Съвременни руски автори

Място за читателски отзиви. Обърнете внимание, че към творбите в библиотеката също могат да се оставят коментари.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
rp_zahov
Мнения: 3
Регистрация: 10 май 2014, 20:00

Съвременни руски автори

Мнение от rp_zahov »

Здравейте,препоръчайте съвременен руски автор.Харесвам трилър.Благдаря :D
Stas Kirov
Мнения: 107
Регистрация: 28 октомври 2011, 14:52

Re: Съвременни руски автори

Мнение от Stas Kirov »

Препоръчвам Виктор Суворов, но само романите.
За другите му книги имам известни резерви относно достоверността на информацията...
rp_zahov
Мнения: 3
Регистрация: 10 май 2014, 20:00

Re: Съвременни руски автори

Мнение от rp_zahov »

Прочетох го :)
Devoted of Slaanesh
Мнения: 25
Регистрация: 02 април 2012, 21:52

Re: Съвременни руски автори

Мнение от Devoted of Slaanesh »

Можете да опитате Акунин и Бушков - и двамата са доста добри.
Stas Kirov
Мнения: 107
Регистрация: 28 октомври 2011, 14:52

Re: Съвременни руски автори

Мнение от Stas Kirov »

Александър Белов е също интересен, макар че за сега липсват още няколко книги от поредицата, но все ще се появят :)
Важното е, че го има в Читанката. :D
Приятно четене!
P.S.
Може да напишете кои все пак сте чели вече, та да не се дублират препоръките, пък и аз да науча някое ново име... 8)
notman
Мнения: 215
Регистрация: 21 февруари 2012, 19:30

Re: Съвременни руски автори

Мнение от notman »

Глуховски. Но той пише не точно трилъри.
real_knight
Мнения: 1
Регистрация: 22 юли 2013, 15:34

Re: Съвременни руски автори

Мнение от real_knight »

Александър Бушков, Лев Пучков, Виктор Левашов, Борис Акунин, Фридрих Незнански.
Преводач
Мнения: 11
Регистрация: 12 септември 2011, 20:17

Re: Съвременни руски автори

Мнение от Преводач »

Дмитрий Черкасов -всичко
Даниил Корецкий - трилогията Пешки в большой игре и Антикиллер - четирилогията
за съжаление още не са превеждани, но ако четете на руски, има ги в руските онлайн библиотеки.
владо стоянов
Мнения: 2
Регистрация: 17 април 2014, 13:56

Re: Съвременни руски автори

Мнение от владо стоянов »

Stas Kirov написа:Препоръчвам Виктор Суворов, но само романите.
За другите му книги имам известни резерви относно достоверността на информацията...
Нима успяхте да проверите истинността на информацията? Може-би сте историк?
Mig

Re: Съвременни руски автори

Мнение от Mig »

Ако обичаш фантастика, Алекс Орлов е твоя човек. Доста добри в постаполалипсиса са и-Андрей Левицкий, Алексей Бобл. А в космическата опера Андрей Ливадный. Последните години руските фантасти са доста по напред като стил и жанр отколкото западните..Поне според мене.
vantexx

Re: Съвременни руски автори

Мнение от vantexx »

Интересно защо никой не споменава за Виктор Пелевин?
Galimundi
Мнения: 12
Регистрация: 12 август 2006, 14:09

Re: Съвременни руски автори

Мнение от Galimundi »

Приятели помагайте, преди време започнах някаква поредица в стил Хари Потър и имам чувството че автора беше руснак но не съм сигурен. Започваше с някаква страноприемница, на която магьосника беше съдържател, защото се беше отказал от магията, а охраняващия го демон беше наел някакъв побойник да го нападне за да го предизвика да използва силите си...
Ф р а к с с

Re: Съвременни руски автори

Мнение от Ф р а к с с »

Не е руски автора. Мисля, че си спомняш "Името на вятъра" от Патрик Ротфус.
Ф р а к с с

Re: Съвременни руски автори

Мнение от Ф р а к с с »

По темата за руските автори. Препоръчвам серията за Настя Камнеская на Александра Маринина. Смес от криминале и трилър, при това изключително достоверно написани. Авторката е била опер на "Петровка" 38, достигнала е до чин подполковник, а книгите си е писала в свободното си време, за развлечение, използвайки материали от реали разследвания. По мое мнение, несравнимо по-добри от изсмуканите от пръстите истории за мис Марпл, Еркюл Поаро или Шерлок Холмз... От фантастите - на първо място Сергей Лукяненко. Просто велик! От фентъзито - Вадим Панов. Цикълът му за "Тайния град" започва много добре, около 15-тата книга авторът започва да се поизчерпва на идеи, но до 22-ра стават за четене. Много ми допада и Алексей Пехов - както лично неговите произведения, така и написаните в съавторство с жена му Елена Бичкова и нейната приятелка Наталия Турчанинова. Двете дами също имат общи произведения, в които Пехов не участва. От тях "Понякога те умират" много ми хареса. Цикълът за "Рубина на Карашехр" - определено не.

От изброените произведения малка част са преведени на български. Но всички ги има по руските торент тракери. Ако някой иска директен линк - да пише в темата, ще му ги кача в dox-а.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост