Kindle Keyboard, проблем с .mobi от mobireaders.org

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Заключена
cooldawn

Kindle Keyboard, проблем с .mobi от mobireaders.org

Мнение от cooldawn »

Имам четец Kindle Keyboard. Свалям книги от mobireaders.org, директно
в .mobi формат, но при всички, като стигна до последната страница,
устройството ми изписва - "This item, could not be opened, If you
purchased this item...останалото не го помня" - след което ме изхвърля
на начален екран и повече не мога да отварям съответната книга. Трябва
да я изтрия и пак да я кача, но стигайки до последната страница,
историята се повтаря. Забелязах, че всяка книга завършва с едно каре,
в което има нещо като неправилно форматиран html код, плюс информация
за това какви други книги предпочитат хората прочели тази книга. Има и
други неща на кирилица, но са смесени безразборно с останалата част
кода в това каре. Карето го има и в началота на всяка книга, ограждащо
съдържанието и допълнителната информация, с тази разлика че не съдържа
неправилно форматиран html код.
Реших да пробвам следното - конвертирах книгата с Calibre от MOBI пак
в MOBI. Каретата изчезнаха. На последната страница си останаха
безмислиците, но вече устройството не ме изхвърля при достигането й.
Та, въпросо ми е на какво се дължи този проблем и има ли друго решение
освен моето?
~HT

Re: Kindle Keyboard, проблем с .mobi от mobireaders.org

Мнение от ~HT »

Книгите в mobireaders не са конвертирани добре, голяма част от форматировката е загубена, информация за главите отсъства.

Ползвай Calibre. От менюто GET BOOKS > STORE избери Моята библиотека, тегли FB2 и конвертирай в MOBI. Сипвай през Calibre в Киндъла и всичко ще е наред.
mechok1

Re: Kindle Keyboard, проблем с .mobi от mobireaders.org

Мнение от mechok1 »

Не съм имал подобен проблем, но е без значение. Сайтът е на доизживяване - щом мине една година, няма да го подновявам.
Беше хубава идея - да си пътуваш, или където и да си с Киндъл-а, да влезеш в нещо като Читанка и да си дръпнеш каквото искаш. За жалост, само няколко приятели се възползваха, а и явно аз не мога да го поддържам на ниво и "ъп то дейт", затова се отказвам.
Аватар
cooldawn
Мнения: 1
Регистрация: 12 януари 2012, 09:42

Re: Kindle Keyboard, проблем с .mobi от mobireaders.org

Мнение от cooldawn »

Ясно, ще ползвам Calibre, както ме посъветвахте.
natispain
Мнения: 23
Регистрация: 04 юни 2010, 23:33
Местонахождение: Мадрид

Re: Kindle Keyboard, проблем с .mobi от mobireaders.org

Мнение от natispain »

Аз също използвам mobireaders.org, не съм имала проблеми с него, но за да не завися от Интернет, ето че няма да се подновява сайта, си свалих библиотеката във фб2 и я конвертирах цялата с калибре.
mechok1

Re: Kindle Keyboard, проблем с .mobi от mobireaders.org

Мнение от mechok1 »

Сега осъзнавам колко малко хора(от четящите книги) знаят какво е Calibre, конвертиране, а в същото време са се "прецакали" с покупка на Киндъл. Именно заради тях платих тъпите $12 за още една година, преглътнах тъпата си гордост, че не се справям и просто продължих сайта, такъв какъвто е. Добавих за можещите fb2 архив, а останалите ще дърпаме по следния примерен сценарий: 3-4 приятели сядаме в кръчма/закусвалня. От дума на дума се стига до спор за текста на еди си кое стихотворение (ние сме такива - четящи всичко). Един вади Киндъл от джоба си, връзва се с WIFI на заведението и изкарва текста. Загубилите черпят бира. :D
Обещавам, при възможност да поправя всички недостатъци и да опитам да вкарам най-новите неща.
natispain
Мнения: 23
Регистрация: 04 юни 2010, 23:33
Местонахождение: Мадрид

Re: Kindle Keyboard, проблем с .mobi от mobireaders.org

Мнение от natispain »

Слушай, не знам как качваш книгите на сайта ти. Ако мога да помогна с нещо, кажи ми. А сайтът ти е добър и такъв какъвто е, само дето не се подновява. Ние, с Киндъл, сме ти много благодарни. Щото не мога да си нося конвертираната библиотека навсякъде. А за
“тъпите $12“ :))) мога да ти помогна догодина, дано всичко да е наред с работата.
frantic_75
Мнения: 2
Регистрация: 07 март 2012, 14:09

Re: Kindle Keyboard, проблем с .mobi от mobireaders.org

Мнение от frantic_75 »

Извинявайте, но искам да попитам - защо не работи виче mobireaders.org??? Ако някой знае да каже. Това е голяма досада с всичкото това конвертиране, програми и т.н. И защо има "Читанката" поддържа формати, които не се четат от Киндъл, който е най-масово купувания четец в света? Има ли някъде другаде библиотека с МОБИ формати за сваляне? Предварително благодаря!
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Kindle Keyboard, проблем с .mobi от mobireaders.org

Мнение от Бам Бам »

Може да има технически проблем или авторът е решил да спре проекта, или пък пожарникарите са изгорили библиотеката му.
mechok1

Re: Kindle Keyboard, проблем с .mobi от mobireaders.org

Мнение от mechok1 »

От хоста казаха, че са под ddos атака от 10 часа. Опитват се да се оправят и веднага щом стане - грейваме пак. :)
Бам Бам написа:Може да има технически проблем или авторът е решил да спре проекта, или пък пожарникарите са изгорили библиотеката му.
v5ev
Мнения: 127
Регистрация: 06 януари 2010, 20:39

Re: Kindle Keyboard, проблем с .mobi от mobireaders.org

Мнение от v5ev »

Хей mechok1,
аз съм един от "прецакалите" се с Киндъл :D ! Е, честно казано не смятам, че съм се прецакал. Знам какво е Calibre, какво е rooting (така че и на Киндъл да четеш други формати), но това не значи, че не съм ти благодарен за споделената от теб библиотека в моби-формат. Ако наистина решиш да я подновиш ще съм още по-благодарен :wink: .
Апропо, сайтът работи вече!!
mechok1

Re: Kindle Keyboard, проблем с .mobi от mobireaders.org

Мнение от mechok1 »

Честно казано, не вярвам да се оправя с подновяването. Всичко стана много по-сложно през последната година.
Все се надявам, че едни хора ще се смилят над "прецаканите", но преполагам и за тях ще е трудно (по-скоро - много работа) и не може да се иска просто така. Тъпото е, че не го казват в прав текст, та евентуално някой да предложи малко безплатен труд.
Все пак благодаря за отзивите. :)
v5ev написа:... Ако наистина решиш да я подновиш ще съм още по-благодарен :wink: .
Апропо, сайтът работи вече!!
~HT

Re: Kindle Keyboard, проблем с .mobi от mobireaders.org

Мнение от ~HT »

Голямо мрънкане с тия Киндъли, голямо чудо!

Съотношението конвертиране през Calibre към четене на Киндъла е 1 към не-знам-си-колко хиляди.

Стига сте търсили под вола теле. 'Моята библиотека' има принципи, правила и идеали (ако и да е изтъркана думата от употреба).

Ползвайте си устройствата, радвайте се че има толкова интересни книги за четене, а ако харесвате някоя и я няма, я сканирайте.

Хленченето на три гласа е излишно.

(Като 'оная' в другата тема дето се зъбеше на Харипетров, че не и сканирал липсващите и глави ами и рекъл да иде до библиотеката. Какъв наглец! Тя ако имала време за библиотеки, щяла ли госпожицата да се хаби с 'читанка'...)
мецхок1

Re: Kindle Keyboard, проблем с .mobi от mobireaders.org

Мнение от мецхок1 »

~HT написа:...
Хленченето на три гласа е излишно....
Не знам дали "HT" идва от hate, но понеже не ми се спи, ще опитам малко да поспекулирам с така съкровенното ВИ мнение.
Дори така наречените терминали (Kindle) да са точно такива, дори да са най-нефункционалните спрямо "Твоята" Читанка, дори да са най-тъпото нещо на земята, пардон - ЗЕМЯТА, дори и ти като живо същество, нехарестващо точно тоя четец да си връх... каквото и да е... Разбирам всичко, освен едно - защо ти бе пич, ще ми налагаш твоето мнение? Кой си ти и за кво се бориш? Кво ти преча, че съм си купил Киндъл и се опитвам да облекча (примерно леля си, която не знае кво е компютър, камо ли Калибър) да си дърпа каквото иска, по най-лесния начин?
Та..., Вие, другарю знаещ, можещ, конвертиращ... защо Вие ще ми казвате да не си пусна сайт (платен от мене), с мобита, а?
И айде да спреме да плюеме, "негативираме", осмиваме, тъпчеме, мачкаме различно мислещите... става ли?

П.П. Може да звуча рязко, за което се извинявам, но все пак мисля, че може да се помисли по думите ми.
mister_sou

Re: Kindle Keyboard, проблем с .mobi от mobireaders.org

Мнение от mister_sou »

та евентуално някой да предложи малко безплатен труд
Трудът едва ли някой ще го отхвърли. Пък ако @мечок също се е уморил да се блъска сам, някои ще го разберат, а други ще се разсърдят и ще търсят под вола теле, както винаги.
Съвсем странично наблюдение - не прави приятно впечатление грубият тон около преносимите четци и моби-сайта. Разделът, в който сега се пренася дискусията, е Потребителски въпроси, с пояснението: „Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.“ Малко не ми се вярва, последните двама коментатори да имат нещо неясно. :)
mechok1

Re: Kindle Keyboard, проблем с .mobi от mobireaders.org

Мнение от mechok1 »

Добър опит за отдалечаване от дребнотемието и най-вече: справедлив анализ, за което благодаря сърдечно.
Нямам претенции за поставяне на теми в дадени раздели, шкафове, лавици... но когато се появят и са ми интересни - просто взимам участие.
Ако се налага (а понякога явно се), ме банват и толкова. Не винаги е нужно да се спори, дискутира или обяснява, когато държиш пръчката. :)
Колкото до труда и моби-сайта, ще бъде отворен за всеки проявил желание - винаги.

mister_sou написа:
та евентуално някой да предложи малко безплатен труд
... Потребителски въпроси...
Аватар
Inf
Мнения: 94
Регистрация: 20 юли 2008, 13:52

Re: Kindle Keyboard, проблем с .mobi от mobireaders.org

Мнение от Inf »

„Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.“ - mobireaders.org е отделен проект и няма нищо общо с Читанка. В тази връзка, би било редно да се направи форум там (в mobireaders.org). Така ще се спестят всичките проблеми, въпроси и напрежения, като там ще може да се спори дискутира и обяснява, само по правилния начин, съобразно съответните правилата на сайта (mobireaders.org). Двата проекта са коренно различни, с коренно различни цели, идеи и разбирания и е съвсем логично да се развиват съвсем отделно и независимо.
~HT

Re: Kindle Keyboard, проблем с .mobi от mobireaders.org

Мнение от ~HT »

мецхок1 написа:
~HT написа:...
Хленченето на три гласа е излишно....
Не знам дали "HT" идва от hate, но понеже не ми се спи, ще опитам малко да поспекулирам с така съкровенното ВИ мнение.
...
...
... защо Вие ще ми казвате да не си пусна сайт (платен от мене), с мобита, а?
И айде да спреме да плюеме, "негативираме", осмиваме, тъпчеме, мачкаме различно мислещите... става ли?
Отдавана всички следящи форума по-отблизо знаят, че имам Киндъл, писах доста подробно по въпроса в друга тема, чета с удоволствие на него и не мрънкам. Подкрепям проекта "Моята библиотека" от години с каквото мога. Хейтър не съм.
Но се дразня от тролове като мечок, които създават напрежение във форума, играят на тънката струна, упражняват принципа разделяй и владей, като същевременно се представят за жертва-благодетел.

Файловете в mobireaders са зле конвертирани. Нищо и никой не пречи на сайта да съществува, просто безкрайното дъвчене на темата, и използването на всеки новопристигнал за да се плюе по създателите на "Моята библиотека" директно и индиректно е отблъскващо.

Какви са мотивите на мечок не знам. Може просто да е от засегнато самолюбие, но винаги носи чувството за нечистоплътност в тези дискусии. Струва ми се отстраняването му от форума е наложително.
mechok
Мнения: 55
Регистрация: 20 декември 2010, 15:48

Re: Kindle Keyboard, проблем с .mobi от mobireaders.org

Мнение от mechok »

Нека обобщим нещата, преди да бъда "отстранен", ако може.
Та, квадратури, разсъждаващи чрез понятия от сорта: "съобразно съответните правилата", "тролове... които създават напрежение във форума, играят на тънката струна, упражняват принципа разделяй и владей" и прочие, не само помагат "с каквото могат" на Читанка, но и ни набиват в главите нещо много старо и познато - врагът е там! пазете се! убийте го, иначе той ще ви докопа!
Какво мога да владея, разделяйки или не? Какво печеля, дори със "засегнато самолюбие"?

Предпоследно: смело мога да твърдя, че от последните 300-400 книги, качени в Читанка от един човек, поне 100 произхождат от моята частна библиотека и все още са тук.

И последно: идеята за Kindle, като евтин - достъпен за мнозинството четец (не терминал), е на Амазон, не моя и не аз успях да го докарам до нивото на разпространение, на което е сега. Просто го предвидих преди 2-3 години и се опитах да се включа в световния поток (чрез Читанка), абсолютно безвъзмездно, т.е. БЕЗ ПАРИ, без печалба, без реклама.

П.П. В целия свят, свободни проекти имат тенденция да се обединяват, не да се разделят, когато имат една обща идея (в случая с Читанка - книгите на български).
Благодаря за вниманието!
Аватар
Inf
Мнения: 94
Регистрация: 20 юли 2008, 13:52

Re: Kindle Keyboard, проблем с .mobi от mobireaders.org

Мнение от Inf »

Всъщност в "целия свят" всички свободни проекти се разделят, роят и дори в някакви моменти се е случвало да се сливат, при това този процес е постоянен и много характерен за развитието им. Причината за това е, че всичко се определя и развива съобразно целите и разбиранията. Едно такова разделяне може да бъде само полезно, защото постоянните напрежения и убеждения приключват и всеки развива проекта си по начин и в посока спрямо разбиранията си. Като гледам сайта (mobireaders.org и особено едно "лого") е очевидно, че такова разделяне отдавана е започнало. :D

Основната идеята на Амазон за Kindle, никога не е била да бъде евтин - достъпен (достъпен :D) за мнозинството четец (а и той не е), а е една доста по - прагматична свързана с маркетинг, контрол (на пазара) и пари, много пари. Не, те не са лоши или нещо подобно. Просто са търговци и използват всички законни средства за да си осигурят добра позиция на пазара - съвсем логично е. Нещата стават особено прозрачни, като се провери как стоят нещата по отношение с лицензите и ограниченията на "любимия затворен формат", до всичко останало, като например договори ограничаващи даден производител, да продава хардуера си (примерно дисплеи) на някой различен от Амазон. На такова флейм отклонение, което е твърде характерно за... някои който "спори, дискутира или обяснява" :), обикновено не се хващам, но в случая го използвах за пример. Просто няма начин да сме на едно мнение, защото основните разбирания и цели, са коренно различни и оттук просто не виждам как може да има някакво общо развитие. Идеята на Читанка, не е просто да бъде система към някакъв хардуерен терминал, приличащ на електронен четец (и изобщо който и да е четец). Основната им идея е да бъде свободна електронна библиотека... да именно свободна, със свободни неограничени формати и за свободни неограничени хора. ;) Това е основната причината толкова много да жертват времето си, парите си и дори кариерата си, защото вярват в такъв проект, в това че е правилен и необходим. Именно затова няма как да сме на едно мнение, защото имаме съвсем различни разбирания за това кое е важно, кое не и какви са целите.

Конкретно за случая. Идеята ми беше, че един форум в mobireaders.org, би бил много полезен, за тези които използват сайта и те няма да се налага да търсят на други места решение за някакъв характерен проблем, свързан с Kindle и mobireaders.org, а от там няма да има причини за такива.... напрежения и всички ще са доволни. Ще може да се развиват и определят собствени (съобразно проекта mobireaders.org) "правила" във форума, всъщност дори може да няма никакви "ограничаващи" правила. Потребителите на mobireaders.org, смятам че са достатъчно много и заслужават такова улеснение, от което само ще спечелят.
Аватар
Alegria
Мнения: 102
Регистрация: 15 септември 2008, 13:31

Re: Kindle Keyboard, проблем с .mobi от mobireaders.org

Мнение от Alegria »

Край на всички теми за мобита и мобирийдъри.
Заключена

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости