Робин Хоб

За всичко фантастично в литературата
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Робин Хоб

Мнение от drackon »

След като учтиво ме наругаха, че не питам където трабва, надявам се да съм на точното място :D Поредицата на Хоб ,,Придворният убиец" е много добро фентъзи. Успях да намеря само първата книга и купих последните издадени три книги - продължение. Надявах се, че ще ги намеря в библиотеката, поне да ги прочета, но уви - и тук ги няма...И не можах да намеря къде да ги ,,поръчам" в библиотеката...Помогнете и дайте мнения за автора и поредицата!!!
Гост

Re: Робин Хоб

Мнение от Гост »

Трилогията "Придворният убиец" е категорично едно от най-добрите фентъзита, които съм чел някога. Книгите са класика във фентъзи жанра (държа да уточня, говорим за Качествено фентъзи, ако любим автор ви е Боби Салваторе изобщо не ги и започвайте). Майсторството на Робин Хоб в изграждането на персонажите е невероятно. За съжаление, тя също попада в графата "автори, прецакани от БАРД". Първата трилогия не може да се намери никъде (или цените са наистина убийствени), сайтът на въпросното издателство е залян от молби за преиздаване, но реакцията им е нулева. Вместо това издадоха новата трилогия на Хоб за Фиц (изключително похвално на фона на фентъзи бълвоча, публикуващ се активно последните години), но не следващата в хронологично отношение, а третата. Втората остава с неясно бъдеще. Но на БАРД подобни проблеми са им запазена марка.
Иначе сърдечните ми благодарности към хората, приготвили и споделили първата посредством читанка. Присъединявам се с двете ръце към молбата ако някой има възможност да дигитализира 2ра и3та част - сигурен съм, че ще има много благодарни читатели.
Ланфеаррр

Re: Робин Хоб

Мнение от Ланфеаррр »

Здравейте,
Прочетох много добри отзиви за "Придворният убиец" на Хоб. За съжаление виждам, че в Читанка е качена само първата книжка. Моля някоя добра душа, имаща останалите книжки да ги качи!!! Ще зарадва адски много хора!!!!
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Робин Хоб

Мнение от drackon »

И аз се моля за същото, но глас в пустиня.........................
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Re: Робин Хоб

Мнение от NomaD »

Ей с'аа ж'ги наринем с булдозера!...
Изображение
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Робин Хоб

Мнение от drackon »

Можеш и багер да използуваш, стига да се появят в библиотеката!!! И смени тона, тук се очаква да бъдат разумни и възпитани хора!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Робин Хоб

Мнение от Mandor »

drackon, щом ти е толкова зор, че дори започна да се заяждаш с екипа, кажи колко плащаш за тази услуга (сканиране-разпознаване-корекция) и до седмица-две ще ги има редактирани и готови за качване. :wink:
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Re: Робин Хоб

Мнение от NomaD »

Пич, аз съм от ония с булдозера и багера - изразяваме се накратко, отривисто-лениво и през зъби - без излишество. К'во да се прай, такваз ми е културно-комуникативната парадигма. Битието... съзнанието... опять битието... Нъл знайш?... Онтологична орис. Изречено в хамалски код: живот, да го... ядеш. :D
Аре, че валякъ ме чака!
Изображение
stype
Мнения: 1
Регистрация: 13 март 2011, 15:50

Re: Робин Хоб

Мнение от stype »

Drackon, преди да искаш и настояваш за някоя книга, първо подготви една сам, за да знаеш за какво става въпрос. NomaD е допринесъл много за библиотеката, за разлика от теб. Преди години аз направих първата част на Придворния Убиец, отне ми много време и още не мога да се наканя да почна втората. Затова и не съм си позволявал да искам от други нещо, което сам не мога да дам.
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Робин Хоб

Мнение от drackon »

Гоооолямо ,,ядене" падна!!! :D Аз съм възрастен човек, със слаби компютърни умения. Не знам как да сканирам и едва ли ще се науча. Но вече предложих на един от модовете библиотеката си да избере каквото може да свърши работа и да го включи в библиотеката. И къде сте видяли думата ,,ИСКАМ"?!? Просто се надявах да намеря двете части и бях леко разочарован. Вместо това намерих книги, които не съм успял да купя - на Бюджолд, една от книгите на поредицата ,,Стен", от поредицата на Салваторе и съм много благодарен на всички съставили тази библиотека! Съжалявам, че съм само консуматор, но това е положението.
Що се отнася до заплащането, което поиска Mandor - на цените на книгите!!!!!!!!!!!!!!!! И не се заяждам!!! Искренно се радвам като намеря книга, която нямам и още веднъж искам да кажа ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ на модовете!!!
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Робин Хоб

Мнение от Mandor »

drackon написа:Що се отнася до заплащането, което поиска Mandor - на цените на книгите!!!!!!!!!!!!!!!!
Няма сделка. :wink:
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Робин Хоб

Мнение от drackon »

Така и очаквах... :D
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Робин Хоб

Мнение от Mandor »

А какво друго да очакваш, след като оценяваш няколкодневен квалифициран труд на 10-15 лева? :?
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Робин Хоб

Мнение от drackon »

Бих ти платил колкото поискаш, защото заслужаваш, но не разполагам с такива средства... :oops: Тези, с парите не четат книги, а тези, които четат нямат пари - какво да ти кажа повече?!? Остава и двамата да се посмеем със стиснати зъби и толкоз... :cry:
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Робин Хоб

Мнение от drackon »

Представете си, че псувам...на роднини по пряка линия...Намерих трите книги в сайта на българска книга и...90 лв?!? Тоя дето ги продава, да не ги е писал?!? Гадост, алчност, мръсотия...
kotkakola

Re: Робин Хоб

Мнение от kotkakola »

Ако някой желае, може да си купи и трите книги на английски от книжарниците на Книгомания. Общо са 50-60 лева. В момента ги има и трите, изчерпани са само в "Ориндж", но мисля, че ако си ги поръчате и платите, ще ви ги изпишат от някоя от другите им книжарници и ще ги донесат и там.
snakeyes
Мнения: 3
Регистрация: 05 юни 2011, 15:39

Re: Робин Хоб

Мнение от snakeyes »

Значи намерих ги липсващите 2 и 3 част на английски, .pdf ако някой се интересува да пише, не съм много запознат с въпроса дали мога да ги кача тук, но така или инак не са големи мога да ги прата на поща без проблем
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Робин Хоб

Мнение от drackon »

Хора - на английски?!? Все пак живеем в България...а и не всички владеят езика... :oops:
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Робин Хоб

Мнение от drackon »

Яба даба дуууу!!! Днес намерих втората книга, ,,Кралска поръчка", в една бургаска виртуална книжарница и си я поръчах :lol: За съжаление, все още не могат да третата книга...
Великов

Re: Робин Хоб

Мнение от Великов »

Аз да попитам в атилието гледам се подготвят 5- 6 книги на Робин Хоб кога се очаква да са готови ? Поне Кралска поръчка?
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Робин Хоб

Мнение от drackon »

Мога спокойно да си плача - продавача от виртуалната книжарница излезе мошенник, взима парите и не изпраща книгите /предупредиха ме от сайта/...жалко!!!!
Аватар
forri
Мнения: 52
Регистрация: 22 януари 2007, 01:10
Връзка:

Re: Робин Хоб

Мнение от forri »

включвам се, за да ви зарадвам. започвам корекцията на "Кралска поръчка". надявам се до 2-3 седмици да е готова. след нея ще започна "Тронът", и така докато поредицата бъде завършена... :)
Аз сключвам своя договор със сатаната, за да ви кажа всичко, без остатък!!!
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Робин Хоб

Мнение от drackon »

Благодарности от любителите на Хоб...а ако ги вкараш и в моби... :oops:
ankalagon neregnat

Re: Робин Хоб

Мнение от ankalagon neregnat »

Сканиране: Диан Жон, 2011 г.
Разпознаване и корекция: forri, 2011 г.

Шапки долу пред труда ви и огромно благодаря от името на всички ценители на качествено фентъзи на български!
Аватар
forri
Мнения: 52
Регистрация: 22 януари 2007, 01:10
Връзка:

Re: Робин Хоб

Мнение от forri »

много мило, чудесно е някой да оцени труда ти :) така човек има повече хъс за работа :)
Аз сключвам своя договор със сатаната, за да ви кажа всичко, без остатък!!!
Pokrust
Мнения: 1
Регистрация: 16 юни 2011, 15:28

Re: Робин Хоб

Мнение от Pokrust »

Хиляди благодарности на Диан Жон и forri за прекрасната работа по "Кралска поръчка".
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Робин Хоб

Мнение от drackon »

Pokrust написа:Хиляди благодарности на Диан Жон и forri за прекрасната работа по "Кралска поръчка".
Хиляди благодарности на всички работили за да се появи книгата в библиотеката!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Имам само първа книга и трите тома продължение, но първата поредица ще я ,,закова" в четеца!!!!!!!!!!!!!!!! Още веднъж - ПОКЛОН ПРЕД ТАКИВА ХОРА!!!!!!!!!!
Аватар
forri
Мнения: 52
Регистрация: 22 януари 2007, 01:10
Връзка:

Re: Робин Хоб

Мнение от forri »

Надявам се всички, които са чакали с нетърпение "Тронът", да му се насладят по същия начин, по който и аз му се насладих, докато го редактирах :)
Аз сключвам своя договор със сатаната, за да ви кажа всичко, без остатък!!!
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Робин Хоб

Мнение от drackon »

forri написа:Надявам се всички, които са чакали с нетърпение "Тронът", да му се насладят по същия начин, по който и аз му се насладих, докато го редактирах :)
С огромно нетърпение!!!! Кога ще влезе в библиотеката?!? :oops: Прости, нетърпението ми!!! :oops: Що се отнася до удоволствието да го четем, няма спор по въпроса - като деца в сладкарница, без ограничение на лапането... :D :D :D
Аватар
forri
Мнения: 52
Регистрация: 22 януари 2007, 01:10
Връзка:

Re: Робин Хоб

Мнение от forri »

В най-скоро време. В момента очаква валидация в ателието, а след това е въпрос на няколко дни да бъде добавен...
Аз сключвам своя договор със сатаната, за да ви кажа всичко, без остатък!!!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости