Четец Blaupunkt Livro

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
rossst
Мнения: 4
Регистрация: 03 януари 2012, 17:24

Четец Blaupunkt Livro

Мнение от rossst »

Колкото и да търся мнения за този четец, няма.Има ли някои такъв? Да сподели как е.Решил съм да си взема такъв.
titan1

Re: Четец Blaupunkt Livro

Мнение от titan1 »

Днес си поиграх с него в ТМ.Подържа epub и fb2 подържа и папки.Стори ми се доста по бавен в сравнение с irver story Hd ,който снощи
счупих,аз лично не бих си го купил въпреки много добрата цена.Основно заради бавното опресняване на страниците.Като функционалност е много добре.
rossst
Мнения: 4
Регистрация: 03 януари 2012, 17:24

Re: Четец Blaupunkt Livro

Мнение от rossst »

Май и аз почнах да се разубеждавам и се замислям за Kindle от ТМ или ТР.С какво и по-различен Kindle в тези вериги от другите места?Чета за някакви специални оферти , реклами, пречат ли те нещо?
ели

Re: Четец Blaupunkt Livro

Мнение от ели »

Аз имам такъв Киндъл. "Специалните оферти" се визуализират на екрана само когато устройството не се ползва, т.е. като screen saver и по никакъв начин не възпрепятстват удоволствието от четенето на книга :) Купен е от щатите за 80 $.
rossst
Мнения: 4
Регистрация: 03 януари 2012, 17:24

Re: Четец Blaupunkt Livro

Мнение от rossst »

Благодаря Ели.Това , че е от щатите не пречи на кирилицата ,нали?Няма проблеми с книги от тук?
martozavar
Мнения: 1
Регистрация: 23 август 2012, 08:54

Re: Четец Blaupunkt Livro

Мнение от martozavar »

Купих си такъв от техномаркет за 200лв. а сега гледам , че са го намалили на 179лв.Трудно прехвърляше страниците напред и трябваше да натискам по няколко пъти докато прехвърли страница.Установих , че копчето трябва да не натиска в по долния край , за да прехвърля успешно всеки път.Нямам сравнение с друг четец , но и според мен прехвърля бавно страниците.
Gyumishev
Мнения: 1
Регистрация: 30 декември 2012, 17:45

Re: Четец Blaupunkt Livro

Мнение от Gyumishev »

Здравейте,съпругата ми има такъв четец и е що годе доволна!Искам да кажа,че проблема с по-бавното прелиства не на страниците и забиването понякога, се решава с инсталирането на новия ъпдейт,който може да изтеглите от страницата на Блаупункт!Аз лично постъпих така и сега нямаме никакви проблеми с четеца.Появиха се даже някои нови екстри и шрифтове!Ето и линк http://www.blaupunkt.de/index.php?id=21 ... ache=1&L=1
rossst
Мнения: 4
Регистрация: 03 януари 2012, 17:24

Re: Четец Blaupunkt Livro

Мнение от rossst »

Все пак ливрото е нов продукт за Блаупункт и тепърва ще се развива.Аз реших да заложа на изпитана марка и си купих Киндъл от Амазон.Сега чакам да пристигне.Благодаря на всички за мненията,ще бъдат полезни за някой, който като мен търси инфо за този четец.
gfd

Re: Четец Blaupunkt Livro

Мнение от gfd »

Четеца е много зле!
речниците които по принцип много се ползват когато се чете на чужд език не могат да се сменят наличен има само английско - немски. Браузера не става също защото има достъп само до проект гутемберг. Ако си с по-стар фирмуеър четеца постояно се рестартира, а подръжка с по-нов за него няма качен на сайта. Приложения не могат да бъдат качвани ....
Съвет киндъла и кобото са с доста по-добри възможности
Аватар
Кал
Мнения: 209
Регистрация: 01 юли 2010, 14:22
Местонахождение: Човешката библиотека
Връзка:

Re: Четец Blaupunkt Livro

Мнение от Кал »

Чета на такъв от половин година.

Основният му плюс е, че има опция за „преливане“ на PDF файлове в плавен текст (премахва новите редове в PDF-a там, където няма нов абзац). Който се е мъчил да конвертира PDF в нещо приятно за окото, знае...

Основният минус: че крашва на всеки ~20 страници. И после не помни докъде сте стигнали. Заредете се с търпение.

Основната ми изненада: че показва „ѝ“ успешно. (Поне в някои файлове; явно зависи как е вкарано ударението.)
Генса

Re: Четец Blaupunkt Livro

Мнение от Генса »

Здравейте, някой ако има пази все още файла с ъпдейта ако може да ми го прати - gensuzi[маймунско а]gmail[ . ]com

Благодаря
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости