Сдобих се с е-четец, но сега?

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
qnkov
Мнения: 12
Регистрация: 25 октомври 2015, 20:41

Сдобих се с е-четец, но сега?

Мнение от qnkov »

Здравейте. Имам вече Kindle paperwhite 2015 модел четец, но какво сега? Нужни ли са ми някакви програми да изтегля? Трябва ли да си направя регистрация в амазон? Как да чета книги и да тегля от читанка? Или за всичко ще е нужно да преработвам на компа и качвам на четеца след това? Благодаря.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Сдобих се с е-четец, но сега?

Мнение от pechkov »

qnkov написа:... Трябва ли да си направя регистрация в амазон? Как да чета книги и да тегля от читанка? ...
Можеш да си направиш регистрация в Амазон, но те продават книгите, не можеш да ги теглиш безплатно.

Произведенията от Читанка съм ги конвертирал вече в mobi формат, можеш да изтеглиш целия архив от линковете в тази тема, или да теглиш поединично избрани предварително заглавия от тази директория, може и директно с четеца, ако си му пуснал достъп до интернет.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
notman
Мнения: 215
Регистрация: 21 февруари 2012, 19:30

Re: Сдобих се с е-четец, но сега?

Мнение от notman »

Честито!
Препоръчвам ти да регистрираш устройството си в "Amazon", което означава и да си направиш профил там. Вярно е, че те продават книгите, но някои са на цена $0.00. Разбира се, на английски.
За да четеш от произведенията в „Читанка“, следвай указанията на pechkov.
qnkov
Мнения: 12
Регистрация: 25 октомври 2015, 20:41

Re: Сдобих се с е-четец, но сега?

Мнение от qnkov »

Благодаря. А устройството нуждае ли се от някаква програма, за да чета книгите или то си има? Като цяло инсталирва ли му се нещо или само си пускам нета и тегля. :oops:
notman
Мнения: 215
Регистрация: 21 февруари 2012, 19:30

Re: Сдобих се с е-четец, но сега?

Мнение от notman »

Готово е за четене - сваляш книги и четеш (във форматите за "Kindle" - .mobi; .azw). Най-добре първо прочети ръководството на потребителя. Би трябвало да го има на самото устройство :)
qnkov
Мнения: 12
Регистрация: 25 октомври 2015, 20:41

Re: Сдобих се с е-четец, но сега?

Мнение от qnkov »

Четеца нямаше български вграден и избрах английски. От емаг го взех, не знам дали това е нормално. Как да му сменя езика?
ДДД

Re: Сдобих се с е-четец, но сега?

Мнение от ДДД »

Имам от първите модели Киндле и използвам за синхронизиране ,конвертиране и качване на книги в четеца програмата Calibre ( https://calibre-ebook.com/ ). Автоматично разпознава устройството при свързване със усб-кабел и сама избира поддържаните формати при трансфер.Програмата е безплатна
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости