Моята библиотека на виртуална машина

Всичко около софтуера, задвижващ Моята библиотека
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
deckoff
Мнения: 2
Регистрация: 06 август 2013, 08:24

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от deckoff »

Я вижте това :
http://calibre2opds.com/about/

Вярвам че с малко Calibre + това + rsync може да се улесни доста живота на много хора, както и да се намали големината на торента. пише че има rsync има за Мак, за windows има това - cwRsync ( не съм го пробвал, не знам какво е), другото ясно.

За човека със vivacom router- пробвай да си купиш или вземи назаен някакъв ефтин, нормален и включи новия КЪМ този на vivacom и пробвай през новия - все вивакомския го няма. Дай на новия да си взема IP от виваком. Вивакомските са доста бъгави, и нищо чудно да бъгва, заради това че идва нова заявка от виртуалната. Всеки ефтин ТП линк за 30 -40 лв ще стане, ако не ти се дават, пробвай с янкой чужд назаем. Дано съм бил достатъчно ясен ;)
skonty
Мнения: 2
Регистрация: 08 август 2013, 16:39

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от skonty »

Здравейте,
Малко помощ, ако може. Не съм много навътре в материята, та нещо не ми се получава. Три пъти преинсталирах Оракъла, и все не става. Излиза ми следното: Could not open the medium'C VD error VERR_FILE_NOT FOUND
С Win 7 съм, с рутер. Що така?
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petrovich »

skonty написа:Здравейте,
Малко помощ, ако може. Не съм много навътре в материята, та нещо не ми се получава. Три пъти преинсталирах Оракъла, и все не става. Излиза ми следното: Could not open the medium'C VD error VERR_FILE_NOT FOUND
С Win 7 съм, с рутер. Що така?
Премахни машината от VirtualBox (включително и от „Управление на виртуални дискове“), след което изтрий всички файлове в разархивираната папка.
Отново разархивирай виртуалната машина от торента и я зареди във VirtualBox-а.
skonty
Мнения: 2
Регистрация: 08 август 2013, 16:39

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от skonty »

petrovich написа:
skonty написа:Здравейте,
Малко помощ, ако може. Не съм много навътре в материята, та нещо не ми се получава. Три пъти преинсталирах Оракъла, и все не става. Излиза ми следното: Could not open the medium'C VD error VERR_FILE_NOT FOUND
С Win 7 съм, с рутер. Що така?
Премахни машината от VirtualBox (включително и от „Управление на виртуални дискове“), след което изтрий всички файлове в разархивираната папка.
Отново разархивирай виртуалната машина от торента и я зареди във VirtualBox-а.

Благодаря, стана.
vagabontin23
Мнения: 9
Регистрация: 07 август 2013, 18:54

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от vagabontin23 »

tonywoolf написа:
vagabontin23 написа:Да, пропуснах това, извинявам се :)
Уин7, без рутер, оптика директно в компа.
Можеш да пробваш да я пуснеш през NAT от настройките на VirtualBox. Но ако тръгне, виртуалката ти ще е видима от мрежата на доставчика. Добре е да е зад рутер.
Някаква идея по моя проблем? Нищо не успях да направя след няколко часа борба, преинсталиране и какво ли още не. Ето това е настройката към момента -
http://prikachi.com/images.php?images/16/6423016g.jpg
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от tonywoolf »

Очаквам тая вечер или утре да тръгне друга версия на виртуалката, която ще може да върви с два адаптера. Първия се вързва на хост, втория на NAT. Ако ти се играе, можеш да влезеш да редактираш един файл - /etc/network/interfaces. Трябва да изглежда така:

Изображение

Advanced menu - quit
login: root
pass; chitanka
пишеш mc - Enter

Навигираш до папка /etc/network, заставаш върху файла interfaces и натискаш F4. Работи се като в текстов редактор, стрелки, Backspace, Del.
Когато е готово натискаш F2 за запис. F10 и ентер за излизане.
reboot

Като тръгне:

ИзображениеИзображение

Така може и да тръгне. Може и да не тръгне. :mrgreen:
mechok1

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от mechok1 »

Не мъчи човека. Явно няма идея от линукс (като мене).

@vagabontin23 На твое място бих направил следното:
1. В машината казваш remove на Читанката, вкл. всички файлове.
2. В контролния панел казваш uninstall vbox.
3. Отиваш ето тук https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads и сваляш първите предложения:
а) VirtualBox 4.2.16 for Windows hosts x86/amd64.
б) VirtualBox 4.2.16 Oracle VM VirtualBox Extension Pack All supported platforms.
4. Инсталираш първо (а), като внимаваш накрая да НЕ кажеш после Start the mashine.После инсталираш (б). И в двата случая само се съгласяваш без да правиш никакви промени.
5. Разархивираш наново zip-а на Читанката на чисто.
6. Кликаш на chitanka.vbox.
7. Когато ти изреве за мрежовите настройки, отново само кликаш (първо - да искам да променя, после ОК на това, което ти предлага.
Мисля, че няма начин да не ти тръгне.
vagabontin23
Мнения: 9
Регистрация: 07 август 2013, 18:54

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от vagabontin23 »

Ха, даже идея си нямах, че става въпрос за Линукс и се ровя като луд да търся тоя файл :lol:
Сега ще се пробвам с тоя вариант...
vagabontin23
Мнения: 9
Регистрация: 07 август 2013, 18:54

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от vagabontin23 »

Ами, нищо не става. В крайна сметка пак ми излиза надписа Networking not yet configured и тва е.
mechok1

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от mechok1 »

vagabontin23 написа:Ами, нищо не става. В крайна сметка пак ми излиза надписа Networking not yet configured и тва е.
Къде излиза това? И не ти ли дава опция да конфигурираш или да откажеш?
vagabontin23
Мнения: 9
Регистрация: 07 август 2013, 18:54

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от vagabontin23 »

Като цъкна на Старт, излиза черния екран, джуркат се и се зареждат сума ти неща и на финала излиза син екран с този надпис. От долу ми дава единствено опция ОК. Като дам ентер ми дава две опции - ръчна настройка на мрежата и автоматична настройка. Като дам автоматична ми излиза екранчето с ай пи, маската и гейта, но без данни - празно. Като дам на ръчна настройка ми излиза същото, но ме кара да въвеждам тия неща на ръка.
vagabontin23
Мнения: 9
Регистрация: 07 август 2013, 18:54

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от vagabontin23 »

Не знам дали има значение, но това съобщение ми излиза в синьо екранче, озаглавено TurnKey Linux Configuration Console. Абсолютно съм сигурен, че съм изтеглил версията за уиндоус и настройката е на уиндос. Но тук пише Линукс. Може и да е нормално да е така, не знам...
mechok1

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от mechok1 »

Мдааа, доколкото разбирам, твоя провайдер не дава адрес на машината. Би трябвало на автоматично, след малко изчакване, да получи адрес. Аз имам рутер, който върши тая работа. За твоя проблем, само администратор може да помогне. Ръчкай Тони вълка и Хари да намерят решение. :)
mechok1

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от mechok1 »

За линукса: самата виртуална машина е създадена върху малък линукс Дебиан, който за да я пусне, зарежда ядрото си и на практика се стартира като отделна машина. После пуска вградената му Читанка-машина, която пък търси пътища навътре и навън от PCто ти.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petrovich »

Обяснения за втората версия на виртуалната машина

Тази версия има няколко изменения, които улесняват употребата на виртуалната машина:
1. Опростено начално меню;
2. В "Advanced Menu" са добавени няколко допълнителни опции:
2.1. Update - служи за обновяването на конфигурацията на виртуалната машина;
2.2. Share - включване споделянето, в локалната мрежа, на папката "content" от виртуалната машина, така че да се вижда и от други машини във вътрешната мрежа;
2.3. Noshare - спиране на споделянето;

Отделно са направени следните изменения:
3. Networking - добавена е възможността за избиране и на втори мрежови адаптер;
4. Премахнати са от инсталацията: ssh, shellinabox, webmin, phpmyadmin. Не са активни и следните портове: 22, 12320, 12321, 12322.


Забележки:
При първоначалното стартиране на виртуалната машина е нужно да използвате бутона "Update", за да бъдат всички книги и произведения достъпни.
След използването на бутона "Update" основното меню ще се промени и ще виждате допълнителни функции. Повече информация за тях можете да получите в мнението на tonywoolf.
ira_bebeto
Мнения: 3
Регистрация: 15 октомври 2011, 14:46

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от ira_bebeto »

Здравейте,
Имам нужда от малко помощ :)
Не ми зарежда библиотеката,изписва ми:

Loading Linux 2.6.32-5-686 ...
error: invalid magic number.
Loading initial ramdisk ...
error: you need to load the kernel first.
Pres any key to continue..._
Последната и единствена промяна е направена от ira_bebeto на 09 август 2013, 10:39.
readforfree
Мнения: 24
Регистрация: 04 август 2013, 19:31

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от readforfree »

Остава и да разделиш системата от данните на два диска и следващия ъпдейт на машината да е само 200 МБ
ira_bebeto
Мнения: 3
Регистрация: 15 октомври 2011, 14:46

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от ira_bebeto »

Моля,помогнете,боса съм в тези неща :)
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petrovich »

ira_bebeto написа:Здравейте,
Имам нужда от малко помощ :)
Не ми зарежда библиотеката,изписва ми:

Loading Linux 2.6.32-5-686 ...
error: invalid magic number.
Loading initial ramdisk ...
error: you need to load the kernel first.
Pres any key to continue..._
Коя от двете версии на виртуалната машина използваш (първата (04.08) или втората (08.08))?
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petrovich »

readforfree написа:Остава и да разделиш системата от данните на два диска и следващия ъпдейт на машината да е само 200 МБ
Няма такъв вариант. Всеки торент ще е пълноценна виртуална машина.
Гост

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Гост »

Имам въпреос към petrovich. Предишната версия на виртуалната машина ще бъде ли напълно функционална и за в бъдеще? Ще се ъпдейтва ли сайта или трябва да се ползва вече тази от 08.08?
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petrovich »

Гост написа:Имам въпреос към petrovich. Предишната версия на виртуалната машина ще бъде ли напълно функционална и за в бъдеще? Ще се ъпдейтва ли сайта или трябва да се ползва вече тази от 08.08?
Локалната библиотека ще се обновява, но няма да правим обновление на първата версия. Който иска може сам да си пусне цялата библиотека на каквато система пожелае. Всички нужни файлове са обществено достъпни.
Ще се грижим единствено за новата версия на виртуалната машина.
sladyr4e95
Мнения: 2
Регистрация: 08 август 2013, 00:13

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от sladyr4e95 »

Много благодаря на екипа за локалната версия. В моменти като тези е прекрасно, че екипът е адекватен и мисли за потребителите си. :)

Съжалявам, ако този проблем вече е показан и решен(не го видях в темата) или ако е глупаво да питам... :?
Всичко работи много добре, но когато пусна библиотеката не мога да вляза в акаунта си, а понякога ми се налага да го ползвам. Не знам дали проблемът не идва от моя компютър.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petrovich »

sladyr4e95 написа:Много благодаря на екипа за локалната версия. В моменти като тези е прекрасно, че екипът е адекватен и мисли за потребителите си. :)

Съжалявам, ако този проблем вече е показан и решен(не го видях в темата) или ако е глупаво да питам... :?
Всичко работи много добре, но когато пусна библиотеката не мога да вляза в акаунта си, а понякога ми се налага да го ползвам. Не знам дали проблемът не идва от моя компютър.
Виртуалната машина зарежда локално копие на библиотеката, което в себе си не съдържа информация за потребителите.
Ако желаеш да използваш някаква функция пряко обвързана с профила ти, можеш да се впишеш в основната библиотека.
sladyr4e95
Мнения: 2
Регистрация: 08 август 2013, 00:13

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от sladyr4e95 »

Благодаря! :)
Гост

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Гост »

Добре, а в новата виртуалка въобще някакъв достъп до shell-а ще има ли? Или само опциите, които са от менюто?
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от tonywoolf »

readforfree написа:Остава и да разделиш системата от данните на два диска и следващия ъпдейт на машината да е само 200 МБ
Имаш на разположение всичко необходимо. Разделяй и владей.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petrovich »

Гост написа:Добре, а в новата виртуалка въобще някакъв достъп до shell-а ще има ли? Или само опциите, които са от менюто?
Само опциите, които са в менюто. Всичко останало е изключено, тъй като бяха отправени забележки в предишните коментари, че нивото на сигурност на машината не е достатъчно високо. Отделно повечето потребители не са наясно с останалите функции и затова е по-добре да бъдат изключени, за да не се създават излишни проблеми и съответно постоянно да разрешаваме проблеми, които можем да избегнем. Идеята ни е да ни остава време и за други належащи задачи.
Пак казвам: който иска има свободата да си направи изцяло нова система по свой вкус и да използва всички налични ресурси - те са общодостъпни.
nedjalkov
Мнения: 10
Регистрация: 01 януари 2007, 16:13

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от nedjalkov »

Привет! Не се справям по никакъв начин с виртуалната машина. Не се отваря сваления торент файл с никаква програма. Дайте съвет за по-просто сваляне, имаше такова преди 2 години. Или да дам на някого 50лв да дойде вкъщи и да ми направи компа за 10 мин. Тъпо е да остана без книги, защото не разбирам от програми. Моля за помощ.
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от tonywoolf »

Изтегли си 7-zip. Безплатна е.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости