Моята библиотека на виртуална машина

Всичко около софтуера, задвижващ Моята библиотека
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
donangel
Мнения: 3
Регистрация: 25 август 2013, 09:55

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от donangel »

Done! И тръгна!

Докато напишете отговора, намерих решението тук: http://stackoverflow.com/questions/1759 ... be-defined, ако някой се интересува от детайлите.

Благодаря и спорна!
Д.
hellhand
Мнения: 22
Регистрация: 16 януари 2013, 13:19

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от hellhand »

Като пробвам да включа ми дава грешка следния физически интерфейс не е намерен:Intel(R)PRO/1000 MT Desktop Adapter.Някакви идеи.
Последната и единствена промяна е направена от hellhand на 25 август 2013, 10:55.
donangel
Мнения: 3
Регистрация: 25 август 2013, 09:55

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от donangel »

Има идея :). Прочети първия пост "Пускане на виртуалната машина". Предполагам проблемът ти е описан с червено в "Забележка":
Щраквате „Промяна на мрежовите настройки“ => „Мрежа“ => „Мостов адаптер“ => „ОК“.

Б. В случай, че се появи съобщение:
Не може да се включи машината chitanka, защото следният физически мрежови интерфейс не е намерен:

vboxnet0 (adapter 1)

Можете или да промените мрежовите настройки на машината, или да я спрете.

Щраквате върху „Файл“ => „Предпочитания“ => „Мрежа“ => „Добавяне на мрежа само-хост (ins)“ (плюсчето горе в дясно) => „Добре“.
hellhand
Мнения: 22
Регистрация: 16 януари 2013, 13:19

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от hellhand »

Оправих се.Проблема беше в настройките на паметта.
дор

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от дор »

Гост написа:В полето за адрес на браузъра напишете адреса на библиотеката (на снимката се вижда chitanka.info - т.е. грешка 500 е на chitanka.info, а не на вашето копие на библиотеката).

Ако пак има проблем може да рестартирате библиотеката.

Това вече го направих , още снощи . Рестартирах я , изключих дори и ВБ и пак е същото , но ако ми дава на мен такава грешка не се ли предполага че и другите потребители ще имат този проблем ?

Аз мога ли да направя нещо или трябва да си чакам да се оправи нещо ?
tchobaca
Мнения: 2
Регистрация: 14 октомври 2010, 19:16

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от tchobaca »

помощ,постоянно ми излиза прозорец ''module not fond.(verr_module_not_fond).
какъв е този модул и откъде да го сваля?
Гост

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Гост »

"трябва да почистиш ръчно кеша от app/cache/prod. Може просто да изтриеш директорията."
Бихте ли обяснили по подробно как ще го направим. Къде се намира тази директория ?
stivyairman
Мнения: 1
Регистрация: 25 август 2013, 18:47

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от stivyairman »

Смятам, че съм средно-интелигентен българин, но вече три дни не мога да инсталирам локалната библиотека на моя компютър. Изгледах 20 пъти каченото видео, прочетох всички коментари във форума, 10 пъти повторих целия процес по инсталиране - и нищо!!! Когато според инструкциите се появява екрана "CHITANKA appliance services" с 4-5 реда информация и адреси, на мен екрана ми изглежда по следния начин: "CHITANKA appliance services:
v.0.1
chitanka address: http://192.168.1.103"
и нищо друго.
Когато заредя този адрес в браузера ми се появява съобщение, че не е намерен адаптер Intel .....
Влизам в настройките и променям "мостов адаптер". След него от падащото меню избирам "име" един по един следните адаптери (Hamachi Network Interface, Realtek PCIe GBE Family Controller, Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter, Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter #2) и пак нищо.
Имам чувството, че някъде жестоко греша и търся помощ.
Гост

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Гост »

donangel написа:Done! И тръгна!

Докато напишете отговора, намерих решението тук: http://stackoverflow.com/questions/1759 ... be-defined, ако някой се интересува от детайлите.

Благодаря и спорна!
Д.
Помощ. имам същият проблем но как ще го направим по точно.
Бихте ли го пояснили за нас малко по неграмотните на тази тема ?
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Борислав »

Гост написа:"трябва да почистиш ръчно кеша от app/cache/prod. Може просто да изтриеш директорията."
Бихте ли обяснили по подробно как ще го направим. Къде се намира тази директория ?
Пълния път до директорията /var/www/chitanka/app/cache/prod.

Ако виртуалната машина не предоставя достъп на потребителя до файловата си система, единствения начин да се поправи грешката е чрез командата Repair от менюто на виртуалната машина.
Fingli
Мнения: 12
Регистрация: 17 август 2013, 15:41

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Fingli »

stivyairman написа:Смятам, че съм средно-интелигентен българин, но вече три дни не мога да инсталирам локалната библиотека на моя компютър. Изгледах 20 пъти каченото видео, прочетох всички коментари във форума, 10 пъти повторих целия процес по инсталиране - и нищо!!! Когато според инструкциите се появява екрана "CHITANKA appliance services" с 4-5 реда информация и адреси, на мен екрана ми изглежда по следния начин: "CHITANKA appliance services:
v.0.1
chitanka address: http://192.168.1.103"
и нищо друго.
Когато заредя този адрес в браузера ми се появява съобщение, че не е намерен адаптер Intel .....
Влизам в настройките и променям "мостов адаптер". След него от падащото меню избирам "име" един по един следните адаптери (Hamachi Network Interface, Realtek PCIe GBE Family Controller, Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter, Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter #2) и пак нищо.
Имам чувството, че някъде жестоко греша и търся помощ.
Когато отвориш мрежовите настройки на компютъра ти (истинския, не виртуалната машина) виждаш ли там още 1 или 2 допълнителни мрежови карти? Трябва да са създадени автоматично от ВБ при инсталирането, ако не са - инсталирай отново VirtualBox. Ако ги има - провери дали са активни.
Гост

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Гост »

Борислав написа:
Гост написа:"трябва да почистиш ръчно кеша от app/cache/prod. Може просто да изтриеш директорията."
Бихте ли обяснили по подробно как ще го направим. Къде се намира тази директория ?
Пълния път до директорията /var/www/chitanka/app/cache/prod.

Ако виртуалната машина не предоставя достъп на потребителя до файловата си система, единствения начин да се поправи грешката е чрез командата Repair от менюто на виртуалната машина.
Точно това не ми е известно. Как да се добера до файловата система ?
Гост

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Гост »

Борислав написа:
donangel написа:Последващи опити да изпълня отново тази команда довеждат до:

Код: Избиране на всичко

                                                                                                                            
root@chitanka www/chitanka# php app/console auto-update --env=prod --skip-content                                                                                                   

  [Symfony\Component\DependencyInjection\Exception\InvalidArgumentException]  
  The parameter "kernel.http_method_override" must be defined.
Вчера имаше сравнително голямо обновяване на системата и заради това всички инсталации ще се счупят. Добрата новина е, че тази грешка вече е поправена и плановете са да не се появява в бъдеще. :)

За да тръгне локалната ти инсталация, трябва да почистиш ръчно кеша от app/cache/prod. Може просто да изтриеш директорията.
Как да я изтрием тази директоря. Трябва ли да използваме друга програма освен виртуалбокса. Ако го обясните малко по подробно вярвам че за много от потребителите ще е от голяма полза защото наистина сега нищо не работи и излиза само случи се нещо странно и т.н.т.
mechok
Мнения: 55
Регистрация: 20 декември 2010, 15:48

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от mechok »

Ако сте с версия за виртуална машина, съветвам ви да сложите последната, линк към която има в началото на тази тема и изглежда ето така:
"Втора версия на виртуалната машина (за начинаещи): торент; магнитна връзка".

След като я пуснете и ако сте вече с нея, не правете никакви настройки. В прозорчето на виртуалната машина (не я бъркайте с VirtuaлBox, която след пускане на машината, може дори да затворите), виждате адрес за вашия браузер и една единствена опция - Advanced Menu. Като я активирате с ENTER, от следващото меню изберете Ripair and update Chitanka. Изчакайте да се обнови и сте готови.

П.П. Не пипайте никакви настройки на адаптъри и не се мъчете да пишете линукски команди. Всичко е автоматизирано.
LyubomirPP

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от LyubomirPP »

Здравейте,
От два дни не мога да установя контакт с библиотеката на компютъра си. Преди това работеше отлично. Съжалявам, ако някъде по- нагоре е обяснено, но моля ви да ми помогнете. Който благоволи нека ми пише на [email protected] . Благодаря предварително!
С дълбоко уважение към Вашето дело: Любомир
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от tonywoolf »

Ако днес по някое време сте ползвали функции Update/Repair, много е вероятно, при отваряне на уеб адреса на локалната Читанка да получите

"Not Found
The requested URL / was not found on this server.
Apache/2.2.16 (Debian) Server at .............. Port 80"

Това е така, защото хранилището http://gitorious.org/, на което се хоства софтуера на Читанка е офлайн, поради ъпгрейд. Преди да опитате отново с Repair, опитайте да отворите хранилището през браузър.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Борислав »

Ако виртуалната машина не работи както трябва, напр. дава грешка от тип 500, пуснете командата Repair от нейното меню.
borianar
Мнения: 1
Регистрация: 21 юли 2013, 17:45

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от borianar »

Инсталирах я,всичко е ок.Но скритите произведения не мога да чета-показва ми същото като в сайта.Каква е причината,моля за идеи.Благодаря.
mechok
Мнения: 55
Регистрация: 20 декември 2010, 15:48

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от mechok »

Идея: прочети много внимателно предния коментар (от Борислав). :)
petkokov
Мнения: 6
Регистрация: 18 юли 2013, 11:09

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petkokov »

Привет! От една седмица ми излиза следното съобщение - Нещо странно се случи с тази страница…

Сървърът каза, че изпълнението на тази заявка е била свръх силите му. Много се извинява
. Някой да има идея как да го оправя?
Благодаря!
gery8818
Мнения: 2
Регистрация: 30 август 2013, 09:07

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от gery8818 »

Здравейте. Ами нещо не мога да открия от къде да си дръпна торент файлът на библиотеката... :? Може ли някой да ме ориентира, моля? Благодаря
ivo79

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от ivo79 »

gery8818 написа:Здравейте. Ами нещо не мога да открия от къде да си дръпна торент файлът на библиотеката... :? Може ли някой да ме ориентира, моля? Благодаря
Тук,страница 1 под заглавието
gery8818
Мнения: 2
Регистрация: 30 август 2013, 09:07

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от gery8818 »

Здравейте отново. Всичко стана от раз! Благодаря ви! Сега моят въпрос е Читанка ще продължи ли да се развива и тези атаки ще продължават ли да и оказват влияние? Също и: посещенията ни чрез виртуалната машина отбелязват ли се по някакъв начин някъде?
huz9010
Мнения: 1
Регистрация: 30 август 2013, 19:15

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от huz9010 »

petkokov написа:Привет! От една седмица ми излиза следното съобщение - Нещо странно се случи с тази страница…

Сървърът каза, че изпълнението на тази заявка е била свръх силите му. Много се извинява
. Някой да има идея как да го оправя?
Благодаря!
От Advacned Menu дай Repair. При мен помогна.
petkokov
Мнения: 6
Регистрация: 18 юли 2013, 11:09

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petkokov »

При мен в Advanced menu няма опция Repair
kisolre

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от kisolre »

petkokov: дай първо Update и после трябва да има опция Repair.
kisolre

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от kisolre »

tonywoolf: може ли да добавиш при автоматичния ъпдейт на виртуалката в update.log да пише кога е станало това както в manual.log?
petkokov
Мнения: 6
Регистрация: 18 юли 2013, 11:09

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petkokov »

В advanced menu имам четири избора:
1. Networking
2. Reloot
3. Shutdown
4. Quit
Какво да избера?
kisolre

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от kisolre »

А където е Advanced има ли нещо друго?
kisolre

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от kisolre »

Сега видях... така дава в първата версия. Свали си направо втората и там има Update и след това ще ги има и всичките новите неща. Иначе става сложно ми се струва.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости