Препоръчайте книга на Стивън Кинг

За всичко фантастично в литературата
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
raos
Мнения: 3
Регистрация: 31 август 2011, 04:23

Препоръчайте книга на Стивън Кинг

Мнение от raos »

Здравейте, препоръчайте книга на Стивън Кинг. Не съм чел нищо от него и съм решил да взема да прочета. Кажете някои от най-добрите му произведения. :)
Ами

Re: Препоръчайте книга на Стивън Кинг

Мнение от Ами »

Сейлъмс Лот е добро начало ако не си чел нищо.
mu6muro4e
Мнения: 3
Регистрация: 27 май 2011, 16:47

Re: Препоръчайте книга на Стивън Кинг

Мнение от mu6muro4e »

Зеленият път и Изкуплението Шоушенк - страхотни!
Аватар
Fearmentor
Мнения: 10
Регистрация: 19 април 2011, 18:35
Местонахождение: Варна

Re: Препоръчайте книга на Стивън Кинг

Мнение от Fearmentor »

"Сияние", "Сейлъмс Лот", "То".
raos
Мнения: 3
Регистрация: 31 август 2011, 04:23

Re: Препоръчайте книга на Стивън Кинг

Мнение от raos »

благодаря за препоръките :)
Аватар
Шаркан
Мнения: 206
Регистрация: 05 юли 2010, 10:43
Местонахождение: Свогенско
Връзка:

Re: Препоръчайте книга на Стивън Кинг

Мнение от Шаркан »

започни с това: http://chitanka.info/text/1573-srazhenie

после - "То"
thecrazy3
Мнения: 1
Регистрация: 30 юли 2012, 17:55

Re: Препоръчайте книга на Стивън Кинг

Мнение от thecrazy3 »

Мен изключително много ме впечатли "Дългата разходка"
ИвълФорс

Re: Препоръчайте книга на Стивън Кинг

Мнение от ИвълФорс »

Няма значение от къде ще започнеш,само не подхващай поредицата "Тъмната кула" в началото,прочети "Мъртвата зона","То","Сейлъмс Лот" и чак след това подхвани "Стрелецът".Направо ти завиждам ,че ще четеш Кинг за първи път.Още си спомням как ставах през нощта да си светна и да спя на светло след като прочетох за първи път "Гробище за домашни любимци".СТРАХотен автор...
traiki
Мнения: 15
Регистрация: 25 септември 2012, 23:18

Re: Препоръчайте книга на Стивън Кинг

Мнение от traiki »

"То", "Цикъл на върколака" и "Куджо"
Дърт Вейдър
Мнения: 19
Регистрация: 26 февруари 2013, 15:56
Местонахождение: В планината

Re: Препоръчайте книга на Стивън Кинг

Мнение от Дърт Вейдър »

Кинг е прекрасен. Според мен някои книги трябва да се прочетат поне по три пъти и то на различна възраст. Ако сега прочетеш "То", ще усетиш някои нюанси, други ще усетиш като прочетеш на 30-35. Аз съм си обещал да прочета"ТО" отново на 50. И съм сигурен, че ще открия още нещо...Изобщо Кинг е жив класик. Многопластов и прекрасен писател. "Сблъсък" е един негов друг връх, както и "Капан за сънища". Но "Особени сезони"- това е черешката на тортата.
Читател

Re: Препоръчайте книга на Стивън Кинг

Мнение от Читател »

http://chitanka.info/text/26668-112263


Стивън Кинг
11/22/63 (1)

На двадесет и втори ноември, 1963 г., в Далас се разнасят три изстрела, президентът Кенеди умира и светът се променя завинаги. Ами ако можехте да предотвратите тази промяна? В този великолепно замислен и силно въздействащ роман Стивън Кинг, който отразява социалния, политически и културен климат на своето поколение по-пълно и с повече въображение от който и да било друг автор, отвежда читателя на невероятно пътуване в миналото и показва как то би могло да бъде променено. .....
ariminats
Мнения: 1
Регистрация: 04 януари 2013, 14:04

Re: Препоръчайте книга на Стивън Кинг

Мнение от ariminats »

Искам да попитам ( въпросът ми не е свързан много с темата...) , но никъде не мога да открия книгата на Ст. Кинг '' Бурята на века"...
Та някой знае ли, дали я има въобще преведена на български? Оригиналното й заглавие е ''Storm of the century''
Читател

Re: Препоръчайте книга на Стивън Кинг

Мнение от Читател »

ariminats написа:Искам да попитам ( въпросът ми не е свързан много с темата...) , но никъде не мога да открия книгата на Ст. Кинг '' Бурята на века"...
Та някой знае ли, дали я има въобще преведена на български? Оригиналното й заглавие е ''Storm of the century''
Това е сериал, а не книга....
Гост

Re: Препоръчайте книга на Стивън Кинг

Мнение от Гост »

"Storm of the Century" е филм, а не сериал и бих казал един от 5 му наистина хубави филма, за съжаление
СК е написал сценарият за филма, и няма роман с такова име.
Румен

Re: Препоръчайте книга на Стивън Кинг

Мнение от Румен »

Всички изброени книги са страхотни. Аз бих препоръчал ТО за първа книга, която да представи Стивън Кинг в пълната му светлина. Като ученик прочетох "Гняв"(първата ми СК книга) и си помислих "Страхотно! Но защо СК е известен като писател на ужаси, като тази книга е просто психологически трилър(и все пак ти изправя косата!). После прочетох "Тъмната половина" и направо изцапах гащите. Въпреки, че се страхувах да чета нататък, нещо ме караше без търпение да продължавам за да разбера какво ще стане. Така че и трите посочени книги са страхотни. Забележете само, че Стивън Кинг е забранил преиздаването на ГНЯВ. Намира се само в Библиотеки и на старо.
Аватар
Ellendary
Мнения: 10
Регистрация: 15 юни 2007, 19:30

Re: Препоръчайте книга на Стивън Кинг

Мнение от Ellendary »

Не е вярно, че няма книга "Бурята на века", просто не е преведена на български.

http://www.litmir.net/bd/?b=14054 :wink:
kalroz

Re: Препоръчайте книга на Стивън Кинг

Мнение от kalroz »

Отново за ТО. За първи път я прочетох на испански и то когато все още не го знаех добре, с помощта на речник от две обикновени хартиени тухли. Беше истинско мъчение и едновременно удоволствие. След това по същия метод я прочетох на анлийски. И най-накрая вече без мъчения, след като излезе превод я прочетох и на български. Защото е много много добре написана книга и защото си заслужаваше. И оттогава чета всичко от С. Кинг.
Другият мой любим автор е Джон Де Ченси и най-добрата фантастика от него "Галактическа автострада" . Според мен той е единственият автор, който се доближава до таланта на Дъглас Адамс.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости