Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Архива за месец януари може да намерите в първия ми коментар.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Както обещах вече е готов архива до началото на 2011 година. В него се съдържат 18761 произведения. Отстранени са всички досегашни грешки, ето защо ви препоръчвам да изтеглите новия архив. Него можете да намерите в първия ми коментар.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Архива за месец февруари може да намерите в първия ми коментар.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Архива за месец март може да намерите в първия ми коментар.
Гост

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Гост »

Благодаря ви!
След всичките глупости по всичките медии, в това число - и в Мрежата, да попаднеш на такова място...
Студена вода в пустинята!
Желая ви всичко най-най-хубаво!
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Поради въвеждането на новата версия на библиотеката, за този месец няма новодобавени произведения и затова няма да има и архив. Очаквайте такъв следващия месец.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Архива за месец май може да намерите в първия ми коментар.
ali
Мнения: 15
Регистрация: 16 август 2010, 12:33

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от ali »

petrovich
Благодаря!
gosho
Мнения: 5
Регистрация: 18 януари 2010, 19:52

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от gosho »

Здравейте,
ще има ли архив и за месец юни?

Благодаря!
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Да, утре ще бъде направен.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Архива за месец юни може да намерите в първия ми коментар.
gosho
Мнения: 5
Регистрация: 18 януари 2010, 19:52

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от gosho »

Благодаря!
Гост

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Гост »

petrovich написа:Архивът за месец юни може да намерите в първия ми коментар.
благодаря, но

в този архив, след пускане на MyLibFB2Ren.exe произведенията не се разелят по жанрове, романи, разкази, поредици ... всичко се насипва в директорията на автора.
поредиците не са номерирани.
ali
Мнения: 15
Регистрация: 16 август 2010, 12:33

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от ali »

Благодаря,
за мен този начин на подреждане по азбучен ред на автори и след това в папката на автора по жанрове е добър.
Гост

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Гост »

ali написа:Благодаря,
за мен този начин на подреждане по азбучен ред на автори и след това в папката на автора по жанрове е добър.
е да де. и за мен е добър, още повече всичко до сега така ми е подредено.
само че този път всичко се изсипа директно в папката на автора, а поредиците са без номера
zan4o
Мнения: 6
Регистрация: 08 юли 2010, 14:10

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от zan4o »

Здравей petrovich,
можем ли да разчитаме на архив за Юли?
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Да, съвсем скоро ще го кача. Забавянето се дължи на кратка отпуска.
v5ev
Мнения: 127
Регистрация: 06 януари 2010, 20:39

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от v5ev »

gosho написа:Здравейте,
ще има ли архив и за месец юни?

Благодаря!
zan4o написа:Здравей petrovich,
можем ли да разчитаме на архив за Юли?
Скъпи потребители,
не задавайте безмислени въпроси. За кой месец не е имало архив?! Група хора отделя доста време и труд (безвъзмездно!) за да поддържа този безценен сайт, оставете ги поне на спокойствие. Голяма работа, че архива ще се появи на 10-ти вместо на 3-ти. Не стига, че получаваме всичко наготово и безплатно, ами и мрънкаме още...
Научете се да уважавате труда и времето на другите!!
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Архива за месец юли може да намерите в първия ми коментар.
zan4o
Мнения: 6
Регистрация: 08 юли 2010, 14:10

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от zan4o »

v5ev написа:
gosho написа:Здравейте,
ще има ли архив и за месец юни?

Благодаря!
zan4o написа:Здравей petrovich,
можем ли да разчитаме на архив за Юли?
Скъпи потребители,
не задавайте безмислени въпроси. За кой месец не е имало архив?! Група хора отделя доста време и труд (безвъзмездно!) за да поддържа този безценен сайт, оставете ги поне на спокойствие. Голяма работа, че архива ще се появи на 10-ти вместо на 3-ти. Не стига, че получаваме всичко наготово и безплатно, ами и мрънкаме още...
Научете се да уважавате труда и времето на другите!!
Колега, и в двата поста, които си цитирал не виждам "мрънкане", а поставен въпрос, на който petrovich е отговорил. Нито търся сметка, нито проявявам неуважение към труда на човека, който всеки месец събира и качва архив, за да можем всички мързеливци наготово да го изтеглим.
поздрави,
ПП: Благодаря за архива :)
Гост

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Гост »

благодаря хари, но в този архив, както и в архива от юни отново след пускане на MyLibFB2Ren.exe произведенията не се разелят по жанрове, романи, разкази, поредици ... всичко се насипва в директорията на автора.
поредиците не са номерирани.

това някакво следствие от новата организация на библиотеката ли е или е грешка при създаването на архивите за тези два месеца?
Гост 2

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Гост 2 »

Аман от мрънкащи Гости...
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Гост написа:благодаря хари, но в този архив, както и в архива от юни отново след пускане на MyLibFB2Ren.exe произведенията не се разелят по жанрове, романи, разкази, поредици ... всичко се насипва в директорията на автора.
поредиците не са номерирани.

това някакво следствие от новата организация на библиотеката ли е или е грешка при създаването на архивите за тези два месеца?
Не мога да ти отговоря на този въпрос, тъй като не съм запознат. Нека някой друг, който има повече знания да отговори.

П.С. Не съм променял начина, по който правя архива.
Гост

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Гост »

Гост 2 написа:Аман от мрънкащи Гости...
аман от матросовци.
самия харипетров винаги се е опитвал да направи нещата по най-добрия начин и ако има някакви грешки да ги поправи. никога не съм виждал да се засегне ако някой му посочи, че има проблем.
навъдили са се обаче едни матросовци дето се хвърлят на амбразурата с повод и без повод да го защитават, все едно има нужда от защита.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Mandor »

И двамата „псевдогости“ — изяснявайте се на лични съобщения; не затлачвайте темата.
И поне от елементарно уважение си направете труда да влизате с никовете си, преди да пишете.
Гост

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Гост »

petrovich написа:Не мога да ти отговоря на този въпрос, тъй като не съм запознат. Нека някой друг, който има повече знания да отговори.

П.С. Не съм променял начина, по който правя архива.
погледнах един и същи текст в стария и новиа вариант, изглежда липсва доста мета информация. може би се е преместила от "произведението", към "книгата", въпреки че част от нея, например поредицата, роман/разказ, поредност определено си е част от "произведението" не от "книгата"

може би кое къде ходи като мета информация ще трябва да се промени в самата библиотека

ето например за "10 малки некърчета"

новия вариант
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<FictionBook xmlns="http://www.gribuser.ru/xml/fictionbook/2.0" xmlns:l="http://www.w3.org/1999/xlink"><descript ... itle>Десет малки негърчета</book-title><lang>bg</lang></title-info><document-info><author><nickname>(неизвестен автор)</nickname></author><program-used>FBSToFB2 Convertor</program-used><date>08.08.2011</date><id>B74707C9-F0E5-4D38-854A-AA7FDC247D2</id><version>0.0</version></document-info></description><body><title><p>Агата Кристи</p><p>Десет малки негърчета</p></title><section><title><p>Първа глава</p></title>
стария вариант
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<FictionBook xmlns="http://www.gribuser.ru/xml/fictionbook/2.0" xmlns:l="http://www.w3.org/1999/xlink"><descript ... itle>Десет малки негърчета</book-title><annotation><p>Десет малки негърчета похапваха добре, задави се едното, сега са девет те. Девет малки негърчета до късно поседяха, заспа едното непробудно и вече осем бяха. Осем малки негърчета пътуваха из Девън, едното там остана и върнаха се седем. Седем малки негърчета сякоха дърва, съсече се едното, остана без глава. Шест малки негърчета гощаваха се с мед, жилна го пчела едното — ето ти ги пет. Пет малки негърчета правото увлече, едното стана съдия и четири са вече. Четири малки негърчета поеха по море, заплесна се едно и три са само те. Три малки негърчета с животните играят, мечокът смачка там едно, та две са най-накрая. Две малки негърчета подскачат край водата, едно издъхна на брега — такава му била съдбата. Едно малко негърче останало само, обеси се и ето вече, че няма ни едно.</p></annotation><keywords>Криминална литература</keywords><coverpage><image l:href="#img_1"/></coverpage><lang>bg</lang><src-lang>en</src-lang><translator><first-name>Теодора</first-name><last-name>Давидова</last-name></translator><translator><first-name>Здравка</first-name><last-name>Славянова</last-name></translator><sequence name="Романи"/></title-info><src-title-info><genre>prose_classic</genre><author><first-name>Agatha</first-name><last-name>Christie</last-name></author><book-title>Ten Little Niggers</book-title><date>1939</date><lang>en</lang></src-title-info><document-info><author><nickname>(неизвестен автор)</nickname></author><program-used>FBSToFB2 Convertor</program-used><date>2009-05-31 10:31:45</date><id>mylib-4612</id><version>0.2</version><history><p>0.1 (2007-12-24 22:30:28) — Добавяне</p><p>0.2 (2007-12-29 16:28:18) — Добавяне на анотация (пратена от SecondShoe)</p></history></document-info></description><body><title><p>Агата Кристи</p><p>Десет малки негърчета</p></title>
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Архива за месец август може да намерите в първия ми коментар.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Архива за месец септември може да намерите в първия ми коментар.
Гост

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Гост »

Бихте ли ми отговорили по какво се различават по-новите "версии" на книга, която е била качена веднъж, но се качва пак?

Примерно в септемврийския архив има нови версии на Винету 1 и 2... Поправени правописни грешки? Подобрено оформление? Добавени илюстрации? Сканирано по-ново издание? ...
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Обикновено се оправят правописни и пунктуационни грешки в текста. Рядко се добавя друга информация.
Можеш и сам да видиш разликите с някоя програма като WinMerge или KDiff.
Заключена

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости