Не художествена литература?

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Miroslav.Z
Мнения: 3
Регистрация: 20 март 2013, 00:38

Не художествена литература?

Мнение от Miroslav.Z »

Здравейте, като ученик и студент съм се сблъсквал с проблема да нямам качествена литература.
Много пъти ми се е налагало да търся стари издания на учебници по всякакви дисциплини и съм установил, че старата литература е много по-добре написан и в нея има много повече отговори на въпросите ми от колкото в ново закупените от мен учебници, книги и ръководства.

За това се питам дали сте се замисляли да създадете раздел за научна литература разделена в подкатегории спрямо различните науки.
Смятам че ще е полезно за много хора, а и предполагам, че няма да има проблем с авторски права, защото булшинството от литературата е издадена доста преди 2000 година.

Също така съм се замислял, че ще е много трудоемко за разпознаване, особено ако се отнася за формули схеми и тн., за това може би ще се наложи запаметяване в PDF или друг удобен формат.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Не художествена литература?

Мнение от Борислав »

Такива книги могат да се описват и качват в DjVu или PDF в Библиоман, а когато се форматират като цифрови книги, могат да се включат и в читалнята на библиотеката.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости