Препоръчайте ми фантастика

Място за читателски отзиви. Обърнете внимание, че към творбите в библиотеката също могат да се оставят коментари.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
hellhand
Мнения: 22
Регистрация: 16 януари 2013, 13:19

Препоръчайте ми фантастика

Мнение от hellhand »

Здревейте бихте ли ми препоръчали някоя фантастика като за начинаещ в този жанр? :)
Сенки

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от Сенки »

hellhand написа:Здревейте бихте ли ми препоръчали някоя фантастика като за начинаещ в този жанр? :)
Джон Сол
Сенки
http://chitanka.info/book/1671-senki
rhiad
Мнения: 3
Регистрация: 19 април 2013, 16:52

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от rhiad »

Хиперион - Дан Симънс. Абсолютна класика!
Аватар
Шаркан
Мнения: 206
Регистрация: 05 юли 2010, 10:43
Местонахождение: Свогенско
Връзка:

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от Шаркан »

много тежки препоръки за начинаещ...

Азимов "Аз роботът", Стоманените пещери, Голото слънце
Клифърд Саймак "Всичко живо е трева"
Хърбърт Уелс "Машината на времето" и "Войната на световете", а веднага след тях - Кристофър Прист "Машината на пространството"
Фред Хойл "Черният облак"


нататък Станислав Лем, Бредбъри, Артър Кларк, Хайнлайн, Джон Уиндъм, Дейвид Брин и Дан Симънс
hellhand
Мнения: 22
Регистрация: 16 януари 2013, 13:19

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от hellhand »

ехе благодаря за препоръките дадохте ми доста материал за четене :)
Dimo Kostov

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от Dimo Kostov »

Орсън Скот Кард.Прочети (Играта на Ендар) и ако ти хареса и другите му книги.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от Бам Бам »

Dimo Kostov написа:Играта на Ендар
Играта на Ендър и другите книги от поредицата са задължително четиво за любителите на фантастиката.
cherryjam
Мнения: 4
Регистрация: 26 февруари 2010, 01:48
Местонахождение: София

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от cherryjam »

Л. М. Бюджолд
препоръчвам

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от препоръчвам »

Мисля не е издаван на български, но жарко препоръчвам David Weber цикъл Honor Harrington
Ripcho
Мнения: 22
Регистрация: 01 ноември 2010, 20:04

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от Ripcho »

препоръчвам написа:Мисля не е издаван на български, но жарко препоръчвам David Weber цикъл Honor Harrington
Първите две книги от цикъла (Гарнизон Василиск и За честта на кралицата) могат да се намерят по нашите книжарници. :wink:
Том

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от Том »

Дъглас Адамс, всичко, но най вече "Пътеводител на галактическия стопаджия"- не съм чела нищо по- добро нито преди, нито след него, а съм чела доста :-)
Marieta

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от Marieta »

Планетата на маймуните, потресаваща антиутопия.
Дърт Вейдър
Мнения: 19
Регистрация: 26 февруари 2013, 15:56
Местонахождение: В планината

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от Дърт Вейдър »

:) Всичко на Урсула Легуин, всичко на Азимов, Рей Бредбъри, Станислав Лем. Линия на бляновете на Лукяненко, има и една много добра, сравнително нова бойна фантастика- " Гарнизон Василиск". Хубава е. От българските автори- Любен Дилов(баща, естествено) е прекрасен. На световно ниво.
Петър.
Мнения: 9
Регистрация: 24 октомври 2014, 23:12

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от Петър. »

Здравейте!
Препоръчайте ми творба,която максимално да се доближава до поредицата "Землемория" на Ле Гуин.И най-вече да се акцентира върху магьосниците,техните принципи в правенето на заклинания...
И нещо като "Метро 2033" на Глуховски.
И личните ви фаворити,които не са за начинаещи,а за напреднали въпреки,че не съм чел доста.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от pechkov »

Петър. написа:... най-вече да се акцентира върху магьосниците, техните принципи в правенето на заклинания...
И нещо като "Метро 2033" на Глуховски...
"Буря от ада" (на някои места е озаглавена "Буреносен фронт") от Джим Бъчър - филмирано под името "Досиетата на Дрезден". Това е поредица, вече са излезли втората и третата книга, но са по-новички, и затова в Читанката има само първата. Другите две - по книжарниците, има ги и в е-вариант.

Друга поредица, която заслужава внимание от Майкъл Скот: Тайните на безсмъртния Никола Фламел. В Читанка са първите четири книги, има още две, които може също да се намерят по книжарниците в е-вариант.

Ако ти се занимава с торенти и сериали - може да потърсиш някъде в Замунда или Арена сериала "Мерлин" от 1998-ма година. Разказва се за младежките години на Мерлин (за който предполагам, знаеш кой е). Има доста свежи моменти. :)

За "Метро"... Ами, вече има "Метро 2034". :)
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Петър.
Мнения: 9
Регистрация: 24 октомври 2014, 23:12

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от Петър. »

Благодаря ти!
platanus
Мнения: 21
Регистрация: 21 март 2010, 10:59

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от platanus »

Препоръчвам ви един доста подценяван български фантаст (и не само) - Павел Вежинов.
bogdanov

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от bogdanov »

Е, подценяван. Това е единственият български фантаст, който се изучава(ше) в училище - с 'Един есенен ден край шосето". Но е вярно, че е по-познат с романите си, а не с фантастиката... И запомни човече, когато си в лодката се движат бреговете...
Victor
Мнения: 28
Регистрация: 23 юли 2010, 10:25
Местонахождение: София
Връзка:

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от Victor »

Според мен е важно каква фантастика ще прочете човек за първи път, защото има неподходящи, може да се разочароваш и да не посегнеш пак, което ще е грешка. Най-добрите книги и автори препоръча Шаркан, и понеже се поменават и български, аз бих препоръчал и Пълноземие на Николай Теллалов. Разбира се, вече поменаха Пътеводител на галактическия стопаджия, аз бих добавил и Дюн, първата книга. Някой наскоро каза, че чел Дюн, но нищо не разбрал, и се изясни след това, че е чел някоя от следващите. Но първата си е най...
SY, Victor from bezmonitor.com
hellhand написа:Здревейте бихте ли ми препоръчали някоя фантастика като за начинаещ в този жанр? :)
Аватар
vegetosayajin
Мнения: 31
Регистрация: 05 септември 2009, 11:19
Местонахождение: Пловдив
Връзка:

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от vegetosayajin »

Хиперион е Вселена! Дюн също.Наистина е тежко за начинаещ.
Азимов, Саймък, Артър Кларк- един от тях бих препоръчал аз. Бредбъри не е от най-леките в жанра.
m.velikova_72
Мнения: 1
Регистрация: 28 август 2014, 19:50

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от m.velikova_72 »

Аз бих препоръчала Черния гмурец на Искрен Веселинов-нов български автор
atila_sami
Мнения: 5
Регистрация: 23 април 2015, 22:07

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от atila_sami »

Препоръчвам Войната на старците от Джон Скалзи и Призрачните бригади пак от него. Забавни и увлекателни са.
Друга хубава фантастика е и поредицата за Стен.
Ако не харесваш военна фантастика, прочети Галактическа болница.
Ако искаш нещо българско прочети Меч, мощ и магия и продължението й Завладяването на Америка.
Silverkata
Мнения: 4
Регистрация: 10 юни 2015, 15:27

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от Silverkata »

Здравейте! Търся една от книгите на Станислав Лем - Облакът на Магелан. Не я откривам сайта, нито в работното ателие. Дали има план да бъде обработена или я няма налична като цяло?

П.С. Не знам къде да пиша, затова ако има проблем ми преместете поста на правилното място.

Благодаря предварително за отговора!
maxprodanov
Мнения: 2
Регистрация: 01 декември 2017, 14:36

Re: Препоръчайте ми фантастика

Мнение от maxprodanov »

Клифърд Саймък - Градът, Стоманените пещери и Голото слънце на Азимов са много приятни и леки за четене. Вече за по-напреднали, Хиперион/Ендимион са невероятни, също Дюн. А от по-новите неща - Windup Girl (Момиче на пружина) на Паоло Бачигалупи, Red Rising (Червен изгрев) и Seveneves (по-трудни за четене, но много интересни).
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости