Търси се...

Търсене и предлагане на помощ при сканиране. Теми за началната работа при цифровизацията.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Търси се...

Мнение от Борислав »

Ако търсите определени произведения в електронен формат, няма смисъл да пускате нови мнения само за това. Вместо това е много по-добре да помогнете за обогатяването на Мрежата с електронни текстове. Така, с времето, може и да намерите това, което търсите.

От 2 април 2011 г. важи следното правило:

Само потребители, които са обработили поне една книга в работното ателие на библиотеката, имат право да пускат заявки за търсене на текстове в електронен формат.
Последната промяна е направена от Борислав на 16. Мнението е било променяно 16 пъти.
Amducias
Мнения: 9
Регистрация: 20 февруари 2006, 19:18

Мнение от Amducias »

здравейте
разгледах съдържанието на библиотеката и видях , че липсват 2 изключително добри и култови поредици : Белгариада от Дейвид Едингс (5 книги)+продължението Малореон (3 книги) - има само 1вата книга от Белгариада "Пророчеството" , както и не безизвестната "Сага за войната на разлома". Ще се постарая да намеря скенер и да се впусна в едно дъълго сканиране стига да искате да добавите тези книги.
хайде със здраве :)
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Amducias написа:Ще се постарая да намеря скенер и да се впусна в едно дъълго сканиране стига да искате да добавите тези книги.
Ще ги добавя, разбира се. ;)
TA
Мнения: 6
Регистрация: 01 март 2006, 15:45
Местонахождение: София
Връзка:

Мнение от TA »

Amducias написа:здравейте
разгледах съдържанието на библиотеката и видях , че липсват 2 изключително добри и култови поредици : Белгариада от Дейвид Едингс (5 книги)+продължението Малореон (3 книги) - има само 1вата книга от Белгариада "Пророчеството" , както и не безизвестната "Сага за войната на разлома". Ще се постарая да намеря скенер и да се впусна в едно дъълго сканиране стига да искате да добавите тези книги.
хайде със здраве :)
Аз имам на хартиен носител 3 книги:
Белгарат - това е за началото на сагата
Поулгара - продължение
Гарион - това май е края
но като цяло сагата не е описана съвсем - има дупки
"Пророчеството" от нова сага ли е?
Amducias
Мнения: 9
Регистрация: 20 февруари 2006, 19:18

Мнение от Amducias »

здравей гост
книгите които имаш са отделни...те са като персонални историй на главните герои в поредицата..като предистория
иначе самата поредица се казва Белгариада и първата книга е Пророчеството
има и продължение на сагата - 2ра сага "Малореон"
но книгите които имаш са хубави и ако можеш да ги сканираш ще се радвам да ги видя тук и да ги прочета най-сетне :)
TA
Мнения: 6
Регистрация: 01 март 2006, 15:45
Местонахождение: София
Връзка:

Мнение от TA »

:)
Вече се регистрирах.
За съжаление - нямам скенер.
Ще опитам да дам на някой, който има и разполага и с време да ги сканира.
Ако ти разполагащ със скенер - мога да ти изпратя книжките.
Иначе аз съм чела само това, което имам и с удоволствие бих прочела цялата сага за Белгарат.
Гост

Мнение от Гост »

ТА:
най-горещо ти я препоръчвам :))
много увлекателна поредица и много лека за четене
xsenedra
Мнения: 6
Регистрация: 14 юни 2006, 10:09
Връзка:

Поредици

Мнение от xsenedra »

Здравейте,

Имам на хартиен носител по-голяма част от книгите, които се търсят. Също така имам скенер и за момента време, за да ги сканирам. За съжаление нямам Fine Reader. Ето защо имам някои въпроси.
Разполагам с Adobe Acrobat. Мога да сканирам "Белгариада", "Малореон" и още доста фентъзита в PDF формат. Ще бъде ли това проблем, и ако да, очаквам предложения как да конвертирам сканираното в по-достъпен формат, тъй като аз не успях да се преборя
:oops: с този проблем.
Dim
Мнения: 7
Регистрация: 05 юли 2006, 13:49

Re: Поредици

Мнение от Dim »

Senedra написа:Здравейте,

Имам на хартиен носител по-голяма част от книгите, които се търсят. Също така имам скенер и за момента време, за да ги сканирам. За съжаление нямам Fine Reader.
За Fine Reader погледни какво пишат тези приятели -> link
Гост

Мнение от Гост »

Последните версии на Adobe Acrobat могат да конвертират във doc/rtf формат. Другият вариант е select, после copy и paste на doc. Лошото е че така се губи форматирането и после трябва да се оправя на ръка. Като се стигне дотам, можеш да поискаш помощ, аз например мога да помагам с редакцията.
Аватар
hammster
Мнения: 79
Регистрация: 08 юли 2006, 20:24
Местонахождение: София
Връзка:

За Acrobat

Мнение от hammster »

Искам да кажа че, аз съм с версия 6 на Acroba-та, и той НЕ може да записва в rtf/doc (излизат маймуници) сканиран текст, но може единствено следното:
Ако текстови файл е записан като pdf, примерно с OpenOffice или MSOffice, то отваряйки го с Acrobat-та, може да го запишете като текстови файл. Но това не ни помага нали? Надявам се да съм се изразил правилно.
П.С. Ако ми е стара версията на Acrobat-а поправете ме!
hpp

Мнение от hpp »

Amducias написа:здравейте
разгледах съдържанието на библиотеката и видях , че липсват 2 изключително добри и култови поредици : Белгариада от Дейвид Едингс (5 книги)+продължението Малореон (3 книги) - има само 1вата книга от Белгариада "Пророчеството" , както и не безизвестната "Сага за войната на разлома". Ще се постарая да намеря скенер и да се впусна в едно дъълго сканиране стига да искате да добавите тези книги.
хайде със здраве :)
Някай знае ли дали е излязла 3 книга от Малореон и как се казва?
Слави
Мнения: 37
Регистрация: 13 юли 2006, 20:35

Мнение от Слави »

http://www.bard.bg/authors/?al=Е&AuthorID=59

Белгариад - 5 книги / преиздадени в два тома/
Малореон - 6 книги в три тома /шестата е само допълнение т.нар.Ривански сборник/
Тези са издадени от бард

Гарион
Белгарат
Поулгара - издадени от ПАН...в края на миналото хилядолетие
Гост

Мнение от Гост »

Аз мога да се заема с "Песен за огън и лед" и "Шогун".Имам освен това и останалите книги на Джеимс Клавел от далекоисточната поредица "гаи джин","таи пан","търговска къща" и "виxрушка".
Някои има ли "Придворният убиец" от Робин Хоб и “Малазанска книга на мъртвите” от Стивън Ериксън.
Mike
Мнения: 34
Регистрация: 29 юли 2006, 10:34

Мнение от Mike »

аз имам Придворния убиец на Хоб(3те тома) и всичките на Перумов
Не върви пред мен,
не мога да те следвам;
не върви зад мен,
не мога да те водя;
върви до мен
и ми бъди приятел;
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Гост написа:Аз мога да се заема с "Песен за огън и лед" и "Шогун"
Когато започнеш, можеш да се запишеш в библиотеката, че ги сканираш.
xsenedra
Мнения: 6
Регистрация: 14 юни 2006, 10:09
Връзка:

Мнение от xsenedra »

Гост написа:Някои има ли "Придворният убиец" от Робин Хоб и “Малазанска книга на мъртвите” от Стивън Ериксън.
Аз имам Малазанска книга на мъртвите.
Kriviq
Мнения: 1
Регистрация: 15 септември 2006, 16:13

Мнение от Kriviq »

някой да има всички книги от "Колелото на времето" от Робърт Джордан
Слави
Мнения: 37
Регистрация: 13 юли 2006, 20:35

Мнение от Слави »

Имам всички излезли досега книги от Колелото на времето на хартия и в електронен вид на български и на английски. Защо не ги качвам в интернет е друг въпрос ... по темата:

http://e-bookbg.com/index.php?option=co ... 10&catid=7
Аватар
moosehead
Мнения: 137
Регистрация: 17 февруари 2007, 18:29
Местонахождение: София

Пътят на славата

Мнение от moosehead »

Преди десетина години четох "Пътят на славата" от Робърт Хайнлайн ("The Glory Road"). Книгата е уникална. Много ми хареса, но сега не мога да я открия. Много ще бъда благодарен, ак0 някой я има и я добави в библиотеката.
MesserSchmidt

Мнение от MesserSchmidt »

Гледам добавяте доста народно творчество последно време.
Няма ли да се наеме някой да сканира Калевала и да я качне?
Според мен ще е много добре да я има в библиотеката.
Пък ако сканира и илюстрацийте... :)
GoroSoft
Мнения: 5
Регистрация: 25 февруари 2007, 14:11
Местонахождение: Бургас

Мнение от GoroSoft »

Моят фаворит си остава Хари Харисън с поредицата си "Стоманеният плъх". Имам цялата поредица в електронен вариянт, но на руски език, а ми се иска да я видя и на български. За съжаляние нямам дори и книгите, за да ги сканирам, така че ще съм благодарен на всеки, който може да помогне.

_______________________
(edit)
Намерих ги и на английски език
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

"Цялата" поредица за стоманения плъх още не е издадена изцяло на български. Има 4-5 издания (три на "Евразия" и 1-2 на "Бард"). Останалите десетина чакат някой да ги издаде.
Hawthorne
Мнения: 80
Регистрация: 25 ноември 2006, 08:46
Местонахождение: Шумен
Връзка:

Мнение от Hawthorne »

Колко е дълга всяка част от тази поредица? Информативно просто, ако не е много лесно е да се преведе.
Приятелите и враговете са богатства, които всеки притежава.
Аватар
MikoBG
Мнения: 64
Регистрация: 13 февруари 2007, 02:30

Мнение от MikoBG »

Hawthorne написа:Колко е дълга всяка част от тази поредица? Информативно просто, ако не е много лесно е да се преведе.
Не е малка. Има я по руските сайтове. Сега пуснах търсене 12 заглавия или повече по около 300-400 кб парчето ASCII ето линк : http://lib.baikal.net/lat.cgi/GARRISON/
eeka
Мнения: 5
Регистрация: 10 февруари 2007, 04:08

Мнение от eeka »

абе нз как са по-натам, но първите 4-5 са книжлета по 100-150 страници някъде - общо взето изглеждат като книги-игри :). и честно казано не е кой знае какво. в началото започва яко, докато главния герой е извън закона, но след като го вербуват става все по-изсмукана и невпечатляваща историята. аз лично смятам, че има достатъчно по-интересни книги за четене.
GoroSoft
Мнения: 5
Регистрация: 25 февруари 2007, 14:11
Местонахождение: Бургас

Мнение от GoroSoft »

eeka написа:...честно казано не е кой знае какво. в началото започва яко, докато главния герой е извън закона, но след като го вербуват става все по-изсмукана и невпечатляваща историята...
Въпрос на вкус все пак. За мен нивото на четивото е доста над средното, бързо увлича и държи в напрежение до самия край, лично аз бих определил стила като нещо средно между Чандлър и Айзимов. Така или иначе определено си струва да се прочете!
"Lasciate ognii speranza voi c'entrate"
dante68
Мнения: 3
Регистрация: 06 март 2007, 11:20

Мнение от dante68 »

Съгласен съм с gorosoft, Хари Харисън е много добър автор и наистина трябва да бъде прочетен. Присъединявам се към молбата за намиране на негови книги (различни от досега качените) :)
Morella
Мнения: 5
Регистрация: 08 юни 2007, 23:43

Мнение от Morella »

MesserSchmidt написа:Гледам добавяте доста народно творчество последно време.
Няма ли да се наеме някой да сканира Калевала и да я качне?
Според мен ще е много добре да я има в библиотеката.
Пък ако сканира и илюстрацийте... :)
Господи, това е много труд... Имам "Калевала", наистина си струва да се качи, но... нямам скенер, а и не познавам човек с толкова свободно време.. освен ако не бъдете изключително търпеливи, защото приятелят ми може да я сканира, но ще отнеме доста време (нали знаете - работа, следване и пр). Иначе не знам за какви илюстрации говориш, в българското издание има само няколко, корицата също е хубава. Оригинална финландска книга не съм виждала, за съжаление, а и тук трудно би се намерила:/

А иначе...имам и аз една молба. От много време търся книги на Tove Jansson. Това е финска писателка, детски книги пише, поне такива се водят. В България са излезли "Омагьосана зима", "В края на ноември", "Приказки", "Корабът на вселените". Но си търся и другите й неща, на английски, разбира се, на български ги няма. Някой да има представа?
Благодаря Ви предварително!
Гост

Мнение от Гост »

Morella написа:...
На английски има само това май: Tove Jansson - Finn Family Moomintroll
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост