Update paperwhite 2.

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
vlado79
Мнения: 11
Регистрация: 06 август 2013, 18:31

Update paperwhite 2.

Мнение от vlado79 »

Имам kindle paperwhite 2 5th generation.В момента е с версия 5.6.1.1 искам да знам бих ли могъл да го ъпдейтна до по голяма версия , която е с по добрър дизайн.
Ако мога да кача 5.8.8 или 5.8.11 и това няма да попречи на работата му...моля споделете.

Благодаря Ви.
DrunkenDonkey
Мнения: 161
Регистрация: 06 юни 2009, 22:32

Re: Update paperwhite 2.

Мнение от DrunkenDonkey »

Ако не ти е jailbreak-нат защо не, не очаквай кой-знае какво де, аз съм с последната, която и да беше, преди месец-2 ъпдейтвах и дори джейла се запази.
vlado79
Мнения: 11
Регистрация: 06 август 2013, 18:31

Re: Update paperwhite 2.

Мнение от vlado79 »

Не е пипан четеца....джейлбреик дори не знам какво би трябвало да е...вероятно нещо като флашване предполагам.
Четеца е 5то поколение и последната версия дадена за него е 5.6.1.1 която ъпдейтнах преди няколко дни...само искам да знам ако сложа по нова 5.8 да речем за новия интерфейс дали ще си бачка нормално или....ще "почине" животното.
Аватар
moosehead
Мнения: 137
Регистрация: 17 февруари 2007, 18:29
Местонахождение: София

Re: Update paperwhite 2.

Мнение от moosehead »

Здравей.
Имам Paperwhite 7-о поколение и от собствен опит установих, че логиката не е най-силната страна на Амазон. :) Според мен, различните номера на версиите фърмуер на различните модели четци, предоставят сходни подобрения (а често и сходни проблеми).
Та моят съвет е да си останеш с най-високата публикувана версия за твоя модел Киндъл.
Има по-лоши престъпления от изгарянето на книги. Едно от тях е да не ги четеш.
Рей Бредбъри
vlado79
Мнения: 11
Регистрация: 06 август 2013, 18:31

Re: Update paperwhite 2.

Мнение от vlado79 »

Оставам с 5.6.1.1 и Ви благодаря за съветите.
Аватар
moosehead
Мнения: 137
Регистрация: 17 февруари 2007, 18:29
Местонахождение: София

Re: Update paperwhite 2.

Мнение от moosehead »

vlado79, пропуснах да те попитам - с какво конвертираш книги за Киндъла?
Има по-лоши престъпления от изгарянето на книги. Едно от тях е да не ги четеш.
Рей Бредбъри
vlado79
Мнения: 11
Регистрация: 06 август 2013, 18:31

Re: Update paperwhite 2.

Мнение от vlado79 »

Calibre E-book.Не знам друга път и тази ги мята идеално от epub в mobi формат на четеца и излизат с картинка на кориците.
Аватар
moosehead
Мнения: 137
Регистрация: 17 февруари 2007, 18:29
Местонахождение: София

Re: Update paperwhite 2.

Мнение от moosehead »

Провери си пощата. :)
Има по-лоши престъпления от изгарянето на книги. Едно от тях е да не ги четеш.
Рей Бредбъри
DrunkenDonkey
Мнения: 161
Регистрация: 06 юни 2009, 22:32

Re: Update paperwhite 2.

Мнение от DrunkenDonkey »

Jailbreak е леко неприятен процес (всъщност доста), чиято цел е премахване на вградените ограничения от амазон. Примерно за книгите. Ако си качваш по няколко книги стандартното е идеално. Ако искаш обаче да качиш цялата читанка сортирана като дърво по жанрове/автори/колекции/книги, то си говорим за хиляди, което стандартния интерфейс не се справя ама никак. Затова се jailbreak-ва и се качва друг софтуер на него за четене. Има си плюсове, но и сериозни минуси.
shindev
Мнения: 2
Регистрация: 20 април 2018, 18:47

Re: Update paperwhite 2.

Мнение от shindev »

ЗДравейте, относно джелбрейка. Имам пейпъруайт 1. Опитах да джелбрейкна и мисля, че се получи. Първо свалих на 5.3.1 Не знам аз ли нещо не направих както трябва, но след въпросния джелбрейк спря да се синхронизира киндъла с амазон. Някой идея..... съвет? Джелбрейка го направих само защото искам да може да реверсва цвета. Искам да е на черен фон с бели букви. Ако някой знае нещо по въпроса моля да помогне
penchev
Мнения: 4
Регистрация: 06 март 2011, 23:36

Re: Update paperwhite 2.

Мнение от penchev »

Забрави вече за Amazon. Защо не го направи от версия 5.3.9 или 5.3.5? Аз си тегля книгите от тук и съм сложил KUAL 2 + Koreader.
Ако искаш да си купуваш книгите от Амазон, според мен трябва да намериш тук: https://www.mobileread.com/forums/showt ... ?p=3534975
shindev
Мнения: 2
Регистрация: 20 април 2018, 18:47

Re: Update paperwhite 2.

Мнение от shindev »

Не купувам книги от амазон, а просто искам да се синхронизират в устройството, защото чета книги от различни устройства. Искам също така като си изтегля книга да си я пратя към амазонския мейл и тя да се появява в облака, а от там да си я дърпам към четеца. В същото време ми се иска да мога да реверсвам цвета в нощен режим и така да чета. Това възможно ли е?
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости