Електронен четец

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Петър.
Мнения: 9
Регистрация: 24 октомври 2014, 23:12

Re: Електронен четец

Мнение от Петър. »

Здравейте!
Не знам дали това е правилната тема за въпроса ми.
Имам Kindle Paperwhite 2.Организирам си библиотеката с програмата Calibre.Обаче нещо странно стана напоследък.
Вкарвам една книга или студия в pdf формат в Calibre.Когато натисна Send to device, книгата или студията се записват,но в същото време от четеца се изтрива друга книга или студия.Нещо като презаписване ли се получава...?
Подобен проблем да ви се е случвал?
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Електронен четец

Мнение от filchef »

Фракс написа:
С вграденото видео на Intel проблемът е по-сложен. Там няма начин да се коригира софтуерно яркостта, затова се използва компромисен вариант - допълнителна програма, която увеличава честотата на ШИМ от 200-300 Hz на 3000-4000 Hz. В резултат трептенето става с толкова висока честота, че изморява по-малко очите. Но това не работи на всички Intel-ски карти.

Най-лесният начин да установиш трепти ли един LCD дисплей е да го погледнеш през камерата на телефона си. Камерата също опреснява изображението определен брой пъти в секунда, така че ако дисплеят трепти се получава стробоскопичен ефект - виждаш бягащи по екрана вълни или тъмни и светли ивици. Ако обаче мониторът е с яркост, увеличена на 100%, картината през камерата е чиста. Ако трепти с няколко хиляди херца, също не се наблюдават ивици и вълни.
Колега как се казва програмата която увеличава честотата на ШИМ от 200-300 Hz на 3000-4000 Hz.
taurus
Мнения: 72
Регистрация: 28 март 2012, 00:26

Re: Електронен четец

Мнение от taurus »

Jakkal написа:
таурс написа:Има ли голяма разлика между Кобо аура и Кобо Гло HD - резолюцията усеща ли се (212 vs 300ppi)?
От некиндълите това ми се струва най-добро, като цена/качество.

ПП: Скоро ще излиза ли нов 6.8" четец или да си взимам Aура H2O? Чакам го да падне под 190Е :roll:
H20 e 170€ директно от Amazon.it. Мисля че изпращат директно за България. Със сигурност знам че изпращат до Германия, Америка и Австралия, така че би трябвало до България да не е проблем. Лесно може да се провери като направиш поръчка.
http://www.amazon.it/gp/offer-listing/B ... dition=new
По мое мнение това е най-доброто което можеш да си вземеш в момента. Особено ако искаш по-голям екран от стандартния 6".
За това ли говорим:
170Е+2.8E + 5-6лв/за бг превозвач/
http://www.amazon.it/gp/product/B00N9ZV ... L2PNWYJU7H
+калъф 11 Е
http://www.amazon.it/Custodia-eReader-c ... +H2O+eBook

Май от Италия ще поръчам, от немския е 179Е, но горния калъф е на друга цена.
Фракс

Re: Електронен четец

Мнение от Фракс »

filchef написа:Колега как се казва програмата която увеличава честотата на ШИМ от 200-300 Hz на 3000-4000 Hz.
Програмата е IntelPWMControl. В пакета са включени версии x64, x86 и source code на C++. Можеш да я потърсиш и другаде по име, ако нямаш доверие на линка, разбира се. Повече информация за ШИМ и начините на избягването на ефектите от нея - тук.

@radinajekova
Не разбрах - ти хвалиш ли се, или се оплакваш? :lol: Дала си 489 лева за 6" четец с дисплей Carta, неспособен да чете повечето формати, с 1.25 GB свободна вградена памет за съхранение на книги, без възможности за инсталиране на нови приложения и включване на външна SD карта?!? При положение, че ето от тук примерно за $125.80 (218 лв) с безплатна доставка до България получаваш пак 6" таблет с дисплей Carta, но с 6 GB свободна вградена памет, възможност за включване на microSD карта до 32 GB и под управление на Android, което ти дава възможност да качваш каквито искаш програми за четене, речници и каквото друго се сетиш...
taurus
Мнения: 72
Регистрация: 28 март 2012, 00:26

Re: Електронен четец

Мнение от taurus »

Kobo-то знам, че може да се пачва /шрифтове, отстъпи, завъртане (за пдф скан) речници.../, а при прехвалените киндъли - може ли?

ПП: Мацката се хвали, не е давала 500лв... :lol:
Посочения Оникс е с 212ppi, а вояджъра е с 300, ЕКарта, това му е предимството само.
Hellioob
Мнения: 16
Регистрация: 04 октомври 2014, 20:45

Re: Електронен четец

Мнение от Hellioob »

Колко време принципно трябва да измине, за да се зареди батерията от 20 до 100 %, чрез usb кабел, свързан към компютъра?
Става въпрос за Amazon Kindle./
Мерси предварително!
Jakkal
Мнения: 38
Регистрация: 24 ноември 2013, 19:03

Re: Електронен четец

Мнение от Jakkal »

Hellioob написа:Колко време принципно трябва да измине, за да се зареди батерията от 20 до 100 %, чрез usb кабел, свързан към компютъра?
Става въпрос за Amazon Kindle./
Мерси предварително!
Използвай си USB зарядното за смартфона или каквото и да е друго USB зарядно. Зареждането става много, много по-бързо от колкото с компютър.
Гост

Re: Електронен четец

Мнение от Гост »

Бързото зареждане, скъсява живота на батерията. За това старите нокии дето се зареждат по 5 часа, карат по толкова години, без да мръднат.
taurus
Мнения: 72
Регистрация: 28 март 2012, 00:26

Зарядното на четеца

Мнение от taurus »

Относно зареждането - какъв ампераж е зарядното на четеца?
На тела ми е изход/вход 0.2А/0.85А;5V, за 2300мАч батерия.

PS: Явно е същото и на КОБО аура Н2О -
http://www.amazon.de/kwmobile-Micro-Lad ... ger%C3%A4t
Hellioob
Мнения: 16
Регистрация: 04 октомври 2014, 20:45

Re: Електронен четец

Мнение от Hellioob »

Никои не дава точен отговор на въпроса ми.
Все пак нормално ли е за повече от 24 часа при зареждане на четеца, чрез компютър от около 20 % заряд да стигне до 90-95 % заряд тоест това не са ли много часа за зареждане ?
~HT

Re: Електронен четец

Мнение от ~HT »

Hellioob написа:Все пак нормално ли е за повече от 24 часа...
Не е нормално и вие много добре го знаете че не е, затова и питате.
Опитайте с друг USB порт, друг компютър, друг кабел. Рестартирайте киндъла.

Бързото зареждане със зарядно за телефон не е вредно за модерните батерии.
Гост

Re: Електронен четец

Мнение от Гост »

Още ги няма на пазара, графеновите-суперкондензатори, дето ще се зареждат за няколко секунди и няма да се развалят, ама поне технологията е готова.
taurus
Мнения: 72
Регистрация: 28 март 2012, 00:26

Re: Електронен четец

Мнение от taurus »

Гост написа:Още ги няма на пазара, графеновите-суперкондензатори, дето ще се зареждат за няколко секунди и няма да се развалят, ама поне технологията е готова.
Това ще тласне напред електромобилите, дано са поносими цените.

С какъв ампераж е оптимално да се зареждат четците?
Това на телефона е 0.85А , а гледам на четците е 2А?

http://www.amazon.it/gp/product/B00O8ZU ... recs_2_1_p
Бобо

Re: Електронен четец

Мнение от Бобо »

Здравейте.
Вярно ли е че последните модели на Kindle вече не могат да се хакват?
taurus
Мнения: 72
Регистрация: 28 март 2012, 00:26

Re: Електронен четец

Мнение от taurus »

Защо ти е да го хакваш?
Бобо

Re: Електронен четец

Мнение от Бобо »

За да го руутна и джейлбрейкна с duokan или нещо подобно и да си имам EPUB и т.н
Всеки път да конвертираш не е работа
Защо така
Мнения: 24
Регистрация: 07 юли 2015, 10:54

Re: Електронен четец

Мнение от Защо така »

Ами моят, Kindle Paperwhite 2 не може да се хаква, но пък за сметка на това, когато реша да го заредя с книги просто отделям 30-тина минути да си насъбера доста книги, конвертирам ги и си ги качвам на ведъж. Но, ако можеше щях да го хакна. На старият ми Kindle 3, бях сложил CoolReader и беше голямо удоволствие просто да качваш книгите. А и другите благинки като шрифтове, отстояния си бяха голям кеф. Но сега тези благинки не ми трябват защото вградените в Paperwhite 2 са ми напълно достатъчни.
taurus
Мнения: 72
Регистрация: 28 март 2012, 00:26

Re: Електронен четец

Мнение от taurus »

Бобо написа:За да го руутна и джейлбрейкна с duokan или нещо подобно и да си имам EPUB и т.н
Всеки път да конвертираш не е работа
Аз наистина не разбирам, защо като има и други [по-добри] алтернативи зорлем ще си причиняваш това главоболие... :shock:
Бобо

Re: Електронен четец

Мнение от Бобо »

1.На всички класации и топс за най добрите ерийдъри за 2015 г Kindle са на първите места!
2.Сравнително евтини качество-цена
3.А пък и има едно специфично удоволствие да почовъркаш малко работката :mrgreen:
taurus
Мнения: 72
Регистрация: 28 март 2012, 00:26

Re: Електронен четец

Мнение от taurus »

Щом те влече... аз лично като купувам нова техника гледам да има и гаранция и да не ми хаби време и нерви после, заради 30-40лв по-тънко да мина. :roll:
гост

Re: Електронен четец

Мнение от гост »

Добра вечер на всички.
Предстои ми закупуване на рийдър.
Засега съм се спрял на два модела - TrekStor Pyrus 2 и разбира се, вездесъщият Kindle.
У TrekStor ме привлича най вече подсветката, а у Kindle факта, че мога да му кача Cool reader,който ми е любимата програма за четене. И обратно, разколебава ме недобрият четец у TrekSto липсата на подсветка у Kindle 5. И двата са на цена от 59 евро.
Много моля, някой по запознат с тези модели да даде някакъв съвет.
По - скоро клоня към TrekStor, но не съм наясно дали на него може да се качи Cool reader, или някаква друга, по подходяща програма за четене.
На всички отзовали се, горещи благодарности предварително.
cherrycrush
Мнения: 7
Регистрация: 30 ноември 2014, 16:48

Re: Електронен четец

Мнение от cherrycrush »

За притежателите на Киндъл, които се плашат от форматирането, не разбират и/или не им се занимава толкова... има една безплатна програма Epub to Mobi, която върши тази работа за секунди, така че не е чак толкова страшно - така не се налага да се занимавате с Calibre или която и да е друга програма :)
(+ от epub стават файловете с най-добър изглед във формат mobi :) )
taurus
Мнения: 72
Регистрация: 28 март 2012, 00:26

Re: Електронен четец

Мнение от taurus »

До 23:55 днес, намаление с 20Е >99.99Е на Kindle Paperwhite, 300 ppi - с реклами.
Много се чудя да си спестя ли 80Е от Кобо aura h2o, но четох, че май не може да се хаква новия киндъл.

Пачове при Киндъл могат ли да се слагат, както при кобо?


http://www.amazon.de/dp/B00QJDO0QC/ref= ... _i=desktop
Аватар
zl_tsanev
Мнения: 270
Регистрация: 27 май 2008, 07:54
Местонахождение: Шумен

Re: Електронен четец

Мнение от zl_tsanev »

Може би от тук: http://www.the-ebook.org/forum/viewtopic.php?t=25430, нещо ще ти бъде от помощ.
Извън въпроса: след като минах на 8" (250 dpi) 6.8" или 6" ми се виждат много малки. :lol:
taurus
Мнения: 72
Регистрация: 28 март 2012, 00:26

Re: Електронен четец

Мнение от taurus »

zl_tsanev написа:Може би от тук: http://www.the-ebook.org/forum/viewtopic.php?t=25430, нещо ще ти бъде от помощ.
Извън въпроса: след като минах на 8" (250 dpi) 6.8" или 6" ми се виждат много малки. :lol:
Aбe, днес се замислих 150лв повече да дам за 0.8инча... то един четец е 200лв. Но 6инчовите още в началото ми бяха малки и мечтаех за поне 7".

Какъв е този 8инчов?
Аватар
zl_tsanev
Мнения: 270
Регистрация: 27 май 2008, 07:54
Местонахождение: Шумен

Re: Електронен четец

Мнение от zl_tsanev »

Четецът е: http://ereader-store.de/en/onyx-boox/70 ... light.html
Имам го от няколко месеца (от първата партида) и съм много доволен - сравнително лек, много стабилен FW, Android OS, Play Store, AlReader и CollReader работят без проблеми. Разбира се не е необходимо нищо (от ЧИТАНКА) да бъде конвертирано.
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Електронен четец

Мнение от filchef »

Фракс написа:
filchef написа:Колега как се казва програмата която увеличава честотата на ШИМ от 200-300 Hz на 3000-4000 Hz.
Програмата е IntelPWMControl. В пакета са включени версии x64, x86 и source code на C++. Можеш да я потърсиш и другаде по име, ако нямаш доверие на линка, разбира се. Повече информация за ШИМ и начините на избягването на ефектите от нея - тук.
Дръпнах я програмката но ми дава някаква грешка - явно моята интелска карта не е подходяща за случая.Благодаря ти все пак за информацията - беше полезно за ограмотяване.
Фракс

Re: Електронен четец

Мнение от Фракс »

filchef написа:
Фракс написа:
filchef написа:Колега как се казва програмата която увеличава честотата на ШИМ от 200-300 Hz на 3000-4000 Hz.
Програмата е IntelPWMControl. В пакета са включени версии x64, x86 и source code на C++. Можеш да я потърсиш и другаде по име, ако нямаш доверие на линка, разбира се. Повече информация за ШИМ и начините на избягването на ефектите от нея - тук.
Дръпнах я програмката но ми дава някаква грешка - явно моята интелска карта не е подходяща за случая.Благодаря ти все пак за информацията - беше полезно за ограмотяване.
Ако си със сравнително нова Intel-ска карта (произведена в последните 6 години), има и по-добър вариант. Изтегляш си последната версия на драйверите от тук, инсталираш ги, увеличаваш яркостта на дисплея си от копчетата му на 100%, кликаш с десен бутон върху десктопа, избираш от локалното меню "Graphic properties" -> Advanced mode -> Color Enhancement, намаляваш "Brightness" до 0 (или до някаква приемлива за конкретния дисплей стойност), а ако дори на 0 картината е твърде ярка, намаляваш с няколко деления "Contrast". Така мониторът подава захранване на осветяващите диоди през цялото време, няма ШИМ и можеш да гледаш екрана по 16 часа на ден (от разстояние над 1 метър, по възможност) без очите ти да се уморяват.
DrunkenDonkey
Мнения: 161
Регистрация: 06 юни 2009, 22:32

Re: Електронен четец

Мнение от DrunkenDonkey »

Моментално го пробвах - работи на пушка, благодарско :)
Peritroper

Re: Електронен четец

Мнение от Peritroper »

Здравейте,

установих, че електронните четци са изключителни помощници и в ученето на езици. С Kindle Paperwhite удвоих речника си по англииски за 2-3 месеца благодарение на вградения Vocalbulary builder. Ако някои има въпрос за това с радост ще дам насоки.

Необходим ми е обаче немско-български речник :(. Къде ли не търсих по нета...безуспешно. Предполагам ще е полезно на много хора и обещавам ще помогна за популяризирането.

Можете да пишете и на ismilianski в gmail.

Благодаря
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости