АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Съобщения, свързани с библиотеката, които трябва да се прочетат
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Още един интернет лумпен

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Още един интернет лумпен »

Интернет лумпен написа:
Алеко Дянков написа:
зззз написа:абе Алеко,колко ти плащат??????????
Там е работата, че нищо не ми плащат. От "Читанка" чакам доста пари, ама те не плащат. Затова трябва да бъдат закрити.
Сигурно защото не правиш разлика между авторско право и разпространителско право. Ако това е пример за образованите хора, които осигуряват литературата у нас… леле-мале…
Алеко, а градските библиотеки плащат ли ти? И те ли трябва да бъдат закрити?
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Бам Бам »

Като стана въпрос за градските библиотеки, те отдавна са трън в очите на издателите и някои автори. Още от началото на прехода последните опитват да прокарат законови промени, ограничаващи правата за ползване на библиотеките, но засега без успех. Има статии по въпроса в мрежата.
littleclown
Мнения: 32
Регистрация: 27 септември 2011, 16:59

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от littleclown »

За всички мрънкатели, които нещо са си чели, ама им изчезнало и се държат все едно си искат парите обратно - можете да си дръпнете цялата читанка, да си намерите вашето произведение, както и всички останали и да си го дочетете.
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

george_tn написа:...Също така ДГД да вземе и да покаже източниците си на информация.

Омръзна ми да ме баламосват с думите "Ти си интелигентен, ще си направиш сам правилните изводи". Нужна е повече информация, а не гадаене.
Елементарно, драги ми Уотсън :) Източникът ми на информация е един - строго логическото мислене. Както казва героят на Артър Конан Дойл, като премахнем невъзможното, стигаме до вярното, колкото и невероятно да звучи на пръв поглед. Ако сам не можеш да стигнеш до моите изводи, нека разсъждаваме заедно:

1. ВЪПРОС: Има ли начин един сайт да бъде закрит принудително от която и да е служба в света?
ОТГОВОР: Такъв начин НЯМА. Ако имаше, далеч по-сериозни сайтове като Wikileaks, ThePirateBay и TorrentReactor, да не говорим за нашите zamunda и arena, отдавна щяха да бъдат закрити.

2. ВЪПРОС: Знаят ли собствениците на Читанката как да реагират, ако някой се опита да ги закрие принудително?
ОТГОВОР: Очевидно много добре знаят. Когато предния път се опитаха да им конфискуват сървъра, сайтът им се появи отново online след няма и 24 часа. Да не говорим, че вече и децата са на ясно - като си регистрираш един домейн в Ливан, Сирия или на Сейшелските острови и фиктивно прехвърлиш собствеността му на някой тамошен жител, нямаш абсолютно никакви проблеми. Да не говорим за възможностите на мрежата Tor и подобните и.

3. ВЪПРОС: При положение, че от нищо не са застрашени и не съществува никакъв начин да бъдат принудени, защо собствениците на Читанката доброволно премахнаха стотици произведения, вече обработени и качени, само защото са издадени преди по-малко от три години?
ОТГОВОР: Методите, чрез които един индивид или организация може да бъде накаран да предприеме каквото и да е действие са три: принуда, заплащане или информационно въздействие. Установихме, че в случая принудата е неприложима, доколкото е елементарно да се заобиколи безпрепятствено. Каквато и да е форма на убеждение за налагане на автоцензура също е неприложима, защото самата идея на сайта е коренно противоположна - свободно разпространение на литературно съдържание. Няма логика хора, вложили немалко време и средства в даден проект да бъдат убедени да започнат да работят доброволно срещу него и да унищожават резултатите, които са постигнали. Също както няма начин да убедиш едно арктуранско мегамагаре да си прегризе доброволно краката, каквото и да разправя компютърът Дълбока мисъл :) Така че единствената оставаща причина собствениците на Читанката да плюят на труда на десетки доброволци, сканирали, обработили и качили стотици литературни произведения, като ги изтрият безцеремонно от сайта си, остава само една - ПАРИ В БРОЙ НА РЪКА.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от pechkov »

Гост написа:
george_tn написа:... Източникът ми на информация е един - строго логическото мислене. ...
И аз мислих строго логически, и извода до който стигнах е следния:

Търпението с което работи екипа на Читанка, въпреки умишлено създадените пререкания и трудности е непосилно за човешко същество. Следователно тези, които стоят зад проекта "Моята библиотека" са роботи, и затова не им омръзва.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Д Г Д

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Д Г Д »

Бам Бам написа:
george_tn написа: Моля собственика просто да отговори в прав текст "Да, вземаме пари от издателите, за да не пускаме новите книги" или "Не, издържаме Читанката чрез друг успешен бизнес понеже сме идеалисти".
Отговорът се съдържа във въпроса и няма нужда някой специално да обяснява, но все пак ще го направя възможно най-подробно.

Ще си позволя да отговоря, въпреки че не съм този, който се означава с термина "собственика" и нямам нищо общо с него, освен интереса към книгите. В известен смисъл собствениците на Читанка са хиляди, защото това е проект, който е не само некомерсиален, но и с отворен код. Цялата Читанка, барабар с базите данни; файловете; кориците; кодовете на скрипта, задвижващ библиотеката и т.н., е налична за свободно изтегляне. Всеки, който изтегли Читанка става неин собственик. Наистина ли някой вярва, че издателите са способни да плащат на хилядите собственици на Читанка? Абсурдно е дори да си го помисли човек, освен ако не го е ритал кон в главата като малък. Тогава е оправдано.

Ако някой реши да сканира и качва чисто нови книги, издадени вчера, още миришещи на мастило, никой не може да го спре. Книги могат да се качват в Замунда.нет, Замунда.се, Флибуста, файлообменниците и десетки други популярни сайтове. Единственото което спира подобни вредни тенденции е инерцията от правилата, спазвани и въведени тук, където се намира и най-голямата общност от хора цифровизиращи книги на български език. Без Читанка няма да има никой, който да защитава интересите на издателите по начина, по който го прави Борислав.
Отговорът ти е чиста проба демагогия. Собствениците на сайта са тези, които имат право да променят съдържанието му. Обикновените потребители могат да свалят книгите, които собствениците са разрешили. Могат да качват произведения, които са сканирали и обработили чрез OCR програма. Но когато собствениците решат да премахнат тези произведения от Читанката, включително и от архивите, потребителите могат само да се побарат замислено по топките. Или да качат книгите в други сайтове, както и правят.

Борислав бил защитавал доброволно и безвъзмездно интересите на издателствата. И за благодарност те се опитват да закрият сайта му. А той в отговор още по-усърдно започва да им защитава правата и ограничава достъпа до всички американски автори... Хайде не нам, моля! Това може да мине пред лумпените, които ходят да гласуват за ГЕРБ или БСП, или за ДПС или АТАКА и които вярват в разигравания в медиите предизборен водевил със взаимното оплюване на шепа играчи, които после си пият заедно уискито в едно и също джакузи. Но четящата част от народа няма нищо общо с гласуващата. Така че тук подобни циркове са неуместни.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Бам Бам »

Читанка я има на множество домейни с най-различно съдържание. На места няма никакви ограничения, на други книгите са във формати, които тук ги няма, като киндълския .mobi. Дали го има домейна с .info или го няма, това абсолютно нищо не променя. Ако го няма просто вече никой няма да се съобразява с ограниченията, въведени от Борислав и ще се качват книги още преди да е изсъхнало мастилото на първия тираж. Ще се прави дори напук, като отмъщение срещу атаката срещу Читанка.инфо и в този случай напълно бих подкрепил тази тактика, въпреки че съм против пиратството. Народът е казал: "Каквото повикало, такова се обадило". Изключително наивно е да се мисли, че Читанка може да бъде спряна, заличена или блокирана по някакъв начин. Това е война, която издателите няма как да спечелят. Единственото, което могат да постигнат е реклама на Читанка и ако е останал някой, който не знае, че има такъв проект, и той ще научи и започне да го ползва.
littleclown
Мнения: 32
Регистрация: 27 септември 2011, 16:59

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от littleclown »

Гост написа: Елементарно, драги ми Уотсън :) Източникът ми на информация е един - строго логическото мислене.
Логическото мислене, не е източник на информация, защото мисленето по този въпрос не е точна наука. Тоест - твоето не е информация, а спекулация, теория, демагогия - както искаш го наречи. И освен, че на места логическото ти мислете издиша като надуваем дюшек за 10лв от бутка до плажа, част от фактите, върху които се базираш, са грешни, а друга част просто липсват. Малко ми напомняш на текущото управление.
Д Г Д 

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Д Г Д  »

Бам Бам написа:... Дали го има домейна с .info или го няма, това абсолютно нищо не променя. Ако го няма просто вече никой няма да се съобразява с ограниченията, въведени от Борислав и ще се качват книги още преди да е изсъхнало мастилото на първия тираж. Ще се прави дори напук, като отмъщение срещу атаката срещу Читанка...
Чул те господ :) В такъв случай остава само да се молим и надяваме по-скоро да закрият Читанката :D Защото на мен лично тъпото им правило за цензура на книгите, издадени преди по-малко от три години до сега ми струва над 200 лв, които съм дал за 4 книги на Тери Пратчет, 2 на Сергей Лукяненко, 11 на Рик Риърдън...
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Бам Бам »

Гост написа: Елементарно, драги ми Уотсън :) Източникът ми на информация е един - строго логическото мислене. Както казва героят на Артър Конан Дойл, като премахнем невъзможното, стигаме до вярното, колкото и невероятно да звучи на пръв поглед. Ако сам не можеш да стигнеш до моите изводи, нека разсъждаваме заедно:

...

3. ВЪПРОС: При положение, че от нищо не са застрашени и не съществува никакъв начин да бъдат принудени, защо собствениците на Читанката доброволно премахнаха стотици произведения, вече обработени и качени, само защото са издадени преди по-малко от три години?
ОТГОВОР: Методите, чрез които един индивид или организация може да бъде накаран да предприеме каквото и да е действие са три: принуда, заплащане или информационно въздействие. Установихме, че в случая принудата е неприложима, доколкото е елементарно да се заобиколи безпрепятствено. Каквато и да е форма на убеждение за налагане на автоцензура също е неприложима, защото самата идея на сайта е коренно противоположна - свободно разпространение на литературно съдържание. Няма логика хора, вложили немалко време и средства в даден проект да бъдат убедени да започнат да работят доброволно срещу него и да унищожават резултатите, които са постигнали. Също както няма начин да убедиш едно арктуранско мегамагаре да си прегризе доброволно краката, каквото и да разправя компютърът Дълбока мисъл :) Така че единствената оставаща причина собствениците на Читанката да плюят на труда на десетки доброволци, сканирали, обработили и качили стотици литературни произведения, като ги изтрият безцеремонно от сайта си, остава само една - ПАРИ В БРОЙ НА РЪКА.
Вече имаме официално потвърждение, че поне един от хората, писали в темата е ритан в главата от кон като малък, или най-малкото са го изпускали отвисоко докато е бил бебе. Няма как човек, който е с всичкия си да твърди, че собственикът на Читанка има магически контрол върху целия интернет, който му позволява да налага запор върху качването на определени книги. На мен ми звучи абсурдно и съм сигурен, че е невъзможно. :lol:
Д Г Д

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Д Г Д »

littleclown написа:
Гост написа: Елементарно, драги ми Уотсън :) Източникът ми на информация е един - строго логическото мислене.
Логическото мислене, не е източник на информация, защото мисленето по този въпрос не е точна наука. Тоест - твоето не е информация, а спекулация, теория, демагогия - както искаш го наречи...
Напротив! В днешните времена, когато с помощта на CorelDraw и Photoshop всеки може за часове да направи неразличимо от оригинала копие на какъвто и да е документ с каквото и да е съдържание, а всеки депутат, съдия, прокурор, адвокат, нотариус, полицай и свидетел може да бъде купен срещу известна сума, ЕДИНСТВЕНИЯТ достоверен източник на информация остава анализът на логиката на поведение на субектите.
Д Г Д

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Д Г Д »

Бам Бам написа:Вече имаме официално потвърждение, че поне един от хората, писали в темата е ритан в главата от кон като малък, или най-малкото са го изпускали отвисоко докато е бил бебе. Няма как човек, който е с всичкия си да твърди, че собственикът на Читанка има магически контрол върху целия интернет, който му позволява да налага запор върху качването на определени книги. На мен ми звучи абсурдно и съм сигурен, че е невъзможно. :lol:
Такава искреност в самокритиката ти прави чест и е достойна за уважение :mrgreen: Но все пак ми се струва, че дори и след изброените травми си в състояние да схванеш, че визирам съдържанието на конкретния сайт, а не целия интернет ;)
Бозавия

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Бозавия »

Много трол, много гнилоч...
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Бам Бам »

Самия сайт го имам стартиран на виртуален сървър в компютъра си, както и хиляди други хора, тъй като е достъпен за теглене чрез торенти и по много други начини. Обясни ми как собственикът на Читанка ще ми изтрие дадена книга от компютъра, или от този на някой от хилядите други читатели? С магия? :)

П.П. Всъщност е възможно, тъй като аз съм собственик на Читанка... заедно с десетки хиляди други български читатели. Всички сме собственици. Хайде издатели, плащайте ни или... :lol:
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Борислав »

Моля ви, не хранете троловете!
Д Г Ф

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Д Г Ф »

Бам Бам написа:Самия сайт го имам стартиран на виртуален сървър в компютъра си, както и хиляди други хора, тъй като е достъпен за теглене чрез торенти и по много други начини...
Наистина ли? Ами дай линк тогава към твоя сървър или някой от хилядите други, където обаче да ги има в FB2 и TXT формат всички книги, цензурирани по правилото на трите години? И ако действително има такива архиви, какъв беше изобщо смисълът от въвеждане на цензурата?
дасд

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от дасд »

petrovich написа:
george_tn написа:Омръзна ми да ме баламосват с думите "Ти си интелигентен, ще си направиш сам правилните изводи". Нужна е повече информация, а не гадаене.
Хората, които се занимават с поддръжката на библиотеката не получават/взимат/изкарват каквито и да е било пари от този проект. Както неведнъж съм писал във форума (включително и в настоящата тема), този проект е изцяло некомерсиален и се поддържа на доброволни начала от добри хора готови да отдадат пари и време.
Добре, но това, което правите може да е по 3 причини:
1 - наистина взимате пари
2 - оказан ви е натиск поради, който сте спряли някои книги
3 - смятате, че единствения начин да накарате посетителите на сайта да ви помогнат е като им ограничите достъпа, с което по никакъв начин не се отличавате от хората, които ви натискат


Но никъде няма логична причина към този момент да се ограничи достъпа ... По принцип очевидният отговор най-често е вярният
дасд

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от дасд »

И всъщност къде са тези архиви. където има книги несъобразени с 3 годишното правило, тъй като аз не ги откривам, а търся доста комерсиални неща от Сюзън Колинг, Е.Л. Джеймс, С. Кинг, Айнранд, Вероника Рот,С. Хокинг, Джордж Р.Р. Мартин и мисля да спра до тук. Забележи, че съм потърсил автори, които са смятани за смешни, от хората, които реално търсят да научат нещо от книгите, както и такива, които ще бъдат запомнени деситилетия напред. Недей да баламосваш с излишни глупости. Сайта ви не е незаменим, да не говорим, че наскоро се появи нов сайт, измислен по-добре, където се качва всичко било то ново или старо ( от потребителите ), просто ще отнеме време да набере скорост. Основния ми въпрос е какво печелите от сайта за да реагирате по този начин. Единствените хора, които ще ви се вържат е тези, които четат само на български и са зависими от вас, докато не намерят алтернатива. Не отричам, че атаката срещу вас е поредната пародия на държавата ни и няма нищо лошо, ако печелите от сайта, дори супер, тъй като ви дава мотивация да го поддържате, но не пускайте "кухи"(буквален смисъл) коментари
megadrakan
Мнения: 5
Регистрация: 07 май 2013, 22:31

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от megadrakan »

sas83 написа:Аз пък не мога да си обясня кой в наши дни вече си копува книги ,дори да има възможност.Ами аз например си купувам по-важни неща.АКО Я НЯМА ЧИТАНКА ХОРАТА ЩЕ СПРАТ ДА ЧЕТАТ ИЗОБЩО.ТОВА Е МНОГО ПО-МАЩАБНО ОТ НЯКАКВИ СИ АВТОРСКИ ПРАВА.ХОРАТА В БЪЛГАРИЯ НЯМАТ ПАРИ.АКО СОФИЯНЦИ СА МНОГО ДОБРЕ ТО ОСТАНАЛИТЕ ХОРА НЕ СА.
И ХАЙДЕ СЕГА ВЗЕМЕТЕ ИМ И ТОВА!!!!

Там е работата, че аз съм момче на 14 години и живея в София. Много обичам да чета, но нямам възможност да купувам книги все едно имам фабрика за пари. До сега съм чел почти всички книги, коита са в раздел фентъзи. :) Единствените книги, които съм си купувал са за Хари Потър и то преди да разбера за Читанката. Мисля, че няма по-добър сайт от нея.
ПП: Очаквам от Моята библиотека да даде отпор на тези глупаци от АБК.
Д Г Д

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Д Г Д »

Добре, не издържам повече! Ще си призная. Мненията ми в тази тема бяха поръчани от председателя на АБК. Аз съм експерт по PR и съжалявам, че приех тази поръчка. Господинът плати прилична сума и ми нареди да манипулирам потребителите да повярват, че в сайта има комерсиален елемент. Сега, когато истината е разкрита, вероятно той ще прати друг провокатор, но каквото и да прочетете не се връзвайте! Давам пълната си подкрепа за Читанка. Не вярвайте на предишните ми мнения, а и на следващите, които вероятно ще са писани от друг наемник.
Д Г Д

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Д Г Д »

Д Г Д написа:Добре, не издържам повече! Ще си призная. Мненията ми в тази тема бяха поръчани от председателя на АБК. Аз съм експерт по PR и съжалявам, че приех тази поръчка. Господинът плати прилична сума и ми нареди да манипулирам потребителите да повярват, че в сайта има комерсиален елемент. Сега, когато истината е разкрита, вероятно той ще прати друг провокатор, но каквото и да прочетете не се връзвайте! Давам пълната си подкрепа за Читанка. Не вярвайте на предишните ми мнения, а и на следващите, които вероятно ще са писани от друг наемник.
До там ли паднахте, да крадете никове и да пишете фалшиви мнения? Иначе благодаря за комплимента, чак за "експерт по PR" ме обявихте :D

Но докато не ми отговори член на екипа в прав текст на въпроса "ЗАЩО ВЪВЕДОХТЕ ЦЕНЗУРАТА НА НОВИ КНИГИ, АКО НЕ ВИ ПЛАЩАТ ЗА ТОВА?" аз оставам убеден, че използвате безвъзмездно положения труд на стотици ъплоудъри, за да печелите пари на техен гръб. При това ги използвате по най-грозния възможен начин - в ролята на мутренска бухалка. Точно както мутрите през '90-те размахва бухалките и крещяха: "Или си плащай рекета, или ще ти потрошим колата, офиса и магазина!", така и вие рекетирате издателите: "Или дайте едни пари, или книгата ви ще излезе в сайта ни три дни след като я пуснете по книжарниците и ще ви сринем продажбите!". За това, когато сканирах, минах през FineReader и оформих в .DOC файл "Ако импресионистите бяха зъболекари" на Уди Алън, което ми отне около 15 часа упорит труд, аз не ви я изпратих. И няма да я изпратя, докато не премахнете всякаква цензура. Нито ще обработвам и качвам други книги - под достойнството ми е да ме ползват за бухалка.
Д Г Д

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Д Г Д »

Предходните две мнение не са писани от мен. Какво става тук?
megadrakan
Мнения: 5
Регистрация: 07 май 2013, 22:31

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от megadrakan »

Д Г Д написа:Предходните две мнение не са писани от мен. Какво става тук?

Ей тъпунгер, за какви ни мислиш ти бе? Приемаш пари от ненормалните АБК и си мислиш, че ей така ние ще забравим написаното преди това от теб. Засрами се и просто си признай истината. Е, наистина има вероятност да са ти гепили профила , но не ми се вярва.
ПП: Хора според мен на този човек са му дали пари и след като все пак се е издал, са го заплашили, че ще му ги вземат. :!:
Между другото забелязах, че някои хора цитират Шерлок Холмс. Аз нямаше да съм чел за приключенията му ако не беше читанка.
nmnikolov
Мнения: 22
Регистрация: 13 май 2012, 14:26

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от nmnikolov »

Понеже със сигурност от АБК и масата издадели активно следят развитието на тази тема ми е интересно колко ли от коментарите тук са писани от тях... Просто любопитство :) И Мунчо (Д Г Д) да вземе да се регистрира, за да не му "крадат" nickname-a. Към госта с прословутото "строго логическо мислене" да ми обясни защо съдиите не вземат решения и те на база строго логическо мислене, вместо да разчитат на доказателства.
sortisa

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от sortisa »

Здравейте,с риск да ви прозвучи тъпо и смешно имам въпрос.
Не съм следила цялата тема (не съм прочела всички коментари) но виждам как влизате в спорове и обсъждания, което си е нормално за форум и за темата. Докато вие правите това, обаче нищо не се променя,книгите си остават недостъпни .Питам това ще промени ли нещо? Прави ли се нещо проблема да се реши и книгите отново да станат достъпни? Освен това аз лично не съм срещала ново излязла книга качена в читанката.Да има фен преводи на не излизали книги,които издателите не издават и не мислят да издават.Къде всъщност е проблема тогава.Тъпичка съм и не разбирам :lol: . Моля ви обяснете ми като за тъп човек :lol: да разбера и аз и отговорете на горните ми въпроси,ако имате отговори :lol:
Благодаря.
Synergon

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Synergon »

Д Г Ф написа:
Бам Бам написа:Самия сайт го имам стартиран на виртуален сървър в компютъра си, както и хиляди други хора, тъй като е достъпен за теглене чрез торенти и по много други начини...
Наистина ли? Ами дай линк тогава към твоя сървър или някой от хилядите други, където обаче да ги има в FB2 и TXT формат всички книги, цензурирани по правилото на трите години? И ако действително има такива архиви, какъв беше изобщо смисълът от въвеждане на цензурата?
Дадох Ви линк по горе за желаещите, ето пак:

http://zamunda.net/details.php?id=333147&hit=1

Има конвертор в програмката и си ги прави какъвто искаш формат. Аз ги правя на еpub.
Аватар
Шаркан
Мнения: 206
Регистрация: 05 юли 2010, 10:43
Местонахождение: Свогенско
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Шаркан »

Д Г Д написа:ЗАЩО ВЪВЕДОХТЕ ЦЕНЗУРАТА НА НОВИ КНИГИ, АКО НЕ ВИ ПЛАЩАТ ЗА ТОВА?
възхитителен пример за тавана на въображението на определен СОРТ хора: щом правиш нещо, значи е за пари.

сигурно много страдат, че в тоалетните никой не им заплаща произведения, несъмненно с техни ЛИЧНИ усилия и напъни, авторски продукт...
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от tonywoolf »

Шаркан написа:възхитителен пример за тавана на въображението на определен СОРТ хора: щом правиш нещо, значи е за пари.
Да, а ако не е за пари, значи е за МНОГО пари! Идиоти...
megadrakan
Мнения: 5
Регистрация: 07 май 2013, 22:31

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от megadrakan »

ЗАЩО ВЪВЕДОХТЕ ЦЕНЗУРАТА НА НОВИ КНИГИ, АКО НЕ ВИ ПЛАЩАТ ЗА ТОВА?

Абе все ще се намерят намерят хора да плюят върху този наш любим сайт. Дали те ще са (с извинение) шибани обикновени хейтърчета, които не знаят какво е книга или ще са хора на АБК, които ни се правят на интересни.
Следователно ние можем да коментираме колкото си искаме, а те ще се хилят като психично болни.
А за мнението по-горе, което съм цитирал искам да кажа, че явно вече няма много добри хора в България. Какво ви пречи да повярвате, че тези добряци от "Моята библиотека" са решили да ни помогнат. :idea:
teddy
Мнения: 3
Регистрация: 16 юли 2013, 21:34

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от teddy »

дасд написа: Добре, но това, което правите може да е по 3 причини:
1 - наистина взимате пари
2 - оказан ви е натиск поради, който сте спряли някои книги
3 - смятате, че единствения начин да накарате посетителите на сайта да ви помогнат е като им ограничите достъпа, с което по никакъв начин не се отличавате от хората, които ви натискат


Но никъде няма логична причина към този момент да се ограничи достъпа ... По принцип очевидният отговор най-често е вярният
Не мислех да се включвам в темата, но ми е доста чудно как някой може да нарича "очевиден" друг отговор освен т.2.
Всички си спомняме за показните акции на ГДБОП, отнемането на сървърите заплахите със съд и т.н. От друга страна беше нееднократно посочено, че сайта може да се позове на текстове от закона, касаещ библиотеките и т.н. Тоест, в крайна сметка би се стигнало до едни обречени съдебни битки, от които нямат полза нито издателите(понеже дори да го спечелят няма да унищожат пиратството), нито екипа на сайта. Така че - ако (както вярвам) и двете страни са имали някакъв разум в главите си - са седнали на масата да обсъдят проблема и издателите са казали нещо от рода на:
"Вашият сайт ни пречи много понеже книгите се качват там и после хората не ги купуват. Така че трябва да се намери някакво решение - в противен случай ще ви тормозим до дупка. Освен това вие също имате нужда от нас защото в крайна сметка книгите трябва да се превеждат и издават преди да дойдат в библиотеката, а за да се върши това трябва да имаме печалба от тази дейност."

И са си стиснали ръцете на правилото "2+" години - много разумно правило и за двете страни според мен. От една страна "Читанка"-та продължава да съществува и обогатява хората, от друга страна издателите си прибират печалбата - понеже, предполагам ще се съгласите, едва ли могат да очакват някакви сериозни суми от една книга 3г. след издаването ѝ.
И така, малко след първия "инцидент" всички приказки за съд, нарушаване на авторски права, ГДБОП и др. изведнъж престанаха, а в ателието на триумфално завърналия се сайт се появи познатия на всички ни червен надпис :)

Може би е добре все пак екипа на сайта да обясни (ако споразумението им не включва и мълчание) как точно са протекли нещата за да не се дава (както беше казано) "храна на троловете"...


Що се отнася за новия проблем ми се струва,че спирането на американските освен протест представлява и едно допълнително застраховане. В крайна сметка към момента сайта НЕ предлага произведения на американски автори - а това в крайна сметка беше основния мотив на някой си (забравих му името), с който той се опитваше да заинтересува американските власти. Така че това е още една разумна предпазна мярка - просто в случай, че ВСЕ ПАК някой реши да предприеме РЕАЛНО нещо... :) В крайна сметка екипа на сайта не е длъжен да ходи по съдилища за да можем ние, обикновените читатели, да си правим кефа. Или поне - ако все пак му се наложи да отиде - е разумно да подсигури максимално своята кауза :) А и ние не сме чак толкова ощетени - който наистина търси някоя книга ще намери начин да се сдобие с нея :)

Приятен ден :)
Последната и единствена промяна е направена от teddy на 25 юли 2013, 10:37.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости