борислав и Мандор!
Вече работят нормално и при мен в Опера
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

А какво трябваше да добавя след http://www.chitanka.info:82/lib/feed/new за да ми излиза с кодировка Windows 1251, ако все още работи функцията?
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

нт написа:Благодаря на Борислав и Мандор!
Че аз пък какво общо имам с това? :?

SecondShoe - Ако няма промени в кода на библиотеката, най-вероятно:

Код: Избиране на всичко

?enc=windows-1251
Като сме започнали с RSS-а - все още стои проблема с излишното двуеточие след номера на порта - заради него не мога да отворя никоя препратка от RSS-а, а се налага да почиствам адреса "на ръка".
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

SecondShoe написа:А какво трябваше да добавя след http://www.chitanka.info:82/lib/feed/new за да ми излиза с кодировка Windows 1251, ако все още работи функцията?
Както правилно отбеляза Мандор ?enc=windows-1251 в края на адреса служи за прекодиране. Това важи за всяка страница от библиотеката.

В общия случай е нужно да се добави <РАЗД>enc=windows-1251 към искания адрес. Ако в адреса липсва заявка след въпросителен знак, <РАЗД> може да е / или ?. Иначе <РАЗД> трябва да е &.

За твоя случай най-елегантно изглежда http://www.chitanka.info:82/lib/feed/ne ... ndows-1251
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Сега пък изчезна номера на порта, но двуеточието отзад си остана.
По-рано беше:

Код: Избиране на всичко

http://www.chitanka.info:82:/forum/viewtopic.php?p=2633#2633
а сега е

Код: Избиране на всичко

http://www.chitanka.info:/forum/viewtopic.php?p=2633#2633
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Mandor написа:Сега пък изчезна номера на порта, но двуеточието отзад си остана.
Абе, видях в настройките на форума, че имало отделно поле за порт и реших да го впиша там, а не в основния адрес. Явно разширението за RSS-а не ползва това поле. (Грешката е само при RSS-а, нали?)

Добавка: Току-що видях, че полето за порт не работи. Не ще да го съхранява, затова ще го върна при основния адрес.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Борислав написа:(Грешката е само при RSS-а, нали?)
Да, и то (естествено!) само в RSS-а на форума.
Другите са наред, с изключение на картинката в началото (заглавната част?) - и тя не излиза.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Mandor написа:с изключение на картинката в началото (заглавната част?) - и тя не излиза.
Съвпадение. :-) Тъкмо се сетих да я оправя.
Гост

Мнение от Гост »

то също част от картинките ( :-( емотиконите или % на завършеност например), или при опит да постнеш мнение от динамичната страница също не бачкат заради допълнителното многоочие.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Задал съм за RSS http://www.chitanka.info:82/lib/feed/ne ... ndows-1251 , но ми излиза йероглифи :( . Ето как изглежда
И с ? и без ? пак не сработва.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Гадост... проблема с излишното двуеточие на края на адресите, генерирани от RSS-а на форума, продължава...
Порових се малко из сорсовете; на пръв поглед mod-а отчита нестандартни портове, като взема стойността от $board_config['server_port'] (rss.php #190). Но проверката там е такава, че ако има оставенo празно поле или непечатаем символ за номер на порт, се лепи само ':', което вероятно предизвиква проблема.

SecondShoe, не разбрах каква е връзката с шуменския форум!? :?
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Гост написа:то също част от картинките ( :-( емотиконите или % на завършеност например), или при опит да постнеш мнение от динамичната страница също не бачкат заради допълнителното многоочие.
Картинката за 50% процента не беше копирана правилно. Миналата седмица я оправих. При иконките от форума не намирам проблем.

Мненията от форума на динамичната начална страница се генерират чрез RSS-добавката към фоурма. Ще погледна какво трябва да се поправи.
Гост

Мнение от Гост »

сега всичко е оправено.
емотиконите не се виждаха когато ги гледаш от динамичната страница, но сега са добре
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Mandor написа:
SecondShoe, не разбрах каква е връзката с шуменския форум!? :?
Най-долу на страницата с RSS се извличат новите книги и се показват. Кодировките на страниците са различни затова Борислав направи конвертор, само добавям enc=windows-1251 накрая на адреса и се вижда нормално. Обаче това спря да работи и в края на линка, който съм дал излизат йероглифи. Та това е връзката.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Потвърждавам, препратките в RSS-а вече са коректни.

SecondShoe, пак нещо не разбрах - най-отдолу на страницата има връзки към shum.bg, а не към chitanka.info... Или го даваш само за пример?
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости