Проблем

Ако нещо по страниците (съдържание, оформление) не е наред...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Аватар
forri
Мнения: 52
Регистрация: 22 януари 2007, 01:10
Връзка:

Проблем

Мнение от forri »

Здравейте,
надявям се да съм улучила раздела. Имам проблем със свалянето на няколко файла на Стивън Кинг /"Сблъсък" и "Сияние"/. Проблема е такъв, че след като сваля файловете се оказва, че файлът не е свален до край и дава грешка в архива. Опитах няколко пъти без никакъв резултат. Свалям файловете с Download menagera на Windows, но свалих и LeechGet 2006 и опитах и с него - да не би в това да е проблема. За жалост не постигнах никакъв резултат. Той опитва да свали файловете, но не може да ги свали повече от 99%. Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарна.
Аз сключвам своя договор със сатаната, за да ви кажа всичко, без остатък!!!
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Re: Проблем

Мнение от SecondShoe »

Аз нямам проблеми със споменатите книги. Теглят се и разархивират коректно, но съм имал същия проблем с други книги. Не знам на какво се дължи.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Аналогична ситуация. В събота свалях архива на "Лешояди" пет пъти, накрая се отказах и свалих "raw"-варианта.
Аватар
Boman
Мнения: 89
Регистрация: 03 февруари 2007, 08:24

Мнение от Boman »

Само искам да потвърдя, че този проблем го имам много често от различни PC-та. Не използвам никакъв download manager. Дава грешка в zip-а "Unexpected end of archive" на сравнително по-големи файлове или при избрани няколко файла наведнъж като размера на файла изглежда колкото се очаква. При по-малки файлове често сваления zip е с един и същ размер около 17 KB и това се повтаря неколкократно като размерът е винаги същият. Опитвам отново докато се получи без грешка. Обикновено отнема около 10-15 опита като дори изчаквам малко. Проблемът не се получава винаги. Не съм се опитвал да тествам, но имам идея че може да е от firewall.
Закон на Мърфи: ако мнението ми във форума може да бъде разбрано погрешно, то това ще стане!
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Проблем

Мнение от Борислав »

forri написа:Имам проблем със свалянето на няколко файла на Стивън Кинг /"Сблъсък" и "Сияние"/. Проблема е такъв, че след като сваля файловете се оказва, че файлът не е свален до край и дава грешка в архива.
Предполагам, че причината е пренатоварен сървър. Иначе никак не мога да си обясня защо понякога става, понякога - не.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Още малко информация по въпроса - отново свалих "Лешояди" няколко пъти, докато не получих коректен архив. После сравних всички версии. Повечето бяха с липсваща крайна част, сякаш свалянето е прекъснало по някакви причини (но нямаше нито грешка от браузера, нито нищо). Но в един от архивите липсваше парче от около 4 кб на около 2/3 от началото на файла; останалото (около парчето) си беше коректно.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

От няколко дни безуспешно опитвам да сваля Сто шедьоври на баснята .
Mat
Мнения: 28
Регистрация: 30 март 2007, 18:06
Местонахождение: Плевен

"Сто шедьоври на баснята"

Мнение от Mat »

Наистина не може да се изтегли.
Графинята се спусна с изменено лице към езерото...
Гост

Мнение от Гост »

Има нещо сбъркано в зипа.
Натиснете с десния бутон "Суров текст-win" в дясно и изберете "Save Target As..."
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Тъй като (доколкото разбрах) всички zip-ове се генерират динамично, по-скоро има някаква закопана грешка (или проблем) със самия архиватор или с организатора на изпращането му.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

SecondShoe написа:От няколко дни безуспешно опитвам да сваля Сто шедьоври на баснята .
Все още ли не можеш да го дръпнеш?

Току-що пробвах с Файърфокс на ГНУ/Линукс и нямаше никакъв проблем. По вода мина изтеглянето и отварянето, съдържанието също си беше наред.

Хрумва ми, че името на файла може да създава проблем. Има повече от 255 знака, затова е възможно браузъра ти да отказва да го съхрани.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Последвах съвета на Гост и после си архивирах файлът сам. По нормалния начин и сега не мога да го изтегля. Дава грешка при тегленето 2 процента преди края.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Борислав написа:Хрумва ми, че името на файла може да създава проблем. Има повече от 255 знака, затова е възможно браузъра ти да отказва да го съхрани.
Самопоправка: Вече съм бил направил ограничение от около 250 знака, така че не това е бил проблема.
Аватар
nqgolova
Мнения: 63
Регистрация: 15 август 2006, 17:47
Връзка:

Мнение от nqgolova »

От два часа се мъча да включа в списъка с подготвяните произведения две книги - "Лавинен огън" на Тери Гудкайнд и Деца на земята VІ - "Джондалар" от Джийн М.Оел. Уж всичко е наред, съхранявам ги , но после ги няма в списъка с подготвяни произведения. Не ги виждам никъде. Какво става?
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

nqgolova написа:От два часа се мъча да включа в списъка с подготвяните произведения две книги - "Лавинен огън" на Тери Гудкайнд и Деца на земята VІ - "Джондалар" от Джийн М.Оел. Уж всичко е наред, съхранявам ги , но после ги няма в списъка с подготвяни произведения. Не ги виждам никъде. Какво става?
Преди няколко дни позволих на браузърите да складират страницата за подготовка, защото ми писна да се зарежда наново при всяко връщане към нея. Та затова просто си виждала старата версия.

Сега ще я променя така, че хем да я складира, хем при нова книга да показва последната версия.
Владислав

Мнение от Владислав »

Здравейте!
В последните качени книги не мога да използвам опцията "покажи цялото произведение"-мисля, че така се казваше. При натискане показва само първата глава.
С поздрави:Владислав
Владислав

Мнение от Владислав »

Здравейте!
Аз вече писах за този проблем преди седмица, но тъй като за мен е важно ще си позволя да поставя въпроса отново. В момента не е възможно да се използва опцията "покажи цялото произведение". При натискане, показва само първата глава. Не е ли възможно да се върне старата функция на тази опция и да се листва цялата книга?
С поздрави:Владислав
Аватар
nqgolova
Мнения: 63
Регистрация: 15 август 2006, 17:47
Връзка:

Мнение от nqgolova »

В суров текст се вижда цялото произведение. Няма ли да ти свърши работа?
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Владислав написа:В момента не е възможно да се използва опцията "покажи цялото произведение".
Оправих го. А защо ти е толкова важна тази функция?
Владислав

Мнение от Владислав »

Привет!
Благодаря! Аз съм един от тези които предпочитат да си купуват книгите в книжен формат. само, че за целтта ми е необходимо да придобия представа за самата книга. След като имам цялото произведение на екрана, зачитам пасажи от различни глави на книгата и преценявам (доколкото това е възможно) интригата на книгата. ако ми допада я купувам, ако, не, я записвам в случай, че в бъдеще получа добри отзиви за самата книга и реша да я прегледам отново. ако се налага да я преглеждам глава по глава, то за да прочета част от текста да речем в средата на книгата е необходимо да прехвърлям много глави напред за да стигна до желаното място.
Още веднъж благодаря!
С поздрави:Владислав
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Владислав написа:за да прочета част от текста да речем в средата на книгата е необходимо да прехвърлям много глави напред за да стигна до желаното място.
Аха, предполагах, че има нещо гнило... :-)

Ако искаш да стигнеш средата на текста, няма нужда да прехвърляш глава след глава. В началото на страниците има съдържание, съдържащо връзки към всички глави, части или там както е разделен текста.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост