kobo ereader

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
teonr71

kobo ereader

Мнение от teonr71 »

Здравейте, наскоро ми подариха koboereder touch. някой дами каже как да си свалям книги от читанка на четеца и в какъв формат. трябва ли някакви програми да инсталирам. Никога не съм ползвала ел. книги. Благодаря
veronikage
Мнения: 4
Регистрация: 05 септември 2012, 00:31

Re: kobo ereader

Мнение от veronikage »

Здравей, аз съм с Kindle, но предпологам, че принципа е един и същ . Би трябвало да имаш кабел към kobo ereder- а , единя край влиза в компютъра другия в ел. книжката , така прехвърляш файловете, като най- лесния начин е copy- paste . А формата на книжките които си сваляш най- добре да е txt, поне при мен . Дано това да ти е от помощ. Иначе подаръка е чудесен :)
pechkov_

Re: kobo ereader

Мнение от pechkov_ »

Kindle и TXT ми звучи като мазохизъм. Поддържам архив на всички произведения от библиотеката в MOBI формат, който е подходящ за Kindle. Може да изтеглиш и ползваш.

За Kobo мисля, че FB2 или EPUB ще чете без проблеми.
veronikage
Мнения: 4
Регистрация: 05 септември 2012, 00:31

Re: kobo ereader

Мнение от veronikage »

Може, не твърдя че съм експерт :)
Ще изпробвам задължително mobi формата и ще пиша отново , благодаря за съвета!
veronikage
Мнения: 4
Регистрация: 05 септември 2012, 00:31

Re: kobo ereader

Мнение от veronikage »

Само че mobi формата не е много достъпен.. Жалко ,беше ми интересно да видя разликата :)
teonr71
Мнения: 2
Регистрация: 29 юни 2014, 21:52

Re: kobo ereader

Мнение от teonr71 »

За съжаление, window не разпознава ериидъра. Незнам ако сложа дата картс дали ще е по лесно. Моля да пише някой с kobo.
Благодаря ви за отговорите
Steis
Мнения: 17
Регистрация: 04 август 2011, 10:13

Re: kobo ereader

Мнение от Steis »

Имам кобо, самия четец изисква първоначална инсталация през компютър - това направил ли си го?
Ако да - като свържеш четеца към компютър с кабела, на екрана му се появяват два бутона, от които избираш connect и след това устройството трябва да се отвори като обикновена флашка. Книгите ги поставяш директно в главната директория. Аз лично ползвам EPUB формат и съм доволна.
veronikage
Мнения: 4
Регистрация: 05 септември 2012, 00:31

Re: kobo ereader

Мнение от veronikage »

Малко се отклонявам от темата, но само искам да благодаряя отново на pechkov_ за информацията, успях да си намеря архива на библиотеката в mobi формат :)
Jakkal
Мнения: 38
Регистрация: 24 ноември 2013, 19:03

Re: kobo ereader

Мнение от Jakkal »

За Kobo най-добре е да си сваляш книгите в EPUB формат и си ги качваш както е описала Steis.
teonr71
Мнения: 2
Регистрация: 29 юни 2014, 21:52

Re: kobo ereader

Мнение от teonr71 »

Steis написа:Имам кобо, самия четец изисква първоначална инсталация през компютър - това направил ли си го?
Ако да - като свържеш четеца към компютър с кабела, на екрана му се появяват два бутона, от които избираш connect и след това устройството трябва да се отвори като обикновена флашка. Книгите ги поставяш директно в главната директория. Аз лично ползвам EPUB формат и съм доволна.
Сложих я в главната директория, после не ми я показва никъде, сложих и в директория G:\.kobo\kepub пак нестава???.
Steis
Мнения: 17
Регистрация: 04 август 2011, 10:13

Re: kobo ereader

Мнение от Steis »

трябва да ги сложиш в G:
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости