Редактор за SFB

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
renegat96
Мнения: 2
Регистрация: 08 юли 2010, 17:36

Редактор за SFB

Мнение от renegat96 »

Здравейте,

Наскоро се опитвах да редактирам форматирам към SFB. Не съм сигурен дали е защото не съм свикнал или настина е трудно, но цикълът редакция-проверка-редакция ставаше доста бавно, защото се състоеше в неколкократно запазване на файла, качването му за проверка в Проверителя и т.н.

Замислих се, че нещо подобно може би няма да е трудно да се направи, само че за SFB вместо Markdown.

Към момента нямам достатъчно свободно време, но предполагам, че няма да е трудно да се напише нещо такова, имайки предвид простотата на формата.
Ще има ли желаещи да ползват нещо подобно?
Ще има ли желаещи да се включат?

Поздрави,
Ицо
beertobeer
Мнения: 38
Регистрация: 26 декември 2008, 19:07

Re: Редактор за SFB

Мнение от beertobeer »

Би било чудесно ако се появи подобен инструмент. Сигурен съм, че времето за редакция ще се съкрати многократно. Освен останалите екстри...
renegat96
Мнения: 2
Регистрация: 08 юли 2010, 17:36

Re: Редактор за SFB

Мнение от renegat96 »

Здравейте,

Искам да привлека вниманието отново към темата. Минаха 9 месеца,
като виждам, че един човек е изявил желание да ползва нещо подобно.
Аз съм разговарял с поне още един. Предполагам, че доста хора биха
ползвали подобна програма. Това дали ще е за Windows или и за двете
е въпрос на детайли.

Основният ми проблем е точно sfb маркерите. Четох няколко пъти
Уики частта. Искам да попитам до колко са актуални страниците.

Има ли някой, който би могъл да отговаря на въпроси относно SFB?
Предполагам, че ще е най-удобно да питам директно тук, пък който
отговори.

След още 9 месеца може и да се роди нещо :)

Поздрави,
Ицо
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Редактор за SFB

Мнение от Mandor »

renegat96 написа:Основният ми проблем е точно sfb маркерите. Четох няколко пъти Уики частта. Искам да попитам до колко са актуални страниците.
Горе-долу са актуални; може и да липсва някоя дреболия.
renegat96 написа:Има ли някой, който би могъл да отговаря на въпроси относно SFB?
Оставаше и да няма… :D

Лично аз не съм много ентусиазиран относно такъв редактор. За да е пълноценен, ще трябва да реализираш всички маркери, включително и изключението „M>“ (плюс отваряне на възможност за добавяне на нови стилове, ако се появят), което от своя страна ще доведе до вълна от лошо форматирани текстове, когато новите коректори започнат да се опитват да наподобяват книжното издание. И после ще има реплики от рода на „ама как така е лошо форматиран – използвал съм SFB-редактора!“ (по аналогия с „как така има грешки в текста – проверявал съм го със спелчекър!“). Основният проблем е, че SFB-форматът е предназначен да изразява структурата на текста, а не неговото крайно представяне, както правят останалите формати (RTF, ODT, DOC, HTML и вариациите му ePub, mobi, prc и т.н.), докато идеята ти за редактор е точно противоположната – чрез него ще създадеш илюзия за предполагаемия краен изглед на текста, което всъщност няма нищо общо с истината.
Надявам се, че съм бил ясен. Ако имаш въпроси – питай!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости