Книгите на Цончо Родев

Място за читателски отзиви. Обърнете внимание, че към творбите в библиотеката също могат да се оставят коментари.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Гост

Книгите на Цончо Родев

Мнение от Гост »

1966 - „Черният конник“ (приключенски роман)
1966 - „Съкровището на Лизимах“ (сборник разкази и новели)
1969 - „Изпитание“ (исторически роман)
1975 - „Наричаха ме Желязната ръка“ (исторически роман)
1971 - „Светослав Тертер“ (биографична повест)
1971 - „Отгласи“ (сборник разкази)
1972 - „Пещерата на призраците“ (новела)
1975 - „Наричаха ме Желязната ръка“, ІІ изд. (исторически роман)
1976 - „Човекът без сянка“
1978 - „Черният конник“, ІІ изд. (приключенски роман)
1981 - „Мечът на непримиримите“ (исторически роман)
1983 - „Отмъстителят“ (сборник разкази)
1985 - „Отвъд Синия праг“ (очерк)
1980 - „Тътени“ (исторически роман)
1986 - „Бурята“ (исторически роман)
1986 - „Двама против ада“ (исторически роман)
1994 - „Пиратът (С черен лъв на мачтата)“ (исторически роман)
1998 - „И стана ден“(исторически роман)
mitio
Мнения: 1
Регистрация: 14 март 2007, 12:26

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от mitio »

Ако някой има възможност да сканира част от тях съм готов да се заема с редакцията :)
Гост

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от Гост »

Ако някой има някои от тези книги нека ги сподели. Чела съм "Наричаха ме Желязната ръка" и "Човекът без сянка". Невероятни са.
Hybrid
Мнения: 9
Регистрация: 25 април 2011, 14:22

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от Hybrid »

Имам "Тътени", "Бурята" и "Двама против ада".Давам ги за обработка ако ми се върнат читави.
Гост

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от Гост »

Ето кратка информация за Цончо Родев http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D0% ... 0%B5%D0%B2
таня к

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от таня к »

малко късно се включвам: прекрасна е идеята да"качат"книгите на Ц. Родев - според мен най добрия български писател от последните години.Чела съм около половината от изброените книги , но забелязвам пропуск- едно от най добрите му произведения "Една торба ключове" не е отбелязано - препоръчвам ви я
etsatchev
Мнения: 33
Регистрация: 26 август 2011, 13:54
Местонахождение: гр. София

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от etsatchev »

На мен Цончо Родев също ми е любим автор. В момента подготвям "Мечът на непримиримите". Следващата е "Двама против ада" - нея все още не съм я заявил. После може да е "Черният конник". От сливенската трилогия имам "Тътени" и "Бурята", те обаче ще отнемат доста време. Ако има някой желаещ, може да започнем заедно. Третата част от трилогията не успях да открия.
Мога да пратя един разказ, но не съм напълно сигурен, че е от него: нарича се "Колоната на Страбоний". Ако някой е по-просветен, нека се обади!
gogo_mir
Мнения: 101
Регистрация: 01 юни 2010, 00:13

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от gogo_mir »

Имаше един разказ в сп. „Космос“, там беше озаглавен „Скрибониевата колона“ с автор Цончо Родев. Вероятно става въпрос за един и същ разказ.
etsatchev
Мнения: 33
Регистрация: 26 август 2011, 13:54
Местонахождение: гр. София

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от etsatchev »

Идеално! При първа възможност ще форматирам разказа в SFB и ще помоля някой за проверка!
taliezin
Мнения: 14
Регистрация: 10 юли 2010, 01:44
Връзка:

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от taliezin »

etsatchev написа:На мен Цончо Родев също ми е любим автор. В момента подготвям "Мечът на непримиримите". Следващата е "Двама против ада" - нея все още не съм я заявил. После може да е "Черният конник". От сливенската трилогия имам "Тътени" и "Бурята", те обаче ще отнемат доста време. Ако има някой желаещ, може да започнем заедно. Третата част от трилогията не успях да открия.
Мога да пратя един разказ, но не съм напълно сигурен, че е от него: нарича се "Колоната на Страбоний". Ако някой е по-просветен, нека се обади!
Имам всичко от Цончо Родев без „Пиратът (С черен лъв на мачтата)“.
Добавил съм за проверка „Една торба ключове“.
Трилогията ще е доста трудоемка.
Ако имаш желание можем да опитаме заедно с „Изпитание“. При мен проблемът е сканирането.
:)
Гост

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от Гост »

Специални благодарности за etsatchev, благодарение на когото в ателието за първи път бе качена книга на писателя Цончо Родев! Романът "Мечът на непримиримите" е една от най-добрите и стойностни книги на писателя на историческа тематика.
Още веднъж благодарности!
Гост

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от Гост »

Поздравления и за taliezin за "Една торба ключове"! Таня ще бъде доволна.
etsatchev
Мнения: 33
Регистрация: 26 август 2011, 13:54
Местонахождение: гр. София

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от etsatchev »

taliezin написа:Имам всичко от Цончо Родев без „Пиратът (С черен лъв на мачтата)“.
Добавил съм за проверка „Една торба ключове“.
Трилогията ще е доста трудоемка.
Ако имаш желание можем да опитаме заедно с „Изпитание“. При мен проблемът е сканирането.
Съжалявам, че късно видях предложението! С удоволствие ще помогна със сканирането, но произведението ми е непознато. Ориентирай ме колко страници е.
Аз работя в ж.к. "Хладилника", офис сградата в двора на хлебозавод "Симид". Живея в Люлин. Някъде удобно място и време за среща, че да взема книгата?
etsatchev
Мнения: 33
Регистрация: 26 август 2011, 13:54
Местонахождение: гр. София

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от etsatchev »

Добавих "Мечът на непримиримите" и "Скрибониевата колона". Нуждаят се от проверка. Ако някой се включи, ще е чудесно!
wolfcho
Мнения: 2
Регистрация: 08 ноември 2011, 01:49

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от wolfcho »

Сдобих се с "Пиратът" но не знам как да ъа кача тук
wolfcho
Мнения: 2
Регистрация: 08 ноември 2011, 01:49

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от wolfcho »

Единствената която все още ми убягва е "Пещерата на призраците"
Гост

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от Гост »

wolfcho написа:Сдобих се с "Пиратът" но не знам как да ъа кача тук
Виж секцията от форума "Работилница" или се обърни към модераторите.
Гост

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от Гост »

Приятно съм изненадан, че творчеството на Цончо Родев, макар и позабравено през последните години, предизвиква читателският интерес. Моя любима книга е романът "Изпитание", в която се разказва за сръбско-българската война през 1885 г. По мое мнение тази книга трябва да бъде прочетена от всеки българин, за който любовта към родината не е само красива фраза. Едно от големите достойнства на книгата е, че авторът в максимална степен се придържа към историческите факти, установени с многобройни исторически документи, което я прави още по-увлекателна.
koni

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от koni »

За съжаление се включвам, защото прочетох в нета, че на 28.12.2011 Цончо Родев е починал. За това обаче никой не съобщи в пресата или по телевизията...
Не знам за другите, но за мен той беше един от последните ни живи класици.
Гост

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от Гост »

koni написа:За съжаление се включвам, защото прочетох в нета, че на 28.12.2011 Цончо Родев е починал. За това обаче никой не съобщи в пресата или по телевизията...
Не знам за другите, но за мен той беше един от последните ни живи класици.
Напусна ни един от най-големите български писатели. Неговите произведения би трябвало да се изучават във всяко българско училище. За съжаление неговите книги не могат да бъдат намерени в книжарниците, а по-младите едва ли са чували за него. Те обаче са в нашите библиотеки и в нашите сърца. Надявам се нашата Читанка да направи това, което би трябвало да направят издателите - творчеството на писателя да остане в паметта на българите.
Мир на праха му! Отиде си един велик българин.
Гост

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от Гост »

koni написа:За съжаление се включвам, защото прочетох в нета, че на 28.12.2011 Цончо Родев е починал. За това обаче никой не съобщи в пресата или по телевизията...
Не знам за другите, но за мен той беше един от последните ни живи класици.
Гълъб прилетял и кацнал върху ръцете на починалия писател Цончо Родев по време на опелото му в църква "Света София" в петък.
Това станало когато своето траурно слово произнасяла председателката на общинския съвет в Сливен Соня Келеведжиева пред очите на десетки изумени от гледката общественици, писатели и други.
Г-жа Келеведжиева прекъснала за миг речта си и нарекла случилото се знамение.
Писателят Цончо Родев, свързан дълбоко със Сливен, ще бъде кремиран и погребан при родителите си в гр. Провадия.
http://www.sedmica.sliven.net/index.php?id=58088

Вечна му памет!
Гост

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от Гост »

Напусна ни завинаги писателят Цончо Родев.
Бог да го прости!
http://soniakelevedjieva.atspace.com/rodev.html
Калина Атанасова

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от Калина Атанасова »

Здравейте, с удоволствие се присъединявам към почитателите на творчеството на Цончо Родев.
Видях, че разполагате с романа "Черният конник". Искам да попитам, дали ще бъде възможно да качите книгата в електронен формат.
Поздрави!
Гост

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от Гост »

Не мога да разбера защо не качват "Двама против ада" и "Мечът на непримиримите". От три месеца висят в ателието, без никой нищо да прави. "Двама против ада" се проверяваше и изведнъж всичко приключи.
Аватар
forri
Мнения: 52
Регистрация: 22 януари 2007, 01:10
Връзка:

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от forri »

а на теб Гост, какво ти пречи да си я изтеглиш от ателието и без да е проверена?
Аз сключвам своя договор със сатаната, за да ви кажа всичко, без остатък!!!
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от petrovich »

Гост написа:Не мога да разбера защо не качват "Двама против ада" и "Мечът на непримиримите". От три месеца висят в ателието, без никой нищо да прави. "Двама против ада" се проверяваше и изведнъж всичко приключи.
Чакам да бъдат предоставени сканираните изображения. Няма как да се направи качествена проверка, ако липсват сканираните страници.
latinkadimitrova
Мнения: 13
Регистрация: 25 октомври 2011, 22:49

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от latinkadimitrova »

Коя е третата книга от Сливенската трилогия ? "Тътени" и "Бурята " са едни от най стоиностните исторически романи който съм чела .
taliezin
Мнения: 14
Регистрация: 10 юли 2010, 01:44
Връзка:

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от taliezin »

„И стана ден“ – подготвя се...
:)
Гост

Re: Книгите на Цончо Родев

Мнение от Гост »

Ще се появи ли скоро третата част " И стана ден" ? За съжаление явно е била излязла в малък тираж и не мога да я открия.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост