Kindle

Разни теми, разни идеали
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
elmondio
Мнения: 5
Регистрация: 14 септември 2009, 15:08

Kindle

Мнение от elmondio »

Как да свалям от Читанка в Kindle? Някой да помогне, че съм технически инвалид :)
Аватар
moosehead
Мнения: 137
Регистрация: 17 февруари 2007, 18:29
Местонахождение: София

Re: Kindle

Мнение от moosehead »

Директно - засега няма как.
Трябва ти http://calibre-ebook.com/ или http://ebook.hamstersoft.com/en/home за да конвертираш epub или fb2 до mobi. Ако имаш още въпроси пиши ми на moosehead.chitanka[маймунско а]gmail[ . ]com
Има по-лоши престъпления от изгарянето на книги. Едно от тях е да не ги четеш.
Рей Бредбъри
HT

Re: Kindle

Мнение от HT »

Ще пропусна да коментирам грубата обида от един участник към друг. За това си има модератори.

Искам само да споделя впечатления.
Текстовете от http://mobireaders.org наистина са в mobi, но на моя киндъл3 има отлики между тях и тези, които получавам от Calibre.

Книгите обърнати от Calibre имат глави, и наистина може да се презкача по тях с квадратния бутон.
Метадатата - автор / произведение се налага да я въвеждам на ръка. Истината е, че не съм имал време да задълбая в самата програма и да видя дали може нещо да се настрои, за да не е така.

Също така конвертираните от Calibre файлове имат по-добра форматитовка.
elmondio
Мнения: 5
Регистрация: 14 септември 2009, 15:08

Re: Kindle

Мнение от elmondio »

Много благодаря, започвам да се справям :)
k_raev
Мнения: 4
Регистрация: 13 януари 2014, 00:03

Re: Kindle

Мнение от k_raev »

Вече има и приложение за Kindle, което значително улеснява свалянето на книги от Читанка: http://hitrini.blogspot.com/2014/02/chi ... indle.html
vlado79
Мнения: 11
Регистрация: 06 август 2013, 18:31

Re: Kindle

Мнение от vlado79 »

Бъгна ми се Киндъла...книгите ги има , но няма обложки и имена...всичко е празни бели листове в главната директория...инак отворя ли книга има го написаното , но дето се помещават книгите е бяло тя бяло.
Идея как да го оправя ?
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Kindle

Мнение от pechkov »

vlado79 написа:Бъгна ми се Киндъла...
Ресетна ли го?
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
vlado79
Мнения: 11
Регистрация: 06 август 2013, 18:31

Re: Kindle

Мнение от vlado79 »

Ой мама му..
Благодаря ти Печков рестартирах и се оправи :)
Аватар
desiilieva
Мнения: 28
Регистрация: 19 август 2015, 17:50
Местонахождение: Sofia

Re: Kindle

Мнение от desiilieva »

Днес бях в търсене на подарък на братовчедка ми, след дълго обикаляне стигна до един магазин dice.bg, влязох да разгледам и харесах електронен четец. Мисля,че е готин подарък, който ще й хареса, но не посмях да го купя преди да поразуча. Харесах Amazon Kindle Paperwhite 2, някой може ли да ми даде мнение за този модел?
Последната и единствена промяна е направена от desiilieva на 25 януари 2016, 23:49.
Аватар
moosehead
Мнения: 137
Регистрация: 17 февруари 2007, 18:29
Местонахождение: София

Re: Kindle

Мнение от moosehead »

desiilieva написа:Днес бях в търсене на подарък на братовчедка ми, след дълго обикаляне стигна до един магазин, влязох да разгледам и харесах електронен четец. Мисля,че е готин подарък, който ще й хареса, но не посмях да го купя преди да поразуча. Харесах Amazon Kindle Paperwhite 2, някой може ли да ми даде мнение за този модел?
Нямам преки впечатления от Amazon Kindle Paperwhite (имам един стар Kindle 3, от който съм много доволен), но... Този сайт ми намирисва малко. Гледайки цените Amazon Kindle Paperwhite 2 е на "промоция", като е намален от... забележете 349 лв, на 279 лв. Дотук добре. Обаче Amazon Kindle Paperwhite 3 (Модел 2015) струва 329 лв. Е, къде е логиката по-стар модел да струва по-скъпо от новия преди промоцията. Кратко претърсване на Интернет показва, че в brosbg.com например, Amazon Kindle Paperwhite 3 струва 279 лв. без да е на промоция. Та моят съвет е - вземай Amazon Kindle Paperwhite 3 (Модел 2015) за 279 лв. Освен всичко и отзивите за него са положителни. :)
Има по-лоши престъпления от изгарянето на книги. Едно от тях е да не ги четеш.
Рей Бредбъри
Jakkal
Мнения: 38
Регистрация: 24 ноември 2013, 19:03

Re: Kindle

Мнение от Jakkal »

desiilieva написа:Днес бях в търсене на подарък на братовчедка ми, след дълго обикаляне стигна до един магазин, влязох да разгледам и харесах електронен четец. Мисля,че е готин подарък, който ще й хареса, но не посмях да го купя преди да поразуча. Харесах Amazon Kindle Paperwhite 2, някой може ли да ми даде мнение за този модел?
Аз не бих си купил Kindle нито пък бих го подарил, защото не подържат EPUB или други отворени формати за книги и всичко трябва да се конвертира.
Аватар
desiilieva
Мнения: 28
Регистрация: 19 август 2015, 17:50
Местонахождение: Sofia

Re: Kindle

Мнение от desiilieva »

Аз за 2-ката съм чувала по-добри отзиви, отколкото за 3, може би затова е такава ситуацията с цените,а и доста често в някой магазини продават доста големи ментета на по-ниски цени.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости