Молба от изд. „Лъчезар Минчев“ за сваляне на текстове

Настоящите закони имат остра нужда от промяна
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Аватар
goblin
Мнения: 54
Регистрация: 20 август 2006, 17:18

Мнение от goblin »

Лъчезар Минчев написа:goblin,...
Минчев, струва ми се, че след последния ти дълъг пост разговорът с теб приключи.
Остани си със здраве...

Edit: нт, не се страхувай, няма начин да изчезне. :lol:
Последната промяна е направена от goblin на 2. Мнението е било променяно 2 пъти.
Аватар
нт
Мнения: 176
Регистрация: 04 февруари 2007, 01:53

Мнение от нт »

Да не изчезне случайно тоз бисер!
Лъчезар Минчев написа: Автор: Лъчезар Минчев
Пуснато на: 25 ноември 2006 (събота) 11:58 (GMT 2)

БОРИСЛАВОВ!

абе капут смотан! работата не е аз на какво имам право, а ти на какво НЯМАШ право!!!

така ли трябва да се говори на скапаната ви педерастка общонст? Аааа!!!

оня пък чул за тирето! както гледам, си го сбъркал!!! ми те са три бе, лайнар!

дейби и претенциозните капути!!!

за кое точно да те уважавам, бориславе???

че не можеш да си напишеш запетайките, но си голям библиотекар??? за това ли???

ми тия като ги хвянем да пъти по толкова - ебати клиентите!

и тия плашат! аз ще ти кажа плашене на тебе! и се подиграват! с неизмития си гъз!

АБЕ КАПУТ!!! КАКВО ТЪРСИ НА САЙТА ТИ ЧУЖД ДОКУМЕНТ???!!!

НЕ, оня се фръцка - мяу-мяу, вижте кво ми изпратиха!

Изпратили са ти лАйна! Оня ще го уволня на секундата - като изнесе документ! Но той е изнесъл фалшив документ и ти се радваи!!!

Как така бе, идиот, ще изнасяш ЧУЖД СЛУЖЕБЕН ДОКУМЕНТ БЕ, ИДИОТ!!!

В САМИЯ ИНТЕРНЕТ!!!

ТИ ИДИОТ ЛИ СИ ИЛИ КАКВО???;

НЕ, НИЕ ЩЕ КУПИМ КНИГА! И КАКВО ЩЕ Я ПРАВИТЕ ТАЯ КНИГА? ШЕ СИ Я ОПЪРЖИТЕ С ЯЙЦА ЛИ???

ИМАЛИ ПРАВА!!! ИМАШ ПРАВА КАТ ТИ КАЖАТ!!!

ДЕЙБИ И ЗАКЪСНЕЛОИТЕ ХИПИТА!!!

ИМАШ ПРАВО ПО ПОПРАВКАТА "МИРАНДА" - ДА МЪЛЧИШ!!!

И се мазни на хората - мьън-ньън, аз да не злепоставям приятелите си в пръц-франс! че ти знаеш ли какво изобщо е франс бе, говно? но имал приятели! да бе! той ималм приятели! имаш лАйна! и будалкаш хората тука - мяу-мяу, аз съм от бон!

и кво? значи ти си от бон? а ние сме? некви тъпанари! и от бон трлебе да ни кажат, че може да се копира! и баламите верват! и викат - мамизата им на издателите!

Абе лАйно! Съсе сичката ти боклук, дето знае зап тиретата - ти не можеш да си напишеш името, претенциозен немски боклук!!!

Идваш, духаш и си отиваш! Той щял да пита Румен!!!

Ти си в простъпка, а не той!
Може ли да ти видя договора?! Може, ама заедно с хуя! Той пита за догтовори! нещо друго да ти се е прищяло???

И вика дебилът му с дебил - ЕТО ДОГОВОРИТЕ, КОИТО СДОБИХ!!!

Кой си ти да сдобиваш договори бе, кретен???!!!

Да видел! Ела, ще ти покажа!
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Лъчезар Минчев написа:БОРИСЛАВОВ!

абе ...
... Ела, ще ти покажа!
Това не са писания на човек, който е трезвен.
венко

Ха-хахаха

Мнение от венко »

Ко стана бе Лъчка, нервен изглеждаш нещо :)
lamerko

Мнение от lamerko »

Възрастен човек, позволил си да напише нешо с подобен тон - за мен престава да бъде интелигентен (или полу-интелигентен) човек, с който би могло да водиш РАЗУМЕН и СМИСЛЕН разговор или да си имаш работа с него (вклщчително и с неговия бизнес). Той (както и издателството му) за мене вече не съществуват!!!
Умен

Мнение от Умен »

Щеше да е смешно, ако не беше жалко.:(
другаря издател е решил че може да си направи малко реклама без пари. ми да му е честита.
Само едно ще го запитам. Как чистия ASCII код в който са публикувани произведенията ощетява Художника, Редактора и Преводача? Мигар те взимат процент от Вашите продажби, г-н Издател? Позволете ми СИЛНО да се усъмня в това.:?
Още повече, че точно тук претендирате за чужд превод дори.
Много, ама много ми приличате на по-мургавите ни сънародници, дето им викат роми. Дето горките по цял ден слушат чалга и гледат Турска телевизия, а пък държавата им виновна че нямали работа и пари. :oops:
Извинявайте много, но при производствен разход не-повече от 5 лв да продавате Параграф 22 на цена 15 лв си е чиста проба КОЖОДЕРСТВО. Милионер за един ден не се става, освен ако не си издател на парични знаци.
Издайте една книжка с икономическа насоченост, та белким разберете основите на пазарната икономика.
zmey_gorqnin
Мнения: 2
Регистрация: 24 ноември 2006, 23:12

Мнение от zmey_gorqnin »

Аз съм огорчен...
Тъкмо си помислих че най-накрая съм намерил някой разумен собственик на авторски права, и сега ще се завихри интелигентен и градивен диалог, и изведнъж нещата придобиха отявлен селско-стопански характер с докерско-каруцарски привкус...
Жалко, не стана купона.

Интересно кой държи авторските права на Змей Горянин? Току-виж ме осъдил че го ползвам като ник незаконно.
То като се замисля кой сега чете Змея? И въобще кой сега знае за този писател? Само тези, които му държат авторските права, вероятно.

Между другото джентълменът Лъчезар Минчев е едно малко огънче в кладата на издателите, в която май най-ярко пламти "Труд". Те са ненадминати. Тяхната алчност и глупост засенчва жалките изяви на нашия лъчезарен плашител. Най-лошото обаче е че на тази клада горят книги...
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

zmey_gorqnin написа:Аз съм огорчен...
И аз също.

С оглед израждането на темата към "селско-стопански характер с докерско-каруцарски привкус" ((c) zmey_gorqnin), настоятелно препоръчвам на всички да спрем с коментарите по нея. Бих могъл да я заключа, но не се чувствам в правото си да правя това.
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Мнение от GeOrg »

Най-сетне един разумен глас!
За това призовах още вчера. Не бива да се принизяваме по такъв отвратителен начин! Още повече имайки претенциите на интелигентни, съвременни хора и личности живеещи в 21 век.
Още веднъж ще изкажа мнението си че всички постове за които може да се каже че не са вързани с дискутирания проблем би трябвало да се свалят, както на едната така и на другата страна. С квалификации кой какъв, как работи и какво заслужава просто става един Бигбрадър в повече за мен, не ви ли стига всяка вечер по телевизията!?
Може и така да е, ...!
Аватар
нт
Мнения: 176
Регистрация: 04 февруари 2007, 01:53

Мнение от нт »

Нека и аз кажа няколко заключителни думи.
Мисля, че темата в автентичния и вид е доста поучителна. С градацията на настроението и разнообразното темпо и стилове в нея. Не смятам, че е редно да се редактира. Затова и случайно виждайки, че постинги изчезват, а и заради опита ми от други форуми, взех мерки да цитирам и копирам.

Напротив. Смятам, че тази тема, трябва да бъде направена достояние на по-широка четяща общественост във форумите на други онлайн библиотеки, а също и банерите, които направих да бъдат разпространявани заедно с тези прославящи 'Труд'.

Моето искрено убеждение, че на арогантността и нападенията трябва да се дава отпор с всякакви цивилизовани средства. И ако някой губи добрия тон, това е негов личен проблем.

Разбира се, че съм огорчен. Но огорчението е едно, а принципните позиции друго. Човек не бива да се размеква от огорчение.

Тук при нас дойде гост, който в рамките на няколко дни нарисува свой авто-портрет.
Желая на всички четящи приятели хубава седмица. :D

Изображение
Гост

Мнение от Гост »

и какъв е проблема с малкия принц?

това е ДРУГ превод, направен МНОГО ПРЕДИ да съществува световно (не)известното издателство имащо претенции към превода
Dim
Мнения: 7
Регистрация: 05 юли 2006, 13:49

Мнение от Dim »

Направих си труда да прочета цялата нишка. Първата реплика на г-н Минчев ме подведе, че ще срещна в негово лице един градивен спорещ. Г-н Минчев, не успях за съжаление. В моята библиотека има много закупени книги и честно да Ви кажа никога не съм обръщал внимание на издателството. Не разбирам ретроградното Ви схващане на Борислав като конкурент и мерките, които възнамерявате да предприемете. Аз съм типичен представител на хората, които след като се запознаят с дадено произведение в много по-достъпния му електронен вариант и ХАРЕСВАЙКИ го, отиват в книжарницата и го купуват.

И защо е нужно да вкарвате комерсиални компоненти като хонорари, авторски права и т.н. Читателят се интересува от друга стойност на произведението, а не колко човека са се наредили на редичката и правят КНИГАТА скъпа. И по-добре не коментирайте това, защото и ние си вадим парите с труд.

Вече по света се появяват за радост на всички коренно различно мислещи от вас автори, които са в крак с тенденциите и публикуват свободно и печелят пари от това. Направете си труда да разберете как е възможно. Както и да е. В никакъв случай не искам да подценявам интелекта Ви, но личния ми съвет е да не стъпвате на тази плоскост(съд, забрани, сваляне на сайтове и т.н.) До нищо градивно няма да стигнете и нищо няма да спрете. Щом го има, значи е нужно. И пак повтарям Борислав, Мандор и всички други алтруисти(да сте живи и здрави момчета и Браво) не са ви конкуренция.
Начко

Мнение от Начко »

Г-н Минчев, една от причините да свалям книги в цифров вид е, че в дома ми просто няма повече място. Принуден съм при всяко свое влизане в книжарница да се замислям не дали искам да си купя дадена книга, а къде ще я сложа. Въпросът ми към Вас е: мислили ли сте да започнете да издавате и продавате книги в цифров вид?
Бих обсъдил с Вас и вторичния пазар на книги, където много стойностни произведения могат да се купят буквално за стотинки... толкова евтино, че чак ми е неудобно.

http://www.gutenberg.org/wiki/Main_Page
pechkov

..

Мнение от pechkov »

Винаги, когато се отвори дума за свободно качените в Интернет книги, и се направи асоциация с градската библиотека, все някой забравя малкия факт, че ако един гражданин отиде в градската библиотека, вземе тази книга, и иска да я възпроизведе - то това ще му коства работа и усилия (или пари). Докато свободното сваляне от Интернет ще го направи с две кликвания на мишката, и цената за Интернет-а му няма да се покачи с тази книга. Крайното улеснение за възпроизвеждането на екземпляр от книгата създава тази разлика, от която издателствата ще загубят доходите си, авторите ще загубят доходите си, и т.н.

Аз също сканирам книги, и предпочитам да пазя това, което имам на електронни носители. Но когато сканирам - по цели часове седя на компютъра, работя... Никой няма да ми плати за труда, но тук сме се събрали все отбор събирачи, и аз лично съм доволен, че като дам своя принос в събирачеството - ще мога да взема и прочета други книги, които иначе нямам на хартия. Книги има достатъчно за всеки да сканира, и пак ще останат. Но ако всеки се включи с по една книга, и всички останали я получат безплатно - тогава издателствата ще трябва да пускат тираж от по 1 (един) брой от книга. Разбираемо е, че няма как да се сложи цена 5000 лева за една книга. Така че нека си разграничим "пространството", и оставим на издателствата произведенията, от които те си изкарват прехраната, и от които авторите ще получат хонорарите си, за да напишат още книги.
Гост

Мнение от Гост »

Здравейте, много ми се иска да се присъединя към тази тема, защото и аз като всички вас съм и читател, и интернет потребител. Струва ми се, че "домакинът" на форума е пропуснал един изключително важен момент в писмото на г-н Минчев относно нарушаването на авторското право чрез публикацията на книги в интернет. А именно - че публикуването на материали, защитени от закона за авторското право, само по себе си не може да се нарече етично и/или дори законно. Каква е разликата м/у това да откупиш правото да издадеш една книга на хартия и това да я качиш в дигитален формат? Принципът е един и същ - стока се разменя м/у няколко заинтересовани страни. Да вземем за пример САЩ, където живея вече почти 12 години. Тук се гледа много строго на подобен род действия по интернета. Не случайно Напстер загуби пред върховния съд и бе затворен, заради практиката си да дава достъп до музика безплатно. Да не говорим, че всеки филм, които се продава на ДВД носи изричното предупреждение, че възпроизвеждането му е в нарушение на закона. Всеки университет, бизнес, пр. който има уебстраници винаги си слага емблемата за copyright. А т.нар. електронни книги, които съм намирала чрез официални библиотеки, винаги носят пояснението, че са придобити по легален път. Тази практика се прилага както от частни лица (www.tomtheobald.com) и техните страници и материали, така и до цели институции (http://libcat.cofc.edu/search/Xduras%2C ... =&1,0,,1,0). Що се отнася до твърдението, че ако един не го направи (интернет качването), то друг неизменно ще го стори, и затова няма смисъл да се придържаме към закона и пр., то мога само да си призная, че ми се струва неуместно и някак дребнаво. Не виждам как интелектуалното развитие на един човек може сериозно да напредне въз основа на подобен род поведение. И ако индивидът се научи да чете в мрежата, то значи ли това, че моралът му трябва ли да бъде принесен в жертва? Защото да имаш интелект без съвест ми се чини също толкова опасно - за обществото най-вече - колкото и да нямаш интелект изобщо. С най-добри намерения, Кламерчето
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Кламерче,
честно казано, изобщо не разбрах каква е гледната ти точка. Проблемът (ел.библиотеки и издатели) вече е разнищван достатъчно дълго, без някакъв определен резултат. Според теб излиза, че щом никой не продава електронни книги в България, ние нямаме право да четем книги в електронен вид, така ли? Ако продължим аналогията, нещата ще се размият - вече сме минали през тези дискусии. И за разликите между хартиените и електронните библиотеки, и за това наистина ли издателите са ощетени, и за това доколко е законно поддържането на ел.библиотека... всичко вече е казано поне по веднъж.
Гост

Мнение от Гост »

кое е важното в поста на кламера?
важното е, че човека е в америка и следователно трябва да го слушаме :) :) :) .
Hawthorne
Мнения: 80
Регистрация: 25 ноември 2006, 08:46
Местонахождение: Шумен
Връзка:

Мнение от Hawthorne »

Бих искал да посоча, че точно Америка не е въобще добър пример за това как нещата " трябва " да стават по света, съжалявам Кламерче, но ние сме в България, където действителността е различна, ако аз изкарвах паро колкото американците щях отдавна да съм изкупил всяка книга в града си, но е факт, че не изкарвам такива пари, но все пак искам да се образовам чрез четене на книги, които просто не мога да си позволя да закупя в момента ( но все пак го правя когато имам пари подръка ), да не говорим пък, че някой от книгите в тази библиотека отдавна не присъстват на пазарите ни, а пък са невероятно полезни ;)
Приятелите и враговете са богатства, които всеки притежава.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Америка не само е неподходящ, а напълно несъвместим пример. Тяхната действителност е съвсем различна от нашата. Казвам го от опит, прекарал съм там доста време, купувал съм си книги и т.н.
В Америка навсякъде има магазини за стоки втора употреба като нашите, но в техните има да се продават и много книги. Книгите не са на по двайсет и кусур години както тези, които се продават на сергии по улиците в България, а са сравнително новички. Цените им са символични. Книга с меки корици е $1, а с твърди корици е $1.50. Малките книжки са по 50 цента. В по южните части на САЩ съм виждал и още по-ниски цени. Намират се всички необходими книги от сорта на Хари Потър, новите фентъзита и всичко останало. Накупил съм си и доста специализирани книги, които ми излязоха на практика без пари защото за тамошните доходи цена от $1 за книга е смешна. Та предлагам да приключим въпроса с Америка защото няма нищо ама абсолютно нищо общо с българската действителност.
Alex

Мнение от Alex »

С последното (от горното) съм абсолютно съгласен!
Гост

Мнение от Гост »

1. Защо да не може да "си произведе" нов екземппляр и от този от билбиотеката? На копирна машина например. Като произведеното копие няма да се различава почти по нищо от "прозведено" копие от електронен текст, че ще е и по-добро, понеже ще са запазени картинките, дори и цветоввете, ако се направи на цветен ксерокс.
2. Защо копията на този сайт да са изоморфни (аналогични) на оригиналите? Нали липсват картините, тесктът е форматиран по друг начин, няма корици ипр.

Предварително се извинявам, ако съм повторил мнението на други писали подобни неща във форума.
Лъчезар Минчев написа:Благодаря :)

Ами виж (хайде на "ти", по-лесно е)...
...
Гост

Мнение от Гост »

Защо Русия (в случая) да не е добър пример? Или добри примери за Вас са тези, които са ви изгодни?
Точно за това има огромна разлика между закон и морал. Мисля, че господинчето боянчо еди кой си отдавна трябваше да е подарил на обществото всички творби на великия Елин Пелин, а не да лежи и печалбарства.

ТОЧНО ЗА ТОВА ще има е-библиотеки и хората няма да спрат да четат, независимо, че група ненаяли се (много хубаво се определеихте) врещат и крещат наляво-надясно, колко са зле.
А това, че издателството на едни жълти помиярски вестници свали произведенията от един сайт за незрящи е върха на гаврата. Съжалявам, че пиша така емоционално, но в България никой не мисли за младите, за хората с проблеми.
Айде сега - трупайте и плюскайте!

а това, че ако почнели да ви плащат такава субсидия сте щели да направите еди какво си - да с пари наготово и предварително ВСЕКИ ще може да го прави. Номера е да почнеш първи, въпреки. Пък после - каквото стане.

Гост написа:Не, GeOrg, няма да искаме от Народната библиотека да свали нищо, защото се очаква тя да знае какво и след какъв срок може да качи. "Четвероевангелието" може да го качи и в момента, Йордан Йовков ще може да го качи на 1 януари 2008 година, а Елин Пелин, ако не иска да плати на г-н Боян Иванов или той не им подари правото за това - на 1 януари 2020 година.

goblin, когато започнем и ние да получаваме субсидия от правителството в размер на 300 000 долара, и ние ще направим като руската електронна билбиотека. Но не съм съвсем сигурен. Русия не е добър пример.

...
Гост

Re: Милен

Мнение от Гост »

Много добре казано!
Просто българските хрантутници, т.нар. издатели, пазители на авторски права и тем подобна сволоч, нямат най-елементарен усет за бизнес. :D Има стотици възможности за печелене от интернет, възможностите там са дори много по-големи, защото се пестят много разходи, а публиката е огромна. Така да се каже ниска бариера към рая. Да, ама ако имаш акъл. А нашите "бизнесмени" разбират само от монопол и налагане на исканията им чрез сила. Как пък един кадърени умен не се появи?
Не говоря за преводачи, редактори и пр. и пр. Самите те също страдат заради некадърността на шефовете си.
Милен написа:Аз искам да продължа с цитат от предишния текст: "Просто никой не може да спре тези явления, нито българските издателства, нито американските". Да предположим че произведенията бъдат свалени от borislav.free.fr. Мислите ли че утре няма да се появи toshko.free.uk или ivanlib.bg.... . Елементарно е : "В интернет хубавите неща се разпространяват в геометрична прогресия".
Да се бориш срещу прогреса(не казвам че е хубав или за добро, той е просто прогрес) е обречена кауза. Нима мислите че може да се разпространяват свободно филми, музика, софтуерни програми (доста по богати индустрии) и никой в целия свят не може да спре този процес, а вие ще успеете :) :) :).
И все пак ще ви дам съвет. Не се борете с нещо което не можете да победите, а се концентрирайте върху вашата работа. От електронните библиотеки за всеки загубен купувач, който и без това не ви е купувач :) защото няма пари, ще спечелите двама които са проверили качеството на продукта който купуват (естествено това вдига изискванията към вас, трябва да предлагате само качествени продукти). А за Русия мислия че е прекрасен пример. Те съвсем не са глупави просто отдавна са прозряли това което написах. Там дори се продават законно дискове с МП3ки, и от това печелят всички. Ще дам и аналогичен пример с книгите. Ако издадет в една книга 4-5 на даден автор, ще паднат част от разходите ви и ще стане нещо като промоция ( 4 книги на цената на 3). Мога още дълго да пиша по темата, но мисля че е излишно, ако не разбирате основните идеи другото няма занчение.
Гост

Мнение от Гост »

Е, мисля, че "ерудираният" господин най-накрая всъщност доказа, кой е простака. А в някои от предните си постинги и намекна, как трябва да се обръщаме към такива като него - "не ми дреме", "да ме...." и т.н. и т.н.

:D
Лъчезар Минчев написа:Как стоят нещата юридически. Този сайт е само частна приумица, която нарушава закона. Безплатен субдомейн, използван за незаконна пиратска дейност от лице, наречено Борислав Манолов. Най-обикновено криминално и стопанско престъпление.

В допълнение Борислав Манолов размахва чужди поверителни служебни документи, които е получил по частен път, на пубертетите по света. Което също е престъпление.

Следващата седмица ще помислим какво да предприемем.

И горното няма нищо общо с тъжния недъг на незрящите (за който съм предложил пълно и чисто решение), с който така нагло се спекулира и тук, и другаде. И това се прави, за да се прави всъщност друго, което морално се стоварва на техния беззащитен гръб. А същевременно всички се прехласват, кършат ръце, вайкат се и се тръшкат колко им е мъчно за слепите. Това е отвратително и напълно осъзнато лицемерие.

Коректността ме задължава да кажа, че имаше сайтове, които просто изпълниха молбата ми, като взаимно приятелски приехме, че е станало обикновено недоразумение с качването на произведенията при тях. Ще спестя имената им, за да не изглеждат наивни или слаби в очите на редовото интернет-население.

Толкоз по въпроса.
Гост

Мнение от Гост »

Да господинчо, разбрахме, че си простак "от класа", само дето едно още не ми е ясно - какви художници при "Малкия принц", след като Екзюпери сам е рисувал картините за книгата си??? До кога лоени топки и лентяй като тебе ще квичат до посиняване, че другите му виновни за всичко?
Лъчезар Минчев написа:goblin, ти кога си взел някому нещо с умствените СИ възвможности?
Асен
Мнения: 19
Регистрация: 13 юли 2007, 23:27

Мнение от Асен »

До г-н Лъчезар Минчев,

Ще споделя и моят собствен опит по въпроса.

Имах закупен "Параграф 22" с твърди корици (книгата беше скъпа, не помня цената), но при едно преместване ми откраднаха един куфар с дрехи и няколко книги, между които и въпросната "Параграф 22". Книгата не я бях чел, беше почти неразлиствана. Живея в чужбина и няма много възможности за сдобиване с книги. Ето ви възможните варианти за конкретния случай:

1) Понеже книгата ми е открадната, ако го нямаше това място (т.е. сайт), при връщането ми в Б-я мислех да си я купя.

2) Е-библиотеката на Борислав предлага книгата в ел. вариант. Пак щях да си я купя.

3) След като прочетох мнението ви, демек това на издателя, за възпиране на хората до достъп на подобни произведения НЯМА да си купя втори път "Параграф 22". Винаги ще обръщам специално внимание за името на издателството, за да не направя случайна грешка - да си купя нещо от "Лъчезар Минчев". Ще кажа и на всичките ми познати и приятели да не взимат нищо от това издателство.

Ха сега познайте амбициите ви за по-голяма печалба колко са резултатни. Вкарвате си автоголове, ама си е ваша работа.


В края на краищата някой няма ли да се замисли, защо т.н. "пиратство" се разширява с такива бързи темпове? Просто е - почти няма разходи за разпространението му! Обаче на нашите издатели продължава да им се струват много 2-5 лв. за (почти) нищо неструваща е-книга и едва ли не тероризират читателите им, най-вече тия дето нямат нормална възможност за покупка, да си набавят книгите САМО в книжен вариант от 10 лв. нагоре.
Гост

Мнение от Гост »

Г-н Минчев (няма да ви нарека "уважаеми", защото не ви уважавам, както няма и да капитализирам първата буква от "ви", защото отново не ви уважавам). Във вашето първо съобшение се съдържат едновременно йезуитски, подли и двулични твърдения, които искам да коментирам.

Първо, твърдите, че уважавате електронната библиотека на Борислав, била подредена и т.н.
Значи уважавате едно място, където не се спазват авторските права (според вас!), тоест не ви пука, но пък от друга страна искате да се махнат оттам вашите произведения (извинете, вие ли сте писал "Малкият принц", който се разпространява свободно и законно във френския интернет от дълги години)
Последно, уважавате ли я, или не я уважавате?
Като човек, прекрасно владеещ няколко чужди езика, предпочитам да чета в оригинал (когато мога), защото знам как преводът осакатява понякога оригинала. По моето скромно и субективно мнение визираният превод в електронната библиотека е много добър. Не знам какъв е вашият, но силно се съмнявам да се доближава до оригинала, всъщност кой го сравнява - вие, ха-ха-ха, разсмя се графът на развален испански.
Наскоро прочетох книга, която бях взел назаем от свой приятел. Питам се, дали бях извършил нарушение на авторските права? После я потърсих, но не успях да я намеря никъде. И сега какво да правя? Да чакам да я преиздадат още десетина години? Още от малък си купувах книги избирателно. И въпреки това ми се е случвало да си купувам книги, които за чеп на бъчва вино не стават. Парите обаче не ги връщат обратно, така е и с киното, за мое огромно съжаление. Ех, ако можеше да плащаме само за филмите и книгите, които ни харесат. Тогава и кинопроизводителите щяха да са кинотворци, а не кинопроизводители, и книгописачите щяха да са автори, а не книгописачи. Електронната библиотека (както и "традиционната") дават само възможност за избор. Ако книгата ви хареса, после обикаляте магазините да я купите. Ами какво са например отзивите и рецензиите и преразказите на една книга, ако не нарушение на авторските права? Защо не осъдите съседа, който ми е разказал книгата, която е чел, аз съм придобнл впечатление и после съм отишъл да я купя? Какво щеше да стане, ако аз отида да си закупя 2000 книги, които има в книжарницата, и после да започна да ги чета, като се надявам някоя да ми хареса? Едно, че ще фалирам скоро, друго, че удовлетворението няма да е пълно. Вие ли сте този, който ще се опита да ме спре от правото си да имам избор?
Навремето във вестник "АБВ" имаше една такава рубрика - книгообмен. Даваш една книга и получаваш друга. Колко пъти съм се обаждал по такава обява, колко книги размених, а колко подарих, даже вече не си спомням. Питате ли се защо никой никога не се опита да спре този процес?
По отношение на "Малкият принц" и "Параграф 22", не мисля, че има уважаващ себе си човек, който да не ги е чел, а за тези млади хора, които не са, не е проблем да накарат родителите си да им ги купят, особено, ако са ги харесали от екрана. Хората искат да знаят какво купуват, съгласете се, че сиренето в бакалията го виждате, като го купувате, какво би станало, ако си го купувате само по описанието, дадено ви от продавача? Ше си купувате само боклуци.
Издаването на книги от отдавна починали автори е едно чисто търговско начинание и да се оправдавате с авторските права е просто смешно. Нито наследниците на ДжоузеФ Хелър, нито тези на Антоан дьо Сент Екзюпери ще получат стотинка от вас. Вие защитавате пламенно само своите авоари, но в крайна сметка без аргументи.
Гост

Мнение от Гост »

въпросния малоумен издател всъщност е малоумно ченге мислещо че като партията майка го пази е голяма работа,но те комунистчетата с крадени пари и много кръв върху съвестта си са така.
и за да не получи удар от много пенене ,ще му кажа поне 100 човека са свалили малкия принц и ще го качат на още поне 100 сайта-какво ще направиш-интернет ли ще спреш ама няма го вече комунизЪма
Гост

За Иван

Мнение от Гост »

Иване, Иванеееее,
видя ли до къде до докара с тоя пуст алкохолизъм. Явно всеки напън в жалкият ти живот свършва така. Затова и злобата, с която пишеш под горният псевдоним. Всички мои познати получават още днес по един мейл, със съвет да не пазаруват от издателството ти. При условие, че всеки десети посетител постъпи като мен, как мислиш - колко време ще издържиш без нужда от сериозни финансови инжекции със съмнителен произход?

Изображение
lz5pn
Мнения: 1
Регистрация: 02 септември 2008, 13:44
Местонахождение: Plovdiv
Връзка:

Мнение от lz5pn »

Няма да цитирам лекцията на господин Ричард Столман - по-добре е да си я прочетете сами и най-вече господа издателите, доста е поучителна. Ето ви линк откъдето може да се прочете: Авторско право срещу общност във века на компютърните мрежи
lz5pn
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости