Пропаганда-мдаааа....

Теми, свързани с литературата, но непасващи на горните раздели
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Заключена
Гост

Пропаганда-мдаааа....

Мнение от Гост »

Гледам последните новодобавени автори и се чудя - кво ли е общото между
тях?
Кво ли ги свързва- освен че са от един известен сайт със фрее книги...(впрочем с доста специализирана тематика ако сте забелязали..)
Някой замислил ли се ?
А отговара е простичък - пропаганда-религиозна. Мислех си че поне този сайт ще се запази от тези напаст...
кастанеда,Норбеков, Монро,Редфилд,Куелю... примамка за заблудени душици..
Дънов не виждам но е въпрос на време да се намери някой негов "почитател"
да ни осветли с неговите книги и идеи...
Сега ще скочат един куп подрдръжници да ме опровергават...
Ваша си работа в какво вярвате ще ви кажа но не ми ги навирайте в очите тези вярвания и тук.
Борислав, ти някакво отношение ще вземеш ли по въпроса или... просто ще
продължи качването на тази "литература"?
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Пропаганда-мдаааа....

Мнение от Борислав »

Гост написа:Борислав, ти някакво отношение ще вземеш ли по въпроса или... просто ще
продължи качването на тази "литература"?
Отношение относно съдържанието на книгите не мога да взема. Не съм ги чел, но ми е интересно какво пише в тях. При малко повече свободно време, ще им хвърля едно око.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Re: Пропаганда-мдаааа....

Мнение от SecondShoe »

В една библиотека трябва да има всякакви книги. Решение на читателя е какво да чете и кога. Хората са достатъчно умни за да преценят какво е най-добро за тях, а ако не са то библиотеката не носи отговорност за това.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

SecondShoe
+1
Гост

Мнение от Гост »

Съгласен съм че трябва да оставим читателя да си решава кое е добре за него и че библиотеката трябва да е богата със заглавия , но от друга страна
не е ли по-добре да отиде на другия сайт и да си ги прочете там още повече че той е специализиран в подобни писания?
НИкой тук не е поискал специално книга на Мънро примерно.А също и подобно
качване накуп на подобна литература си е дразнещо.
Интерсно защо ли никой от издателите и авторите на подобни писания не мърка
за права и хонорари а обратното - стремят се колкото е възможно повече да
ги разпространяват- на Дънов нещата ги има от време оно в нета, а и останалите автори не остават по-назад.
А и наскоро помните случая със тримата мюсюлмански идиоти от Симитли.
Как ще ви се стори ако ей така провокативно взема да ви пратя няколко от техните книжлета да ги качите за да е читателя запознат?
Май ще стане гаф не мислите ли?
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Гост написа:не е ли по-добре да отиде на другия сайт и да си ги прочете там още повече че той е специализиран в подобни писания?
Там са в омразния ми формат DOC. Ако ги имаше като HTML, вероятно щях да изчакам с качването им.
Гост написа:НИкой тук не е поискал специално книга на Мънро примерно.
Кой е казал, че някой трябва да поиска, за да се качи?
Гост написа:А също и подобно качване накуп на подобна литература си е дразнещо.
Разни хора, разни нрави. Мене не ме дразни.
Гост написа:А и наскоро помните случая със тримата мюсюлмански идиоти от Симитли.
Как ще ви се стори ако ей така провокативно взема да ви пратя няколко от техните книжлета да ги качите за да е читателя запознат?
Прати ми ги.
Гост

Мнение от Гост »

хе хе,
а помните ли какъв вой се надигна когато някой се беше изцепил, как така ще се качват книги на комунисти като богомил райнов и когато казах,
че некачването на такива книги е вид цензура.
Mat
Мнения: 28
Регистрация: 30 март 2007, 18:06
Местонахождение: Плевен

Ще станем за смях...

Мнение от Mat »

Да се говори за книгите на Куелю и Кастанеда точно в този сайт като за "литература"(имам предвид кавичките) е странно и нелепо. Да сложим в групичката и Маркес, че и целия "магически реализъм",и съвсем ще се орезилим. Цензурата може да не е още фашизъм, но мирише на такъв. А и що за самочувствие, да се смяташ за призван да коригираш вкусовете на хората?!
Графинята се спусна с изменено лице към езерото...
Същия

Мнение от Същия »

Отидох на т.нар. Изложение на книгата в НДК. От предишните такива знаех че т.нар. духовни
издателства са богато представени но сегашното мина границите.В събота беше туй нещо.
Докато отвън си се тълпеше народа пред сергийките с книжки в Зала 1(или там не знам кой номер се води)течеше далеч по-интелектулано и духовно мероприятие с екзалтирани водещи и тълпа видиотени последователи. Мотото беше -ела при нас да познаеш истината за себе си и още доста неща които не си и предполагал.Най-дразнещото и неслучайно беше че вратите на залата бяха широко отворени за да може да надзъртат любопитни хора.Евентуално и някой да се присъедини
към "купона". Е аз съм любопитен и надзърнах-жалко че нямах камера на телефона да заснема шоуто и да го пусна в нета да му се насладите.Та отвращението ми от подобнни прояви се подсилва и от
т.нар. литературна чалга- всеки мислещ и разсъждаващ можеше да я види-един билюк сергийки предлагащи долнопробните книжлета-то не е ФунШуй,Дънов,сциентолози(Л.Хъбарт е автора за незапознатите)и още и още. И затова ви пуснах тази тема - книжките са любимо поле за изява
на тези хора. А гледам че продължавате да качвате "магичен реализъм". Жалко.
Mat
Мнения: 28
Регистрация: 30 март 2007, 18:06
Местонахождение: Плевен

mat

Мнение от Mat »

Това ми прилича на протестантска проповед или на "научена комунизъм"...
Последната и единствена промяна е направена от Mat на 04 юни 2007, 17:07.
Графинята се спусна с изменено лице към езерото...
Mat
Мнения: 28
Регистрация: 30 март 2007, 18:06
Местонахождение: Плевен

Мнение от Mat »

... а може би, на тесногръдие и липса на въображение.
Графинята се спусна с изменено лице към езерото...
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Не мога да кажа, че знам нещо за Дънов, но от това, което съм чувал мога да съдя, че едва ли книгите му могат да се нарекат долнопробни.
А призивите за цензура при качването на книги ми звучат много тревожно. Комунистическа омраза към религията и комунистическа обич към цензурата и духовния терор. Това не е по вкуса ми! Комунизма си отиде и никога повече няма да се върне, слава богу!
Надявам се в тази библиотека никога да няма идеологическа цензура!
Аватар
нт
Мнения: 176
Регистрация: 04 февруари 2007, 01:53

Мнение от нт »

всеки може да си избира дали да бъде идиот или не. въпрос на нагласа. хубаво е, че коментираш мистичната литература, драги госте. а преди надаваше вой в защита на комунистическото изчадие б. райнов. между религия и комунизъм особена разлика няма. и на двете целта е промиване на мозъка и използването на зомбираните за упражняване на власт. методите са подобни, фанатизма и глупостта, арогантността и насилието са присъщи и на двете.

дънов съм чел от интерес и любопитство. също и кастанеда. това беше и най-добрият начин да изгубя всяко любопитство към материала. от моя гледна точка наистина е безмозъчно, глупаво и губене на време. но туй не значи, че всичката философска и психологическа литератира, която третира проблеми на метафизичното трябва да бъде забранена и да четем само учебници по физика и математика, нали?

изборът е нещо много сериозно. хубаво е да има смислено написано мнение от 'критик' или 'противник' на произведението. това ще запали червена лампичка у потенциалния читател. но не е наша работа да спираме текстове и да горим книги. ако читателят е малоумен, нищо не би му помогнало. има податливи хора, хора, които се стремят към подчинение и фанатизъм и те винаги ще намират в какво да вярват. без значение дали това ще бъде литература, религия, долнопробно 'културно' явление като чалгата и нейните звезди, телевизионни герои и т.н.

посягайки към тази или онази книга човек решава да прекара време от единствения си живот. и изцяло негова лична работа е как да го направи. съвсем друго е да те вържат и да ти четат на глас дънов до припадък. и да ди свирят фалшиво на цигулка, примерно. не се отличава, обаче, особено от това в градския транспорт шофьора да слуша шумно чалга. пак си принуден да поемаш нещо против волята си.
Същия

Мнение от Същия »

АМи всеки си избира да е идиот, но защо трябва и останалите да ни
натрапват и облъчват с идиотията си.Маса народ си се зомбясва от
тези книжлета и приема написаното за върховна истина.Всъщност издаването на тази литература не е никак самоцелно и неорганизирано
мероприятие на група религиозни малоумници, а е доста по-сериозна
работа но айде да не изпадаме в конспиративни теории.
За Б.Райнов нямам спомени да съм го защитавал и явно ме бъркате с някой друг.Като гледам доста хора вече лепват етикета комунизъм и фашизъм, а не правят разлика между идеология и религия.
По-малко гледане на ТВ ще бъде добре, а пък и ако се попрочете
туй-онуй за тях и да се опитат да го разберат кво точно означават
ще е екстра.
nlr
Мнения: 63
Регистрация: 29 декември 2006, 15:06
Местонахождение: Варна

Мнение от nlr »

Още по-голяма екстра ще бъде ако ни избавиш от присъствието си.
Ебати кръстоносния поход, ебати чудесиите. Всякаш, за да прочетеш нещо от сайта, трябва задължително да минаваш през така омразните ти... ъ-ъ-м... книги.
Като си направиш собствена библиотека, качвай каквото си искаш. Тук, не мисля, че имаш думата (както вече ти намекнаха, но явно нещо ти липсва, за да осмислиш информацията).
Mat
Мнения: 28
Регистрация: 30 март 2007, 18:06
Местонахождение: Плевен

Мнение от Mat »

Виж к'во, "Същия",
Пътят на знанието е дълбоко личен процес - поне така твърди Кастанеда. Така че, хайде стига!
Графинята се спусна с изменено лице към езерото...
Аватар
MikoBG
Мнения: 64
Регистрация: 13 февруари 2007, 02:30

Мнение от MikoBG »

По-полека ве хора! Какво толкова ви казаха, че рипнахте така. Всеки има право на мнение. Вярно, сайта е на Борислав, но едновременно с това и е публично пространство. И не мисля че изказванния от рода "щом не ти харесва, чупка" имат място тук.
nlr
Мнения: 63
Регистрация: 29 декември 2006, 15:06
Местонахождение: Варна

Мнение от nlr »

"Всеки има право на мнение." - много правилно. Сега обърни посоката.

Още с първия пост разбрахме, че литература от този сорт не се нрави на автора и още тогава стана ясно, че положението няма да се промени. Упоритостта понякога е добро качество, но друг път показва... глупост (не се обиждай Същия). :)

"щом не ти харесва, чупка" - много точно и на място. често използвано. освен ако не си вложил частица - тогава имаш право.
Аватар
нт
Мнения: 176
Регистрация: 04 февруари 2007, 01:53

Мнение от нт »

Ще ми се дискусията да е малко по-спокойна тук. Както казах и аз не харесвам, не обичам и не чета псевдо-духовна литература, но едно от най-лошите неща на света е цензурата. А пък свободата на избора е най-отговорното нещо.
Не смятам също, че някой навира на някого в носа каквото и да е. Не смятам и че е редно да се гонят потребители, с чието мнение не сме съгласни.
Аватар
Boman
Мнения: 89
Регистрация: 03 февруари 2007, 08:24

Мнение от Boman »

Не мога да се стърпя да не се изкажа и аз, че тази полемика отива твърде далеч без причина.
Посещавам тази Интернет страница всеки ден, защото тя е една от малкото български такива, които се различават от онези "ебати простотията" сайтове. Не го обръщайте и този форум на пазар.
Разбрахме, че "човекът" не е съгласен да се качват някои книги и иска да ги цензурира. Похвално е да ни предупреди за тях. Също така е похвално, че "хората" искат да го убедят, че не е прав. Разбрахме, че "човекът" не иска да си промени мнението. Както казва българинът - "Да е ххх, да му го набиеш в главата, а то акъл!"
Не ми е ясно защо трябва да гоним някой от някъде и да използваме епитети, които няма да променят никого и нищо. Бих се радвал, ако този спор за тези книги продължи. Това ще е полезно, защото "човекът" и "хората" могат да научат нещичко за себе си, за другите и за начините да се спори. Българинът се отличава от "другите хора" с това, че няма задръжки да попита някого за коя партия е, от коя религия е и колко му е заплатата. Проблемът му е в реакцията, ако отговорите на тези въпроси не съвпадат с неговите собствени.
Сега за книгите. Нека всеки си избира какво да чете и решава дали да вярва в прочетеното. Важното е да има повече книги за едно и също нещо, за да може да се сравни прочетеното и да се направят правилните изводи. Толкова е просто. В контекста на тази дискусия, защо никой не критикува появата на Хитлеровата "Моята борба" на сайта. И защо да го прави? Не бях я чел и ми стана интересно да разбера колко смахнат е бил човекът. Сега бих се радвал дори ако има нещо от Сталин, за да видя неговото "мозъчно отклонение". Кастанеда го опитах преди петнайсетина години и като здравомислещ българин реших, че "му хлопа някоя дъска".
Всички религии са философски теории, които се дискутират в училище от историческа гледна точка. Така, че четете РАЗНООБРАЗНА духовно-религиозно-културна литература, учете за света и себе си, и ако ви отърва - вярвайте!
Закон на Мърфи: ако мнението ми във форума може да бъде разбрано погрешно, то това ще стане!
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Boman написа:Не ми е ясно защо трябва да гоним някой от някъде...
Същия написа:АМи всеки си избира да е идиот, но защо...
Човека обяви за идиоти всички, които не са съгласни с разбиранията му. Може би това провокира ответните реакции.

Каквото повикало, такова се обадило!
Гост

Re: Пропаганда-мдаааа....

Мнение от Гост »

айде поредното дърво, да дава акъл и да си налага мнението и на другите.
като не ти харесва нещо - не четеш, не гледаш, не слушаш, не даваш неадекватни мнения и т.н.

лесно е, опитай. :)
Гост написа: Кво ли ги свързва- освен че са от един известен сайт със фрее книги...(впрочем с доста специализирана тематика ако сте забелязали..)
Някой замислил ли се ?
А отговара е простичък - пропаганда-религиозна. Мислех си че поне този сайт ще се запази от тези напаст...
кастанеда,Норбеков, Монро,Редфилд,Куелю...
...
Аватар
ivand58
Мнения: 55
Регистрация: 03 юли 2007, 21:53

Мнение от ivand58 »

Абе хора, тази дискусия не е ли за раздела 'читателски мнения' към съответното произедение? Нали там ке коментира кой какво мисли за книгата/разказа. Изобщо не разбирам какъв е проблема, освен ако почне да не му стига мястато на дасиска на Борислав :-)
Гост

Мнение от Гост »

Айде появи се поредния емисар с една торба книжки на "специфична" тематика от която ми се повдига...
Борислав, прегледай ги книжките приеи да ги качиш, но имай едно на ум че същите умотворения бяха на един сайт затворен преди време.
После да не кажете че не съм ви предупредил.
Гост

Мнение от Гост »

айде поредния умник дето да казва на хората какво да четат и какво не
за всеки влак си има пътници
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

"Айде" усмирете тона, за да не заключа темата...
Дискусиите са излишни - Борислав ясно заяви, че в библиотеката няма "цензура" и предпочитания, затова ще качва всичко налично. И на мен не ми харесват около 70% от произведенията тук, но въпреки това помагам, защото е единственото нормално място, където можеш да намериш електронни книги.
Гост

Мнение от Гост »

Чети умнико кой ти пречи.
Щом се интересуваш от такива книги вервам че знаеш и сайтовете от които може да си ги дръпнеш. Ама защо навсякъде трябва да се просмуква тая гнилоч и да оцапвате всеки сайт с тия мръсотии.
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Мнение от GeOrg »

Гост написа:... Ама защо навсякъде трябва да се просмуква тая гнилоч и да оцапвате всеки сайт с тия мръсотии.
В едно пакетче със семки винаги има най-голяма сравнена с останалите. С това отговарям на въпроса ти защо тази "гнилоч" и "мръсотии" трябва да ги има, защото може да има и по-големи от тях и ако няма с какво да ги сравниш, няма да може да прецениш коя е по-голямата. С това считам, че темата е изчерпана и я заключвам.
Може и така да е, ...!
Заключена

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост