Търсим помощници

Библиотеката има нужда от помощта ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Margojan

Re: Търсим помощници

Мнение от Margojan »

Здравейте!
Бих могла да помогна с доброволна работа като коректор.
Обичам да чета и да се наслаждавам на езика.
Маргарита
dessyslava.kirilova88
Мнения: 1
Регистрация: 18 юли 2018, 15:31

Re: Търсим помощници

Мнение от dessyslava.kirilova88 »

Здравейте,
Ако все още имате нужда от помощници, с радост Ви предлагам услугите си като описвач или коректор.
begemot33
Мнения: 1
Регистрация: 19 юли 2018, 09:01

Re: Търсим помощници

Мнение от begemot33 »

Здравейте! Мога да сканирам и да помогна като коректор. Ще го направя с огромно удоволствие! Редовно чета от вашите книги и това е най-малкото, което мога да направя за Читанка. Ако решите, моля свържете се с мен по мейл. Поздрави! Анастасия
NEVIDIMIA
Мнения: 4
Регистрация: 31 юли 2017, 12:02

Re: Търсим помощници

Мнение от NEVIDIMIA »

При възможност и свободно време винаги качвам в Библиоман в знак на благодарност за сваленото от Читанка :D . Ако има подготвени сканирани файлове мога да помагам също с качването им и описването. Започвам с тези които са вече качени, но неописани.
merity
Мнения: 2
Регистрация: 18 юли 2013, 15:12

Re: Търсим помощници

Мнение от merity »

Здравейте!!
Ако все още се нуждаете от помощници, бих могла в свободното си време да съм описвач. Имам познания в библиотекознание и и каталогизирането на литературните произведения.
Yankova Stela
Мнения: 1
Регистрация: 30 юли 2018, 23:17

Re: Търсим помощници

Мнение от Yankova Stela »

Здравейте, ще се радвам да се включа като коректор. Поздрави
rhodopean[маймyнско a]abv[тoчка]bg

Re: Търсим помощници

Мнение от rhodopean[маймyнско a]abv[тoчка]bg »

Здравейте!
Мога да участвам като коректор и да оформям корици на книги.
Благодаря Ви за прекрасните книги, които редовно намирам и чета в сайта. :)
Лидия
Последната и единствена промяна е направена от dts.dreamer на 17 октомври 2020, 19:50.
Причина: маскиранe нa пощенски адрес с цeл зaщита от спам
[email protected]
Мнения: 1
Регистрация: 02 декември 2018, 15:11

Re: Търсим помощници

Мнение от [email protected] »

Зравейте! Бих помогнала, за всичко, без създаването на корици, за което нямам познания. milenati[мaймунсko а]abv[точкa]bg
Последната и единствена промяна е направена от dts.dreamer на 17 октомври 2020, 19:51.
Причина: маскирaнe на пощенски адрес с цел защита от спaм
stefani717
Мнения: 1
Регистрация: 07 февруари 2019, 19:14

Re: Търсим помощници

Мнение от stefani717 »

Здравейте, казвам се Стефани. Имам интерес и мога да помагам с коригирането на текстове, ако все още търсите кандидати. Уча английска литература във Виена и практиката би ми донесла нужния опит. Благодаря предварително
Аватар
Еми
Мнения: 138
Регистрация: 26 януари 2012, 16:14
Местонахождение: София

Re: Търсим помощници

Мнение от Еми »

stefani717 и всичко останали желаещи - заповядайте в чата към форума, с удоволствие ще отговоря на въпросите ви.
Когато имаш желание - намираш начин. Когато нямаш желание - намираш оправдание.
emma01[маймунcко а]abv[точкa]bg

Re: Търсим помощници

Мнение от emma01[маймунcко а]abv[точкa]bg »

Здравейте,

Бих желала да се включа като коректор или описвач. Виждам, че темата е стара, но с радост бих се включила, ако все още имате нужда.

Мейл> emma01[маймунcко а]abv[точкa]bg

С уважение

Елена Илиева
Последната и единствена промяна е направена от dts.dreamer на 17 октомври 2020, 19:53.
Причина: маскиране на пощенски адрес с цел защита от спам
AnaIv
Мнения: 1
Регистрация: 15 август 2019, 19:24

Re: Търсим помощници

Мнение от AnaIv »

Здравейте, дали все още търсите помощници за сайта? И ако да, за коректори изисква ли се образование в сферата или предишен опит? Имам опит като копирайтър, но не като редактор.
Аватар
Еми
Мнения: 138
Регистрация: 26 януари 2012, 16:14
Местонахождение: София

Re: Търсим помощници

Мнение от Еми »

Не мога да ви върна отговор - не съществува такъв потребител...
Когато имаш желание - намираш начин. Когато нямаш желание - намираш оправдание.
Аватар
esenna
Мнения: 6
Регистрация: 17 октомври 2013, 12:53

Re: Търсим помощници

Мнение от esenna »

Прочетох обявата ви едва сега - септември 2021 година, ако все още имате нужда от помощници, имам желание да се включа като коректор, или описвач, или сканировчик – последното след като ви изпратя няколко сканирани страници и решите дали ви удовлетворява качеството.
Предварително благодаря, дано имате още нужда от такива хора!
cattiva2511
Мнения: 151
Регистрация: 04 октомври 2015, 16:19

Re: Търсим помощници

Мнение от cattiva2511 »

Здравейте!
Читанка не набира персонал, тоест подбор на кадри няма.
Сайтът се подържа и развива на база доброволен труд, без ангажименти, освен личностни такива.
Борислав написа:Търсим помощници, които доброволно и без никакви парични заплащания да помагат при различни дейности, свързани с развитието на библиотеката.

Имаме нужда от:
  • Сканировчици, които да извършват качествено сканиране на книги. Колкото по-стари са книгите, толкова по-добре. Става дума само за сканиране, без оптично разпознаване и корекция. Получените сканове ще се обработват чрез специални програми, ще се пакетират като DjVu и ще се качват в Библиоман.
  • Описвачи, които по налични сканове да описват книги в Библиоман. Прегледайте помощната информация и си изберете някоя от неописаните книги.
  • Техничари, които да се запознаят с вътрешния формат на библиотеката, наречен SFB, и да помагат при форматирането на нови книги.
  • Коректори, които да изчитат и коригират непубликувани досега авторски и преводни текстове.
  • Визуални факири, които да създават корици за непубликувани досега книги.
Регистрирайте се преди да пишете, за да можем да се свържем с вас.
Прочетете добре материалите във връзките, дадени от Борислав. Вижте къде и с какво може да помогнете с оглед на свободното време, възможностите, интересите си и стартирайте…
Когато се сблъскате с някакъв казус, проблем или др. питайте конкретно: тук (във форума), в чата или на имейл (като, мисля, публичния въпрос и отговор е по-добър вариант, за да помогне на повече хора в бъдеще).

П.П. Много от вече задавани въпроси са били дискутирани във форума, можете да ги намерите посредством търсачката преди да създадете нова тема…
Silverkata
Мнения: 4
Регистрация: 10 юни 2015, 15:27

Re: Търсим помощници

Мнение от Silverkata »

esenna написа:Прочетох обявата ви едва сега - септември 2021 година, ако все още имате нужда от помощници, имам желание да се включа като коректор, или описвач, или сканировчик – последното след като ви изпратя няколко сканирани страници и решите дали ви удовлетворява качеството.
Предварително благодаря, дано имате още нужда от такива хора!
Здравейте! Можете да ми пишете на лично или в skype по ваше желание. Ще ви помогна с каквото мога :wink: Ако имате интерес, пишете на лични, за да се разберем, а и за да не разводняваме темата.

Всеки доброволец за каквото и да е е добре дошъл!
viktoriatsonevabg
Мнения: 1
Регистрация: 16 юли 2022, 23:19

Re: Търсим помощници

Мнение от viktoriatsonevabg »

Аз също бих искала да помагам и да качвам книги, но съм некомпетентна по въпроса, пробвах да сканирам и кача нещо на сайта ви , но не се получи. Ако ми изпратите инструкции, по подробни или мога да се свържа лично с някой и още по добре да се срещна лично да ми покаже как се преформатират снимките и качват, бих помагала. Ето моя майл [email protected]
Поздрави
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости