Добавяне на резюмета от читателите

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Гост

Добавяне на резюмета от читателите

Мнение от Гост »

Към всяка книга да се добави секция резюме, която да се попълва от който желае да я попълни.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Ре: Добавяне на резюмета от читателите

Мнение от Борислав »

От доста време ми се върти тази идея и все ме мързи да я реализирам. Странно съвпадение, но точно тази сутрин реших да я подкарам. Събота и неделя ще направя тестове и понеделник най-вероятно ще е готово.
evgenidb
Мнения: 8
Регистрация: 22 юни 2007, 22:18
Местонахождение: София, Варна

Мнение от evgenidb »

Само да питам какво е това резюме, че винаги съм се чудел, а в момента не мога да си намеря тълковния речник. :roll:
And may the Force be with you!
И нека Силата да бъде с вас!
nlr
Мнения: 63
Регистрация: 29 декември 2006, 15:06
Местонахождение: Варна

Мнение от nlr »

evgenidb написа:Само да питам какво е това резюме, че винаги съм се чудел, а в момента не мога да си намеря тълковния речник. :roll:
http://www.terminological.net/alpha/37556.html

Гледам, че Борислав е добавил и тази функция.
Сега остава някой да се заеме да copy/paste анотациите от www.books.bg или някъде другаде. :)

Edit: Изглежда, че или системата е замислена по начин, по който да не мога да добавям анотации, или просто има някакъв проблем :D
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Тцъ, не бъркайте анотацията с резюмето. Когато сканировчика изпрати книга заедно с анотацията, Борислав си я включва в началото на теста.
nlr
Мнения: 63
Регистрация: 29 декември 2006, 15:06
Местонахождение: Варна

Мнение от nlr »

Да де, но на мен ми се струва, че това е идеята като цяло, пък и от страницата с новините:
— 2007-06-25: Читателите могат да предлагат анотации на произведенията.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Значи сигурно нещо съм изтървал... Не е лошо да се уточни какво точно ще се пише там - информацията от книгите или свободни съчинения по картинка, извинете - по книжка.
Между другото, анотациите по "книжните" сайтове често са съкратени (вероятно някой го е мързяло да ги набира), така че не разчитайте много на тяхната достоверност.
nlr
Мнения: 63
Регистрация: 29 декември 2006, 15:06
Местонахождение: Варна

Мнение от nlr »

Ако не може да се намери анотацията от оригиналната книга, мисля че и тази от разни сайтове ще може да даде някаква бегла представа.
Разтягането на локуми смятам, че е най-добре да се пишат в коментарите за самото произведение. :)
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

nlr написа:Изглежда, че или системата е замислена по начин, по който да не мога да добавям анотации, или просто има някакъв проблем :D
Съжалявам, моя грешка. Страницата за добавяне беше недостъпна.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Пробвах новата система. Работи :D ! Има ли някъде списък с книгите нуждаещи се от анотация за да става по-лесно?
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

SecondShoe написа:Има ли някъде списък с книгите нуждаещи се от анотация за да става по-лесно?
В момента няма, но засега не е голям проблем, защото много малка част от тях имат, така че почти всяка, която отвориш, ще е без анотация.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Предложих анотации за доста книги, още нищо не се е появило.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Текстове без анотация

Мнение от Борислав »

Пуснах една помощна страничка, която съдържа само текстовете без анотация. На пръв поглед не се забелязва разлика с обикновеното разлистване на произведенията, защото много малка част от тях имат анотация.
ivand58

анотации

Мнение от ivand58 »

и все пак ако може да има списък на същесвуващите анотации, така да можем да им хвърлим по едно око?
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: анотации

Мнение от Борислав »

ivand58 написа:и все пак ако може да има списък на същесвуващите анотации, така да можем да им хвърлим по едно око?
За да си избереш нещо за четене ли? Единственото, което мога да ти предложа, е директорията с анотациите. Не е много удобно за избиране на четиво, защото имената на файловете са нищо незначещи номера.
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Мнение от GeOrg »

Мисля, че идеята си заслужава, да има възможност за избор на книга за четене, чрез анотацията или резюмето към книгата. Бих я обобщил така:
Нов раздел за избор, паралелен на сегашния по автори, организиран по жанрове, направления, най-(четени, сваляни коментирани и т.н.) и др.(дайте предложения), в които да са представени анотациите(запознаване с писателя, творчеството му и критика на новото му произведение), резюмето(съвсем кратко съдържание на произведението) и дори(току що ми хрумна) мненията на читателите за да бъде представено произведението от всички гледни точки.

Няма да е лесно да се направи навярно, но ще подобри функционалността, навигацията и избора на книги за четене, да не говоря че сайта ще дръпне светлинна година пред всички подобни.
Не пуснах нова тема като предложение, защото тук са коментирани до сега заемките които ползвах от други мнения за да го формулирам.
Може и така да е, ...!
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

GeOrg написа:Не пуснах нова тема като предложение, защото тук са коментирани до сега заемките които ползвах от други мнения за да го формулирам.
Предлагам ти все пак да го отделиш като нова тема.

Добре е да се изкажат колкото се може повече мнения и в крайна сметка подробно да опишем какво точно трябва да представлява новата страница (вкл. и името й :-)).
Аватар
нт
Мнения: 176
Регистрация: 04 февруари 2007, 01:53

Мнение от нт »

GeOrg написа: Нов раздел за избор, паралелен на сегашния по автори, организиран по жанрове, направления, най-(четени, сваляни коментирани и т.н.) и др.(дайте предложения), в които да са представени анотациите(запознаване с писателя, творчеството му и критика на новото му произведение), резюмето(съвсем кратко съдържание на произведението) и дори(току що ми хрумна) мненията на читателите за да бъде представено произведението от всички гледни точки.
Звучи наистина страхотно!
Точно чрез такъв тип функционалност една онлайн библиотека може да се превърне и в серозен литературен клуб, който да привлича все повече читатели в едно наистина градивно общество. Такава функционалност би била истински полезна, образователна и занимателна, а освен това, разбира се, ще съзаде поле за демократична изява на мнения по литературни въпроси, каквато преди съществуването на интернет е била напълно немислима.
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Мнение от GeOrg »

Пуснах предложението в нова тема за критика обсъждане и предложения. Това е връзката към нея.
Може и така да е, ...!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости