Моята библиотека на виртуална машина

Всичко около софтуера, задвижващ Моята библиотека
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petrovich »

вес написа:а как мога да получа достъп до читанката чрез virtual box ако нямам интернет връзка, т.е всичко е идеално докато има интернет ама след това дава грешки
Пробвай с Host-only adapter. След това или рестартирай машината или влез в мрежовите настройки и чрез бутона DHCP изчакай да си вземе мрежовите настройки.
Гост

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Гост »

Просто перфектно! :D Само остава да намеря време да изчета 28448 книги. :D
aba
Мнения: 1
Регистрация: 27 декември 2012, 21:46

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от aba »

Добър ден. Имам нужда от помощ. Когато стартирам читанката във Виртуал бокс ми показва, че не може да се свърже с мрежата и трябва eth2 и eth4 да се конфигурират.
Моля помогнете ми. Благодаря предварително!
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petrovich »

aba написа:Добър ден. Имам нужда от помощ. Когато стартирам читанката във Виртуал бокс ми показва, че не може да се свърже с мрежата и трябва eth2 и eth4 да се конфигурират.
Моля помогнете ми. Благодаря предварително!
Каква грешка се изписва? Какви са текущите мрежови настройки на виртуална машина? Вижда ли се някакъв IP адрес след зареждането на виртуалната машина? Въобще не може да се зареди виртуалната машина или нещо друго се случва?
Екранна снимка също би ни била от полза.
ivo79

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от ivo79 »

Здравейте,нужен ми е съвет за следното: имах първата версия на машината с два адаптера и за да ми обновява трябваше да влеза в един файл чрез quit root chitanka и така нататък да направя промени.
Сега съм с втората версия,пак два адаптера,пак не ми обновява,но не мога да влеза във файла и направя промени (вече няма определени команди) .
Какво да правя?
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petrovich »

Пробвай други настройки на мрежовия адаптер на виртуалната машина (напр. Адаптер само-хост).
Всъщност каква е причината да ти се налага да правиш промени?
ivo79

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от ivo79 »

petrovich написа:Пробвай други настройки на мрежовия адаптер на виртуалната машина (напр. Адаптер само-хост).
Всъщност каква е причината да ти се налага да правиш промени?
Адаптера ми 1 е( само хост) и 2 (нат),ако не направя настройките не ми обновяваше в 1 вариант на машината и по съвет на tonywoolf
от 08.2013 20.03 аз ги направих и всичко се оправи.Но сега няма как да отида при файловете.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petrovich »

В момента има проблем със синхронизацията като цяло, така че няма да можем да диагностицираме какъв е проблемът при теб.
Да разбирам ли, че в момента си с два мрежови адаптера и можеш да достъпиш локалната версия на библиотеката през браузър?
ivo79

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от ivo79 »

petrovich написа:В момента има проблем със синхронизацията като цяло, така че няма да можем да диагностицираме какъв е проблемът при теб.
Да разбирам ли, че в момента си с два мрежови адаптера и можеш да достъпиш локалната версия на библиотеката през браузър?
Да,мога.
Yordan

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Yordan »

Моля публикувайте хешове/контролни суми за архивите. Дава ми грешка при опит за разархивиране, независимо от използвания архиватор или ОС. Очевидно проблема в е мен.
Благодаря
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petrovich »

Виртуалните машини се предоставят на принципа "as is". При положение, че си изтеглил торента на 100%, то архива може да се разархивира без проблем. Няколко стотин човека са го направили, така че достатъчно „тестове“ са проведени.
Гост

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Гост »

ivo79 написа:
petrovich написа:В момента има проблем със синхронизацията като цяло, така че няма да можем да диагностицираме какъв е проблемът при теб.
Да разбирам ли, че в момента си с два мрежови адаптера и можеш да достъпиш локалната версия на библиотеката през браузър?
Да,мога.
Petrovich по начинът по който ми задаваш въпросите мисля че просто не знаеш за този проблем,няма нужда от диагностика.
Всички които сме с два мрежови адаптера (само хост и нат)НЕ МОЖЕМ ДА ОБНОВЯВАМЕ ако не направим корекция в папка (etc/network/interfaces).
Във вариант 1 на машината се ходеше до тази папка
quit
root
chitanka
mc
и навегираш до там и правиш корекцията,а сега със втората версия няма как.

Предполагам че tonywoolf знае решението
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от tonywoolf »

За втората версия /etc/network/interfaces е коригиран.
ivo79

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от ivo79 »

tonywoolf написа:За втората версия /etc/network/interfaces е коригиран.
ясно,това ми трябваше
Гост

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Гост »

Здравейте! Много се извинявам, сигурно не ви се занимава с технически неграмотни като мен, но не мога да видя линк, от който да сваля Библиотеката. Свалих виртуалната машина, но колкото и да се взирам, не мога да открия линк с текстовете.
ivo79

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от ivo79 »

Гост написа:Здравейте! Много се извинявам, сигурно не ви се занимава с технически неграмотни като мен, но не мога да видя линк, от който да сваля Библиотеката. Свалих виртуалната машина, но колкото и да се взирам, не мога да открия линк с текстовете.
ivo79

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от ivo79 »

Гост написа:Здравейте! Много се извинявам, сигурно не ви се занимава с технически неграмотни като мен, но не мога да видя линк, от който да сваля Библиотеката. Свалих виртуалната машина, но колкото и да се взирам, не мога да открия линк с текстовете.
Точно тук на 1 странитса под заглавието МОЯТА БИБЛИОТЕКА НА ВИРТУАЛНА МАШИНА
ivo79

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от ivo79 »

ivo79 написа:
Гост написа:Здравейте! Много се извинявам, сигурно не ви се занимава с технически неграмотни като мен, но не мога да видя линк, от който да сваля Библиотеката. Свалих виртуалната машина, но колкото и да се взирам, не мога да открия линк с текстовете.
Точно тук на 1 странитса под заглавието МОЯТА БИБЛИОТЕКА НА ВИРТУАЛНА МАШИНА
страница
DonGiovanni
Мнения: 1
Регистрация: 23 август 2013, 08:43

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от DonGiovanni »

Имам проблем - линкът за сваляне на торента се отваря, но ми излиза празна страница. Пробвах с всеки един публикуван линк по няколко пъти - резултатът е един и същ. :(
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petrovich »

DonGiovanni написа:Имам проблем - линкът за сваляне на торента се отваря, но ми излиза празна страница. Пробвах с всеки един публикуван линк по няколко пъти - резултатът е един и същ. :(
Използвай за момента магнитната връзка.
Puty

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Puty »

Така всичко работи ОК но само не разбрах как и кога се обновява библиотеката и съответно как да разбирам дали е синхронизирана с локалната ми версия?
Puty

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Puty »

Puty написа:Така всичко работи ОК но само не разбрах как и кога се обновява библиотеката и съответно как да разбирам дали е синхронизирана с локалната ми версия?
защото сега погледнах през "нови книги" и версията която имам е от 3-то август (току що съм свалил и настройл виртуалната машина) а в сайта новите книги са от 20 август.
Puty

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Puty »

Puty написа:
Puty написа:Така всичко работи ОК но само не разбрах как и кога се обновява библиотеката и съответно как да разбирам дали е синхронизирана с локалната ми версия?
защото сега погледнах през "нови книги" и версията която имам е от 3-то август (току що съм свалил и настройл виртуалната машина) а в сайта новите книги са от 20 август.
всичко е наред - синхронизираха се :)
Zellenata

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Zellenata »

след рестарт на виртуалната читанка имам следния проблем - не ми зарежда локалния уеб адрес - в браузера ми изписва грешка "Грешка в SSL връзката"

а във virtual drop box има един ред, който не знам дали така трябва да е

TKLBAM (Backup and Migration): Not Initialized

Моля за помощ
Zellenata

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Zellenata »

След ъпдейта тръгна
dor

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от dor »

Здравейте имам проблем аз см си сложила витуалната машинка и по принцип след като ми се появи синьото екранчи с адреса си ми върви машината . Но днес я пуснах и я оставих за около 2 часа пусната и като се върнах се опитах вляза пак с този адрес който ми изписва и ми излиза следния прозорец :
http://imageshack.us/content_round.php? ... 2anOmuPU3A

и сега какво съм направила и какво трябва да направя.

Благодаря предварително.
Гост

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Гост »

В полето за адрес на браузъра напишете адреса на библиотеката (на снимката се вижда chitanka.info - т.е. грешка 500 е на chitanka.info, а не на вашето копие на библиотеката).

Ако пак има проблем може да рестартирате библиотеката.
Гост

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Гост »

Ето горната картинка в цял размер:
http://img11.imageshack.us/img11/1729/0n6h.jpg

Обърнете внимание на адреса на страницата.
donangel
Мнения: 3
Регистрация: 25 август 2013, 09:55

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от donangel »

Здравейте,

Тъй-като дълго време компютърът ми беше изключен, реших ръчно да форсирам опресняване чрез последователно изпълнение в терминала на следните команди:

Код: Избиране на всичко

cd /var/www/chitanka; 
rsync -avz rsync.chitanka.info::content/ web/content; 
php app/console auto-update --env=prod --skip-content; 
sh /var/www/maint
rsync-ът мина без грешки, но при php update-а видях следното:

Код: Избиране на всичко

oot@chitanka www/chitanka# php app/console auto-update --env=prod --skip-content                                                                                                   
Fetching update from http://api.chitanka.info/src/1375902498                                                                                                                        
Clearing the cache for the prod environment with debug false
PHP Fatal error:  Class 'Symfony\Bundle\FrameworkBundle\DependencyInjection\Compiler\RegisterKernelListenersPass' not found in /var/www/chitanka/vendor/symfony/symfony/src/Symfony/
Bundle/FrameworkBundle/FrameworkBundle.php on line 59
Последващи опити да изпълня отново тази команда довеждат до:

Код: Избиране на всичко

                                                                                                                            
root@chitanka www/chitanka# php app/console auto-update --env=prod --skip-content                                                                                                   

  [Symfony\Component\DependencyInjection\Exception\InvalidArgumentException]  
  The parameter "kernel.http_method_override" must be defined.
...и естествено читанката не върви локално (вероятно грешка 503, показва "Нещо странно се случи с тази страница...").

Според мен при някой от последните ъпдейти на "истинската" читанка нещо се е случило, което довежда до счупване на огледалните виртуални машини, като в моя случай. Мисля, че по-горе виждам подобни проблеми на потребители, които обаче не са изследвали нещата с ръчен ъпдейт. Аз лично подозирам, че трябва ъпдейт на PHP, но вие ще кажете със сигурност :).

Дали е възможно да поправим нещата, засега няма да трия виртуалната машина, мога да ви дам remote access до нея, ако желаете, за да видите кое точно е счупено!

Пишете дали е ОК.

П.П. ВАЖНО е да упомена, че точно преди ъпдейта влязох в локалното ми огледало успешно и видях, че последния ъпдейт е вероятно от 18.08., което ме накара да форсирам ръчно, но и да мога сега да ви потвърдя, че всичко си работеше преди ъпдейта :)

Поздрави!
Д.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Борислав »

donangel написа:Последващи опити да изпълня отново тази команда довеждат до:

Код: Избиране на всичко

                                                                                                                            
root@chitanka www/chitanka# php app/console auto-update --env=prod --skip-content                                                                                                   

  [Symfony\Component\DependencyInjection\Exception\InvalidArgumentException]  
  The parameter "kernel.http_method_override" must be defined.
Вчера имаше сравнително голямо обновяване на системата и заради това всички инсталации ще се счупят. Добрата новина е, че тази грешка вече е поправена и плановете са да не се появява в бъдеще. :)

За да тръгне локалната ти инсталация, трябва да почистиш ръчно кеша от app/cache/prod. Може просто да изтриеш директорията.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост