Песен за огън и лед

За всичко фантастично в литературата
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Аватар
vas1vas1
Мнения: 38
Регистрация: 07 октомври 2011, 12:38

Re: Песен за огън и лед

Мнение от vas1vas1 »

И на мен във всичките книжарници ми казаха "утре"..ами БАРД да си бяха направили тази "СВЕТОВНА" премиера на 15-ти,а не на 14-ти(всъщност дано "утре" да е има)!Много ми е интересно колко ли читатели имат,толкова много ли са хората даващи не малко пари за книги,че така с лека рака да се будалкат с тях?!
drackon....а на теб в момента ти завиждам! :D
Club Reader's Dream World

http://club-dream-world.blogspot.com/
Аватар
vas1vas1
Мнения: 38
Регистрация: 07 октомври 2011, 12:38

Re: Песен за огън и лед

Мнение от vas1vas1 »

В ръцете ми е...след толкова чакане!Само след малко приключението наречено "Песен за огън и лед" продължава!!!
Пожелавам на всички започващи сега книгата приятно четене и след някой друг ден да е коментираме! :D
Club Reader's Dream World

http://club-dream-world.blogspot.com/
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Песен за огън и лед

Мнение от drackon »

vas1vas1 написа:И на мен във всичките книжарници ми казаха "утре"..ами БАРД да си бяха направили тази "СВЕТОВНА" премиера на 15-ти,а не на 14-ти(всъщност дано "утре" да е има)!Много ми е интересно колко ли читатели имат,толкова много ли са хората даващи не малко пари за книги,че така с лека рака да се будалкат с тях?!
drackon....а на теб в момента ти завиждам! :D
И с право...ям си я като тортичка...кеффффф... :D Пожелавам ти скоро да си я купиш!!!! :lol:
Аватар
vas1vas1
Мнения: 38
Регистрация: 07 октомври 2011, 12:38

Re: Песен за огън и лед

Мнение от vas1vas1 »

drackon написа:
vas1vas1 написа:И на мен във всичките книжарници ми казаха "утре"..ами БАРД да си бяха направили тази "СВЕТОВНА" премиера на 15-ти,а не на 14-ти(всъщност дано "утре" да е има)!Много ми е интересно колко ли читатели имат,толкова много ли са хората даващи не малко пари за книги,че така с лека рака да се будалкат с тях?!
drackon....а на теб в момента ти завиждам! :D
И с право...ям си я като тортичка...кеффффф... :D Пожелавам ти скоро да си я купиш!!!! :lol:



:D вече е чета....Обожавам черният,мрачен,тежък и брутален стил на Мартин!Още в първите страници напомня за себе си!
Club Reader's Dream World

http://club-dream-world.blogspot.com/
valdes666
Мнения: 4
Регистрация: 20 юли 2011, 09:12

Re: Песен за огън и лед

Мнение от valdes666 »

Тази нощ довърших Танца ....и направо ми идеше да взема книгата и да я натикам в камината!!!
От яд, че трябва да чакам още не знам колко години за да докосна шестата книга!!!
От мъка, че за пореден път Мартин е брутално реален и обратите му могат да разтупкат и сърце на умрял!!!
От недоверие, че е възможно всичко това да се роди в главата на един единствен човек, който успява за пореден път да накара всички нас - феновете на Песен за огън и лед, да изживеем пореден екстаз на цели 922 страници!!!
Просто нямам достатъчно думи да изразя в пълна степен невероятното удоволствие, което ми доставя тази книга!
Поздрави на всички Вас, които не повярваха на тинейджърските простотии, че книгата била суха, скучна и т.н. и си купиха това уникално бижу, задължително за колекцията на всеки един жив мечтател!!!
Поклон пред Мартин.
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Песен за огън и лед

Мнение от drackon »

Напълно те разбирам, съчувствувам, и аз се тръшкам...
Аватар
vas1vas1
Мнения: 38
Регистрация: 07 октомври 2011, 12:38

Re: Песен за огън и лед

Мнение от vas1vas1 »

...които не повярваха на тинейджърските простотии, че книгата била суха, скучна и т.н. и си купиха това уникално бижу...
Изглежда просто някои хора не успяват да разберат,че всеки писател си има стил на писане,а на Мартин е точно такъв стилът.Запознава ни с героите,запознава ни с душевните им терзания,с техните личности,характери и когато се стигне до момент в които те вършат нещо не се чудим и маем аджеба що ли правят тез герой....В крайна сметка всеки си решава какъв стил на писане му харесва(съответно и автор) търси си го и чете без да изказва мнения,че еди коя си книга е тъпа....нека просто каже "НА МЕН не ми хареса",защото както старите и по-умни хора са казали "всеки влак си има пътници"!
Club Reader's Dream World

http://club-dream-world.blogspot.com/
Павката20111
Мнения: 26
Регистрация: 30 ноември 2011, 18:30

Re: Песен за огън и лед

Мнение от Павката20111 »

Василис написа:Чудя се дали ще я пуснат някъде и в електронен вариант, за да си я купи човек? :roll:
И аз искам да попитам, някой знае ли дали книгата я има в електронен вариант на български? Така ми е по-удобно за четене. Иначе я имам в електронен вариант на английски и руски. В др. тема http://forum.chitanka.info/topic2605.html колега пишеше, че си я превежда сам от руски.
valdes666
Мнения: 4
Регистрация: 20 юли 2011, 09:12

Re: Песен за огън и лед

Мнение от valdes666 »

И аз искам да попитам, някой знае ли дали книгата я има в електронен вариант на български?
За съжаление я няма и няма и да я има скоро :( . Все пак това е Булгаристан! "Мъдрите" бизнесмени в книгоиздателския бранш отдавна са наясно с факта, че могат да одрусат 10-15 хиляди верни читатели с по 25 лв (и то с използването на рециклирана тоалетна хартия :evil: ). и да резлизират бърза печалба за сметка на ел. вариант на стойност 2-3 лв. Ама това, че ел. вариант би бил далеч по-достъпен и би достигнал до много по-голям брой читатели, че тази изключително затъпяваща нация и особено младо поколение има нужда, и то спешна, от елементарно ограмотяване за наше най-голямо съжаление са неща, които не вълнуват никой, освен малкото идиоти като нас, които отделят всяка възможна стотинка (напоследък все по-трудно) за да докоснат най-великото изобретение на човека! Или както е казал Ботев: "Но млъкни сърце!..."
Павката20111
Мнения: 26
Регистрация: 30 ноември 2011, 18:30

Re: Песен за огън и лед

Мнение от Павката20111 »

valdes666 написа:
И аз искам да попитам, някой знае ли дали книгата я има в електронен вариант на български?

За съжаление я няма и няма и да я има скоро :( . Все пак това е Булгаристан! "Мъдрите" бизнесмени в книгоиздателския бранш отдавна са наясно с факта, че могат да одрусат 10-15 хиляди верни читатели с по 25 лв (и то с използването на рециклирана тоалетна хартия :evil: ). и да резлизират бърза печалба за сметка на ел. вариант на стойност 2-3 лв. Ама това, че ел. вариант би бил далеч по-достъпен и би достигнал до много по-голям брой читатели, че тази изключително затъпяваща нация и особено младо поколение има нужда, и то спешна, от елементарно ограмотяване за наше най-голямо съжаление са неща, които не вълнуват никой, освен малкото идиоти като нас, които отделят всяка възможна стотинка (напоследък все по-трудно) за да докоснат най-великото изобретение на човека! Или както е казал Ботев: "Но млъкни сърце!..."

Жалко ако наистина не я издадат в електронен вариант! Печатното издание е доста обемно. Ще чакаме някой да я качи тук тогава. Поздрави на четящите! :D
ulzana
Мнения: 3
Регистрация: 03 декември 2011, 11:24

Имам я на руски...

Мнение от ulzana »

Имам я на руски - за по нетърпеливите...
ulzana
Мнения: 3
Регистрация: 03 декември 2011, 11:24

Re: Песен за огън и лед

Мнение от ulzana »

ЖЖЖ

Re: Песен за огън и лед

Мнение от ЖЖЖ »

Няма ли някой добър човек да я сканира и да я пусне за тези дето нямат парички?
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Песен за огън и лед

Мнение от drackon »

Няма три години от издаването на първата книга и според правилата на читанката скоро няма да се пусне в ел. вариант. Иначе, книгите са в наличност за сканиране и обработка....
rumenn
Мнения: 1
Регистрация: 25 септември 2011, 09:00

Re: Песен за огън и лед

Мнение от rumenn »

ами аз с голям кеф бих си я купил официална електронна на БГ..ама няма кой да ми я продаде :!:
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Песен за огън и лед

Мнение от drackon »

rumenn написа:ами аз с голям кеф бих си я купил официална електронна на БГ..ама няма кой да ми я продаде :!:
Няма и кой да ти я предложи...
maiman

Re: Песен за огън и лед

Мнение от maiman »

аз пък чакам Бг пощите вече 5а седмица да ми доставят до щатите последната книга:(....през това време обърнах "Хрониките на Амбър" на Зелазни, снощи започнах първата книжка наново(Game Of Thrones). Някой би ли ми препоръчал след "Хрониките ...." кое да започна на Зелазни:)?!...
kova4ev
Мнения: 5
Регистрация: 27 декември 2011, 12:37

Re: Песен за огън и лед

Мнение от kova4ev »

Чудя се кое ще надделее-желанието ми да я прочета или упорството да не дам 25лв. на гадовете :evil: Не ми е за кинтите, принципен е въпросът. Докато не пуснат електронни варианти на Всичко, ще бойкотирам покупките си на печатни издания с надути цени! Засега се инатя, но едва ли ще е още дълго :( . В този ред на мисли някой не иска ли да се раздели с вече прочетеното си копие на Танца срещу разумните 50% от пазарната цена? :roll:
www.nikolakovachev.com "Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект"-Т.П.
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Песен за огън и лед

Мнение от drackon »

Не бих ти я продал, защото ще си я препрочита отново и отново...с голямо удоволствие!!! Вярно е, че издателствата ни мародерстват, но няма как да променим нещата. А и защо мислиш, че някой платил пълната сума, ще ти продаде книгата на 50% ?!? Остава ти да чакаш някоя и друга година и да си ги купиш по сергийте с намаление или промоция на издателството.. :D
peshi
Мнения: 26
Регистрация: 24 октомври 2010, 10:09

Re: Песен за огън и лед

Мнение от peshi »

Аз обмислям продажба, но засега на цялата поредица на куп.
Аватар
vas1vas1
Мнения: 38
Регистрация: 07 октомври 2011, 12:38

Re: Песен за огън и лед

Мнение от vas1vas1 »

kova4ev ....нали не смяташ хората тук за пълни идиоти?!
Просто въпрос върху който да си помислиш...не е нужно да отговаряш!
Club Reader's Dream World

http://club-dream-world.blogspot.com/
kova4ev
Мнения: 5
Регистрация: 27 декември 2011, 12:37

Re: Песен за огън и лед

Мнение от kova4ev »

Помислих си.
Не, не ги смятам, но явно винаги има изключения. вас1вас1, не оставай с погрешно впечатление-не отговарям на теб. Просто считам за нужно да уточня, че с предложението си не съм искал да обидя никого. Продал съм доста книги, които не съм смятал за необходимо да препрочитам и цената винаги е била максимум 50% от продажната. Вероятно съм бил много прост.
www.nikolakovachev.com "Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект"-Т.П.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Песен за огън и лед

Мнение от Бам Бам »

Като обичаш далаверите иди в сайта на издателството и си я вземи с 5 лв. по евтино от коричната цена. По-евтино от това няма за момента. А относно електронните варианти, те ако имаха полза от пускането на такива книги веднага щяха да го направят. Щом не го правят значи са преценили, че не могат да си избият парите от подобен ход.
kova4ev
Мнения: 5
Регистрация: 27 декември 2011, 12:37

Re: Песен за огън и лед

Мнение от kova4ev »

Жив и здрав да си :D
www.nikolakovachev.com "Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект"-Т.П.
Plamen

Re: Песен за огън и лед

Мнение от Plamen »

Момчета и момичета, най-после се сдобих с качествена електронна версия (1:1 с оригинала) на Танц с дракони, като знам, колко нетърпевлив бях да я намеря, предполагам и Вие сте така! Не знам къде и как да я кача онлайн, затова ме намерете във фейсбук : https://www.facebook.com/plamen.pavlov1
или във skype : paolo_870807 и Ви я пращам веднага 8)
bla
Мнения: 89
Регистрация: 18 май 2011, 17:45

Re: Песен за огън и лед

Мнение от bla »

Книгата я има в един известен български тракер от 6.04 във fb2 и txt. Има и карти в торента. Защо откривате отново топлата вода :)
Ако "мъдрите" бизнесмени от издателския бизнес в България не се адаптират и не почнат да продават и електронни варианти на книгите си на прилични цени ще продължат да губят.
NiNEFOLD
Мнения: 2
Регистрация: 10 юли 2012, 12:00

Re: Песен за огън и лед

Мнение от NiNEFOLD »

здр на всички.. сагата е страхотна - спор няма. За един месец прочетох първите четири книги, което ме учуди доста заради факта, че книгите са доста обемни, но колкото повече четеш токова повече ти се чете :shock: :shock: А що се отнася до ''Танц''-а, вчера си изтеглих електронна версия и на един дъх стигнах до 75 страница :D ... добре, че и тази ''книжка'' е с приличен обем :lol:
gago89
Мнения: 21
Регистрация: 10 януари 2012, 21:02

Re: Песен за огън и лед

Мнение от gago89 »

Кога се очаква да излезе 6-та книга?И препоръчайте ми нещо за четене след тази поредица...
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Песен за огън и лед

Мнение от drackon »

Всичко от Робърт Фийст...
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости