Интеграция на chitanka.info в Calibre

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Аватар
RealEnder
Мнения: 4
Регистрация: 18 юли 2011, 11:00

Интеграция на chitanka.info в Calibre

Мнение от RealEnder »

Здравейте,
Calibre има една доста удобна функция за търсене в онлайн библиотеките през интерфейса. От там произведенията директно могат да се свалят и импортират в локалната база на calibre и съответно да се синхронизират с четеца.
Като цяло това ще намали натоварването на chitanka, тъй като няма да се сваля статичното съдържание, а само резултата от търсенето + кориците.
Разбира се, с OPDS интерфейс ще е най-чисто. Четох някъде по форума, че има идеи за такъв, има ли нещо разработено в тази посока?
Текущото разширение за chitanka е тук: https://code.launchpad.net/~realender/calibre/calibre
За момента намира само в заглавията на книгите, малко по-късно ще го усъвършенствам да търси и с автори.

Edit: вече търси и по автори:)
Последната и единствена промяна е направена от RealEnder на 23 юли 2011, 10:36.
pkoutov
Мнения: 4
Регистрация: 22 юни 2011, 00:02

Re: Интеграция на chitanka.info в Calibre

Мнение от pkoutov »

Здрасти, дай малко повече инфо за това разширение. Как точно се сваля/ползва/настройва? На мен лично ми трябва главно за сваляне на корици, може да се ползва за това нали?
Аватар
RealEnder
Мнения: 4
Регистрация: 18 юли 2011, 11:00

Re: Интеграция на chitanka.info в Calibre

Мнение от RealEnder »

Връзката, която съм дал е директно в моето кодово репо в Lunchpad. Под Ubuntu Linux пускането става лесно:

Код: Избиране на всичко

bzr branch lp:~realender/calibre/calibre
sudo ln -s /usr/bin/python /usr/bin/python2
sudo python setup.py
Разбира се, преди това трябва да се инсталира bzr
Това не е най-добрият начин да инсталиране на приложения под Ubuntu, та горното да се прави само ако се знае какво се прави :)
По-добрият вариант е да се изчака малко, в следващата версия на calibre вероятно ще бъде включена доработката, като междувременно направих и интеграция с e-knigi.net.
Относно кориците, calibre ги чете от epub-а, така че с два клика си влизат в библиотеката като истински.
pkoutov
Мнения: 4
Регистрация: 22 юни 2011, 00:02

Re: Интеграция на chitanka.info в Calibre

Мнение от pkoutov »

Мерси, ще чакам интеграцията.
Аватар
RealEnder
Мнения: 4
Регистрация: 18 юли 2011, 11:00

Re: Интеграция на chitanka.info в Calibre

Мнение от RealEnder »

Здравейте,
Интеграцията с Моята библиотека е вече достъпна в последната версия на calibre 0.8.11
Можете да я изтеглите от тук: http://calibre-ebook.com/download
Надявам се да ви хареса, ако откриете проблеми - пишете или направо ги оправяйте :)
ireader
Мнения: 2
Регистрация: 03 януари 2011, 15:41

Re: Интеграция на chitanka.info в Calibre

Мнение от ireader »

Само да отбележа на всички потребители, които ползват calibre под linux. Не го инсталирайте от пакетите на ОС-а. Изключително стари са.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Интеграция на chitanka.info в Calibre

Мнение от petrovich »

ireader написа:Само да отбележа на всички потребители, които ползват calibre под linux. Не го инсталирайте от пакетите на ОС-а. Изключително стари са.
Да, много благодаря за съвета!
ireader
Мнения: 2
Регистрация: 03 януари 2011, 15:41

Re: Интеграция на chitanka.info в Calibre

Мнение от ireader »

Искам да поздравя автора на инструментчето интегрирано в calibre. Работи много добре. Имам някои предложения, но това ще го направя в launchpad :)
painkiller
Мнения: 11
Регистрация: 20 ноември 2012, 21:44

Re: Интеграция на chitanka.info в Calibre

Мнение от painkiller »

Не знам дали е удачно тук да постна, но имам въпрос относно програмата. Инсталирах я, като отворя мрежовата библиотека,намирам книгата от Читанка, която ми трябва, но после не иска да я отвори. В FB2 формат отваря, но само бяла страница, в EPUB ми дава, че не поддържа този тип файл, в TXT ми отваря нечетлив файл под Notepad.
Като я сваля от сайта и я отворя с Калибри, няма проблем.
Къде може да е проблема? Досега съм ползвала FBReader на мобилно устройство под Андроид и не съм имала проблеми с каталога.
mincer

Re: Интеграция на chitanka.info в Calibre

Мнение от mincer »

Здравейте всички!
А дали има интеграция на chitanka.info за търсене на метаданни в Calibre? Българските заглавия липсват в google, amazon и т.н.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост