Временно забранени за четене книги

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
KarraN

Временно забранени за четене книги

Мнение от KarraN »

Здравейте,
Попаднах на няколко книги, които са временно забранени за четене. Преди не съм срещала такива. На какво се дължи забраната?
Предварително благодаря за отговора.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Временно забранени за четене книги

Мнение от pechkov »

Забраната се дължи на Правилото, наложено в "Моята библиотека" да не се качват книги, издадени през последните пет години, плюс текущата. Доскоро срока според това Правило беше две години, сега е пет, и поради тази причина има книги, които вече са качени, но недостъпни, докато не изтече карантинния период.

С поздрав,
pechkov
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
KarraN

Re: Временно забранени за четене книги

Мнение от KarraN »

Много благодаря за отговора!
Гост

Re: Временно забранени за четене книги

Мнение от Гост »

скоро ли ще стане 10? а 15?
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Временно забранени за четене книги

Мнение от pechkov »

Гост написа:скоро ли ще стане 10? а 15?
Ако имате предложения - може да ги споделите в чата на библиотеката, и ще ги обсъдим.

С поздрав,
pechkov
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Гост

Re: Временно забранени за четене книги

Мнение от Гост »

предложението е просто, това глупаво правило да отпадне
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Временно забранени за четене книги

Мнение от pechkov »

Гост написа:предложението е просто, това глупаво правило да отпадне
Разбирам. Ще запишем предложението Ви за обсъждане с екипа на библиотеката. Благодаря за отделеното време.

С поздрав,
pechkov
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Devoted of Slaanesh
Мнения: 25
Регистрация: 02 април 2012, 21:52

Re: Временно забранени за четене книги

Мнение от Devoted of Slaanesh »

Здравейте,

може би е добре да споделите с нас, какво налага тази промяна - от две на пет години? Ако за две не са си продали тиража и за пет няма да го продадат. Междувременно много потребители сигурно правят като мен - прочетени тук книги обогатяват личната ми библиотека в последствие, тоест спомагат за продажбите.

Поздрави,

Мето
Аватар
Candle
Мнения: 5
Регистрация: 17 юни 2008, 11:51
Местонахождение: Варна

Re: Временно забранени за четене книги

Мнение от Candle »

И аз бих искала да знам на какво се дължи това, да се увеличава срока от 2 на 5 години? Определено промяната не е нещо маломерно (това е повече от удвояване все пак), което се е приело просто така без причина?
v5ev
Мнения: 127
Регистрация: 06 януари 2010, 20:39

Re: Временно забранени за четене книги

Мнение от v5ev »

Браво, само така! От ново 5 ще отидем на ново 20... След това ще се въведе ограничението да се публикуват само книги, които не са издавани. Някак си и аз не разбирам тази любов към издателствата. И аз се интересувам какво точно е предизвикало промяната.
Devoted of Slaanesh
Мнения: 25
Регистрация: 02 април 2012, 21:52

Re: Временно забранени за четене книги

Мнение от Devoted of Slaanesh »

Здравейте,

имам в библиотеката си над 5000 заглавия, събирани 30 години, още от времето, в което давах всичките си джобни за книги основно.

Откакто живея извън България, започнах за ползвам Читанка, поради невъзможност да се снабдя с всичко, което бих желал да прочета. Както споменах, голяма част в последствие си купих при посещения в България.

Ако причината за удължения период е користна, бих бил много разочарован.

Факт е, че отговорите са доста уклончиви и приказките за това, как Читанка била нещо възвишено бият откровенно на смехория. Същите книги ги има качени в руски сайтове, от където при желание всеки може да ги прочете. Тоест, аргументите за защита на българските издателства са невалидни. Както казва Фракс, книгите ги има и по торент сайтовете - достъпни отново за всеки.

Споменахте, че сте предложили безплатна реклама тук на издателствата - още не съм видял никаква тук... Слабата им работа в рекламата и маркетинга, води до ниските продажби. Това също води и до незавършени поредици, нещо което тотално ме отблъсква като читател - имам над петдесет такива!!!

Реалностите се променят и истината е, че и книгоиздаването у нас трябва да се промени - или ще загине. Със забрани никога и нищо не се спостига.

Толкова от мен за сега, желая успехи на екипа на Читанка и много приятни моменти на потребителите и.

Поздрави,

Мето
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Временно забранени за четене книги

Мнение от Бам Бам »

Фраккс (R) написа: Мето, що задаваш отговори? :) Не ти ли е ясно, че споразумението е чисто финансово?
Предлагам на създателя на библиотеката да изиска доказателства за твърденията на автора на горния цитат и ако такива не бъдат представени да му бъде забранен достъпът до форума, а всички мнения съдържащи клеветнически твърдения да бъдат изтрити.

Личното ми мнение е, че тук имаме патологичен лъжец, емоционално осакатен от кошмарно детство, който се чувства добре само когато трови живота на хората около него и на такива хора мястото им е в лудницата, а не сред нормалните хора или в интернет.
notman
Мнения: 215
Регистрация: 21 февруари 2012, 19:30

Re: Временно забранени за четене книги

Мнение от notman »

И те семейства, деца, любовници, баби, вуйчовци... Само Мечо мъждука като вощеница в селска черква и така ще си и угасне - сам.
Сам, зъл и разпенен от злост.
Аватар
Candle
Мнения: 5
Регистрация: 17 юни 2008, 11:51
Местонахождение: Варна

Re: Временно забранени за четене книги

Мнение от Candle »

Все още нямаме отовор на какво се дължи доста рязката промяна в срока за забранените книги?
А аз дори не виждам темата в раздела за потребителските въпроси, моля поправете ме ако проблема е при мен.
Бай Прас

Re: Временно забранени за четене книги

Мнение от Бай Прас »

Обяснение относно мотивите има, но е в подходящия за темата подфорум, а не в Потребителски въпроси.
А отговор екипът на читанка никому не дължи.
Точка.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Временно забранени за четене книги

Мнение от Бам Бам »

Candle написа:Все още нямаме отовор на какво се дължи доста рязката промяна в срока за забранените книги?
Увеличение на изчаквателния период за новоиздадени книги
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости