Моята библиотека като преносима версия

Всичко около софтуера, задвижващ Моята библиотека
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!

Re: Моята библиотека като преносима версия

Мнениеот Гост » 07 март 2020, 16:34

Изглежда всички поредици до които няма достъп в локалната версия са записани с ГЛАВНИ букви.
Може би това е причината? Че машината за базата данни прави разлика между главни и малки букви?

По принцип може би има начин да накарате машината за базата данни да не прави разлика между главни и малки букви? Или пък в самата портативна версия да използвате друга машина за базата данни ?
Гост

Мнениеот Гост » 09 март 2020, 01:34

А сега и обновяването работи и издателските поредици се виждат.
Благодаря.
Гост

Мнениеот m1l3n40 » 03 август 2020, 12:32

Здравейте, имам следния въпрос : как мога да увелича размера на текста на браувзера на преносимата версия на Читанката? :?: Предварително благодаря :P
m1l3n40

Мнениеот mister_sou » 03 август 2020, 19:22

Привет,
От контекстното меню на зареден пълен текст на избраното за четене произведение (натиснат десен бутон на мишката) има възможност „Open page in external browser“.
Така, без да е необходима интернет свързаност, може да се чете с желан мащаб избраното в началния екран на преносимата Читанка.
mister_sou

Мнениеот m1l3n40 » 04 август 2020, 13:30

Благодаря за бързия отговор, но на мен това решение не ми върши много работа - аз се опитвам да направя електронна книга базирана на Windows таблет за майка. Мисля да няма мишка към него а и всички тези операции ще са трудни за нея - предпочитам да променя веднъж за винаги някой конфигурационен файл и тези сетинги да останат запомнени. Във самия Windows размерът на буквите е увеличен до 200%, което е максимума, но все още са малки за възрастен човек. Ако някой има идея - моля подскажете.
m1l3n40

Мнениеот pechkov » 04 август 2020, 18:03

m1l3n40 написа:… да направя електронна книга базирана на Windows таблет …

Не знам с каква версия е въпросния таблет, но може да опиташ да подкараш на него програмата Cool Reader. Тази програма може да се настройва доста подробно - дали екрана да е разделен на две страници или на една цяла, вид и размер на шрифта, фон, отстъпи, сричкопренос, и т.н.

След това използваш например "EPUB name" архив, наливаш цялото съдържание на библиотеката в таблета, и всички четем дружно с по една студена бира в ръка…

П.П. Ако читателя има конкретни предпочитания, може с помощта на програмата chitanka.info.filter, приложена в архивите да направи филтиране и извличане само на желаните произведения от архива, според зададени критерии. Ако има затруднения с ползването на програмата - въпроси може да задавате по скайп: pechkov

С поздрав,
pechkov
"Цената на знанието е голяма. Цената на невежеството е още по-голяма."
pechkov

Местонахождение: Монтана

Мнениеот m1l3n40 » 05 август 2020, 08:19

Благодаря, това не е лоша идея. Аз пробвах да дръпна големия архив "EPUB с имена" но линкът по-някаква причина не работи.
m1l3n40

Мнениеот Бам Бам » 05 август 2020, 15:09

Линковете са магнитни.
Аватар
Бам Бам

Местонахождение: Папуа Нова Гвинея

Мнениеот frik » 23 септември 2020, 08:25

От 3 дни при мен ъпдейта не работи. Последно добавените въпреки:

07:19:17: Update started on 2020-09-23.
07:19:17: Executing source update...
rsync: symlink "/cygdrive/F/chitanka-desktop-windows/chitanka-code/app/console" -> "../bin/console" failed: File exists (17)
rsync error: some files/attrs were not transferred (see previous errors) (code 23) at /home/lapo/packaging/rsync-3.0.4-1/src/rsync-3.0.4/main.c(1506) [generator=3.0.4]
07:20:30: Executing content update...
07:21:08: Done.

... си остават на 19.09
frik

Мнениеот m1l3n40 » 29 септември 2020, 12:42

Аз пък имам следния проблем - читанката работи по принцип, но когато отворя някоя книга на първа страница и кликна "Към следващата част" нищо не става - въртящият се курсор на Windows се появява но без да се прехвърли на нова страница - и това може да продължи часове. Някой да знае решението на проблема?
m1l3n40

Мнениеот frik » 07 февруари 2021, 14:50

След днешното обновяване не се показват кориците
старт.JPG
старт.JPG (63.04 KiB) Прегледан 2402 пъти
, а при опит за четене през програмата се получава това съобщение
книга.JPG
книга.JPG (31.61 KiB) Прегледан 2402 пъти
, но ми позволява да сваля книгата натискайки бутоните за различните формати.
frik

Мнениеот frik » 10 февруари 2021, 19:29

Проблемът си остава. Само при мен ли е ?
frik

Мнениеот Squall » 11 февруари 2021, 11:29

Не, не е само при теб. При мен е същото.
Squall

Мнениеот Борислав » 25 февруари 2021, 13:17

frik написа:... при опит за четене през програмата се получава това съобщение

Можеш ли да провериш каква грешка е записана във файла var/log/prod.log?
Аватар
Борислав

Мнениеот Squall » 27 февруари 2021, 01:41

Изтрих файла prod.log и тествах. Новият съдържа следното:
Код: Избиране на всичко
[2021-03-02 07:09:31] request.INFO: Matched route "text_show_part". {"route_parameters":{"_controller":"App\\Controller\\TextController::showPartAction","part":"2","_format":"html","id":"46619-pytjat-na-chernija-ritsar","_route":"text_show_part"},"request_uri":"http://127.0.0.1:8000/text/46619-pytjat-na-chernija-ritsar/2"} []
[2021-03-02 07:09:31] security.DEBUG: Read existing security token from the session. {"key":"_security_public"} []
[2021-03-02 07:09:31] security.DEBUG: User was reloaded from a user provider. {"username":null,"provider":"Symfony\\Bridge\\Doctrine\\Security\\User\\EntityUserProvider"} []
[2021-03-02 07:09:31] request.CRITICAL: Uncaught PHP Exception Doctrine\ORM\NoResultException: "No result was found for query although at least one row was expected." at E:\Chitanka\chitanka-desktop-windows\chitanka-code\vendor\doctrine\orm\lib\Doctrine\ORM\AbstractQuery.php line 807 {"exception":"[object] (Doctrine\\ORM\\NoResultException(code: 0): No result was found for query although at least one row was expected. at E:\\Chitanka\\chitanka-desktop-windows\\chitanka-code\\vendor\\doctrine\\orm\\lib\\Doctrine\\ORM\\AbstractQuery.php:807)"} []
[2021-03-02 07:09:31] security.DEBUG: Stored the security token in the session. {"key":"_security_public"} []
[2021-03-02 07:09:48] request.INFO: Matched route "text_show_part". {"route_parameters":{"_controller":"App\\Controller\\TextController::showPartAction","part":"8","_format":"html","id":"46619-pytjat-na-chernija-ritsar","_route":"text_show_part"},"request_uri":"http://127.0.0.1:8000/text/46619-pytjat-na-chernija-ritsar/8"} []
[2021-03-02 07:09:48] security.DEBUG: Read existing security token from the session. {"key":"_security_public"} []
[2021-03-02 07:09:48] security.DEBUG: User was reloaded from a user provider. {"username":null,"provider":"Symfony\\Bridge\\Doctrine\\Security\\User\\EntityUserProvider"} []
[2021-03-02 07:09:48] request.CRITICAL: Uncaught PHP Exception Doctrine\ORM\NoResultException: "No result was found for query although at least one row was expected." at E:\Chitanka\chitanka-desktop-windows\chitanka-code\vendor\doctrine\orm\lib\Doctrine\ORM\AbstractQuery.php line 807 {"exception":"[object] (Doctrine\\ORM\\NoResultException(code: 0): No result was found for query although at least one row was expected. at E:\\Chitanka\\chitanka-desktop-windows\\chitanka-code\\vendor\\doctrine\\orm\\lib\\Doctrine\\ORM\\AbstractQuery.php:807)"} []
[2021-03-02 07:09:48] security.DEBUG: Stored the security token in the session. {"key":"_security_public"} []
Squall

Мнениеот frik » 03 април 2021, 18:32

Последният ми е:
[2020-01-03 18:08:38] request.INFO: Matched route "text_random". {"route_parameters":{"_controller":"App\\Controller\\TextController::randomAction","_route":"text_random"},"request_uri":"http://127.0.0.1:8000/text/random"} []
[2020-01-03 18:08:38] security.DEBUG: Read existing security token from the session. {"key":"_security_public"} []
[2020-01-03 18:08:38] security.DEBUG: User was reloaded from a user provider. {"username":null,"provider":"Symfony\\Bridge\\Doctrine\\Security\\User\\EntityUserProvider"} []
[2020-01-03 18:08:39] request.CRITICAL: Uncaught PHP Exception Doctrine\ORM\NoResultException: "No result was found for query although at least one row was expected." at F:\chitanka-desktop-windows\chitanka-code\vendor\doctrine\orm\lib\Doctrine\ORM\Internal\Hydration\SingleScalarHydrator.php line 43 {"exception":"[object] (Doctrine\\ORM\\NoResultException(code: 0): No result was found for query although at least one row was expected. at F:\\chitanka-desktop-windows\\chitanka-code\\vendor\\doctrine\\orm\\lib\\Doctrine\\ORM\\Internal\\Hydration\\SingleScalarHydrator.php:43)"} []
[2020-01-03 18:08:39] security.DEBUG: Stored the security token in the session. {"key":"_security_public"} []

Не се появяват новите книги последното обновяване е от 27.02
frik

Мнениеот ivan1282ka » 19 август 2021, 23:47

Виждам че проблема с кориците и грешка 500 , за съжаление все още не е оправен.

Установих че за онлайн версията кориците се взимат от адрес https://assets.chitanka.info/thumb/book-cover/хх/ххх.ххх.jpg
Т.е. от адрес assets. Може би това е проблема? При обновяването на портативната версия , не се стига до външни адреси като assets.читанка.инфо?
Също така грешка тип 500 продължава. И в това състояние портативната версия е неизползваема.
При опит да се премине към следваща страница или глава или към пълния текст, се получава грешка 500 (internal server error) и не може да се чете по нататък.

Опитах да проверя дали проблема не е в това че читанката при мен е в директория с твърде дълго име, но се оказа че при обновяването моя И.П. адрес е вече блокиран.
А без обновяване грешката 500 си стои и при директория с възможно най късо име.
Значи сами не поправяте грешката, но и е невъзможно някой да се опита сам да се оправи. Защото се оказва че е злодей и вредител.
А виждам че тези грешки са от месеци, и са останали без реакция.

И може би това би могло да се оправи някак си?

Или може би за в бъдеще читанка няма да има изобщо?
Или най малкото портативни и оф-лайн версии няма да има?

Благодаря.
ivan1282ka

Мнениеот nassoo » 22 август 2021, 08:52

Здравейте,
Забелязвам и аз, че повечето връзки в преносимата версия всъщност сочат към онлайн версията на Читанка. Т.е. без интренет връзка на практика почти нищо не работи - мога да търся и да чета произведение (само поизведение обаче - цялата книга без интернет не може да се чете - линкът "Пълно текстово съдържание" не прави нищо, линкът "Следваща страница" води до "Неприятна изненада от тип 500 - Сървърът каза, че изпълнението на тази заявка е била свръх силите му. Много се извинява."), но не излизат обложки на книгите и нищо не може да се изтегля. При опит да се свали книга (без значение в какъв формат), се стига до съобщение "Страницата все още не съществува". Всичко е изтглено и ъпдейтнато (включително базата данни, виждам всички последни книги).
Въпросът ми е при мен ли само ги има тези ядове в момента (доколкото виждам в предишните постове, и други потребители са отбелязали някои от проблемите, не съм сигурен дали вече са оправени при тях)... и най-вече ме вълнува изтеглянето на книгите - нарочно ли е направено да работи само с интернет връзка (т.е. да се теглят от онлайн сайта), дали е бъг, или нещо локално при мен не е наред?
Благодаря предварително!
Аватар
nassoo

Мнениеот Борислав » 23 август 2021, 08:53

Всички връзки би трябвало да са локални. Щом не са, значи се е появила някаква грешка в конфигурацията.
Аватар
Борислав

Мнениеот ivan1282ka » 25 август 2021, 20:15

При мен връзките са към локални места. Но на тези локални места ги няма нещата които трябва. Няма ги например кориците на книгите. Този проблем може да се преживее, но това че не може да се премине към следваща глава/страница - това е сериозно.
Ако проблема е само за няколко отделни потребителя, може би изтриването на директорията с читанката и софтуера и разархивирането на ново , може да помогне?
Струва ми се че проблема е възникнал след някое обновяване. И тогава решението на проблема е извън ръцете на давещите се...
ivan1282ka

Мнениеот ivan1282ka » 11 септември 2021, 00:43

При опит да се покаже пълния текст на книга в портативната версия се получи следната грешка:
Error 500: Internal Server Error
CGI program sent malformed or too big (>16384 bytes) HTTP headers: []
Да очакваме ли помощ? Или ?

П.С. изненадващо аваст анти вирус реши че update-content.bat и php.exe са заразени с някакъв вирус.
Как да разбираме това?
ivan1282ka

Мнениеот dts.dreamer » 15 септември 2021, 20:26

Взимате `update-content.bat` и `php.exe`, и ги качвате в virustotal.com :) Там има достатъчно "двигатели" на антивирусни програми, които ще ви покажат дали вашата антивирусна си измисля/подава фалшива аларма за вирус или не.
dts.dreamer

Мнениеот ivan1282ka » 18 септември 2021, 16:00

Качих във вирустотал. И какво излезе? Там аваст казва че не е вирус , а на локалния компютър пак аваст казва че е вирус. Странно.
Но по лошото е че портативната версия на библиотеката се ъпдейтва само до 28 Август.
И дори да я разархивирам наново във възможно най къс път пак има проблем и пак се получава всичко това което е писано по горе. И което за сега остава без отговор. А нещата се влошават.

Ще има ли все пак преносима версия?
Може би може да се направи версия която да работи с портативна версия на виртуалбокс? Или друга някаква, пак портативна виртуална машина?
ivan1282ka

Предишна

Обратно към Системата на библиотеката

• Подобни теми
    отговори
    прегледи
    Последно мнение