Пчели

Разни теми, разни идеали
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
dimiter87n
Мнения: 6
Регистрация: 21 декември 2010, 10:46

Пчели

Мнение от dimiter87n »

Здравейте, драги читатели! За първи път пиша във форума и съм много ентусиазиран :D. Дълго време търсих в библиотеката книги, по-скоро научни, на тематика свързана с пчели. За съжаление нищо не мога да открия. Затова бих желал да развием темата по този въпрос. Ако някой има мнение, информация или някаква литература моля да сподели. Дано темата се окаже интересна за повече читатели :) !!!
Аватар
Alegria
Мнения: 102
Регистрация: 15 септември 2008, 13:31

Re: Пчели

Мнение от Alegria »

Аз лично имам плахи познания за пчелите, знам, че са тясно свързани със съществуването на човечеството. Като художествена литература си спомням, че в един от романите на Жан-Кристоф Гранже главният герой търсеше улики за пчелите и по-специално за пчелния восък. Май помня и един фантастичен разказ за пчелното млечице.
Поздравления за хубавата тема. :wink:
dimiter87n
Мнения: 6
Регистрация: 21 декември 2010, 10:46

Re: Пчели

Мнение от dimiter87n »

Аз отглеждам пчели от има-няма 3 години. Баба и дядо имаха пчели и сега те останаха поминък за мен и моето семейство. Да, zirgs, прав си наистина пчелите са много важни за съществуването на човека, по специално и за цялата природа като цяло. Пчелите са основният фактор за опрашване на голяма част от растенията, наред с насекоми, птици и др. , точно затова тяхното съществуване е важно за нас.Голяма част от разнообразието на растенията се дължи именно на пчелите! Много плашещо е появилото се напоследък масово измиране на пчелите :cry: ,все още не може да се установи на какво се дължи това явление.
Аз лично мога да кажа, че пчелите носят много вътрешно спокойствие и душевен мир, всеки занимаващ се с тях знае това! В последно време започна много да ми харесва да се занимавам с пчели, за това може би спомогна и факта, че един от моите любими автори - Лев Николаевич Толстой е бил пчелар . В "Ана Каренина" един от главните герой - Константин Дмитриевич Левин , е пчелар.Много добре се вписват душевните търсения и нравствени терзания на героя и мистиката около пчелите, те са едновременно нещо реално съществуващо, но в същото време носят в себе си нещо непознаваемо - като самия живот!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости