Хари Потър 7

Търсене и предлагане на помощ при сканиране. Теми за началната работа при цифровизацията.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Хари Потър 7

Мнение от Борислав »

Днес ми пратиха любителския превод на Хари Потър 7, направен от членовете на клуба Хари Потър в clubs.dir.bg. Най-вероятно ще го добавя в края на следващата седмица, така че, ако някой има желание да го пооформи във формата SFB, няма да му се разсърдя. ;-)
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Re: Хари Потър 7

Мнение от SecondShoe »

Доколкото знам версията на дир.бг ще претърпи още една редакция и чак тогава ще има смисъл да се форматира, според мен.
Ето нещо забавно по темата за Хари Потър:

Печатат на тъмно новата книга за Хари Потър

"В Русия седмата книга на британската писателка Джоан Роулинг за момчето вълшебник Хари Потър ще се печата от 15 август до 15 септември в най-голямата печатница на Нижегородска област ОАО "Нижполиграф".

Изискванията към мерките за сигурност, свързани с недопускането на изтичане на информация, са безпрецедентни, пише в. "Аргументи и факти".

Според вестника в английските печатници книгата се печатала почти на тъмно, за да не могат работниците да видят дори откъси от текста.

Аналогични мерки щели да бъдат предприети и в Русия.

Електронните файлове ще се съхраняват в сейфа на ръководството на печатницата.

Когато се работи с електронната версия, ще се изключва локалната мрежа, както и USB-портовете, като няма да се разрешава служителите да напускат работните си места. БТА"

Изображение
Аватар
нт
Мнения: 176
Регистрация: 04 февруари 2007, 01:53

Мнение от нт »

SecondShoe написа:Според вестника в английските печатници книгата се печатала почти на тъмно, за да не могат работниците да видят дори откъси от текста.

Аналогични мерки щели да бъдат предприети и в Русия.

Електронните файлове ще се съхраняват в сейфа на ръководството на печатницата.

Когато се работи с електронната версия, ще се изключва локалната мрежа, както и USB-портовете, като няма да се разрешава служителите да напускат работните си места. БТА"
Както много пъти ми се е случвало за забележа, светът е пълен с удивително количество кретени, а също така и безбройни идиоти, полу-идиоти и обикновени глупаци, които се възхищават на кретените. Тъжно е малко :(
Аватар
ivand58
Мнения: 55
Регистрация: 03 юли 2007, 21:53

Мнение от ivand58 »

нт написа: Както много пъти ми се е случвало за забележа, светът е пълен с удивително количество кретени, а също така и безбройни идиоти, полу-идиоти и обикновени глупаци, които се възхищават на кретените. Тъжно е малко :(
Хич не го вземай навътре, просто матрицата (The MATRIX) е претоварена и упростява нещата, в случая - хората :D
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Страхотно! Имаше нужда от редакция, особено в началото.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости