Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

За всичко фантастично в литературата
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Костенурката
Мнения: 4
Регистрация: 11 септември 2013, 09:32

Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от Костенурката »

От известно време съм любителка на фентъзи романите, но открих че ме влекат повече тези със забавни моменти в тях.
Чела съм Здрач, Хари Потър, Скитница ( не съм сигурна, че е точно фентъзи), Скълдъгъри Плезънт и др.

Моля ви да ми помогнете, защото не е лесно да намериш книга която е едновременно фентъзи и е написана с чувство за хумор.

Ще съм благодарна на всяко предложение. :wink:
thedem
Мнения: 34
Регистрация: 23 март 2009, 21:05

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от thedem »

Стивън Бруст - Влад Талтош (Поредица) :)
Endymion
Мнения: 101
Регистрация: 05 септември 2008, 12:39

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от Endymion »

Митични приключения на Робърт Асприн е точно такъв тип литература. Но поредицата за Влад Талтош е по-добра.
Гост

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от Гост »

Всичко на Тери Пратчет.
Първата от поредицата за Стражите е доста подходяща за запознаване с автора :)
artdido
Мнения: 16
Регистрация: 28 април 2013, 13:02

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от artdido »

Препоръчвам: Спечели облог за Сатаната на Робърт Хайнлайн
Аватар
moosehead
Мнения: 137
Регистрация: 17 февруари 2007, 18:29
Местонахождение: София

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от moosehead »

Моят фаворит в жанра е Пътят на славата на Хайнлайн.
Има по-лоши престъпления от изгарянето на книги. Едно от тях е да не ги четеш.
Рей Бредбъри
artdido
Мнения: 16
Регистрация: 28 април 2013, 13:02

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от artdido »

Ето и нещо друго- Магическо кралство за продан от Тери Брукс
ckitnik
Мнения: 43
Регистрация: 03 ноември 2008, 09:54

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от ckitnik »

Трилогия за Бартимеус.
„Добрият пътешественик няма твърди планове и не държи да пристигне на всяка цена.“ Лао Дзъ
Аватар
hammster
Мнения: 79
Регистрация: 08 юли 2006, 20:24
Местонахождение: София
Връзка:

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от hammster »

Робърт Ранкин също пише с чувство за хумор, коeто на мен лично ми допада.
Последната и единствена промяна е направена от hammster на 13 декември 2013, 20:44.
Avatarx

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от Avatarx »

Цялото творчество на Р.Зелазни е изпълнено с невероятно чувство за хумор. Не е обаче натрапчиво както при Пратчет.
Аватар
Kzint
Мнения: 7
Регистрация: 31 май 2010, 10:27

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от Kzint »

Операция "Хаос" на Пол Андерсен. :)
Donsky
Мнения: 6
Регистрация: 24 октомври 2014, 14:24

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от Donsky »

Това се доближава до понятието фентъзи, въпреки, че в онези времена всичко се наричаше "Научна фантастика":
"Фантастичен хумор" от Антон Донев: http://donsky.eu/ADonev//
Последната и единствена промяна е направена от Donsky на 19 февруари 2015, 23:28.
Елентари

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от Елентари »

Препоръчвам поредицата "Траксас" на Мартин Скот. Много хумор, но и социална сатира. Издавана е на български, но не цялата, за съжаление.
Хубаво хумористично фентъзи е и поредицата на Олга Громико " Белорские хроники", която включва четири книжки и може да се смъкне на руски тук:
http://www.litmir.me/bd/?b=195163
Уви, не е превеждана и едва ли ще се преведе на български. По принцип съм скептична към рускоезично фентъзи, но тази история е изключение може би.
Фракс

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от Фракс »

Елентари написа:Препоръчвам поредицата "Траксас" на Мартин Скот. Много хумор, но и социална сатира. Издавана е на български, но не цялата, за съжаление.
Хубаво хумористично фентъзи е и поредицата на Олга Громико " Белорские хроники", която включва четири книжки и може да се смъкне на руски тук:
http://www.litmir.me/bd/?b=195163
Уви, не е превеждана и едва ли ще се преведе на български. По принцип съм скептична към рускоезично фентъзи, но тази история е изключение може би.
За Траксас - подкрепям! На български са преведени първите 7 книги. Осмата - за войната на град Тюрай с орките - е издадена само на руски. След това Мартин Скот се скарва с издателя си и престава да пише близо десет години. Преди около година и нещо написа девета книга от поредицата - "Траксас и леденият дракон". Но я издаде само в електронен вид, така че никой не беше заинтересован да я превежда комерсиално. Излязоха два любителски превода на руски - първият сборен, под ръководството на една украинка, и втори - във флибустa, от "Доктор Who". Сборният превод беше ужасен. Започнах да го редактирам, стигнах до 9-та глава и в това време беше завършен втория. Коригирах някои малки недостатъци в него - например името на Лизутария беше преведено като "Лисутаридис", а не като "Лисутарида", както е в предните части и го добавих към тях. Всичките девет книги в fb2 формат могат да бъдат свалени от тук.

За Олга Громико - голямо БЛАГОДАРЯ! :) Пропуснал съм я. Сега прегледах книгите и отгоре-отгоре. Определено изглеждат много обещаващо. Свалих си всичко нейно от тук.
nozo
Мнения: 9
Регистрация: 29 декември 2012, 23:45

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от nozo »

Може ли някой да препоръча нещо като Траксас
Jakkal
Мнения: 38
Регистрация: 24 ноември 2013, 19:03

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от Jakkal »

Фракс написа: За Траксас - подкрепям! На български са преведени първите 7 книги. Осмата - за войната на град Тюрай с орките - е издадена само на руски. След това Мартин Скот се скарва с издателя си и престава да пише близо десет години. Преди около година и нещо написа девета книга от поредицата - "Траксас и леденият дракон". Но я издаде само в електронен вид, така че никой не беше заинтересован да я превежда комерсиално. Излязоха два любителски превода на руски - първият сборен, под ръководството на една украинка, и втори - във флибустa, от "Доктор Who". Сборният превод беше ужасен. Започнах да го редактирам, стигнах до 9-та глава и в това време беше завършен втория. Коригирах някои малки недостатъци в него - например името на Лизутария беше преведено като "Лисутаридис", а не като "Лисутарида", както е в предните части и го добавих към тях. Всичките девет книги в fb2 формат могат да бъдат свалени от тук.

За Олга Громико - голямо БЛАГОДАРЯ! :) Пропуснал съм я. Сега прегледах книгите и отгоре-отгоре. Определено изглеждат много обещаващо. Свалих си всичко нейно от тук.
Можеш ли пак да дадеш линк към Траксас поредицата, защото предишния линк не работи вече за съжаление.
Благодаря ти.
нов

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от нов »

И аз бих помолил за линк за Траксас!
Фракс

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от Фракс »

Няма проблеми - заповядайте :) Пак повтарям - цялата поредица е на руски, в .FB2 формат.
Фракс

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от Фракс »

@nozo
Мога да ти препоръчам Вадим Панов. Романите му не са толкова иронични на моменти като тези за Траксас, но е изключително интересно фентъзи! Бих казал, че е като смес от най-доброто от Мартин Скот и Сергей Лукяненко. Между другото, преди седмица в руската книжарница до "Славейков" видях първите 9 книги от цикъла му за Тайния град в хартиен вид. За съжаление не е преведен на български, но владеещите руски могат да си изтеглят първите му 19 романа плюс три допълнителни в .FB2 формат от тук.
Jakkal
Мнения: 38
Регистрация: 24 ноември 2013, 19:03

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от Jakkal »

Фракс написа:Няма проблеми - заповядайте :) Пак повтарям - цялата поредица е на руски, в .FB2 формат.
Мислех че са преведени, но благодаря все пак.
За фентъзи с много хумор мога да препоръчам книгата на Калоян Захариев - „Ех, магесническа му работа“
http://choveshkata.net/blog/?p=5201
Аватар
Кал
Мнения: 209
Регистрация: 01 юли 2010, 14:22
Местонахождение: Човешката библиотека
Връзка:

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от Кал »

+1 за Калоян :)

Още една българска препоръка: „Приказка за магьосници, физици и дракон“ на Геновева Детелинова

(Или по-късите ѝ текстове... които преди бяха тук, обаче в момента ги няма. :?: )
storm

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от storm »

Последно наистина интересно и весело фантази, което четох е Елена Звездная Мертвые игры 1 книга - най - положителната некромантка :) - наистина първа книга е на места доста мила на места ужастно смешна една от най - интересните които съм чел на последък (тип хари потер - магическа академия) на Руски.
http://f-w.in/lib/id22329/
kokoten

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от kokoten »

Голяма част от разказите на Роберт Шекли са истинска наслада.
Фракс

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от Фракс »

dan написа:Moje li pak linka za Traksas, che staria ne raboti. Mersi!
Заповядай - всичките 12 книги за Траксас на руски.
didkata71
Мнения: 7
Регистрация: 29 май 2011, 01:30

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от didkata71 »

Няма да кажа нещо ново,но е обединяващо. Трите Р-та-Хайлайн ,Зелазни и особено много разказите на Шекли. Стари неща заради които харесах жанра фантастика. Но може би отговорът ми е неподходящ.
mattridge
Мнения: 42
Регистрация: 02 декември 2013, 15:55

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от mattridge »

didkata71 написа:Трите Р-та-Хайлайн.
Диде, за кои три "Р-та" говориш?
mattridge
Мнения: 42
Регистрация: 02 декември 2013, 15:55

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от mattridge »

Гост написа:Робърт, Робърт,Роджър
Сега съм още по объркан.
charli

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от charli »

Робърт Хайлайн
Робърт Шекли
Роджър Зелазни
mattridge
Мнения: 42
Регистрация: 02 декември 2013, 15:55

Re: Търся фентъзи книга написана с чувство за хумор

Мнение от mattridge »

charli написа:Робърт Хайлайн
Робърт Шекли
Роджър Зелазни
Ok. Благодаря!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости