Увеличение на изчаквателния период за новоиздадени книги

Съобщения, свързани с библиотеката, които трябва да се прочетат

Re: Увеличение на изчаквателния период за новоиздадени книги

Мнениеот notman » 05 декември 2016, 19:28

Но пък обича безплатните благини, де. Днес книгите, утре сиренцето, а вдругиден може и жена да си поиска „безплатно“.
Само не разбрах, къде пише, че на тролчо му се полага да чете безплатно книжки?
notman

Мнениеот Пенчо Василев » 23 декември 2016, 18:30

Явно АБК сериозно ви тормозят и притискат. Вярвам в образователната цел на Читанката, но се усеща леко отстъпление с горчив привкус.

Все пак, решението е напълно рационално и се надявам да бъде силен коз в полемиките с противниците Ви.
Пенчо Василев

Мнениеот xzandrax » 24 декември 2016, 18:11

Недоволството расте, някои хора ще се усетят и насочат към дата-бг.нет и после.
xzandrax

Мнениеот Безимен » 25 декември 2016, 10:23

Борислав написа:[...най-големия коз на тези, които твърдят, че са ощетени от библиотеката.[/i]
А минэ интэрэсна, кои са тези оголели и обосели?

Бихте ли дал (Вие или някой друг участник :wink: ) имена, та да видим, как бедстват тези бизнесмани?
Мисля, че не е незаконно, а тъкмо наоборот.

Благодаря за вниманието и весели празници!

Псъ: Нека създадем дарителски фонд за бедстващите издатели, нещо като Б-та Коледа. Много съм притеснен за тяхното ощетяване, шъ ви кажа. Само че – с имена, с имена...
Последната и единствена промяна е направена от Безимен на 25 декември 2016, 12:27.
Безимен

Мнениеот Безимен » 25 декември 2016, 10:55

Жоро написа:за пореден път виждам, че неудобните мнения тука се трият.
Тава нье дабрье.

Жоро написа:Това е още една от причините която ме кара напоследък да предпочитам сайтове като РуЛит, Амазон и Зелка, пред вашия, благодаря ви че правите всичко възможно да затвърдите впечатленията ми от вас.
Зелка.орг ме препраща към Замундата... :?
Безимен

Мнениеот danvan » 04 януари 2017, 02:18

Здравейте,
Първо искам да изразя благодарност към целият екип, които доброволно отделят време за каузата на читанката. Според мен, увеличаването на срока няма да доведе до очакваните резултати, по скоро ще се приеме като отстъпка на хора, които се чувстват виновни ... дано не съм прав.

Един технически въпрос - новият срок 5 или 6 години е? Прави впечатление, че в ателието за книги издадени през 2014, публикацията ще бъде през 2020?
danvan

Мнениеот ipman » 25 февруари 2017, 12:36

Тази ли е причината за липса на месечни обновления на архива за 2017г.
ipman

Мнениеот Еми » 25 февруари 2017, 14:02

Стига с този архив. Няма архив. Доброволеца го няма.
Аватар
Еми

Местонахождение: София

Мнениеот asayva » 15 март 2017, 14:37

danvan написа:Здравейте,
Първо искам да изразя благодарност към целият екип, които доброволно отделят време за каузата на читанката. Според мен, увеличаването на срока няма да доведе до очакваните резултати, по скоро ще се приеме като отстъпка на хора, които се чувстват виновни ... дано не съм прав.
Един технически въпрос - новият срок 5 или 6 години е? Прави впечатление, че в ателието за книги издадени през 2014, публикацията ще бъде през 2020?

Зададох този въпрос в чата. Периодът е 5 години, без да се брои текущата. НО ако знаете, че Еди-коя си книга е издадена на точно определена дата, тогава са 5 години от нея. Един вид застраховка. Ако правилно съм разбрала обяснението, разбира се.
Не съм съгласна с увеличението от 3 години (както беше преди години) на 5, на практика 6, но... Аз само помагам. Нито финансирам начинанието, нито се грижа за това този проект ( не ми харесва как тази дума се намърда в езика ни, има и по-подходящи) - да кажем Начинание - да се хоства и т.н. и т.н.
Преди да се увеличи периодът на 6 години, денят ми започваше с проверка какво е Новодобавено в читанка. За съжаление книгите за проверка и добавяне са много, занимаващите с това явно малко и нещата се промениха. Пак за съжаление, вече проверявам в датата какво ново има, Благодаря за труда на онези пчелички, които са си дали труда да подготвят книгите и тъй като обикновено са грубо обработени си давам труда докато ги чета да пооправя грешките, форматирането, т.е. да подготвя книгата за Читанка. Не е много, но смятам, че когато получаваш, трябва и да даваш.
asayva

Мнениеот MikoBG » 30 май 2017, 21:32

Много интересна тема . :evil: Тук една банда библиофили се опитват да запазят българското културно наследство, а друга бизнес банда се опитват да спасят доходите си от него! .... Какво друго мога да кажа освен.... засрамете се родоотстъпници! :oops:
Аватар
MikoBG

Предишна

Обратно към Важни съобщения

• Подобни теми
    отговори
    прегледи
    Последно мнение