Дарения за библиотеката

Библиотеката има нужда от помощта ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Диан Жон
Мнения: 52
Регистрация: 01 януари 2011, 00:48

Дарения за библиотеката

Мнение от Диан Жон »

След 10 години развитие на този проект нуждите му дотолкова нараснаха по отношение на изчислителни ресурси, че се налага повече хора да се включат в обезпечаването на месечните разходи. За целта беше създаден биткойн адрес, на който могат да се превеждат дарения: 17sMyfhuM83dDWGsob2N3kKDAzsLto7h7f
Тук ще разгледаме различните варианти как най-лесно могат да се преведат средства на този адрес (позволяваме си да вземем вече готови ръководства от няколко сайта, които ще бъдат поместени по-долу):
  • CashTerminal - използвайки този терминал може лесно да преведете избрана от вас сума (подробна карта на терминалите)
    1. Отивайки до автомата избирате категория "Bitcoin (Криптовалути)" от екрана, след което Crypto.bg;
    2. На следващия екран се въвежда код 101010
    3. Поставяте колкото желаете банкноти или монети на обща стойност поне 1 лв.;
    4. Няколко минути по-късно средствата са отразени
  • Altcoins.bg - от главната страница директно се зарежда Биткойн
    1. Натискате бутона срещу надписа „Купи“;
    2. Попълвате формата посочвайки крипто адрес (дарителския адрес) 17sMyfhuM83dDWGsob2N3kKDAzsLto7h7f
    3. Избирате дали желаете по банков път или EasyPay;
    4. Щраквате върху бутона „Поръчай“.
  • bonex.bg
    1. Натискате бутона срещу надписа „Купи BTC“;
    2. Попълвате формата посочвайки крипто адрес (дарителския адрес) 17sMyfhuM83dDWGsob2N3kKDAzsLto7h7f
    3. Избирате по какъв начин ще платите;
    4. Завършете поръчката.
  • Как да си купя биткойн? - в тази връзка са поместени много подробни обяснения, както за създаването на биткойн портфейл, така и за различните варианти за превод на средства чрез банков превод, на каса на EasyPay, по обикновен банкомат и онлайн през ePay;
  • Покупка на биткойни чрез rgcoins.com
    1. Избирате бутона "Купи BITCOINS" (SELL) - за момента логиката е малко объркана, но този е правилният бутон;
    2. Избирате количеството, което искате да преведете;
    3. Попълвате име и e-mail. Освен това задължително в полето "Бележки към поръчката" впишете "chitanka.info";
    4. Изберете метод за разплащане:
    * "Банков превод" - Уникредит Булбанк, Тексим Банк, Първа Инвестиционна Банка;
    * "Плащане в брой" - в момента работят два офиса, единият от които денонощно;
    * "Econt" - все още се изяснява каква е процедурата за разплащане чрез Econt;
    * "EasyPay" - каса на EasyPay или с превод от ePay.bg;
  • Покупка на биткойни от Битомат - за момента единственият такъв битомат се намира в гр. София, Интерпред
    1. Снимайте QR кода с вашия телефон от тази страница и запазете снимката;
    2. Отивайки при битомата заредете снимката от вашия телефон;
    3. Натиснете бутона "Начало" или бутона за съответния език ако автомата разполага с многоезичен потребителски интерфейс. След това пред сканиращия прозорец на Битомата поставете телефона, на чийто екран предварително сте извели QR кода с вашия Биткойн адрес;
    4. Подайте в приемното устройство една или една след друга няколко банкноти в зависимост от това, каква сума биткойни желаете да преведете;
    5. Приключете покупката чрез натискане на бутона "Биткойн Превод". Може лесно да прегледате подробностите за този превод ако чрез камерата на вашето мобилно устройство сканирате QR кода от екрана на Битомата.
  • Чрез чужди борси - в случай, че вече имате създаден биткойн портфейл, може да използвате и чуждестранни борси за обмяна на различни валути в биткойн;
  • Чрез Paypal - тази инструкция е за по-напреднали.
  • Чрез Bitcoin.eu - закупуването става чрез посредник във форума.
  • Чрез Coinfixer
    1. Направете регистрация тук;
    2. Завършвайки регистрацията е нужно да я потвърдите като влезнете в своята пощенска кутия. Проверете дали случайно съобщението не е в папка спам, ако не го намирате във входящата поща;
    3. Потвърждението, че профилът е успешно активиран ви позволява да продължите. Отивате на "купи" и въвеждате в полето "Вашият Биткойн адрес: *" адресът, на който искате да преведете биткойни;
    4. Въвеждате сума срещу полето "Стойност на дарението:";
    5. В полето "Начини на плащане" избирате, този който ви е най-удобен и накрая щраквате бутона "Потвърди";
    6. След като преведете парите ще имате възможност да ги дарите използвайки следната връзка;
  • Чрез битомат в цял свят - за хората в чужбина това би било доста удобен начин. Разгледайте картата на битоматите и си изберете, този който е най-близко до вас.
Тъй като това е единственият начин за обща сметка, която да е видима публично и да има отчетност, за момента биткойн остава единственият вариант за дарения.

Ето и публикации, които обясняват как може да се дарят средства на библиотеката:
Последната промяна е направена от Диан Жон на 9. Мнението е било променяно 9 пъти.
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от filchef »

Може да си купите биткойни и от най-големия биткойн форум в България и то при по изгодна цена от колкото е по борсите.Тъй като нямате 20 поста ,които се изискват за да може да пишете в темата купува/продава може да откриете тема в раздела за начинаещи "Търся да закупя биткойни за дарение на chitanka.info" в която всички желаещи да си пишат колко биткоина или за колко лева искат да закупят и да дадат вече на лично съобщение на продавача своя собствен биткойн адрес или направо адреса на Моята библиотека и да се уточнят по какъв начин да стане плащането - като ескроу може да ползвате админа на форума 2Good.
DrunkenDonkey
Мнения: 161
Регистрация: 06 юни 2009, 22:32

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от DrunkenDonkey »

Гарантирам тотално за 2good, момчето е било ексроу на безброй сделки, винаги е точен.
Диан Жон
Мнения: 52
Регистрация: 01 януари 2011, 00:48

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от Диан Жон »

Благодаря за информацията. И този вариант е добавен към списъка.
rumiana
Мнения: 3
Регистрация: 02 март 2014, 12:56

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от rumiana »

А как става чрез битоматите (Bitcoin ATM) в чужбина?
Диан Жон
Мнения: 52
Регистрация: 01 януари 2011, 00:48

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от Диан Жон »

Най-вероятно по същия начин, както на битомата, който е в София:
1. Снимайте QR кода с вашия телефон от тази страница и запазете снимката;
2. Отивайки при битомата заредете снимката от вашия телефон;
3. Натиснете бутона "Начало" или бутона за съответния език ако автомата разполага с многоезичен потребителски интерфейс. След това пред сканиращия прозорец на Битомата поставете телефона, на чийто екран предварително сте извели QR кода с вашия Биткойн адрес;
4. Подайте в приемното устройство една или една след друга няколко банкноти в зависимост от това, каква сума биткойни желаете да преведете;
5. Приключете покупката чрез натискане на бутона "Биткойн Превод". Може лесно да прегледате подробностите за този превод ако чрез камерата на вашето мобилно устройство сканирате QR кода от екрана на Битомата.

Не вярвам процесът да е много по-различен (освен това на самото устройство трябва да има инструкции). Важно е да разполагате с адреса, който може да вземете оттук (снимайте QR кода).
rumiana
Мнения: 3
Регистрация: 02 март 2014, 12:56

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от rumiana »

Сигурна съм, че много хора имат желание да помогнат и с удоволствие биха го направили, и единствената причина да не го правят е твърде усложнената процедурата... Сигурно имате сериозна причина да предпочитате този начин...
Диан Жон
Мнения: 52
Регистрация: 01 януари 2011, 00:48

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от Диан Жон »

Така е. Има няколко причини.
Кое точно ви затруднява? Можем да вземем най-лесният начин, който е посредством CashTerminal. Какво от четирите стъпки ви затруднява?
ventcis
Мнения: 20
Регистрация: 16 ноември 2011, 19:27

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от ventcis »

rumiana написа:Сигурна съм, че много хора имат желание да помогнат и с удоволствие биха го направили, и единствената причина да не го правят е твърде усложнената процедурата... Сигурно имате сериозна причина да предпочитате този начин...
Най-лесният начин е да си закупите биткойни от този сайт - crypto.bg... инфо как става от Хитрини... Аз лично ги платих и пратих чрез банкомат - инфо тук, както и по-подробно там... има и други начини, но банкомати има навсякъде... става за 10 минути... Само желание е нужно... :)
Аватар
hammster
Мнения: 79
Регистрация: 08 юли 2006, 20:24
Местонахождение: София
Връзка:

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от hammster »

И един въпрос от мен.
Вчера вечерта реших да направя дарение на биткойн чрез Изи пей защото ми е по-удобно. Посетих crypto.bg и всичко мина добре и стигнах до стъпка 5."Статус". Записах си кода за плащане на едно листче с благородното намерение днес да се отбия до каса на Изи пей, но не ми остана време... Та оттук и въпросът: Какво се случва ако си заявил, че ще купиш биткойни, но си паднал по стълбите и си си счупил двете ръце примерно :D ? Или иначе казано, колко време се пази тази заявка? Предварително се извинявам ако въпросът ми е глупав, но ми се ще да знам дали не трябва да правя по-прецизни совалки м/ду РС-то и Изи пей.
Диан Жон
Мнения: 52
Регистрация: 01 януари 2011, 00:48

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от Диан Жон »

Не мога да отворя на този въпрос, защото до момента не съм се интересувал. Ако желаеш можеш да го зададеш във форума на сайта, за да ти отговорят по-точно.
stamen123
Мнения: 5
Регистрация: 24 септември 2015, 10:49

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от stamen123 »

hammster написа:И един въпрос от мен.
Вчера вечерта реших да направя дарение на биткойн чрез Изи пей защото ми е по-удобно. Посетих crypto.bg и всичко мина добре и стигнах до стъпка 5."Статус". Записах си кода за плащане на едно листче с благородното намерение днес да се отбия до каса на Изи пей, но не ми остана време... Та оттук и въпросът: Какво се случва ако си заявил, че ще купиш биткойни, но си паднал по стълбите и си си счупил двете ръце примерно :D ? Или иначе казано, колко време се пази тази заявка? Предварително се извинявам ако въпросът ми е глупав, но ми се ще да знам дали не трябва да правя по-прецизни совалки м/ду РС-то и Изи пей.

нищо не става - кодът остава неизползван и никой няма да те търси за нищо, най-малкото защото никой не ти е искал данни :)

най-добре направи нова поръчка, вземи нов 10 цифрен код за EasyPay и плати с него!
oppera

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от oppera »

Съжалявам, пробвах плащане чрез CashTerminal, но кодът 101010 не проработи. Дали не е сменен?
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от pechkov »

oppera написа:Съжалявам, пробвах плащане чрез CashTerminal, но кодът 101010 не проработи. Дали не е сменен?
Наскоро пусках през кеш-терминал, кода си беше наред.

От главния екран избираш "Други плащания", и после търсиш иконката на Crypto.bg. Едва след като избереш тази иконка, пишеш кода "101010", и после се оглеждаш някъде леко вляво, малко по-надолу от средата на екрана да пише нещо за "chitanka". Ако го намериш - натам става интуитивно.
Умен телефон = глупав човек
Аватар
Century
Мнения: 7
Регистрация: 02 декември 2015, 23:04
Местонахождение: Sofia

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от Century »

Kaк да разбера ако направя дарение , дали това дарение е получено за крайната цел ? Имали възможност да разбере някой от нас дарителите , че дарението е усвоено успешно ?

Поздрави !
~pechkov

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от ~pechkov »

Century написа:Kaк да разбера ако направя дарение , дали това дарение е получено за крайната цел ? Имали възможност да разбере някой от нас дарителите , че дарението е усвоено успешно?
4. Няколко минути по-късно средствата са отразени на този адрес.
Аватар
Century
Мнения: 7
Регистрация: 02 декември 2015, 23:04
Местонахождение: Sofia

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от Century »

~pechkov написа:
Century написа:Kaк да разбера ако направя дарение , дали това дарение е получено за крайната цел ? Имали възможност да разбере някой от нас дарителите , че дарението е усвоено успешно?
4. Няколко минути по-късно средствата са отразени на този адрес.
Благодаря за това уточнение !
biene

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от biene »

Наистина ли няма по-простичък начин за дарения за хора от чужбина? Обожавам Читанка и бих помогнала с нещичко, но тия биткойни наистина хич не ги разбирам....
Диан Жон
Мнения: 52
Регистрация: 01 януари 2011, 00:48

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от Диан Жон »

Живеем в дигитална ера. С малко усилия, ако наистина желаете да дарите средства, ще отделите време, за да извършите въпросното действие.
Stas Kirov
Мнения: 107
Регистрация: 28 октомври 2011, 14:52

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от Stas Kirov »

Абе ние живеем в дигитална, ама някои като мен, си обичат аналоговата...
Аз също искам, но благодарение на единствения вариант, чрез биткойни, който предлагате - не го и правя.
Няма ли по-човешки, недигитален начин, за осъществяването на иначе истински-желаното от моя страна дарение?
А усилията и времето ще ги посветя с удоволствие на начинанието! :D
notman
Мнения: 215
Регистрация: 21 февруари 2012, 19:30

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от notman »

Stas Kirov написа:Абе ние живеем в дигитална, ама някои като мен, си обичат аналоговата...
Библиотеката, ако не си забелязал, също е дигитална.
Stas Kirov
Мнения: 107
Регистрация: 28 октомври 2011, 14:52

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от Stas Kirov »

Забелязал съм...
Но също така съм забелязал, че има само един вариант за дарения, който явно не е удобен за всички. Няма да е лошо да се помисли и за друг такъв, вместо да се впряга толкова енергия да се размахват пръсти и да се пишат назидателно-поучителни коментари. :D
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от petrovich »

Няколко пъти беше писано: друг вариант за дарение няма да има.
От личен опит мога да кажа, че дарението чрез Cash Terminal отнема точно 2 минути. Автоматът приема стотинки и банкноти, така че не виждам какъв е проблемът.
notman
Мнения: 215
Регистрация: 21 февруари 2012, 19:30

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от notman »

Stas Kirov написа:Забелязал съм...
Но също така съм забелязал, че има само един вариант за дарения, който явно не е удобен за всички. Няма да е лошо да се помисли и за друг такъв, вместо да се впряга толкова енергия да се размахват пръсти и да се пишат назидателно-поучителни коментари. :D
Не думай!
А да ти е известно понятието „анонимност“?
Или наистина си мислиш, че хората зад „Моята библиотека“ обичат всичко да става сложно и тегаво?
Като не ти е удобно - сЕди си дома, трай си, не дарявай и не се обаждай.

petrovich написа:Няколко пъти беше писано: друг вариант за дарение няма да има.
От личен опит мога да кажа, че дарението чрез Cash Terminal отнема точно 2 минути. Автоматът приема стотинки и банкноти, така че не виждам какъв е проблемът.
Проблемът е, че на него не му е удобно, разбираш ли...
Stas Kirov
Мнения: 107
Регистрация: 28 октомври 2011, 14:52

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от Stas Kirov »

Благодаря за отговора petrovich.
Това уви, не е опция изпълнима за мен в момента, а и за няколкото още мои познати в чужбина, с които сме обсъждали въпроса.
Надявам се, че с времето ще се появят и други варианти.
Приятна вечер!
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от petrovich »

В такъв случай може да разгледате световната карта с битомати. Не знам къде живеете в чужбина, но си струва да погледнете картата и ако има наблизо такъв апарат и държите да дарите, да го посетите.
Друг вариант е да си купите от някоя от чуждите борси биткойни и да преведете колкото сметнете на дарителския адрес.
Трети вариант е да направите банков превод следвайки тези инструкции.
За момента не се сещам за друг вариант. Принципно в държави като САЩ, Великобритания, Германия и други по-развити държави, закупуването на тази криптовалута е доста лесно (като брой места - физически и онлайн) сравнение с България.
Аватар
MikoBG
Мнения: 64
Регистрация: 13 февруари 2007, 02:30

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от MikoBG »

Май времето показа, че дарения в биткоинт нещо не вървят... с желание бих направил дарение за този уникален за българската култура проект! Знам че от доста време не съм се включвал тук и съжалявам за това.... Дори не знам кой ръководи проекта и към кого да се обърна ...
Аватар
vog
Мнения: 86
Регистрация: 03 август 2013, 10:59
Местонахождение: София, България

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от vog »

Успях да направя дарение в биткойн чрез банков превод, най-лесния начин всъщност, става през телефона. Използвах crypto.bg, за да закупя биткойн с лева. Започнах с обясненията в hash.bg. Другата стъпка беше да си направя портфейл с биткойн адрес в Jaxx, от който портфейл се изпращат биткойн.
Венета

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от Венета »

Диан Жон написа:Така е. Има няколко причини.
Кое точно ви затруднява? Можем да вземем най-лесният начин, който е посредством CashTerminal. Какво от четирите стъпки ви затруднява?
Може би затруднение не е най-точната дума, но съм съгласна с мнението, че използването на биткойн е бариера за потребители, които до сега не са използвали тази валута за плащания. Сайтът е страхотен и наистина искам да го подкрепя. Биткойна не ме е отказал напълно, но ме накара да отложа момента, в който ще се занимая да проуча биткойн. Ако можех да заплатя с карта директно, плащането щеше да е факт.

п.с. Картата за автомати в чужбина, не е активна :)
78818371
Мнения: 2
Регистрация: 30 ноември 2010, 10:58

Re: Дарения за библиотеката

Мнение от 78818371 »

Дайте нормална банкова сметка в нормални БГ левове, моля! Това с тези биткоенти ми в чуждо. Направите да е лесно за всички, които искат да ви помогнат. Не пречи да си имате двата начина на плащане към вас.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости