Amazon Kindle

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Petya

Re: Amazon Kindle

Мнение от Petya »

Благодаря за указанията, pgaidarov, перфектни са!!!! :)
pgaidarov написа:Здравейте!
Понеже не зная до каква степен повечето хора са се запознали с Calibre и начина му на използване с Kindle Paperwhite, ще се постарая да бъда максимално изчерпателен. За някои хора това ще бъде нещо, което са правили стотици пъти, но се надявам да помогне на други!
Надявам се всички знаят как да инсталират Calibre, защото няма нищо особено в самата инсталация, освен избора на устройството, което ползвате. Предварително трябва да свържете устройството си с кабел към компютър.
[...]

Надявам се да съм бил максимално ясен. Ако имате допълнителни въпроси, моля пишете!
witch_88

Re: Amazon Kindle

Мнение от witch_88 »

Здравейте,
искам да попитам дали когато използваш Kindle и сваляш книги на английски, като кликнеш върху непозната дума отваря ли Англиско - Български речник или не. Тъй като искам да си купя, но на приложението "Kindle" на телефона отваря само тълковен речник и то на английски отново.

Благодаря предварително
megavrilov
Мнения: 13
Регистрация: 24 юли 2013, 00:07

Re: Amazon Kindle

Мнение от megavrilov »

Здравейте, Киндела ми седи включен с отворена страница и не мога нищо да правя по него:
- не му се местят страниците;
- не мога да вляза в главното меню;
- нито един бутон не действа.
[email protected]
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Amazon Kindle

Мнение от pechkov »

megavrilov написа:... включен с отворена страница и не мога нищо да правя по него: ...
Натисни копчето за включване/изключване, и дръж натиснато 30-40 секунди. Би трябвало да се рестартира. Ако не става - пиши пак.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
megavrilov
Мнения: 13
Регистрация: 24 юли 2013, 00:07

Re: Amazon Kindle

Мнение от megavrilov »

здравей, мерси много
получи се
а как е възможно да направя обновяване на Киндела, понеже откакто съм го взел не съм правил ъбгрейд
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Amazon Kindle

Мнение от pechkov »

Изображение

Става и за Kindle.

...

Сега малко по-сериозно - не знам. Информация за ъпдейти потърси по форумите, които са по-ориентирани към тези устройства, или изчакай да се появи тук някой дето знае.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
megavrilov
Мнения: 13
Регистрация: 24 юли 2013, 00:07

Re: Amazon Kindle

Мнение от megavrilov »

мерси за помоща
имаш хумор на брат ми
Усмивки

Re: Amazon Kindle

Мнение от Усмивки »

Отиваш на http://www.amazon.com/gp/help/customer/ ... =200529680 и следваш инструкциите.

Накратко за повечето модели е довнлоад, запис в основната директория и рестарт.

Някои имат и възможност за ъпдейт директно от меню.
бореад

Re: Amazon Kindle

Мнение от бореад »

Здравейте ,може ли някой да ми помогне относно следният проблем? Имам Kindle 6 ,свалям си книги от Читанка в txt формат ,но за някой от книгите ми дава да използвам 7 различни шрифта от които любимият ми Caecilia, а за други само 2 шрифта които даже не знам как се казват(обозначени са с някакви йероглифи).Както казах книгите ги свалям от едно място , един формат, опитах се и да бърникам различни шрифтове из txt-то ама не се получава.Ще се радвам ако някой ми разкрие тайната а ако не здраве да е и приятно четене на всички.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Amazon Kindle

Мнение от pechkov »

бореад написа:... Имам Kindle 6 ,свалям си книги от Читанка в txt формат ...
За Kindle се препоръчва да ползваш MOBI формат. Линк за произведенията от Читанка в MOBI формат: http://pechkov.chitanka.info/mobi . Може да се теглят направо с четеца ако му бъде пуснат достъп през WiFi мрежа.
Последната и единствена промяна е направена от pechkov на 29 септември 2015, 09:52.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
cherrycrush
Мнения: 7
Регистрация: 30 ноември 2014, 16:48

Re: Amazon Kindle

Мнение от cherrycrush »

witch_88 написа:Здравейте,
искам да попитам дали когато използваш Kindle и сваляш книги на английски, като кликнеш върху непозната дума отваря ли Англиско - Български речник или не. Тъй като искам да си купя, но на приложението "Kindle" на телефона отваря само тълковен речник и то на английски отново.

Благодаря предварително
Тази опция е възможна, но трябва да свалите допълнително Английско-Българския речник (в Гугъл напишете English Bulgarian Dictionary Kindle, версията е на Страцимир Колчевски и е доста добра, най-вече защото има база от всички по-често срещани думи и т.н.) и в сайтовете има указания къде да поставите файла и как да го настроите да използва този речник, а не тълковния.
mulan
Мнения: 2
Регистрация: 27 февруари 2015, 18:21

Re: Amazon Kindle

Мнение от mulan »

Здравейте ,
Първо - благодаря за труда на екипа на "Читанка" .
Въпросът ми е :
Има ли начин след като съм свалила дадени книги в моби формат да ги оформя като колекция първо на компютъра си , а после направо така оформени да ги прехвърля в Киндъл-а ?
Т.е - не ми се бърничка из менюто на Киндъла поради простата причина, че след като включа WiFi Киндъла всеки път се пълни с реклами и пр.
Има ли начин директно от компютъра да ми се качват папките така, както са оформени от мен на компютъра ?
Моля да ми обясните като на пълен дилетант .
Ползвам 2 сайта за конвертиране :

http://www.epubconverter.com/epub-to-mobi-converter/

http://ebook.online-convert.com/

Не ползвам Калибре и не бих искала да го ползвам.

Благодаря Ви предварително :)
Надя

Re: Amazon Kindle

Мнение от Надя »

Ами махни си рекламите. И преди да си попитала "как" - в нета има достатъчно информация
mulan
Мнения: 2
Регистрация: 27 февруари 2015, 18:21

Re: Amazon Kindle

Мнение от mulan »

Основният ми въпрос не е за махането на рекламите .
Гост

Re: Amazon Kindle

Мнение от Гост »

Здравейте! Искам да ви попитам проблем ли е киндъла да се зарежда директно от мрежата и то със зарядно за телефон?
Jakkal
Мнения: 38
Регистрация: 24 ноември 2013, 19:03

Re: Amazon Kindle

Мнение от Jakkal »

Няма никакъв проблем, аз така си зареждам Кобо-то.
Гост

Re: Amazon Kindle

Мнение от Гост »

Значи ампеража на изхода на зарядното не е твърде висок за киндъл? (1500 mAh)
Аватар
zl_tsanev
Мнения: 270
Регистрация: 27 май 2008, 07:54
Местонахождение: Шумен

Re: Amazon Kindle

Мнение от zl_tsanev »

Ако изходящото напрежение е 5 волта (зарядния ток се определя от вътрешното съпротивление на консуматора) няма да има никакви проблеми. 1500 mA е максималната възможност на Вашето зарядно.
Гост

Re: Amazon Kindle

Мнение от Гост »

Значи няма проблем. Благодаря и на двамата
julieta7777
Мнения: 2
Регистрация: 28 декември 2015, 20:42

Re: Amazon Kindle

Мнение от julieta7777 »

И тук един тотално невещ читател пита:
Имам подарък Kindle Paperwhite, регистрирах го в Амазон, поздравиха ме...
Уж всичко е наред, а директно с WiFi нищо не мога да правя, до Читанка.инфо не достигам...
С Калибър пратих на Киндъла няколко книжки от Читанка, но само с кабел....
Абе, аз съм един технически лаик, но се справям .... помагайте!
Vlad00
Мнения: 7
Регистрация: 11 януари 2016, 11:49
Местонахождение: София

Amazon Kindle и речници.

Мнение от Vlad00 »

След като купих преди няколко седмици Amazon kindle paperwhite 2015, при стартирането на кайндл се появиха 4 речника: руско-английски, англо-руский, руски тълковен речник и American Oxford English dictionary. След регистрацията на Амазон тези речници се лишиха от DRM защита (а може би и преди регистрация, сега няма как да го проверя). При отварянето на всеки един от тези речници, се появява меню от вида: "Аа", "Перейти"... При натискане на
"Перейти" се появява подменю, в което има пункт "Страница или место". При избора на този пункт за английския речник
се появява клавиатура и изискване да въведа номер на място -- от 1 до 1000000 и косур хиляди. При натискане на АБЦ на клавиатура се появява възможност да въвежда думи на латиница. Обаче след въвеждане на някоя дума думата изведнъж исчезва :( Разбира се човек очаква в този случай речника да премине на страница, в който тази дума е определена. Може ли човек да накара речника да прави тъкмо това, и ако може то как именно?
Vlad00
Мнения: 7
Регистрация: 11 януари 2016, 11:49
Местонахождение: София

Re: Amazon Kindle

Мнение от Vlad00 »

При това в случая с речник в менюто има и опция "страница", която в случая с речника не е активна :(
[email protected]

Re: Amazon Kindle

Мнение от [email protected] »

Здравейте! Интересувам се какво трябва да направя, за да мога да чета книги на е-четец,сред като ги виждам като външно устройство? Благодаря предварително.
galiasl
Мнения: 6
Регистрация: 01 август 2017, 07:56

Re: Amazon Kindle

Мнение от galiasl »

Здравейте, имам Kindle от 2 дни - kindle paperwhite 3b. Много му се радвах. До сега четях само с телефона и cool reader. :) Не мога да кажа колко много книги изчетох, но читанка е прекрасна. Та по моя въпрос: Как да виждам какво съм качила? Къде е папката с качените през calibre книги (моята библиотека с книгите)? Подробно изчетох напътствията на pgaidarov... Страхотно обяснение как точно да работя с calibre! Качих 7-8 книги в Mobi формат на четеца, но като отворя kindle /в началната страница/ виждам само последните 3 качени книги... Папка Библиотека отваря само инструкция за работа с четеца. В интерес на истината преди това качвах книги директно в директория Documents на четеца, после ги затрих. Сигурно съм изтрила нещо! :oops: Моля, помогнете ми... Какво да направя?
Извинявайте, че пиша в тема от преди 4 години...
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Amazon Kindle

Мнение от pechkov »

galiasl написа:… Какво да направя? …
Ако четеца ти има WiFi, включи го, свържи го към някоя мрежа, и опитай през вградения браузър на четеца да изтеглиш MOBI файлове от този линк: https://pechkov.chitanka.info/mobi/

Изтегли няколко файла, и провери дали се добавят нормално в списъка с книги. Ако по този начин се получава нормално - значи "прекрасния" Calibre за пореден път омазва пейзажа, и ще трябва да помислиш за алтернативен метод да си качваш книгите в четеца.

А ако и по този начин на качване се получава същия проблем - търсиш някой запознат с Kindle да ти помогне.

С поздрав,
pechkov
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
galiasl
Мнения: 6
Регистрация: 01 август 2017, 07:56

Re: Amazon Kindle

Мнение от galiasl »

Благодаря ти! Довечера, след работа явно ще се бърза да се провери каква ще е. Мога ли да те питам още нещо? Да разбирам ли, че calibre не е добра програма? Няма кого да питам. През двата дни прочетох доста за киндъл и конвертирането и почти реших, че все пак cool reader и тел са си добре. Само да не ме боляха очите....
la4o
Мнения: 1
Регистрация: 04 ноември 2010, 13:14

Re: Amazon Kindle

Мнение от la4o »

за calibre - вероятно е най добрата програма. а иначе вариантът да се root-не устройството и след това да се ползва някое от приложенията и да се четат директно епуб и фб файлове е по- удобния начин
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Amazon Kindle

Мнение от pechkov »

la4o написа:за calibre …
Това, че има много функции не я прави най-добрата програма, и дори не я прави добра програма. Особено за тривиални нужди като човек да си копира файловете в четеца.


galiasl написа:… Да разбирам ли, че calibre не е добра програма? … все пак cool reader …
Според мен "Calibre" е мръсна дума, но разбира се това си е мое мнение, и съвсем не значи, че всички трябва да го възприемат така. За да улесня собствениците на четци Kindle - всеки месец правя конверсия на всички новодобавени и коригирани произведения в Читанка, и правя месечен архив в FB2, EPUB и MOBI формати (за получаването на MOBI използвам KindleGen). Можеш да изтеглиш кумулативния архив към края на 2016-та година и месечните след него в MOBI формат, и да си копираш в четеца каквото поискаш от архива без нужда от Calibre или каквато и да било подобна щуротия. Към месечните архиви прилагам и обновена версия на програмата chitanka.info.filter. С тази програма можеш да филтрираш произведенията от Читанка по твои собствени критерии - по име на автор, националност, тип на произведенията, по етикети на произведенията, по заглавие, серия и прочие. Програмата накрая ще ти даде възможност да копираш в нова директория само тези произведения, които отговарят на твоите критерии, и така ще можеш да си качиш в четеца само това, което харесваш.

Линкове за архивите можеш да намериш тук: https://chitanka.info/resources
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Аватар
moosehead
Мнения: 137
Регистрация: 17 февруари 2007, 18:29
Местонахождение: София

Re: Amazon Kindle

Мнение от moosehead »

pechkov написа:Според мен "Calibre" е мръсна дума…
Ааааа, моля, моля.
За Calibre-то или добро или нищо. Много си е добра програмката. :)
galiasl написа:Как да виждам какво съм качила?
Такааа. Значи - имам такъв четец и мисля, че си направила страхотна покупка - оптимална цена за почти най-добро качество. Единственото неудобство е играта с Calibre-то.

Първо - моята препоръка е да не ползвате mobi формата, а azw3 - това е по-съвременния формат на Киндъл (Calibre го поддържа).

Второ - вариантите за качване са няколко:
а/ директно копиране в директория Documents
б/ сваляне на mobi-та от сайта на pechkov
в/ копиране в четеца на книги посредством Calibre
г/ изпращане на книги във формат mobi, azw3, doc, docx, html, rtf, pdf + графични формати на електронна поща от типа [name]@kindle.com, където [name] си го проверявате в Manage your Devices –> Manage Your Kindle, ако е регистриран киндъла. Amazon конвертира посочените формати в azw3 или mobi и като пуснеш wi-fi изпратените книги автоматично "кацват" в Киндъла.

Аз ползвам само вариант в/.

След се качат книгите в Киндъла, той показва на началния екран само 3 - текущо четената + следващите две. За да се видят всички книги трябва да се цъкне на "MY LIBRARY" - над текущо четената книга и тогава вече всички книги, налични в четеца, излизат като списък.

Това е от мен.
galiasl, ако имаш още въпроси - пиши.
Има по-лоши престъпления от изгарянето на книги. Едно от тях е да не ги четеш.
Рей Бредбъри
Аватар
zl_tsanev
Мнения: 270
Регистрация: 27 май 2008, 07:54
Местонахождение: Шумен

Re: Amazon Kindle

Мнение от zl_tsanev »

Изказах мнение - Kindle е качествено изпълнено функционално недоразумение.
Смени четеца - с четец с ОС Android. Ще имаш много приложения за четене на различни формати, я в някои от тях - библиотечен модул, файл мениджър. И други приложения по избор от Google Play.
Calibre ползвам понякога само за конвертиране на други формати към FB2.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости