Печат на книга от ПДФ

За коригирането на текстове след сканиране
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
andy2000
Мнения: 2
Регистрация: 28 юли 2014, 12:59

Печат на книга от ПДФ

Мнение от andy2000 »

Приятели,здравейте.От известно време търся на БГ език трилогията на Гийермо дел Торо и Чък Хоган - Напаст.Няма я качена в Читанка,но я намерих на английски.За съжаление като и дам печат ми излиза някъде около 800 стр на книга.А страниците не се разпечатват на цялата страница,а на 1/3 от площта на страницата.Имате ли идея как мога да оправя това,за да си я разпечатам в нормален размер?От обясненията ми може би не става ясно, затова прикачам и файл. :D
Мерси предварително!

https://imageshack.com/i/ewdLnSl3j
Аватар
zl_tsanev
Мнения: 270
Регистрация: 27 май 2008, 07:54
Местонахождение: Шумен

Re: Печат на книга от ПДФ

Мнение от zl_tsanev »

Проверете настройките на програмата за разпечатване и опциите на принтера - някъде би трябвало да има нещо като "Best fit to page".
"The Strain Trilogy" я има във flibusta.net(на английски и руски език). Ако имате четец ще Ви е по-удобно да я четете в електронен формат.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Печат на книга от ПДФ

Мнение от petrovich »

1. Защо не използваш четец с електронно мастило посредством, който да четеш?
2. Ако наистина си решил да си разпечатваш въпросната книга вместо да я четеш от компютъра (което не ти препоръчвам), то трябва да прегледаш настройките за принтиране (CTRL+P) и да избереш режима за разпечатване на цялата страница (fit в секцията „Page Sizing & Handling“, ако използваш Adobe Reader).
3. Виж дали имаш режим за двустранно разпечатване, за да спестиш хартия.
Steis
Мнения: 17
Регистрация: 04 август 2011, 10:13

Re: Печат на книга от ПДФ

Мнение от Steis »

Можеш да провериш и от настройката на принтера дали зададения формат на хартията е А4
andy2000
Мнения: 2
Регистрация: 28 юли 2014, 12:59

Re: Печат на книга от ПДФ

Мнение от andy2000 »

Благодаря ви много за отговорите.Стана по друг начин - копи-пейст от ПДФ в Уърдовски файл. Малко форматиране и става супер.Предпочитам да я чета на хартиен носител, т.к. съм малко старомоден в това отношение. :)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости