Как да конвертирам PDF във ePUB?

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Гост

Как да конвертирам PDF във ePUB?

Мнение от Гост »

Моля някой да ми каже с кои програми може да конвертират различни формати книги и ако може някакво видео с инструкции за използването им.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Как да конвертирам PDF във ePUB?

Мнение от Бам Бам »

Гост

Re: Как да конвертирам PDF във ePUB?

Мнение от Гост »

Трябва програмата да има изкуствен интелект. Как иначе ще различи кое е заглавие, кое е начало на параграф и т.н. Ще стане, ама не се знае дали няма да се счупи кодирането. Ако PDF-ът съдържа сканирани изображения (а не текст) - трябва да се минава през OCR.
taurus
Мнения: 72
Регистрация: 28 март 2012, 00:26

Re: Как да конвертирам PDF във ePUB?

Мнение от taurus »

Чудя се дали да взема Киндъл Paperwhite 2 или Kobo Aura, и двата имат плюсове и минуси.
Първият е уж с по-нова технология на екрана... но няма ePub

При преобразуването от ePub в mobi да кажем... губят ли се елементи от странирането (абзаци, отстъпи, и т.н.)?
Мария

Re: Как да конвертирам PDF във ePUB?

Мнение от Мария »

[quote="taurus"]Чудя се дали да взема Киндъл Paperwhite 2 или Kobo Aura, и двата имат плюсове и минуси.
Първият е уж с по-нова технология на екрана... но няма ePub

Абе, аз имам Nook Simple Touch, от тия най-простичките и съм предоволна. Е, няма задна светлина и трябва да си го чета на лампа, обаче пък не ме заболяват очите и нямам чувството, че чета на екран. Бих препоръчала Nook, даже и от по-новите, но ако ще трябва да избираш между двата, които спомена, бих казала Kobo Aura. Първо, защото поддържа epub, който е по-широко разпространен (също и pdf) и второ, по-лесен е за... управление, така да се изразя. При Киндъл (всичките мисля) ако си задържиш пръста част от секундата повече, литва 20 страници напред. А и доколкото снам се пълни с нежелани реклами от типа на pop-ups.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости