Карл Май

Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Mike
Мнения: 34
Регистрация: 29 юли 2006, 10:34

Карл Май

Мнение от Mike »

Това е един автор, с който аз израстнах и първата ми среща с него беше много случайна
Романите за Винету и Поразяващата ръка -за този велик тандем са впримчени в спомените за моето детство
но в тях има толкова много...
това са романи които са многопластови-в тях има неща които биха с ехаресали както на едно 12 годишно дете така и на един възръстен. Представата за Дивия запад и за това какво е това нещо наречено Оцеляване(приятелство,жертвоготовност в дадена кауза и пр), обаче ми се струват че са чужди на днешните деца
Защо трябваше да отмре една толкова важна за формирането на детския характер поредица?Защо хората спряха да четат за тях и да разказват за тях на своите деца?
Не върви пред мен,
не мога да те следвам;
не върви зад мен,
не мога да те водя;
върви до мен
и ми бъди приятел;
mitio

Мнение от mitio »

Даа,сега книгите му могат да се намерят само на"Славейков"или из антикварните книжарници.Тях,както и другите превъзходни приключенски романи вече никой не ги издава.Жалко.
Гост

Мнение от Гост »

как бе, от труд се скъсаха да реват що електронните библиотеки им ограбват авторските права
Аватар
BigNikO
Мнения: 5
Регистрация: 10 ноември 2008, 23:36
Местонахождение: Blagoevgrad
Връзка:

Мнение от BigNikO »

Карл Май няма нищо против според мен :D просто , защото не е жив , както и повечето наистина стойностни писатели . А живите роднини , които наистина мислят за родственика си би трябвало не да извличат финансова полза за себе си , а да направят писанията , колкото се може по - широко достъпни , за да останат во веки трудът и геният на писателя .
Schade dass die Natur nur einen Mensch aus dir schuf, denn zum würdigen Mann war und zum schlimmen der Stoff
utar
Мнения: 7
Регистрация: 25 май 2011, 15:30

Re: Карл Май

Мнение от utar »

Как е възможно да си успял да проникнеш чрез въображението си в същността на дадено място до такава степен,че създадените от теб характери и отношения да са станали по-истински от самата реалност?Това е силата на перото,силата на Карл Май.
Кирил Иванов
Мнения: 35
Регистрация: 30 април 2012, 06:43

Re: Карл Май

Мнение от Кирил Иванов »

Карл Май притежава необясним талант с перото. Просто пише за познати и малко познати места и неща, също и за неща на които знае само името, но успява да ги пресъсдаде на белия лист. Творби като "Винету" са велики произведения в световен мащаб. :D Велик талантлив писател е Карл Май. :D Но за съжаление не е жив вече. :cry: Но творбите му са в библиотеката където всеки може да ги чете и препрочита, а това е достатъчно. :mrgreen:
Един вечен мечтател запленен от приказните светове.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост