Моята библиотека на виртуална машина

Всичко около софтуера, задвижващ Моята библиотека
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
mechok1

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от mechok1 »

Мдааа, определено не се ъпдейтва автоматично. Иначе белите програми питат: искаш ли или не искаш, както Мозила примерно. Айде, това е глезотия, но една настройка, която сам да избереш - ъпдейтвай автоматично или не, недей. И забравяш. Не знам дали е много сложно да се постигне това, но Тони вълка мълчи като комунист на разпит за начина на това обновяване. :) Какво и как се променя, сверява ли се всичко, товарят ли се сървър и локална машина, та да се прави по-рядко... Това с часовете чакане, просто не звучи сериозно.
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от tonywoolf »

Мечо, пак да кажа. Проекта е отворен. Хвани се и го направи. И най-накрая, вземи да се логнеш. Бана ти отдавна е изтекъл.
Гост

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Гост »

Сървърът, от където се тегли обновяването не е достъпен. Пробвах през прокси - получи се. Има ping от ping.eu, но от моя компютър няма. Може би доставчика има проблем със свързаността.
ivo79

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от ivo79 »

ivo79 написа:Здравейте,с първата версия на машината от 4.8 съм и не ми обновява книгите,изтеглих всичко още на 4ти и гледам че новите книги са от 3.8, от тогава нищто.
Когато я инсталирах не ми намираше ип адресът с мостов адаптер и аз по съвет от тук поставих адаптер1 хост и адаптер2 нат.
Моля дайте ми съвет ,за да започне обновяването.
Каде сте всички ?
CyberOto
Мнения: 20
Регистрация: 29 ноември 2007, 13:57

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от CyberOto »

Добро утро ivo79,
КЪде сте всички ?
Хората спят, почиват и си имат куп други неща за правене.
Здравейте,с първата версия на машината от 4.8 съм и не ми обновява книгите,изтеглих всичко още на 4ти и гледам че новите книги са от 3.8, от тогава нищто.
Когато я инсталирах не ми намираше ип адресът с мостов адаптер и аз по съвет от тук поставих адаптер1 хост и адаптер2 нат.
Моля дайте ми съвет ,за да започне обновяването.
Освен че си направил тези промени, дали си редактирал и файловете вътре в самата виртуалка както описва tonywoolf тук: http://forum.chitanka.info/my-library-o ... tml#p16808


Редакция:
Замислял ли си се, че може да не са и качвани нови книги през това време?

Проверил ли си лога за посленото обновяване update.log намиращ се в папка /var/www, както и неговата дата/час?

само за пример ето съдържанието на моя след последното обновяване:

Код: Избиране на всичко

receiving incremental file list
./

sent 2058 bytes  received 1127084 bytes  451656.80 bytes/sec
total size is 11129680273  speedup is 9856.76
Fetching update from http://api.chitanka.info/src/1375902498
Fetching update from http://api.chitanka.info/db/2013-08-10/340
INSERT INTO person (id, slug, name, orig_name, real_name, oreal_name, last_name,
INSERT INTO person (id, slug, name, orig_name, real_name, oreal_name, last_name,
INSERT INTO person (id, slug, name, orig_name, real_name, oreal_name, last_name,
INSERT INTO person (id, slug, name, orig_name, real_name, oreal_name, last_name,
UPDATE text SET comment_count = comment_count + 1 WHERE id = 8335;
UPDATE text SET rating = '5.5', votes = 4 WHERE id = 28227;
Done.
От него виждам, че е добавен нов коментар и нов рейтинг за 2 произведения.


Редакция2:
Ето и от обновяването което мина току що - тук вече има и нови книги

Код: Избиране на всичко

receiving incremental file list
./
book-anno/03/
book-anno/03/1019
book-anno/0d/
book-anno/0d/3328
book-cover/03/
book-cover/03/1019.jpg
book-img/0c/
book-img/0c/3269/
book-img/0c/3269/orki-karta.png
book-info/03/1019
book/03/1019
book/0c/3269
book/0d/3328
book/0d/3351
img/3e/
text/05/1353
text/3e/16097
text/41/16857
text/42/16903
text/6e/
text/6e/28232
text/6e/28233
text/6e/28234
text/6e/28235
text/6e/28236
text/6e/28237
text/6e/28238
text/6e/28239
text/6e/28240
text/6e/28241
text/6e/28242
text/6e/28243

sent 25238 bytes  received 2415515 bytes  697358.00 bytes/sec
total size is 11130138736  speedup is 4560.12
Поздрави,
petkokov
Мнения: 6
Регистрация: 18 юли 2013, 11:09

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petkokov »

Здравейте!
Вчера инсталирах читанката като виртуална машина и всичко беше отлично. Книгите бяха актуализирани към дата 10 август. Днес обаче, при стартиране на виртуалната читанка, видях, че книгите са актуализирани само към дата 3 август. Каква може да е причината и как бих могъл да го оправя. благодаря за помощта предварително!
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от tonywoolf »

petkokov написа:... Каква може да е причината и как бих могъл да го оправя....
Ей сега ще хвърля един боб, да видя коя версия ползваш.
petkokov
Мнения: 6
Регистрация: 18 юли 2013, 11:09

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petkokov »

С първата версия на машината съм
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от tonywoolf »

petkokov написа:С първата версия на машината съм
Ами освен да си изчистиш кеша на браузъра и да пробваш пак. За друго не се сещам.
CyberOto
Мнения: 20
Регистрация: 29 ноември 2007, 13:57

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от CyberOto »

petkokov написа:С първата версия на машината съм
Привет,

Може да пробваш да пуснеш обновяването ръчно от конзолата с

Код: Избиране на всичко

cd /var/www/chitanka; rsync -avz rsync.chitanka.info::content/ web/content > /var/www/update.log; php app/console auto-update --env=prod --skip-content >> /var/www/update.log; sh /var/www/maint
Това е на един ред. Изчакваш малко да приключи и проверяваш съдържанието на /var/www/update.log

После чистиш кеша както tonywoolf те посъветва и сподели какво е станало.

Поздрави,
petkokov
Мнения: 6
Регистрация: 18 юли 2013, 11:09

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petkokov »

Винаги съм знаел, че сте готини! :) Изчистих кеша и всичко се оправи! Благодаря!
fggf

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от fggf »

опитах се да видя дали е споменато, не че е голям проблем, даже нущо на фона на работата която е свършена, ама да го спомена, ако сложиш курсура над книга, анаотацията не излиза
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от tonywoolf »

Имало едно време една витуалка от 08.08.2013 с читанка на нея и си работела много добре, след първото ползване на функция Update. Обаче имало един вечно недоволен Мечок, дето нямал насита и искал все още и още. И ето на. Ако ползвате сега функцията Update, ще забележите, че менюто на втората страничка е леееко променено и изглежда ето така:



Изображение



Networking - Настройки на мрежата

Reboot - Рестартиране на виртуалната машина

Shutdown - Изключване на виртуалната машина (Задължително, преди изключване на компютъра)

Repair - Поправяне на Читанка, ако е повредена и добавяне на новото съдържание

Auto - Включване на автоматичното обновяване (Включено по подразбиране)

Manual - Изключване на автоматичното обновяване (Ново съдържание ще може да се добавя само с UPDATENOW и Repair)

UPDATENOW- Незабавно добавяне на новото съдържание

Share - Споделяне на папката със съдържанието (content) в локалната мрежа

Noshare - Премахване на споделянето на папката със съдържание (content)

П.С. Надявам се, че няма да искате да прави и кафе, докато си прелиствате страничките.
mechok1

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от mechok1 »

Е такова животно нЕма - толкова отзивчив програмист :)
Вълк, ти си върха и много ти благодаря дори от името не тея, дето още не разбират, но ще се кефят по-късно.
Евала!
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от tonywoolf »

Не съм програмист, никога не съм бил програмист. Любител съм. :D
notman
Мнения: 215
Регистрация: 21 февруари 2012, 19:30

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от notman »

Е ти затова си отзивчив :)

Снощи инсталирах виртуалната машина и я подкарах успешно, като използвах ресурсите от темата на Хари Петров (тоест тази тема), но не искаше да се обновява автоматично. В момента обновяването върви, благодарение на твоите инструкции от някоя друга тема по въпроса :)
ivo79

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от ivo79 »

Хей благодая CyberOto ,направих настройката и новите книги се появиха.
Поздрави и на всички кибердобрятси тук които помагат на хората :D
plam

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от plam »

Това нещо ми се явява непрекъснато. на какво се дължи? Моля за помощ!!

Нещо странно се случи с тази страница…

Сървърът каза, че изпълнението на тази заявка е била свръх силите му. Много се извинява.

Чежко отиде да разследва проблема, но ако нямате търпение, може да се свържете с екипа на библиотеката и да докладвате за случилото се.

--------------------------------------------------------------------------------

chitanka.info
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petrovich »

plam написа:Това нещо ми се явява непрекъснато. на какво се дължи? Моля за помощ!!
Къде ти се появява? Каква версия на виртуалната машина използваш? До какъв етап от инструкциите, описани в тази тема, си стигнал?
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от tonywoolf »

Хари, хвърли един боб, що питаш такива неща...
Гост

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Гост »

fggf написа:опитах се да видя дали е споменато, не че е голям проблем, даже нущо на фона на работата която е свършена, ама да го спомена, ако сложиш курсура над книга, анаотацията не излиза
+1
Гост

Re: Списък с огледалата на Моята библиотека

Мнение от Гост »

как мога да променя порта за достъп до локалното копие?
istinskata

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от istinskata »

Благодаря за усилията, които сте положили за всички нас - четящите. Въпреки, че се съмнявах в способностите си, успях да инсталирам virtualBox, да заредя читанка и да я стартирам през браузър. Изненадата ми беше голяма, когато реших да търся книга и я намерих, но отново видях големия черен надпис, че АБК готви нова атака и съдържанието на книгата е свалена.

Аз ли съм объркала нещо? Не трябваше ли да имам достъп до всички книги?
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от tonywoolf »

На втората страничка има опция Update, ползвай я. Сигурен съм че го пише на няколко места в темата.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Списък с огледалата на Моята библиотека

Мнение от petrovich »

Гост написа:как мога да променя порта за достъп до локалното копие?
От настройките на рутера, който използваш.
Още веднъж ще помоля да пускате коментари само, ако вече сте пуснали огледало.
plam

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от plam »

petrovich написа:
plam написа:Това нещо ми се явява непрекъснато. на какво се дължи? Моля за помощ!!
Къде ти се появява? Каква версия на виртуалната машина използваш? До какъв етап от инструкциите, описани в тази тема, си стигнал?
Инсталирах всичко според инструкциите. И нещата заработиха както трябва, даже изтеглих някоя друга книжка, но на следващия ден, след като наново отворих началната страница през VirtualBox и всичко се зареди при натискане на кое и да е от мнютата, "аврори", "книги", "серии" ми излиза непрекъснато:
Нещо странно се случи с тази страница…

Сървърът каза, че изпълнението на тази заявка е била свръх силите му. Много се извинява.
Чежко отиде да разследва проблема, но ако нямате търпение, може да се свържете с екипа на библиотеката и да докладвате за случилото се.


После за момент пак се оправи, но след това вече 2-ден само горепосоченото съобщение.
Благодаря предварително!!
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petrovich »

plam написа:Инсталирах всичко според инструкциите…
Пак да попитам: коя от двете версии на виртуалната машина използваш?
Пробва ли да рестартираш машината и да видиш какъв е резултатът след това? Разполагаш ли с достатъчно ресурси, за да върви виртуалната ти машина нормално (поне 384 MB RAM памет; поне 14 GB свободно дисково пространство след разархивиране на архива; поне 500 MHz изчислителна мощност)?
plam

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от plam »

petrovich написа:
plam написа:Инсталирах всичко според инструкциите…
Пак да попитам: коя от двете версии на виртуалната машина използваш?
Пробва ли да рестартираш машината и да видиш какъв е резултатът след това? Разполагаш ли с достатъчно ресурси, за да върви виртуалната ти машина нормално (поне 384 MB RAM памет; поне 14 GB свободно дисково пространство след разархивиране на архива; поне 500 MHz изчислителна мощност)?
относно ресурсите на машината няма проблем. много над горепосочените изисквания (4ГБ Рам, 350ГБ свободно място на харда и 4 ядрен процесор на 2ГХц), ама виж за версията на машината не съм сигурен. инсталирах това което беше посочено в началото на темата и първия ден си вървеше безпроблемно.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petrovich »

plam написа:относно ресурсите на машината няма проблем. много над горепосочените изисквания (4ГБ Рам, 350ГБ свободно място на харда и 4 ядрен процесор на 2ГХц), ама виж за версията на машината не съм сигурен. инсталирах това което беше посочено в началото на темата и първия ден си вървеше безпроблемно.
Добре, иди в първото мнение на тази тема и изтегли втората версия на виртуалната машина. След това следвай стъпките, които са описани. Обърни внимание на поясненията за втората версия на виртуалната машина.
После сподели дали всичко е наред.
readforfree
Мнения: 24
Регистрация: 04 август 2013, 19:31

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от readforfree »

Интересно какво ще се получи когато и на малко останалите ентусиасти им писне да свалят тежки машини през ден?


След синхронизация и моя Чежко отиде да... :oops: :

Код: Избиране на всичко

==> chitanka.error.log <==
[Mon Aug 12 18:03:41 2013] [error] [client 192.168.11.100] PHP Fatal error:  Call to a member function validateToken() on a non-object in /var/www/chitanka/src/Chitanka/LibBundle/Entity/User.php on line 395, referer: http://forum.chitanka.info/operation-mindcrime-2-t3927-660.html
referer ми е такъв защото chitanka.info ми е писана в /etc/hosts с локалния адрес, което междувпрочем може да обясните на потребителите как се прави и за уиндовс

edit: бисквитките за логин са проблема, когато не си логнат проблеми няма
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости