Песен за огън и лед

Разни теми, разни идеали
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
гого

Песен за огън и лед

Мнение от гого »

Здравейте,
някой да има поредицата? много ми харесаха първите три книги но четвъртата още не е излязла. ако я имате и на английски ще е добре. Имате ли книги и на английски, мисля че ако се добави успоредна библиотека на английски или някакъв друг език ще е доста полезно.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: песен за огън и лед

Мнение от Борислав »

гого написа:Здравейте,
някой да има поредицата Песен за огън и лед?
За съжаление в библиотеката няма нищо на Джордж Р. Р. Мартин.
гого написа:Имате ли книги и на английски, мисля че ако се добави успоредна библиотека на английски или някакъв друг език ще е доста полезно.
Мислил съм и за това (когато библиотеката беше все още само на моя компютър), но след като я сложих и в Интернет, реших, че няма нужда от текстове на друг език, тъй като вече има доста такива чуждоезични сайтове. Сещам се за няколко руски, вероятно има и на аглийски, но може и да греша.
Последната и единствена промяна е направена от Борислав на 14 февруари 2006, 11:34.
Гост

Мнение от Гост »

до края на седмицата първата част от "Песен за огън и лед" ще бъде качена на библиотеката, в момента се обработва. Така че имайте малко търпение
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Re: Песен за огън и лед

Мнение от SecondShoe »

гого написа:Здравейте,
някой да има поредицата? много ми харесаха първите три книги но четвъртата още не е излязла. ако я имате и на английски ще е добре. Имате ли книги и на английски, мисля че ако се добави успоредна библиотека на английски или някакъв друг език ще е доста полезно.
Имам втората част в PDF формат на български, има я в торент сайтовете, може би и в data.bg. Ако не я намерите мога да помогна, но са ми много скромни интернет скоростите, а тя е 4МВ.
*******@gmail.com
Последната и единствена промяна е направена от SecondShoe на 30 август 2006, 04:20.
Гост

Много ми хареса Втората книга от - Песен за огън и лед

Мнение от Гост »

Много ми хареса Втората книга от - Песен за огън и лед. Имам я като PDF и като Doc file моля за майл на който да ги изпратя за да ги публикувате....
С нетърпение очаквам следващи части
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Много ми хареса Втората книга от - Песен за огън и лед

Мнение от Борислав »

Anonymous написа:моля за майл на който да ги изпратя за да ги публикувате....
chitanka (при) gmail.com. Прати ми уърдския файл, за да мога по-лесно да измъкна текста.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Първа част е качена

Мнение от Борислав »

Първа част е качена. Благодаря на Теодора за редакцията на текста.
Гост

Мнение от Гост »

А защо Мартин го няма в списъка на авторите?
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Страниците се складират

Мнение от Борислав »

Anonymous написа:А защо Мартин го няма в списъка на авторите?
По принцип страниците се генерират автоматично, като се правят заявки към базата от данни. Често обаче тя е доста натоварена и за да се зареждат по-бързо страниците, първо се складират и след това само се пращат на клиента, без наново да се генерират. Затова, когато направя някаква промяна (в случая добавих Джордж Мартин към писателите), тя не се забелязва веднага в списъчните страници. Все още не съм измислил добър начин да прочиствам склада. Единственото, което работи за момента, е добавянето на низа "/cache=0" в края на адреса на текущата страница - така нейното копие в склада ще се изтрие и тя ще се генерира наново. Ето например как изглеждат адресите за Джордж Мартин: Това, между другото, важи само за нерегистрираните потребители. При регистрираните страниците не се складират.
Последната и единствена промяна е направена от Борислав на 29 август 2006, 13:03.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Re: Първа част е качена

Мнение от SecondShoe »

Борислав написа:Първа част е качена. Благодаря на Теодора за редакцията на текста.
Пратих ти втората книга на пощата в Google.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Първа част е качена

Мнение от Борислав »

SecondShoe написа:Пратих ти втората книга на пощата в Google.
Благодаря ти! За жалост като PDF не ми е много полезна, тъй като нямам Acrobat Writer или някоя друга програма, с която да извлека текста. Чрез обикновено маркиране и копиране става само наполовина - ще взема текста, но форматирането на абзаците ще се загуби - няма да се вижда кога свършва един и почва друг. Всъщност Теодора точно така е редактирала първата част - копирала е текста и след това го е форматирала в Word. В момента прави това и за втората част (вече я има като PDF), но е доста трудоемко и отнема много време.
Rositsa
Мнения: 1
Регистрация: 31 май 2006, 05:33

Мнение от Rositsa »

Sajalqvam che pisha na Latinitsa , no ne sam mnogo na ,,ti,, s komputrite...Prochetox parvite dve knigi s ogromen interes i chakam s netarpenie tretata.Jiveq v Chicago i mnogo mi lipsva lubimata mi knijarnitsa ,,Xelikon,,i zatova iskam da Vi blagodarq za tozi sait.
Гост

Мнение от Гост »

може ли да качите и третата?
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Anonymous написа:може ли да качите и третата?
Само ако някой я сканира и ми я прати.
glimm
Мнения: 1
Регистрация: 20 юли 2006, 22:21

Мнение от glimm »

Виждам че има готови за добавяне книги.Понеже ползвам сайта отскоро и съм възхитен от идеята,кога значи ще бъдат добавени.Просто като време какво означава готови за добавяне.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

glimm написа:Просто като време какво означава готови за добавяне.
Ще ги добавя, веднага щом намеря малко свободно време. По принцип това ще са два-три дни, най-много - седмица.
В момента обаче ги задържам, защото мисля да направя малка реорганизация в края на месеца. Затова всичко, което сега е готово за добавяне, ще се появи най-рано тогава.
Mike
Мнения: 34
Регистрация: 29 юли 2006, 10:34

Мнение от Mike »

аз имам четвъртата книга от Песента но е на английски
мога да ви я пратя ако някой смята да я чете
доколкото разбрах се попретупали превода от Бард
Не върви пред мен,
не мога да те следвам;
не върви зад мен,
не мога да те водя;
върви до мен
и ми бъди приятел;
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Mike написа:аз имам четвъртата книга от Песента но е на английски
мога да ви я пратя ако някой смята да я чете
Ами, аз засега съм решил да добавям само текстове на български, затова няма смисъл да ми я пращаш.
Mike
Мнения: 34
Регистрация: 29 юли 2006, 10:34

Мнение от Mike »

ок
тогава да се надяваме че скоро някой ще намери превода
Не върви пред мен,
не мога да те следвам;
не върви зад мен,
не мога да те водя;
върви до мен
и ми бъди приятел;
Гост

Мнение от Гост »

Имам 3 и 4 част и скенер.Ако никои не ги сканира в момента би могъл да се заема.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Гост написа:Имам 3 и 4 част и скенер. Ако никои не ги сканира в момента би могъл да се заема.
Все още никой не се е обадил, че ги сканира.
narg
Мнения: 2
Регистрация: 29 август 2006, 12:58

Мнение от narg »

Започнаx сканирането на 3-та част
Гост

Мнение от Гост »

чакам ги с нетърпение тия 3та и 4та част,
някакво инфо?
вече цял месец откак се сканират :(
Денерис

Сайт за Песен за огън и лед

Мнение от Денерис »

За маниаците на Песен за огън и лед има и сайта вече направен. Може би това е единсвения сайт на български, който е събрал информацията за поредицата, но не е още толкова развит като Цитаделата например.

http://pesen-za-ogan-i-led.hit.bg/

Към сайта има форум рол плейър по книгите, доста интриги са заплетени и ако ви интересно може да участвате.



http://tamara79.phpbb3.com/
дксйдалкйеид

Мнение от дксйдалкйеид »

Какво стана с "Вихър от мечове"? /третата/ :P
piki
Мнения: 65
Регистрация: 08 септември 2007, 11:35

Мнение от piki »

Опитвам се да редактирам третата част, но ми липсва 98-ма страница. Ако някой има книгата, моля да ми изпрати тази страница. Ако има и други липсващи ще пиша.
nlr
Мнения: 63
Регистрация: 29 декември 2006, 15:06
Местонахождение: Варна

Мнение от nlr »

piki
Мнения: 65
Регистрация: 08 септември 2007, 11:35

Мнение от piki »

nlr написа:98
Благодаря :)
Готова е ... но явно nedjalkov трябва да я отбележи като такава.
piki
Мнения: 65
Регистрация: 08 септември 2007, 11:35

Мнение от piki »

@nlr или някой друг можете ли да ми кажете колко страници е "Вихър от Мечове"?
Гледам едно издание "Обем: 922 стр."
Ако това е вярно, Недялков има още доста да сканира :(
nlr
Мнения: 63
Регистрация: 29 декември 2006, 15:06
Местонахождение: Варна

Мнение от nlr »

Той nedjalkov си го е казал: "Все още не са сканирани всичките 950 страници."
Ще има още материал да се занимаваш. :)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости