Търся любовен роман

Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
КатеринаК

Търся любовен роман

Мнение от КатеринаК »

От години се опитвам да открия любовен роман, който съм чела много отдавна. Не помня заглавие или автор. Мисля, че беше от поредиците с любовни романи на издателство Хермес. Разказваше се обеднял английски аристократ, който се жени за богато еврейско момиче. Естествено той я намразва още преди да я опознае, но с течение на времето се влюбва в нея.
Моля за помощ!
....

Re: Търся любовен роман

Мнение от .... »

Здравейте, мисля, че търсите романа Купена жена на Конкордия Морел.
КатеринаК
Мнения: 7
Регистрация: 08 октомври 2016, 21:37

Re: Търся любовен роман

Мнение от КатеринаК »

Благодаря за отговора.
Хвърлих едно око на романа, не е същият, макар сюжетът да е подобен.
Момичето за което става въпрос в този когото търся е еврейка, чиито баща е много богат, а самата тя не е особено представителна, поне в началото.
Ако някой се сеща, моля да помогне.. Ако аз се сетя някоя друга подробност, ще пиша също.
Гост1

Re: Търся любовен роман

Мнение от Гост1 »

Може би е 'Сляпа любов' на Макс дьо Вози.
КатеринаК
Мнения: 7
Регистрация: 08 октомври 2016, 21:37

Re: Търся любовен роман

Мнение от КатеринаК »

Най-сетне!
Сляпа любов е, само че е на Елинър Глин. За съжаление я няма в Читанка, но я намерих от друго място.
Безкрайно благодаря!
Хели

Re: Търся любовен роман

Мнение от Хели »

Къде?
Случайно се натъкнах на мнението ви и си спомних книгата. С удоволствие бих я прочела отново.
КатеринаК
Мнения: 7
Регистрация: 08 октомври 2016, 21:37

Re: Търся любовен роман

Мнение от КатеринаК »

Заповядай: https://e-knigi.club/archive/index.php? ... 14181.html

Честно казано, сега се чудя какво съм и харесала преди 20 години. Мразя идеални главни герои.. :D
ivakito

Re: Търся любовен роман

Мнение от ivakito »

Здравейте на всички!!! От известно време се мъча да се сетя заглавието на един любовен роман, който съм чела преди доста време. Помня само някои части и то в началото на романа. Главния е заловен и завързан отвън на двора на крепоста, а е много студено. Главната( сестрата на лошия) решава да го освободи. След това си спомням, че тя му сгрява премръзналите крака като ги допира до тялото си и тогава главния решава да я отведе със себе си за да отмъсти на брат й. Само това си спомням за романа, ако някой може да помогне със заглавие ще съм много благодарна.
iva

Re: Търся любовен роман

Мнение от iva »

Много благодара това е книгата....
Mimizatatata
Мнения: 2
Регистрация: 22 април 2020, 12:13

Re: Търся любовен роман

Мнение от Mimizatatata »

Здравейте, с моя приятелка търсим един исторически любовен роман, не почним заглавие и автор. Книгата почва с една кървава сцена, двама братя стоят на една крепост/замък и около тях много трупове. Убили са краля/графа и са останали живи само съпругата, дъщерята и малкия му син. Съответно дъщерята и единият от братята, по-страшният, се влюбват. Основното, което помним е, че главната героиня моли да погребе баща си подобаващо и не й позволяват. Доста е оскъдна информацията, но ако някой помни така да започва някоя книга, да помага :oops: :oops: :oops: :P :P

Благодарим предварително!

П.С. Мислим, че нарочаха главния герой “вълк”.
Нова
Мнения: 2
Регистрация: 26 октомври 2019, 19:21

Re: Търся любовен роман

Мнение от Нова »

Катлийн Удиуиз
Вълкът и гълъбицата
Mimizatatata
Мнения: 2
Регистрация: 22 април 2020, 12:13

Re: Търся любовен роман

Мнение от Mimizatatata »

Благодарим за предложението, но не е същата, по сюжет доста си преличат. Всичко добро!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост