Златна колекция на читателските мнения

Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Златна колекция на читателските мнения

Мнение от Mandor »

cattiva2511 написа:Бърз извод – книгите са наистина едно увлекателно нещо…
… а някои от тях – „увле-катѝлни“…
Аватар
Фея Моргана
Мнения: 3
Регистрация: 14 януари 2015, 11:01

Re: Златна колекция на читателските мнения

Мнение от Фея Моргана »

Абе тия книги са не просто увлекателни. Те ГРАБВАТ. Книги-грабителки!!!
"Грабна ме...". За какво я грабнала книгата, пита се човек и се мае... :P Ами за гърлото явно, защото я чете "на един дъх". :mrgreen:
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Re: Златна колекция на читателските мнения

Мнение от NomaD »

Мен лично ме впечатлява често срещащият се имперсонално адресиран императив Препоръчвам!, с вариант Горещо препоръчвам!
Изображение
~HT

Re: Златна колекция на читателските мнения

Мнение от ~HT »

cattiva2511 написа:... самият ѝ автор е вдигнал ръце още 2008 г. ...
Въпросният 'автор' беше изненадан да види темата в RSS-а си.

След десет години цялото му тогавашно учудване да открие кои и какви са неговите четящи сънародници, какво четат и как го осмислят, прерасна в леко огорчение. Вероятно е очаквал повече отколкото е реалистично.

Проектът "Моята библиотека" беше до голяма степен удавен в чалга.

Самият 'автор' на въпросната тема преди десет години виждаше този форум като място на съмишленици, а сайтът беше връзката му с неговия първи език. През това време връзката изтъня, а форумът като че ли се умори.
Вероятно и поколението посетители, поне активните от тях, се е сменило. Има много потребители, които не съм виждал да се включват от много време.

Поздрави и довиждане на NomaD и Mandor. Всичко най-добро и много жизненост и енергия пожелавам на cattiva.

Аз през годината имам довърша един друг малък литературен проект за превод на няколко разказа и с това ще приключа.
нт
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Re: Златна колекция на читателските мнения

Мнение от NomaD »

Такава е нашата орис, нт... Няма да ти цитирам началното двустишие на Ботевото "Към брата си". Ще цитирам последните две изречения на "Митът за Сизиф" от камю.
Самата борба на порива към върховете е достатъчна, за да изпълни човешкото сърце. Трябва да си представяме Сизиф щастлив.
Дерзай, нт! :)

Продължавам да тикам камъка!...
Изображение
cattiva2511
Мнения: 151
Регистрация: 04 октомври 2015, 16:19

Re: Златна колекция на читателските мнения

Мнение от cattiva2511 »

~HT написа:
cattiva2511 написа: самият ѝ автор е вдигнал ръце още 2008 г. ...
Разочароващо е – да… Повечето, от разглеждащите този форум, най-вероятно:
(…) дори се насрах от смях…
И нищо повече. Много, за жалост, от читателите се насират от смях, но не са схванали наистина, защо си си поиграл да качиш тези дълбоки литературни анализи.
Например, 2008 ти цитираш:
Сатанинската библия от Антон Шандор Ла Вей

Луцифер Лаиди (9 януари 2008 18:46)
Книгата е хубава и напулно оправдава библията за Бог жалко че Лавей е пукнал :} пча е написал една много хубава книга
Да видим, как се развива темата през годините:
бенър (2 декември 2013 в 19:15)
Книгата ми хареса много особено след като твърдо реших да ходя по този път.но много неща не са ми ясни.ако има сатанисти в България които могат да ми обяснят по подробно ще се ,адвам -[email protected]
Край! Изтървахме я, отиде и тя при „сатанистите в България“… или подканва те да идат при нея…
бенър (4 юни 2015 в 23:49)
И след много лутане и житейски опит, истината си остава истина-Богът на Библията е истинският Бог-нашият създател-Този, който има силата да промени всички ни!
Но-о-о, бенър или hi6tni4ka (както още е известна), все пак се връща в правия път:
Така де, Богът на Библията си е Богът на Библията. „Този, който има силата да промени всички ни!“ само не и нея, явно…


Напълно разбирам разочарованието ти, но Читанка е свободен сайт, което е за добро или лошо. Тези, които пишат такива велики и неповторими коментари, така или иначе няма да те разберат, още по-малко да се замислят.

Поздрави и всичко най-добро!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост