Моята библиотека на виртуална машина

Всичко около софтуера, задвижващ Моята библиотека
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
ProstoAZ
Мнения: 14
Регистрация: 10 февруари 2012, 13:25

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от ProstoAZ »

Здравейте, излиза ми следното съобщение, след като свалих и втората версия:

Networking is not yet configured?

Как да го оправя това?
thedem
Мнения: 34
Регистрация: 23 март 2009, 21:05

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от thedem »

Нагласи мрежата на VirtualBox да е на NAT и дай port forwarding 80 80 , или ако имаш друг уеб сървър на реалната машина 8080 към 80 . И после рестартирай виртуалката да хване DHCP-то от gateway-a
ProstoAZ
Мнения: 14
Регистрация: 10 февруари 2012, 13:25

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от ProstoAZ »

ммм Така направих, хваща си сега някакви адреси, но айпито, на което ме праща, не може да се зареди...
kisolre

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от kisolre »

ProstoAZ и другите с оплаквания: Хората се опитват да помогнат но ако трябва да ви дърпат думите с ченгел от устата (без да се обиждате) няма как да стане. Напишете малко по-подробна информация - излиза ми IP..., като се опитам да го отворя като адрес ... показва грешка ... моето вътрешно IP e ... такива работи.

Прочетете http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/bugs.html (машинен превод) човекът добре го е написал.
ProstoAZ
Мнения: 14
Регистрация: 10 февруари 2012, 13:25

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от ProstoAZ »

Благодаря за съвета. Без нищо да съм правил - машината работеше много добре. Включвах я - пускаше се и прочее. Един ден изписа:

Networking is not yet configured.

Предположих, че става въпрос за някакъв проблем, който идва от разместванията и прекачванията по сървърите. Не срещнах описан този проблем тук назад. Докато се чудих какво да сторя - изтеглих втория вариант на виртуалната библиотека, който е даден в началото на темата, инсталирах на ново програмата Oracle с нейните си добавки.

Пуснах машината и отново ми изписа това:

Networking is not yet configured.

Колега по-горе ме посъветва да задам вместо препоръчания тим за мрежова настрайка - НАТ и да сложа порт 8080. Сега хваща някакъв ай пи, но него не ми го зарежда в браузъра.

Аз лично предпочитам всичко да си работи по дифолт, както е замислено. Ако можете да ми помогнете, ще се радвам.
thedem
Мнения: 34
Регистрация: 23 март 2009, 21:05

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от thedem »

Десен бутон на виртуалната машина / Settings / Network / Adapter 1 / Птметка Enable Network Adapter / Attached to NAT / Advanced / Отметка Cable Connected / Port Forwarding / Десен бутон - Inset New Rule / Protocol TCP - Host port 80 Guest port 80 / Рескаш машината , като зареди отваряш браузъра и пишеш 127.0.0.1 / Ентър :)
kisolre

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от kisolre »

ProstoAZ: Задай в настройките на виртуалната машина да е Bridget networking, избери мрежовия адаптер да е този на който ти се закача и компютъра от който се опитваш да отвориш локалната читанка (WiFi, LAN, ...) и стартирай виртуалната машина. Ако пак даде Networking is not yet configured отиди на Advanced, Networking и избери DHCP и виж какво ще покаже. Ако вземе IP пробвай да отвориш през него. Ако не вземе напиши каква грешка дава.
thedem
Мнения: 34
Регистрация: 23 март 2009, 21:05

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от thedem »

За хората, които компютъра им е вързан с LAN директно към доставчика (без рутер), bridge да го отпишат. Доставчика 2-ро IP няма да им даде :)
ProstoAZ
Мнения: 14
Регистрация: 10 февруари 2012, 13:25

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от ProstoAZ »

С Мостов адаптър - НЕ става по никой начин.

с НАТ - става. изкарва ми всичко - ай пи и прочее. Но не го зарежда после в браузъра...
thedem
Мнения: 34
Регистрация: 23 март 2009, 21:05

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от thedem »

В браузъра не пиши IP-то което го дава зад NAT-а на виртуалната машина а IP-то на реалната или localhost или 127.0.0.1 , и порт трябва да има пренасочен.
Dread

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Dread »

Нещо странно се случи с тази страница…

Сървърът каза, че изпълнението на тази заявка е била свръх силите му. Много се извинява.

Чежко отиде да разследва проблема, но ако нямате търпение, може да се свържете с екипа на библиотеката и да докладвате за случилото се.

Това ми изписва при стартиране. Първия път се зареди прекрасно , а сега не иска...
kisolre
Мнения: 10
Регистрация: 02 септември 2013, 14:47

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от kisolre »

ProstoAZ: Пробвай с Host-Only. Сега пробвам при мен и работи. Дава IP 192.168.56.101 при мене и се закачам към него без проблем.

Dread: Къде по-точно го дава това? Какво се опитваш да отвориш, ... какво си пуснал, ... малко подробности. Виж http://forum.chitanka.info/posting.php? ... 49#pr17372
ProstoAZ
Мнения: 14
Регистрация: 10 февруари 2012, 13:25

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от ProstoAZ »

Kisolre: Как не се сетих сам, като даже се бях замислил и това да пробвам. Излизам на прав път, но сега показва при същия АЙПИ - IP 192.168.56.101:

"Сървърът каза, че изпълнението на тази заявка е била свръх силите му. Много се извинява.
Чежко отиде да разследва проблема, но ако нямате търпение, може да се свържете с екипа на библиотеката и да докладвате за случилото се."

Вярвам, че съм на прав път вече:)
kisolre
Мнения: 10
Регистрация: 02 септември 2013, 14:47

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от kisolre »

ProstoAZ: Пробва ли Repair да направиш?
ProstoAZ
Мнения: 14
Регистрация: 10 февруари 2012, 13:25

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от ProstoAZ »

Разбира се, пробвах всички варианти, но не иска и изкарва това съобщение само...
Dread

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Dread »

Изтеглих читанка , разархивирах , след това заредих , всичко тръгна , след това опитах пак да заредя и ми изписа съобщението по горе.
Затворих програмата , презаредих отново , и постоянно ми излиза , че сървъра не може да се справи.....
kisolre
Мнения: 10
Регистрация: 02 септември 2013, 14:47

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от kisolre »

Някакви други промени по виртуалната машина правили ли сте? На диска където е разархивирана има ли свободно място? VDI файла да не е компресиран (NTFS компресия)?
При мен на два различни компютъра работят две машини без проблем...
thedem
Мнения: 34
Регистрация: 23 март 2009, 21:05

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от thedem »

Втората виртуалка я дръпнах тая сутрин , пробвах я , не работи както трябва нещо , струва ми се че апача не го вдига :), ама трябваше да излизам и нямаше време да ръчкам. Иначе си се ъпдейтва.

П.П.: Следващата версия може с Nginx :)
ProstoAZ
Мнения: 14
Регистрация: 10 февруари 2012, 13:25

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от ProstoAZ »

Аз лично пробвах всичко и се отказвам, докато някой не напише някакво решение. Вероятно има такова, но ще си почакам. В крайна сметка преди всичко си ми работеше - сега - не работи. Все трябва да има обяснение:)
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от tonywoolf »

Има там едни бутони Update / Repair... Пробвахте ли да ги ползвате?
thedem
Мнения: 34
Регистрация: 23 март 2009, 21:05

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от thedem »

Мхммм да. Ъпдейтва си се , върви си нормално , ама все едно уеб сървър няма.
thedem
Мнения: 34
Регистрация: 23 март 2009, 21:05

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от thedem »

Не мисля, че е от мрежови настройки на виртуалната машина, щото имам друг Debian дето го ползвам на виртуална машина със същите настройки NAT с пренасочен порт 80 и си работи нормално. Само уеб сървъра не е Apache a NginX ама не мисля, че и това е от значение.
thedem
Мнения: 34
Регистрация: 23 март 2009, 21:05

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от thedem »

А , тъкмо се сетих какъв ще е следващия въпрос , отговарям : Не, не ги пускам 2-те едновременно :)
mechok
Мнения: 55
Регистрация: 20 декември 2010, 15:48

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от mechok »

thedem написа:А , тъкмо се сетих....
Бих ти предложил следното: преди да нацвъкаш целия форум с нескончаеми постинги, по-добре се откажи като по-горния, докато някой не напише нещо по въпроса. Иначе, ако имаш багаж или поне знаеш как да търсиш, просто минаваш в секция "Направи си Сам". :)
thedem
Мнения: 34
Регистрация: 23 март 2009, 21:05

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от thedem »

Аз съм си направил сам :) , просто тествах и констатирах :) . А туй с многото постове - извинете , тъй ми дойде :)
btw май сме биши полуколеги ако си същия Мечок за който се сещам :)
mechok
Мнения: 55
Регистрация: 20 декември 2010, 15:48

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от mechok »

Това, което е важно (не знам дали сме били колеги или не) е, че когато човек наистина има проблем и реши да изчете внимателно темата (което се съмнявам, че правят повечето плачковци тук), няма да може да се ориентира между тъпи коментари, нямащи нищо общо. Дори се напълни със съвети от новосъздали се "експерти". И това е жалко, защото не мога да дам линк за тази тема на някой, който се опитва да се справи с виртуалната машина.
Пояснявам: Дебиан, Майкрософт, Оракъл и не на последно място хората, сглобили тази машина (система), са свършили чудесна работа за нормалния юзер. На него му оства само да потвърждава с "ОК" в 99% от случаите.

П.П. Ако си ме виждал като полуколега, значи си така набеден програмист... следователно, иди в съответните форуми и ако искаш направо си гукайте в код. :D
dvjordanov
Мнения: 1
Регистрация: 06 септември 2013, 18:21

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от dvjordanov »

При мен тръгва всичко ,но без книгите които се намират в раб. ателие. При вас така ли е или аз нещо не правя както трябва.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petrovich »

dvjordanov написа:При мен тръгва всичко ,но без книгите които се намират в раб. ателие. При вас така ли е или аз нещо не правя както трябва.
Работното поле не е активно в локалното копие на библиотеката. Актуалното състояние на записите може да се следи в ателието на основната библиотека.
creideiki
Мнения: 3
Регистрация: 08 септември 2013, 14:40

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от creideiki »

Здравейте,
значи аз инсталирах библиотеката и тръгна, но не мога да обновявам. На мрежа съм сложил "Адаптор само хост", защото само така тръгва. Този компютър се свързва с интернет чрез "флашка" - USB мобилен интернет. В настройките на мрежата не ми дава да го показва, затова не мога да го избера. Във виртуал бокса го вижда само на USB- USB контролер - там мога да чекна 'HUAWEI mobile [0102]'. Инсталирах на един приятел читанката и там си видя мобилния интернет в настройките и го избираш и може да се обновява, а тук не може... някакви идеи? Инсталирах и деинсталирах няколко пъти виртуал бокса и читанката, но не вижда устройството.

П.П. Току що забелязах, че като стартирам читанката (от виртуал бокса) блокира итернета - няма връзка, а приложението което стартира връзката дава постоянно грешка в свързването докато не затворя читанката.
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от tonywoolf »

Опитай да потърсиш отговор тук.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости