Препоръчани Книги

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Г-н Чорапов

Препоръчани Книги

Мнение от Г-н Чорапов »

Здравейте,
би било хубаво да има отстрани или под произведението динамична секция с препоръчани книги. Например >>

Хората които четат това произведение са чели също: x y x y

Така ще намираме по лесно произведения които отговарят на вкуса ни, поради сходният читателски интерес.

Мерси.
Stas Kirov
Мнения: 107
Регистрация: 28 октомври 2011, 14:52

Re: Препоръчани Книги

Мнение от Stas Kirov »

Здравейте,
И аз имам подобна идея.
Когато чета интернет списания или вестници често отдолу под статията има "подобни", или още такива "по темата".
Обикновено във форума на Читанката се появяват питания за препоръка на подобен автор и/или книги с такава тематика. Ако се направи прозорец под дадено произведение ще може читателите да дават сами препоръки или препратки към подобни.
Понякога коментарите за дадена книга вършат приблизително същата работа, но има случаи когато са твърде много и издават част от съдържанието, или пък се впускат в идеологически и политически спорове, а често просто липсват...
Аватар
desiilieva
Мнения: 28
Регистрация: 19 август 2015, 17:50
Местонахождение: Sofia

Re: Препоръчани Книги

Мнение от desiilieva »

И аз съм за, много ми допада тази идея, би било наистина хубаво и по-лесно за нас.
IvJorell
Мнения: 3
Регистрация: 29 юли 2007, 09:49
Връзка:

Re: Препоръчани Книги

Мнение от IvJorell »

Ем, ако на някой му се играе може да реализира алгоритъм на базата на прочетените от потребителя книги + сходни по интереси потребителски групи.
Преди време, когато се интересувах от това имаше и безплатни такива, които биха могли да се интегрират в системата стига да имаш достатъчно информация.

Навярно да не е на всяко зареждане, а по поискване "Препоръчай ми!" - за да не отежни системата.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости