"Пътят на кралете" от Брандън Сандерсън

Анонси на новоизлезли произведения: печатни и електронни
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
vas1vas1
Мнения: 38
Регистрация: 07 октомври 2011, 12:38

"Пътят на кралете" от Брандън Сандерсън

Мнение от vas1vas1 »

Изображение
Изображение
Изображение

"Пътят на кралете" от Брандън Сандерсън

Комплект 2 тома - мека корица, подвързани с кожа
1024 стр.

Дата на издаване: 18 юни 2012


Приветстваният за завършването на сагата на Робърт Джордан „Колелото на времето“ Брандън Сандерсън сега започва свой собствен голям цикъл, който е също толкова амбициозен и увлекателен като проект.
Рошар е свят на скали и бури, които с невероятна мощ помитат каменистата земя, оформяйки среда и цивилизация. Животните се крият в черупки, дърветата прибират клоните си, а тревата се оттегля под лишената от почва повърхност. В този свят градовете се строят само на местата, осигуряващи спокойствие и укритие от нестихващите бури.
Изминали са столетия от падането на десетте свещени ордена, наречени Сияйните рицари, но са останали техните тайнствени Вълшебни мечове и Вълшебни брони, които превръщат обикновените хора в почти непобедими бойци. За тях се водят и се печелят войни, а някои са готови да се разделят с цяло кралство, за да ги притежават.
Такава война бушува из разрушената област на име Пустите равнини. Тук Каладин, който от чирак-лечител се превръща в копиеносец, за да брани малкия си брат, е взет в робство. В една безсмислена война, водена поотделно от десет армии срещу един враг, той се бори да спаси хората си и да проумее защо водачите смятат, че могат да ги пожертват.
Сиятелният господар Далинар Колин е командир на една от армиите. Подобно на своя брат, покойния крал, той е запленен от древното писание „Пътят на кралете“. Разтревожен от завладяващите го видения от древността и от образите на Сияйните рицари, той започва да се съмнява в собствения си здрав разум.
Отвъд океана неопитна млада жена, Шалан, иска да се обучава при изтъкнатия учен и прочута еретичка Ясна Колин, племенница на Далинар. Макар искрено да обича учението, подбудите ѝ далеч не са чистосърдечни. Тя планира дръзка кражба, а проучванията, които прави за Колин, насочват към тайните на Сияйните рицари и към същинската причина за войната из Пустите равнини.
Плод на повече от десет години планиране, писане и сътворяване на един нов свят, романът „Пътят на кралете“ е само първото действие от Летописите на Светлината на бурята – един бъдещ дързък шедьовър.
Кажи отново древните заклинания:

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.

И върни на хората Вълшебните брони, които някога са носили.
Сияйните рицари трябва да се възправят отново.


Издател: Студио Арт Лайн

Очаквайте на 18 юни 2012
Последната промяна е направена от vas1vas1 на 2. Мнението е било променяно 2 пъти.
Club Reader's Dream World

http://club-dream-world.blogspot.com/
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: "Пътят на кралете" от Брандън Сандерсън

Мнение от Бам Бам »

Колко ще струва това удоволствие?
marvel
Мнения: 12
Регистрация: 13 април 2011, 17:33

Re: "Пътят на кралете" от Брандън Сандерсън

Мнение от marvel »

Според сайтовете - 35 лв. корична цена. Не е зле; само вторият том на Ротфус струваше 44 лв.
Защо ли не са икономисали кутията?!
Аватар
vas1vas1
Мнения: 38
Регистрация: 07 октомври 2011, 12:38

Re: "Пътят на кралете" от Брандън Сандерсън

Мнение от vas1vas1 »

Умишлено не писах цената, искаше ми се малко (или поне до някъде) да се съобразя с не комерсиалността на сайта.
Да, в сайт на издателството е писана точно тази цена — 35лв и лично на мен не ми се струва много за две книги на фона на други издателства и техните поредици. Все пак излизат по 17.50лв на книга, а по формата, който дават не са по-малки от песента на Мартин (е, не се знае какъв е шрифтът де, дано няма някоя неприятна изненада там). Ако добавим и оригиналната кожена подвързия...хе, хе, мисля не е зле!
Поразгледах за тази нова (поне за Бг) поредица в сайта на Goodreads и останах приятно изненадан от оценката, която й дават — 4.57 от възможно 5 и са дали мнението си близо 15000 човека! Това е една от най-високите оценки, които съм виждал там.

http://www.goodreads.com/book/show/7235 ... y-of-kings
Това е горе — долу информацията, която събрах за поредицата и лично аз със сигурност си е купувам.
Club Reader's Dream World

http://club-dream-world.blogspot.com/
Любака78
Мнения: 2
Регистрация: 07 юли 2011, 15:48

Re: "Пътят на кралете" от Брандън Сандерсън

Мнение от Любака78 »

Колеги, така е не може да не говорим за цени. Все пак всички сигурно имаме поне един том от Малазианска книга на мъртвите, който не отстъпват по обем, но цената бе двойно по-малка.
Аз като фен ще си я купя веднага но задължително през интернет-магазин, където ще ми излезе поне с 15% по евтина. За съжаление днес 19 още я няма по сайтовете.

П.С. Не мога да разбера защо по нишите интернет-- магазини няма предварителни поръчки като в amazon. Аз искам да я имам книгата поне един ден преди всички
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: "Пътят на кралете" от Брандън Сандерсън

Мнение от drackon »

:D Добре, де... :D Кое издателство пуска тази книга?!? До сега този автор се издаваше от Бард?!? И съм купил и прочел /без последната/ всичко от него?!?
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Re: "Пътят на кралете" от Брандън Сандерсън

Мнение от NomaD »

Драконе, чети все пак, преди да флуудиш!
Изображение
telamon
Мнения: 2
Регистрация: 30 юни 2010, 17:32

Re: "Пътят на кралете" от Брандън Сандерсън

Мнение от telamon »

Днес ми пристигна книгата. На пръв поглед това е може би най-професионално форматираната книга която съм виждал (прекрасни илюстрации, добра хартия, добра миризма :):), много добри шрифтове и т.н.), дано и самата книга да ми хареса толкова колкото ми хареса и външният и вид.

П.П. Надявам се скоро да видим такива книги и в е-формат на български език (аз обичам да си плащам за книги но няма на кой).
Последната промяна е направена от telamon на 2. Мнението е било променяно 2 пъти.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: "Пътят на кралете" от Брандън Сандерсън

Мнение от Бам Бам »

Кажи откъде си я поръча, че и аз съм се наточил на тая поредица, но не съм сигурен откъде е най-изгодно да се вземе.
telamon
Мнения: 2
Регистрация: 30 юни 2010, 17:32

Re: "Пътят на кралете" от Брандън Сандерсън

Мнение от telamon »

Бам Бам написа:Кажи откъде си я поръча, че и аз съм се наточил на тая поредица, но не съм сигурен откъде е най-изгодно да се вземе.
http://knigazateb.com/
Любака78
Мнения: 2
Регистрация: 07 юли 2011, 15:48

Re: "Пътят на кралете" от Брандън Сандерсън

Мнение от Любака78 »

Аз от тук взех и мисля, че по изгодно няма как.
http://booktrading.bg/
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: "Пътят на кралете" от Брандън Сандерсън

Мнение от Бам Бам »

Сега рових из книжарниците и това е най-евтиното, на което попаднах: http://books.bg/books/61/165870.html
Под 30 лв. с доставката.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост