Въпрос

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Lilibrava
Мнения: 3
Регистрация: 28 март 2018, 15:09

Въпрос

Мнение от Lilibrava »

Кога ще бъде качена книгата "Алената буква",на Натаниел Хоторн?
Освен това искам за попитам,защо в Библиоман има книги,които са с години там,и не могат да се четат,или теглят?Имам в предвид стари книги.
Аватар
zl_tsanev
Мнения: 270
Регистрация: 27 май 2008, 07:54
Местонахождение: Шумен

Re: Въпрос

Мнение от zl_tsanev »

Примери?
cattiva2511
Мнения: 151
Регистрация: 04 октомври 2015, 16:19

Re: Въпрос

Мнение от cattiva2511 »

Lilibrava написа:Кога ще бъде качена книгата "Алената буква",на Натаниел Хоторн?
Отговорът, на този въпрос: „Търсим помощници“
Lilibrava написа:Освен това искам за попитам,защо в Библиоман има книги,които са с години там,и не могат да се четат,или теглят?Имам в предвид стари книги.
Библиоман е нов проект, колко пък години, да се намират там книгите…
Ф р а к с

Re: Въпрос

Мнение от Ф р а к с »

cattiva2511 написа:
Lilibrava написа:Кога ще бъде качена книгата "Алената буква",на Натаниел Хоторн?
Отговорът, на този въпрос: „Търсим помощници“
Алтернативният отговор на този въпрос е - от ТУК :) Книгата е на руски, но с оглед на това, че едва ли малоумен тийн ще търси подобно произведение, а ние от по-старото поколение владеем руския почти като български, езикът не би трябвало да бъде проблем. Направих си труда да намеря произведението, да го конвертирам в .FB2 формат, да коригирам известен брой правописни грешки, да изградя линкове към бележките под линия (в оригинала се посочваше само номер на страницата от хартиеното издание за съответната бележка), да намеря обложката, да я обработя с Photoshop, да я вмъкна в FB2 файла, да го архивирам в .ZIP формат и да кача резултата в сайт за безплатен хостинг. Защото, ИМХО, романът си заслужава труда.
Lilibrava написа:Освен това искам за попитам,защо в Библиоман има книги,които са с години там,и не могат да се четат,или теглят?Имам в предвид стари книги.
Лили, струва ми се, че бъркаш проекта "Библиоман" с библиотеката. Въпросният проект е каталог. Т.е. в нето фигурира само заглавие, автор, преводач, издател, година на издаване, тираж и евентуално обложка на всяко произведение. Но не и текста му.
taurus
Мнения: 72
Регистрация: 28 март 2012, 00:26

Re: Въпрос

Мнение от taurus »

Има място където може човек, да направи справка дадена книга в какъв тираж е? Преди бях попадал...
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости